Back to list

Results

Fredi Grasnek Kadettenturnier
AUT Mödling
December 14, 2019 - December 15, 2019

Sabre Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N WILLIAMS Nolan 2003 M USA
2 N HEATHCOCK Colin 2005 M GER TSG Eislingen (GER)
3 N KOVAL Stepan 2003 M BLR
3 N MÜLLER Max Laurin 2003 M GER OFC Bonn (GER)
5 N NITU Radu 2004 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
6 N LILOV Neil 2004 M USA
7 N BISCH Jean Hutmann 2004 M FRA ORLEANS CE (FRA)
8 N DUTU Ionut 2004 M ROU ACS DUEL BUCURESTI (ROU)
9 N MEKA Valentin 2003 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
10 N MARUELLE Francois 2003 M FRA DINARD LAMES (FRA)
10 N LATAPY Ugo 2003 M FRA PAU SECTION (FRA)
12 N SZABO Marton 2003 M HUN KVSE Budapest (HUN)
13 N KAZHANEUSKI Yauheni 2003 M BLR
14 N TOTH Patrik 2004 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
15 N NEUHÄUSER Marc 2004 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
16 N GUYONNAUD Albin 2004 M FRA OLORON SM (FRA)
17 N ANGLADE Ronald 2003 M USA
18 N SOVAR Marco 2004 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
19 N KRAJNC Peter 2003 M SLO SAB Kamnik (SLO)
20 N FRABOULET Evan 2003 M FRA
21 N CUSTINE Jeremy 2003 M FRA
22 N LACAZE Alexandre 2003 M FRA VINCENNES CE (FRA)
23 N LINSKY Matthew 2005 M USA
24 N METHNER Philipp-Bernd 2004 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
25 N CIDU Casian 2006 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
26 N ZADRAVECZ Mate 2003 M HUN NTE Nagykanizsa (HUN)
27 N KUSHKOV Oleksandr 2003 M USA
28 N GHEORGHE Rares 2005 M ROU
29 N AVARKESZI Daniel 2004 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
30 N TOTH Bertalan 2004 M HUN
31 N KROUSKOS Spyridon 2003 M GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
32 N ROCHET Armand 2003 M FRA MOUVAUX EC (FRA)
33 N KWIATKOWSKI Oskar 2003 M POL
34 N ZHOU Matthew 2003 M USA
35 N BONDAR Samuel 2003 M GER PSV Rostock (GER)
36 N CHAYEVSKY Kirk 2003 M USA
37 N PETRUCZ Mirko 2004 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
38 N NOWINOWSKI Kacper 2003 M POL KKSz Konin (POL)
39 N BALC David 2004 M ROU CSS Slobozia (ROU)
40 N LIN John 2004 M USA
41 N DRAGOMIR Eduard 2003 M ROU CSS Slobozia (ROU)
42 N DENNER Lysander 2004 M USA
43 N JOHSUA Basile 2003 M FRA PROVENCE ESC (FRA)
44 N KATUS Donát 2004 M HUN TFSE Budapest (HUN)
45 N PIECHA Robert 2003 M GER OFC Bonn (GER)
46 N HALAIDZENKA Artur 2004 M BLR
47 N BERNE Gabin 2003 M FRA PESSAC SE (FRA)
48 N CIDU Iustin 2004 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
49 N CHAPUIS Alban 2003 M FRA PARIS USM (FRA)
49 N KOHARI Tamas 2003 M HUN UTE Budapest (HUN)
51 N STAN Cosmin 2003 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
52 N CALLAHAN Jaden 2004 M USA
53 N LAZZARO Salvatore 2005 M ITA
54 N FRISHMAN Ethan 2005 M USA
55 N SIVIERO Giorgio 2004 M ITA
56 N DINC Efe 2004 M TUR Bursa Ferdi (TUR)
57 N VARGA Zalan 2004 M HUN
58 N BIRO Huba 2005 M HUN
59 N NICKLAS Sören 2004 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
60 N KAJOR Krzysztof 2003 M POL Palac Mlodziezy Katowice (POL)
61 N TIPISCA Razvan 2003 M ROU CSM IASI (ROU)
62 N K. SZABÓ Matyas 2003 M HUN
63 N BISTROVS Andrej 2004 M LAT Salvo (LAT)
63 N MIHNEA Andrei 2003 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
65 N FERNANDEZ YUSTE Daniel 2003 M ESP CE-M (ESP)
66 N ONDRIK Konrad 2003 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
67 N LIMB Matthew 2004 M USA
68 N AURAY Phileas 2003 M FRA
69 N KIM Avery 2004 M USA
70 N KIM Sean 2003 M USA
71 N ERACHSHAW Taras 2003 M USA
72 N KÄFERBÖCK Jakob 2004 M AUT FUM Mödling (AUT)
73 N WAGNER Lucas 2004 M GER TSG Eislingen (GER)
74 N COJOCARU Mario 2003 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
75 N VIGH Benedek 2004 M HUN
76 N MARTIN COURBE Victor 2003 M FRA
77 N SAHLAN Bilgehan 2003 M TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
78 N MORAN Yago 2003 M ESP
79 N OZTURK Alkim 2005 M TUR
80 N DE BUSTOS Sergio 2003 M ESP
81 N COVALIU Vlad 2005 M ROU
82 N CELEBI Tunahan 2004 M TUR
83 N PROSSÉ Nand 2004 M BEL Sabre Noir (BEL)
84 N VALKOV Angel 2003 M BUL Plovdiv BG (BUL)
85 N CARINCI Francesco 2005 M ITA
86 N TURNY Bator 2003 M HUN KVSE Budapest (HUN)
87 N PETRIN Edoardo 2003 M ITA
88 N MIKES Matyas 2003 M HUN
89 N VON BUCH Simon 2003 M GER TSG Eislingen (GER)
90 N GITTON Robin 2003 M FRA ANNECY (FRA)
91 N ENACHE Mihnea 2004 M ROU ACS DUEL BUCURESTI (ROU)
92 N LUCAS DE LA FUENTE Javier 2003 M ESP
93 N MESCIOGLU Ismail Kerem 2003 M TUR
94 N TEICHNER Tristan Maximilian 2004 M GER TV Ratingen (GER)
95 N KUSAK Filip 2003 M POL UKS HAJDUCZEK OLSZTYN (POL)
96 N FLOREZ DE VARGAS Jaime 2004 M ESP SAMA-M (ESP)
97 N WOOD Elden 2004 M USA
98 N PRAKOPIK Mikhail 2003 M BLR
99 N RUCHIER BERQUET Nolan 2003 M FRA
100 N PAR Sinan 2004 M TUR PARAT RIPOST SK (TUR)
101 N RADU Luca 2005 M ROU
102 N ADAMUS Maciej 2003 M POL Akademia Integracji (POL)
103 N YOUNG Nash 2004 M TPE TSG Eislingen (GER)
104 N MEIXNER Philip 2003 M AUT FUM Mödling (AUT)
105 N GASZNER Adam 2004 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
106 N SIMAV Orhun Erke 2003 M TUR
107 N BACAK Erkan Isik 2004 M TUR Bursa Ferdi (TUR)
108 N AGUADO Mario 2003 M ESP
109 N PANCONI Niccolo 2003 M ITA
110 N SHI Andrew 2004 M USA
111 N DZIERNIEJKO Jakub 2003 M POL UKS 13 Bialystok (POL)
112 N TALLARICO Antonio 2004 M ITA
113 N MARTINOS Dimitrios 2004 M GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
114 N DIAZ GAMO Guillermo 2004 M ESP
115 N ENGELBRECHT Patrik 2003 M HUN
116 N EMIROGLU Burak Efe 2005 M TUR
116 N KÜRBIS Jarl 2005 M GER KTF Luitpold München (GER)
118 N LIANG Connor 2005 M USA
119 N BERTIN Gianluca 2003 M ITA
120 N HOLUBEC Philip 2004 M CZE SK Houstka (CZE)
121 N MUNOZ RODRIGUEZ Yaise 2003 M ESP CEMAJ-M (ESP)
122 N REBICEK Krystof 2003 M CZE SK Houstka (CZE)
122 N FILECCIA Duilio Maria 2004 M ITA
124 N SIKORSKI Kamil 2003 M POL KKSz Konin (POL)
125 N WAHL Louis 2004 M GER TSG Eislingen (GER)
126 N UFERT Justus 2003 M GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
127 N KUPRYIANAU Ruslan 2003 M BLR SCAF RB (BLR)
128 N CAGLAYAN Kerem 2005 M TUR
129 N BRONISZEWSKI Marcel 2004 M POL UKS Viktor Warszawa (POL)
130 N WAASDORP Ryan 2004 M NED SC Amsterdam (NED)
131 N PUPPO Giacomo 2004 M ITA
132 N SOWULA Rafal 2003 M POL
133 N JEREB Martin 2003 M SLO SAB Kamnik (SLO)
134 N KUSAK Oskar 2005 M POL UKS HAJDUCZEK OLSZTYN (POL)
135 N DENKIEWICZ Benedykt 2006 M POL
136 N HAMMER Peter 2003 M USA
137 N 1st round CHIARI Lukas 2003 M AUT Wiener SC (AUT)
138 N 1st round HUNYADY Daniel 2003 M HUN VASAS Budapest (HUN)
139 N 1st round LUTZ Florian 2004 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
140 N 1st round HEGYI Barnabas Peter 2004 M HUN
141 N 1st round HENDRIKS Jasper 2005 M NED
142 N 1st round USEN Hamza Yigit 2003 M TUR
143 N 1st round JOZEFOWSKI Filip 2004 M POL
144 N 1st round SCHREUDER Thijmen 2003 M NED
145 N 1st round JAREK Gabriel 2003 M POL
146 N 1st round GONZALEZ CARVAJAL Joaquin 2004 M ESP
147 N 1st round LAU Ruben 2005 M NED
148 N 1st round KOCSIS Marton 2004 M HUN
148 N 1st round THOMAS Björn 2003 M SWE FFF Stockholm (SWE)
150 N 1st round BUTIN BIK Nathan 2005 M NED s.v. Beau Geste (NED)
151 N 1st round STAMENKOVIC Bogdan 2005 M SRB
152 N 1st round JEREB Maks 2006 M SLO SAB Kamnik (SLO)
153 N 1st round ROSLON Bartosz 2004 M POL
154 N 1st round MEIXNER Mathias 2005 M AUT FUM Mödling (AUT)
155 N 1st round WAGNER Filip 2005 M CZE
156 N 1st round HACKENBERG Yannik 2004 M AUT Wiener SC (AUT)
157 N 1st round KRAL Krystof 2004 M CZE SK Houstka (CZE)
158 N 1st round DICU Rares 2003 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
159 N 1st round PICCININI Aryan 2004 M ITA
159 N 1st round VINCENZI Zaccaria 2005 M ITA
159 N 1st round VUENTO Sami 2004 M FIN Miekka Miehet (FIN)
162 N 1st round KRAUS Kilian 2003 M GER TSV Grünwald (GER)
163 N 1st round DINKEL Paul 2005 M GER FR Nürnberg (GER)
164 N 1st round KOZLOWSKI Piotr 2003 M POL UKS HAJDUCZEK OLSZTYN (POL)
164 N 1st round RICHTER Axel 2005 M SUI CHCH Châtelaine (SUI)
166 N 1st round HADJ BACHIR Sofien 2003 M POL KKSz Konin (POL)
167 N 1st round PARDELA Michal 2005 M POL
168 N 1st round STASIAK Mateusz 2003 M POL KKSz Konin (POL)
169 N 1st round MILENKOVIC Vidan 2003 M SRB
170 N 1st round ANTONIK Frederik 2004 M GER KTF Luitpold München (GER)
171 N 1st round WURMBAUER Raul 2003 M AUT FUM Mödling (AUT)
172 N 1st round PLANCKH Mathias 2005 M AUT FUM Mödling (AUT)
172 N 1st round CACEK Matyáš 2005 M CZE Sokol Brno (CZE)
172 N 1st round GÖTZ Maximilian 2003 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
175 N 1st round CANNELONGA Vincenzo Michele Pio 2004 M ITA
175 N 1st round EGELI Efe Tan 2007 M TUR
177 N 1st round BERKES David 2006 M AUT FUM Mödling (AUT)
D 1st round ALEKSANDROV Ivaylo 2003 M BUL
D 1st round STOYCHEV Todor 2003 M BUL Svechnikov (BUL)
D 1st round STOYANOV Yasen 2003 M BUL Svechnikov (BUL)
D 1st round KOHOUTEK Jakub 2003 M CZE SK Houstka (CZE)
D 1st round JI Cody 2006 M USA
D 1st round HRISTOV Kamen 2005 M BUL
D 1st round BUCHMANN Finn 2006 M GER TSG Eislingen (GER)