Back to list

Results

Espoo Fencing Challenge
FIN Espoo (Helsinki)
January 25, 2020 - January 26, 2020

Epee Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N CHAVIGNY Sophie 2003 F FRA
2 N MAZUR Yeva 2003 F UKR Khmelnitskiy (UKR)
3 N HUSSEIN Aya 2003 F EGY
3 N ZERLAUTH Anna Lea 2003 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
5 N GRABOVSKYTE Lurde 2003 F LTU MK Musketiri (CRO)
6 N VERGNES Anna 2004 F FRA
7 N SEILLE Elena 2003 F FRA DIEPPE FL (FRA)
8 N MADELEINE Pauline 1900 F FRA
9 N JOUVE Elea 2004 F FRA EPINAL SE (FRA)
10 N GRABHER Konstanze 2004 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
11 N NAKAMURA MAKOTO 2004 F JPN
12 N DOQUET Anaelle 2005 F FRA
13 N SUDA Mai 2004 F JPN
14 N ALVIM Maria 2003 F POR CST (POR)
15 N ZENS Anna 2003 F LUX CE Sud (LUX)
16 N BUGNA Sophie 2004 F ITA CS Roma (ITA)
17 N LANNES Susanne 2004 F EST Tartu Kalev (EST)
18 N SCASSIANO Valentina 2004 F ITA MIPIT - Scherma Cariplo Piccolo Teatro Milano (ITA)
19 N PALPACUER Garance 2004 F FRA
20 N SONMUS Damlanur 2005 F TUR
21 N STILLER Natalja 2004 F DEN Glostrup FK (DEN)
21 N TAREK Salma 2004 F EGY
23 N PEDLER Erin 2004 F GBR Brixton FC (GBR)
24 N MEHROTRA Anya 2009 F USA
25 N GAAFAR Rodaina 2003 F EGY
26 N MAANINKA Moa 2004 F SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
27 N BAUDINOT Juliette 1900 F FRA
28 N OTA Hinata 2005 F JPN
29 N VASSILJEVA Karina 2003 F EST
30 N NILISK Kristiin 2004 F EST Tallinna Mook (EST)
31 N ANIS Dinara 2006 F EST Tallinna Mook (EST)
32 N REDLICH Fenja Apsarah 2007 F DEN Glostrup FK (DEN)
33 N POZZOLI Prudence 2003 F FRA FONTENAY BOI (FRA)
34 N LAI Yat Ning Cheryl 2004 F HKG
35 N MAKARUSHCHENKO Kseniia 2003 F UKR
36 N ERMENKOVA Joanna 2004 F BUL
36 N CHEVAUX Lena 2005 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
38 N NOVOSJOLOVA Luiza 2004 F EST Le Glaive (EST)
39 N BERNIGAUD Emilie 2004 F FRA LYON LEM (FRA)
40 N SBARZELLA Eleonora 2005 F ITA
40 N KISHIMOTO RIN 2005 F JPN
42 N TRUUSE Gabriela 2004 F EST Pohjakotkas (EST)
43 N GIORDANO Ginevra 2005 F BRA CAP Paulistano (BRA)
44 N KHIVRICH Liudmila 2003 F RUS
45 N SYNYTSA Olena-Khanna 2004 F UKR
46 N KLEINERT Lilly-Eleonore 2004 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
47 N MELLES Anne-Mai 2003 F EST Tallinna Mook (EST)
48 N TREGLIA Elisa 2005 F ITA
49 N PALK Madli 2003 F EST En Garde Haapsalu (EST)
50 N VEHVILÄINEN Vilma 2004 F FIN Turun Miekkailijat (FIN)
51 N WONG Wan Tim 2004 F HKG
52 N BOUCHER-ROWE Sarah 2004 F GBR
53 N ATTELLESEY Inaas 2005 F SWE MF19 Malmö (SWE)
54 N BER Vanessa 2003 F EST Tallinna Mook (EST)
55 N GREGGI Costanza 2005 F ITA
56 N BILETSKA Iryna-Anastasiia 2004 F UKR
57 N YAMAMOTO Arisa 2003 F JPN
58 N SIZOVA Sofiia 2006 F RUS CSKA Moscow (RUS)
59 N EMBRICH Maria 2005 F EST IREM (EST)
60 N BABENKO Erika-Marija 2005 F LAT Daugavpils BJSS (LAT)
61 N PALLASVESA Inka 2005 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
62 N KVERFELD Maria 2006 F EST Pohjakotkas (EST)
63 N ULLTJÄRN Louise 2006 F SWE LFK Linköping (SWE)
64 N LATTANZIO Charlotte Watt 2005 F GBR
65 N TRYNOVA Svetlana 2005 F EST En Garde Haapsalu (EST)
66 N KUZNETSOVA Sofia 2006 F RUS CSKA Moscow (RUS)
67 N AUS Sandra 2005 F EST Tallinna Mook (EST)
68 N PROKOPOVIC Karina 2005 F LTU Gintarine spaga (LTU)
69 N HUBER Pia 2003 F AUT FU Mödling (AUT)
70 N ONISHI Ai 2003 F JPN
71 N TRUDSØ Ria 2003 F DEN Trekanten København (DEN)
72 N JACKSON Ellie 2004 F GBR
73 N SMØRAAS Louise 2003 F NOR Bergens FK (NOR)
74 N LEBOR Hannah 2005 F GBR Leon Paul Epee Club (GBR)
75 N KHRAIS AZIBI Elina 2004 F FRA
75 N VELLESTE Karoliina 2004 F EST Tallinna Mook (EST)
77 N RIKUKAWA Makoto 2003 F JPN
78 N ANDREWS Millie 2005 F GBR
79 N OSTROVSKI Elisabeth 2003 F EST Tartu Kalev (EST)
80 N GIUFFRE Benedetta 2005 F ITA
81 N BOBROVA Elizaveta 2005 F EST SBSK Draakon (EST)
82 N ZUMMO Giada 2003 F ITA
83 N PRAXMARER Leonore 2003 F AUT FU Linz (AUT)
84 N SENNERLIN HOLM Engla 2004 F SWE FKC Karlskrona (SWE)
84 N SIMKUTE Ausrine 2003 F LTU Gintarine spaga (LTU)
86 N SKATINA Bozhena 2006 F RUS CSKA Moscow (RUS)
87 N IALONGO Laura 2005 F ITA
88 N LEE Yat Ching 2006 F HKG
89 N SAVINO Chiara 1900 F FRA
90 N PYLINOVA Anastasija 2005 F LTU
91 N RÜDISSER Ronja 2004 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
92 N AUTERI Caterina 2005 F ITA
93 N MCCOY Olivia 2003 F USA
94 N MONTONEN Jaana 2004 F FIN Hyvinkään Miekkailijat (FIN)
95 N ELSHANAWANY Tasnim 2003 F EGY
96 N ÖZCAN Kayra Naz 2007 F TUR
97 N CLARK Poppy 2004 F GBR
98 N KLOSTER Chiara 2004 F NOR Bygdø FK (NOR)
99 N GOLDEN Eve 2004 F GBR Team Newcastle (GBR)
100 N LUMINEAU Juliet 2005 F GBR
101 N NATOLI Ginevra 2004 F ITA
102 N LUNDELL Moa Ruut Maleena 2006 F FIN Miekka Miehet (FIN)
103 N DIXON Leonie 2005 F GBR Chelsea Fencing Club (GBR)
104 N KRANSFORS Filippa 2003 F SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
105 N 1st round SURESH Zoya 2006 F GBR
106 N 1st round DENISTSIK Marianna 2003 F EST Pohjakotkas (EST)
107 N 1st round PROOSVÄLI Anneli 2006 F EST En Garde Haapsalu (EST)
108 N 1st round MUMM Alice 2003 F SWE DIF Stockholm (SWE)
109 N 1st round JAANI Kleer 2005 F EST En Garde Haapsalu (EST)
110 N 1st round MORISHIMA Yuki 2005 F JPN
111 N 1st round ONO Mizuki 2004 F JPN
112 N 1st round RETILLO Carlotta Maria 2004 F ITA
113 N 1st round LEGAC Gloria-Dahlia 2003 F AUT StLFC Graz (AUT)
114 N 1st round FREDÉN Anna 2004 F SWE DIF Stockholm (SWE)
115 N 1st round CRAWFORD-BRUNT Maria 2003 F GBR
115 N 1st round ARRIGONI Lisa Marie 2004 F ITA BGPOL - Polisportiva Scherma Bergamo (ITA)
117 N 1st round MIKHAILOVA Ilona 2003 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
118 N 1st round CRAWFORD-BRUNT Claudia 2005 F GBR Queens Gate School (GBR)
119 N 1st round MIN Magnolia 2006 F USA
120 N 1st round ISITAN Kar 2004 F TUR
121 N 1st round RUSSELL Amelie 2005 F GBR
122 N 1st round DELLA RAGIONE Stella 2005 F GBR
123 N 1st round ALBERG Sandra 2006 F EST En Garde Haapsalu (EST)
124 N 1st round NISKALA Viena 2003 F FIN Habda Helsinki (FIN)
125 N 1st round KROON Linnea 2003 F SWE UF Uppsala (SWE)
125 N 1st round SAYSON Samantha Beatrice 2003 F PHI
127 N 1st round CHILD Melissa Steinicke 2004 F DEN Glostrup FK (DEN)
127 N 1st round DARWÉN Tekla 2003 F SWE ARA Helsingborg (SWE)
129 N 1st round ERIKSSON Ebba 2005 F SWE FFF Stockholm (SWE)
130 N 1st round CALVO MORENO Jimena 2005 F GBR
131 N 1st round CHEUNG Yan Sum 2006 F HKG
A 1st round KNECHTL Lucia 2003 F AUT GFU Graz (AUT)
A 1st round EKMAN Ingrid 2003 F SWE FFF Stockholm (SWE)