Back to list

Results

2019 Nordic Youth Championships
NOR Sandefjord
October 19, 2019 - October 20, 2019

Epee Women's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N FRANSSON Emma 2002 F SWE KFK Kalmar (SWE)
2 N TRUUSE Gabriela 2004 F EST Pohjakotkas (EST)
3 N ORLOVA Marija 2003 F LAT
3 N SKOBLOV Sandra 2001 F EST IREM (EST)
5 N ENGDAHL Sophie 2000 F SWE FFF Stockholm (SWE)
6 N HANSSON Sofia 2000 F SWE KFK Kalmar (SWE)
7 N LOIT Karoliine 2000 F EST Musketar (EST)
8 N STILLER Natalja 2004 F DEN Glostrup FK (DEN)
9 N STAVICKAJA Ivona 2001 F LTU
10 N WRAMNER Natalie 2001 F SWE GoFK Visby (SWE)
11 N ABU EID TJULIN Selma 2002 F SWE FFF Stockholm (SWE)
12 N SENNERLIN HOLM Engla 2004 F SWE FKC Karlskrona (SWE)
13 N VASSILJEVA Karina 2003 F EST
14 N KOMISSAROVA Karoliina 2002 F EST Tartu Kalev (EST)
15 N LANNES Susanne 2004 F EST Tartu Kalev (EST)
16 N SCETKO Patricija 2001 F LTU Gintarine spaga (LTU)
17 N TARGAMAA Carmen-Lii 2001 F EST En Garde Haapsalu (EST)
18 N PROOSVÄLI Anneli 2006 F EST En Garde Haapsalu (EST)
19 N GRABOVSKYTE Lurde 2003 F LTU MK Musketiri (CRO)
20 N TENGESDAL Vilde 2004 F NOR Bergens FK (NOR)
21 N PALK Madli 2003 F EST En Garde Haapsalu (EST)
22 N MAANINKA Moa 2004 F SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
23 N MALVIK Katherina 2000 F NOR Titan Fekteklubb (NOR)
24 N NOVOSJOLOVA Luiza 2004 F EST Le Glaive (EST)
25 N MATSKEVITS Iris Maria 2002 F EST Tallinna Mook (EST)
26 N GLINKIN Karol-Liina 2001 F EST Tallinna Mook (EST)
27 N STILLER Zarina 2002 F DEN Glostrup FK (DEN)
28 N OSTROVSKI Elisabeth 2003 F EST Tartu Kalev (EST)
29 N WEN Jiayi 2004 F NOR Bergens FK (NOR)
30 N SIMKUTE Ausrine 2003 F LTU Gintarine spaga (LTU)
31 N VEHVILÄINEN Vilma 2004 F FIN Turun Miekkailijat (FIN)
32 N SENIUTAITE Aiste 2002 F LTU
33 N BER Vanessa 2003 F EST Tallinna Mook (EST)
34 N KRANSFORS Filippa 2003 F SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
35 N ATTELLESEY Inaas 2005 F SWE MF19 Malmö (SWE)
36 N SOHLBERG Oona 2002 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
37 N PÖYSTI Laura 2002 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
38 N MUMM Alice 2003 F SWE DIF Stockholm (SWE)
39 N KRIAUCIUNAITE Gerda 2003 F LTU
40 N MELLES Anne-Mai 2003 F EST Tallinna Mook (EST)
41 N SMØRAAS Louise 2003 F NOR Bergens FK (NOR)
42 N THIM Lovisa 2001 F SWE UF Uppsala (SWE)
43 N STRUCK Henrike 2004 F NOR Trondheim FK (NOR)
44 N POLJAKOVA Andreane 2002 F EST Pohjakotkas (EST)
45 N VELLESTE Karoliina 2004 F EST Tallinna Mook (EST)
46 N SAAVALAINEN Hannah 2001 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
47 N FRIVIK Mia 2000 F NOR Njård Fekting (NOR)
48 N RITAKALLIO Rilla 2001 F FIN Turun Miekkailijat (FIN)
49 N JARUSEVICIUTE Ema 2002 F LTU
50 N NUKSA Armina 2003 F NOR Njård Fekting (NOR)
51 N KLOSTER Chiara 2004 F NOR Bygdø FK (NOR)
52 N NISKALA Viena 2003 F FIN Habda Helsinki (FIN)
53 N 1st round FREDÉN Anna 2004 F SWE DIF Stockholm (SWE)
54 N 1st round HEDBERG Olivia 2002 F SWE FFF Stockholm (SWE)
55 N 1st round NILISK Kristiin 2004 F EST Tallinna Mook (EST)
56 N 1st round DEMSKYTE Terese 1900 F LTU Gaja-Florete (LTU)
57 N 1st round FATULLAEVA Leila 2004 F NOR Njård Fekting (NOR)
58 N 1st round EEK Michelle 2004 F EST
59 N 1st round RAUKTYTE Egle 2004 F LTU
60 N 1st round CHILD Melissa Steinicke 2004 F DEN Glostrup FK (DEN)
61 N 1st round EKMAN Alice 2002 F SWE DIF Stockholm (SWE)
62 N 1st round SCHULTZ Stina 2004 F SWE FKA Trollhättan (SWE)
63 N 1st round EKMAN Ingrid 2003 F SWE FFF Stockholm (SWE)
64 N 1st round FRIVIK Victoria 2000 F NOR Njård Fekting (NOR)
65 N 1st round CARLANDER Elias 2001 F SWE FKC Karlskrona (SWE)
66 N 1st round BJØRNSTAD Victoria 2001 F NOR Drammen FK (NOR)