Back to list

Results

2019 Wiekhorst-Cup + Allstar – Cup
GER Eislingen
November 30, 2019 - December 1, 2019

Sabre Men's U17 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N GERMANY       GER
1 N MEKA Valentin 2003 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
1 N HEATHCOCK Colin 2005 M GER TSG Eislingen (GER)
1 N PIECHA Robert 2003 M GER OFC Bonn (GER)
1 N METHNER Philipp-Bernd 2004 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
2 N USA       USA
2 N SHI Andrew 2004 M USA
2 N SOHN Kevin 2004 M USA
2 N CALLAHAN Jaden 2004 M USA
3 N USA 2       USA
3 N DANNULL Lukas 2003 M USA
3 N LAI Adam 2004 M USA
3 N KIM Sean 2003 M USA
4 N JAPAN       JPN
4 N ISHII Go 2003 M JPN
4 N HIWATASHI Reo 2003 M JPN
4 N TSUMORI Shido 2003 M JPN
5 N RUSSIA       RUS
5 N TSYPIN Ivan 2004 M RUS
5 N KOVALEV Egor 2003 M RUS
5 N BRITVIN Aleksandr 2003 M RUS
6 N TURKEY       TUR
6 N OZTURK Alkim 2005 M TUR
6 N PAR Sinan 2004 M TUR PARAT RIPOST SK (TUR)
6 N KALENDER Muhammed Furkan 2003 M TUR Bekir Yilmaz GSK (TUR)
6 N SIMAV Orhun Erke 2003 M TUR
7 N HUNGARY       HUN
7 N VIGH Benedek 2004 M HUN
7 N TOTH Patrik 2004 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
7 N SZABO Marton 2003 M HUN KVSE Budapest (HUN)
7 N ONDRIK Konrad 2003 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
8 N GERMANY 2       GER
8 N WAGNER Lucas 2004 M GER TSG Eislingen (GER)
8 N BONDAR Samuel 2003 M GER PSV Rostock (GER)
8 N NEUHÄUSER Marc 2004 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
8 N MÜLLER Max Laurin 2003 M GER OFC Bonn (GER)
9 N ROMANIA       ROU
9 N IACOB Paul 2004 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
9 N ENACHE Mihnea 2004 M ROU ACS DUEL BUCURESTI (ROU)
9 N COJOCARU Mario 2003 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
9 N DUTU Ionut 2004 M ROU ACS DUEL BUCURESTI (ROU)
10 N UKRAINE       UKR
10 N ROZVAZHAIEV Alejandro 2003 M UKR
10 N SLASTIN Andrii 2005 M UKR KIEW (UKR)
10 N LUKASHENKO Darii 2005 M UKR
10 N KOLOBAIEV Dmitrii 2005 M UKR Netishyn (UKR)
11 N GREAT BRITAIN       GBR
11 N CROMIE Max 2003 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
11 N ALLEN Samuel 2004 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
11 N MCLELLAN Rory 2003 M GBR
11 N HO Ian 2003 M GBR Brentwood School Fencing Club (GBR)
12 N TURKEY 2       TUR
12 N KOPMAZ Egemen 2003 M TUR
12 N MESCIOGLU Ismail Kerem 2003 M TUR
12 N SAHLAN Bilgehan 2003 M TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
13 N GREAT BRITAIN 2       GBR
13 N RAUT Thomas 2003 M GBR
13 N MYNORS George 2003 M GBR
13 N HOLDSWORTH Darcy 2003 M GBR
13 N BEDFORD Louis 2003 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
14 N ROMANIA 2       ROU
14 N BALC David 2004 M ROU NYVSC NYÍREGYHÁZA (HUN)
14 N DICU Rares 2003 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
14 N LUPU Nicolas Luca 2004 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
14 N RADU Luca 2005 M ROU
15 N GREAT BRITAIN 3       GBR
15 N FIDLER Nathaniel 2003 M GBR
15 N MARTIN Henry 2005 M GBR
15 N NORRIS Roman 2003 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
15 N HILTON Ethan 2003 M GBR Regent Fencing Club (GBR)
16 N EGYPT       EGY
16 N NOFAL Zeyad 2004 M EGY
16 N MAROUF Eyad 2003 M EGY
16 N ELBOGDADLY Fares 2005 M EGY
17 N RUSSIA 2       RUS
17 N KISIN Nikita 2003 M RUS
17 N SOMOV Sergey 2003 M RUS
17 N CHUKIN Daniil 2003 M RUS
17 N MEKESHKIN Mark 2004 M RUS
18 N TURKEY 3       TUR
18 N TAFLAN Ahmet Turgut 2003 M TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
18 N BACAK Erkan Isik 2004 M TUR Bursa Ferdi (TUR)
18 N BAYRAKTAR Mehmet Omer 2005 M TUR
19 N HUNGARY 2       HUN
19 N AVARKESZI Daniel 2004 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
19 N GASZNER Adam 2004 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
19 N PETRUCZ Mirko 2004 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
20 N GREAT BRITAIN 4       GBR
20 N HIYAMA Ryuki 2005 M GBR
20 N WOODWARD Zachary 2005 M GBR
20 N AKINYOSOYE Folayemi 2004 M GBR
21 N THE NETHERLANDS       NED KNAS (NED)
21 N HENDRIKS Jasper 2005 M NED
21 N BUTIN BIK Nathan 2005 M NED s.v. Beau Geste (NED)
21 N WAASDORP Ryan 2004 M NED SC Amsterdam (NED)
21 N SCHREUDER Thijmen 2003 M NED
22 N CZECH REPUBLIC       CZE
22 N HOLUBEC Philip 2004 M CZE SK Houstka (CZE)
22 N KOHOUTEK Jakub 2003 M CZE SK Houstka (CZE)
22 N REBICEK Krystof 2003 M CZE SK Houstka (CZE)
22 N KRAL Krystof 2004 M CZE SK Houstka (CZE)
23 N HUNGARY 3       HUN
23 N K. SZABÓ Matyas 2003 M HUN
23 N BANYAY Endre Marcell 2004 M HUN
23 N VARGA Zalan 2004 M HUN
24 N GERMANY 3       GER
24 N VON BUCH Simon 2003 M GER TSG Eislingen (GER)
24 N WAHL Louis 2004 M GER TSG Eislingen (GER)
24 N GEIGER Lars 2005 M GER TSG Eislingen (GER)
24 N THUMM Tiberius 2005 M GER TSG Eislingen (GER)
25 N GERMANY 4       GER
25 N GÖTZ Maximilian 2003 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
25 N TEICHNER Tristan Maximilian 2004 M GER TV Ratingen (GER)
25 N PELZ Jarnu 2005 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
25 N LOHMANN Nico 2005 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
26 N GERMANY 5       GER
26 N SCHENKEL Moritz 2006 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
26 N HUSMANN Matthis 2006 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
26 N LUCAS Bjarne 2005 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
27 N JAPAN 2       JPN
27 N NOSHIMA Riku 2003 M JPN
27 N HIRATA Yuto 2003 M JPN
27 N HIRAYAMA Yuta 2003 M JPN
0 F USA 3       USA