Back to list

Results

AMU Cup
POL Poznan
January 11, 2020 - January 12, 2020

Foil Women's U17 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N GERMANY       GER
1 N OYMANN Renee 2004 F GER FC Moers (GER)
1 N HOLLAND-CUNZ Luca 2004 F GER TSG Weinheim (GER)
1 N HÖFLER Marie 2004 F GER TSG Weinheim (GER)
1 N HOHENADEL Celia 2003 F GER TSG Weinheim (GER)
2 N LATVIA       LAT
2 N MALNIECE Juta 2003 F LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
2 N SITOVA Olga 2003 F LAT
2 N RAMANE-BENDIK Karina Elizabete 2003 F LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
2 N SINKOVICA Gabriela 2005 F LAT Florete (LAT)
3 N FRANCE       FRA
3 N BULLIER Fanny 2003 F FRA SEVRES JE (FRA)
3 N TAJAN Morgane 2003 F FRA
3 N MARCAILLOU Victoire 2003 F FRA PARIS TA (FRA)
3 N ROGER Garance 2005 F FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
4 N GREAT BRITAIN       GBR
4 N TSANG Amelie 2006 F GBR ZFW Fencing Club (GBR)
4 N CARUS BIRD Martha 2004 F GBR Cobham Fencing Club (GBR)
4 N GALE Madeleine 2003 F GBR Brentwood School FC (GBR)
5 N POLAND       POL
5 N OKLINSKA Marta 2003 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
5 N ZURAWSKA Karolina 2004 F POL Budowlani Torun (POL)
5 N DANIEWSKA Michalina 2003 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
5 N LACHMAN Antonina 2003 F POL AZS AWF Poznan (POL)
6 N GERMANY 2       GER
6 N DERPA Katharina 2003 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
6 N ARNELA Lucia 2005 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
6 N SCHALLER Cora Elisabeth 2003 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
6 N KOTHIERINGER Anna Sophie 2003 F GER KTF Luitpold München (GER)
7 N HUNGARY       HUN
7 N KOVACS Reka 2004 F HUN Terezvaros (HUN)
7 N FENYVESI Viktoria 2003 F HUN Terezvaros (HUN)
7 N KALOCSAI Luca 2004 F HUN Torekves (HUN)
7 N WOLF Eszter 2004 F HUN Hodmezovasarhely (HUN)
8 N POLAND 2       POL
8 N DEBICKA Oliwia 2003 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
8 N SZEMPLINSKA Natalia 2003 F POL UKS Salle de la Gdansk (POL)
8 N OLSZEWSKA Amelia 2004 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
8 N LISZKA Aleksandra 2003 F POL AZS AWF Poznan (POL)
9 N FRANCE 2       FRA
9 N AUDIBERT Alicia 2005 F FRA
9 N ROUSSEAU Marion 2003 F FRA TAMPON (FRA)
9 N EDIRI Josephine 2004 F FRA
9 N DARDE Cyrielle 2003 F FRA REIMS CE (FRA)
10 N TURKEY       TUR
10 N DEMIRHAN Eda Feride 2004 F TUR
10 N ALIOGLU Nazli Ceren 2003 F TUR Ankara Eskrim S.K. (TUR)
10 N ERTUN Lal 2004 F TUR TED SK (TUR)
10 N ISBIR Alisa 2005 F TUR
11 N FRANCE 3       FRA
11 N MIKA Emma 2003 F FRA REIMS CE (FRA)
11 N BONNET Ilona 2003 F FRA CHILLY MAZAR (FRA)
11 N ECK Fiona 2003 F FRA BOURGES ESC (FRA)
11 N PARRA Emily 2003 F FRA PAYS AIX (FRA)
12 N BELARUS       BLR
12 N NAZARAVA Anastasiya 2004 F BLR
12 N ULASAVA Darya 2004 F BLR RGUOR (BLR)
12 N ZUBKOUSKAYA Hanna 2003 F BLR
13 N UKRAINE       UKR
13 N TVARDOVSKA Anna 2004 F UKR
13 N SOPIT Svitlana 2003 F UKR
13 N SARKISIAN Khrystyna 2003 F UKR KIEW (UKR)
13 N SOPIT Olga 2003 F UKR KIEW (UKR)
14 N CANADA       CAN
14 N HE Xiangxin Grace 2004 F CAN
14 N ISABELLA Sabatini 2003 F CAN
14 N WU Catherine 2004 F CAN
14 N CHEN Jessie 2005 F CAN
15 N GERMANY 3       GER
15 N DRESCHER Lea Sophie 2003 F GER FG Schwerin (GER)
15 N BALLE Jennifer 2003 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
15 N KRAUSE Angelina-Noelle 2003 F GER FSC Cottbus (GER)
16 N TURKEY 2       TUR
16 N ANBARLILAR Fatima Zehra 2005 F TUR
16 N TASDELEN Melike 2003 F TUR Kocaeli GSK (TUR)
16 N KARATABAN Selma Defne 2004 F TUR
16 N DURUKAN Almila Birce 2005 F TUR
17 N NETHERLANDS       NED
17 N EMANUEL Ava 2005 F NED Holland Schermen (NED)
17 N YOSHIMORI Rachika 2006 F NED Schermacademie Zair (NED)
17 N BUIJSE Valerie 2005 F NED Lancelot Schermclub (NED)
17 N KOSTER Tessa 2004 F NED SC Amsterdam (NED)
18 N SWEDEN       SWE
18 N POPPEL Ankita 2003 F SWE EGF Solna (SWE)
18 N KIS Lili 2005 F SWE EGF Solna (SWE)
18 N MOBERG Therese 2003 F SWE EGF Solna (SWE)
19 N POLAND 3       POL
19 N DUDZIUK Julia 2007 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
19 N ZACHAREWICZ Ewa 2003 F POL UKS Salle de la Gdansk (POL)
19 N KULPACZYNSKA Oliwia 2005 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
19 N JAKUBOWSKA Marta 2006 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
20 N POLAND 4       POL
20 N SZMIT Laura 2003 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
20 N GRACZYK Julia 2005 F POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
20 N WOJTAS Hanna 2007 F POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
20 N MULAK Julia 2004 F POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
21 N HUNGARY 2       HUN
21 N BADAR Szonja 2006 F HUN
21 N TOTH Lena Sara 2006 F HUN
21 N BARTUS Claudia 2007 F HUN
22 N POLAND 5       POL
22 N SROKA Aleksandra 2003 F POL Warta-Muszkieterowie Poznan (POL)
22 N WOZNIAK Natalia 2004 F POL Warta-Muszkieterowie Poznan (POL)
22 N ISEVCAN Balca 2003 F TUR Altinyurt S.K. (TUR)
22 N BARTOL Antonina 2005 F POL Warta-Muszkieterowie Poznan (POL)
23 N GREAT BRITAIN 2       GBR
23 N QUELCH Abigail 2003 F GBR Salle Oxon (GBR)
23 N JOHNSON Isabella 2006 F GBR Fencers Club London (GBR)
23 N APPLEBY-PRINCE Celena 2004 F GBR Salle Oxon (GBR)
24 N GERMANY 4       GER
24 N KLOCKHAUS Emily 2003 F GER FC Moers (GER)
24 N KATKAY Sinem Dicle 2003 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
24 N EVERS Larissa 2005 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
25 N GERMANY 5       GER
25 N KNIGHT Skylar 2004 F USA
25 N BLUM Luna 2005 F GER TFC Hanau (GER)
25 N RATZ Victoria 2004 F GER TB Hamburg-Eilbeck (GER)
25 N HASSINGER Liliane 2004 F GER TSG Weinheim (GER)
26 N FRANCE 4       FRA
26 N PELLETIER Heloise 2003 F FRA MEDOC CE (FRA)
26 N FRIESS Maelys 1900 F FRA
26 N ALIX Adele 2006 F FRA
26 N ELHAMS Hajar 2003 F FRA
27 N BELARUS 2       BLR
27 N SHULGA Aliaksandra 2004 F BLR SCAF RB (BLR)
27 N FURS Anhelina 2003 F BLR
27 N MAHDZINA Nadzeya 2005 F BLR
28 N GREAT BRITAIN 3       GBR
28 N BUCKLEY Ellen 2004 F GBR Edinburgh FC (GBR)
28 N O'CONNELL Olivia 2003 F GBR Salle Boston (GBR)
28 N WHITAKER Rosie 2003 F GBR Chichester Fencing Club (GBR)
29 N FRANCE 5       FRA
29 N DUPIN Shana 2004 F FRA LE MEE CE (FRA)
29 N CACERES Lucie 2005 F FRA CABRIES OC (FRA)
29 N SAVIN Leonore 2005 F FRA CANNES CE (FRA)
29 N GEORGI Amandine 2004 F FRA
30 N GREAT BRITAIN 4       GBR
30 N KNOX Eleanor 2003 F GBR Newham Swords (GBR)
30 N DE N'YEURT Tabitha 2003 F GBR Bath Sword Club (GBR)
30 N ELLIOTT Megan 2006 F GBR
30 N GARDNER Georgia 2003 F GBR Aldershot Fencing Club (GBR)
31 N CANADA 2       CAN
31 N HU Victoria 2005 F CAN
31 N UPTON Elizabeth 2005 F CAN
31 N LIN Ashley 2004 F CAN
32 N BELGIUM       BEL
32 N GORNY Raphaelle 2004 F BEL CE Bastogne (BEL)
32 N JORDENS Heloise 2003 F BEL CE Les 3 armes (BEL)
32 N GELISSEN Lopke 2005 F BEL Schermkring Herckenrode (BEL)
33 N SWEDEN 2       SWE
33 N HEDLUND Malin 2003 F SWE ÄFK Stockholm (SWE)
33 N OLSSON Ebba 2005 F SWE GFK Göteborg (SWE)
33 N ORRMALM HEIMFORS India 2005 F SWE ÄFK Stockholm (SWE)
34 N POLAND 6       POL
34 N FUDALA Karolina 2005 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
34 N KAPALA Emilia 2006 F POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
34 N LANGA Lena 2005 F POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
34 N HOCAOGLU Mercan 2004 F TUR Istanbul Ferdi (TUR)
35 N POLAND 7       POL
35 N JAROSIEWICZ Natalia 2006 F POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
35 N WILKE Laura 2006 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
35 N MAKOWSKA Karolina 2008 F POL
35 N WYTYK Dominika 2005 F POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
36 N POLAND 8       POL
36 N KUS Natasza 2007 F POL D'Artagnan Ursynow (POL)
36 N PLAZA Zofia 2006 F POL D'Artagnan Ursynow (POL)
36 N PLAZA Malgorzata 2006 F POL D'Artagnan Ursynow (POL)
37 N POLAND 9       POL
37 N URBAN Maja 2004 F POL WKS Kolejarz Wroclaw (POL)
37 N TRACZ Weronika 2005 F POL Wroclawianie (POL)
37 N MIETKA Gabriela 2004 F POL Polonia Leszno (POL)
38 N POLAND 10       POL
38 N ZIEMAK Emilia 2007 F POL IKS Warszawa (POL)
38 N SORBIAN Wiktoria 2007 F POL
38 N KOMARNICKA Lena 2007 F POL D'Artagnan Ursynow (POL)
39 N POLAND 11       POL
39 N KOWALSKA Oliwia 2004 F POL UKS 35 Bielawy Torun (POL)
39 N JASZCZOLT Nadia 2006 F POL UKS 35 Bielawy Torun (POL)
39 N SZEFERA Emilia 2007 F POL UKS 35 Bielawy Torun (POL)
40 N POLAND 12       POL
40 N TRZCINSKA Natalia 2007 F POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
40 N DOROSZKIEWICZ Wiktoria 2007 F POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
40 N WOJTAS Zofia 2008 F POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
40 N GAWENDA Natalia 2007 F POL