Back to list

Results

2019 Championnats de Belgique / Belgische Kampioenschappen
BEL Ronse
April 27, 2019 - April 29, 2019

Epee Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N POCKELE Joris 2002 M BEL Confrerie Gent (BEL)
2 N HANSENNE Arian 2004 M BEL KSSMA Ronse (BEL)
3 N CORVERS Mathis 2003 M BEL CE Charlemagne (BEL)
3 N COUNSON Francois 2003 M BEL CE Charlemagne (BEL)
5 N LOEMAN Leandro 2005 M BEL Confrerie Gent (BEL)
6 N FELTZ Maxim 2003 M BEL CE Gaumais (BEL)
7 N DE BOCK Cyrille 2005 M BEL KSSMA Ronse (BEL)
8 N DEISSER John 2004 M BEL CE Charlemagne (BEL)
9 N VAN LAECKE Lucas 2003 M BEL Confrerie Gent (BEL)
10 N D'AOUT Robin 2002 M BEL CE Charlemagne (BEL)
11 N DE BOEVER Roan 2004 M BEL SC Latem-Deurle (BEL)
12 N MAES Kamiel 2004 M BEL SC Latem-Deurle (BEL)
13 N REIJNAERS Finian 2003 M BEL SA Jerzy Wezowski (BEL)
14 N BAUWELINCK Briecq 2004 M BEL Confrerie Gent (BEL)
15 N DE WITTE Gilles 2004 M BEL Confrerie Gent (BEL)
16 N VANLEE Scott 2003 M BEL Confrerie Gent (BEL)
17 N REYNIERS Bram 2003 M BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
18 N ROESBEKE Steffen 2003 M BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
19 N RICHAUD Nathan 2005 M FRA CE Damocles (BEL)
20 N OZSVART Barnabas 2004 M HUN La Maison de l'Escrime (BEL)
21 N DUPAS Jean-Gauthier 2003 M BEL CE Gaumais (BEL)
22 N TOCH Lars 2005 M BEL Confrerie Gent (BEL)
23 N APERS Matthew 2002 M BEL CE Gaumais (BEL)
24 N NAKHIMOVITCH Samuel 2002 M BEL CRE Arlon (BEL)
25 N ROCKMANS Baptiste 2002 M BEL CE Braine l'Alleud (BEL)
26 N VANDENHAUTE Lars 2004 M BEL Confrerie Gent (BEL)
27 N DALLEMAGNE Louis 2003 M BEL CE Charlemagne (BEL)
28 N TASSIN Nathan 2003 M BEL RCSC CEE Charleroi (BEL)
29 N PLOMTEUX Antoine 2003 M BEL RCSC CEE Charleroi (BEL)
29 N DE CALUWÉ Laurens 2004 M BEL La Maison de l'Escrime (BEL)
31 N REYNAERT Joppe 2004 M BEL Confrerie Gent (BEL)
32 N HOLDERBEKE Axel 2004 M BEL CE Gaumais (BEL)
33 N GOEMAN Gust 2004 M BEL DC Rheynaerde (BEL)
34 N DE BACKER Tim 2003 M BEL SC Latem-Deurle (BEL)
34 N VAN QUATHEM Simon 2003 M BEL SA Jerzy Wezowski (BEL)
36 N VALLEZ Jenne 2005 M BEL KSSMA Ronse (BEL)
37 N GYSSELS Ebbo 2002 M BEL SA Jerzy Wezowski (BEL)
38 N BOITTE Loik 2002 M BEL CE Braine l'Alleud (BEL)
39 N DONNAY Auguste 2005 M BEL CE Braine l'Alleud (BEL)
40 N BUYLE Thibault 2004 M BEL SC Latem-Deurle (BEL)
41 N FLORÉ Isa 2004 M BEL SA Jerzy Wezowski (BEL)
42 N SCOHY Thibaut 2002 M BEL Les Mousquetaires Cinaciens (BEL)
43 N DE WITTE Mathis 2003 M BEL Confrerie Gent (BEL)
44 N FEYEN Mattias 2003 M BEL Omnisword (BEL)
45 N NESA Gauthier 2005 M BEL CE Braine l'Alleud (BEL)
46 N CASTELEYN Noah 2003 M BEL SC Latem-Deurle (BEL)
47 N BULLYNCK Victor 2004 M BEL SA Jerzy Wezowski (BEL)
48 N DEGRIJSE Raphaël 2006 M BEL CRE Detaille (BEL)
49 N DE MEYER Roald 2004 M BEL KSSMA Ronse (BEL)
50 N TERSAGO Thomas 2003 M BEL SK Skirmjan (BEL)
51 N DE LAMPER Aeneas 2005 M BEL Confrerie Gent (BEL)