Back to list

Results

16. Internationaler Händel-Cup der Saalesparkasse Halle
GER Halle
December 14, 2019 - December 15, 2019

Foil Men's U17 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N GERMANY       GER
1 N DÖRFER Laurenz 2004 M GER OFC Bonn (GER)
1 N KAPPUS Bastian 2004 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
1 N ARNDT Justin 2003 M GER Quernheimer FC (GER)
1 N HEGGE Maurus 2003 M GER TG Münster (GER)
2 N POLAND       POL
2 N WOZNIAK Igor 2004 M POL AZS AWF Poznan (POL)
2 N PLASZCZEWSKI Mikolaj 2003 M POL Warta-Muszkieterowie Poznan (POL)
2 N KASKOW Piotr 2003 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
2 N JAKUBOWSKI Adam 2003 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
3 N COUTEUX Cesar 2004 M FRA VINCENNES CE (FRA)
3 N ABDELJALIL Wael 2003 M FRA PARIS CEP (FRA)
3 N DUBOIS DUROSINI Marcello 2004 M FRA PARIS CEP (FRA)
3 N ANANE Anas 2004 M FRA
3 N      
4 N NETHERLANDS       NED
4 N DIJKSTRA Michael 2006 M NED s.v. Tréville (NED)
4 N WALET Koen 2004 M NED s.v. Tréville (NED)
4 N NAWAR Suhayl 2004 M NED SC Amsterdam (NED)
4 N WANYAMA Sam 2004 M NED Holland Schermen (NED)
5 N HUNGARY       HUN
5 N BAGDANY Albert 2005 M HUN
5 N MACHEK Vince 2003 M HUN
5 N SZEMES Gergo 2003 M HUN Kunszentmiklósi Vivóegylet (HUN)
5 N HORVATH Soma 2003 M HUN
6 N HUNGARY 2       HUN
6 N FARKAS Matyas 2003 M HUN Torekves (HUN)
6 N BUDAHAZY Ambrus 2005 M HUN Torekves (HUN)
6 N BENYUS Attila 2003 M HUN
6 N BALINT Almos 2005 M HUN
7 N GERMANY 2       GER
7 N FAßMANN Moritz 2003 M GER FC Schkeuditz (GER)
7 N GRÖTEKE Sebastiano 2003 M GER TSG Weinheim (GER)
7 N BAUKNECHT Maurice-Leon 2004 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
7 N NOWAK Hannes 2003 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
8 N CROATIA       CRO
8 N PROSOLI Lovro 2004 M CRO
8 N LASIC Vigo 2004 M CRO MK Rapir (CRO)
8 N LESKOVAC Janko 2003 M CRO MK Musketiri (CRO)
9 N SINGAPORE       SGP
9 N LIM Teng Jun 2005 M SGP Z Fencing (SGP)
9 N BROBERG Marcus 2003 M SGP GFK Göteborg (SWE)
9 N ROBSON Samuel Elijah 2006 M SGP Z Fencing (SGP)
10 N SPAIN       ESP
10 N GUMA Arnau 2003 M ESP CESJV-B (ESP)
10 N RODRIGO Sergi 2004 M ESP
10 N GARCIA MUR Adria 2003 M ESP CESJV-B (ESP)
10 N FERNANDEZ HERNANDEZ Alan 2004 M ESP CESJV-B (ESP)
11 N DENMARK       DEN
11 N THORBEK Julius Manz 2004 M DEN
11 N KARLSEN Jonas 2004 M DEN Trekanten København (DEN)
11 N GUILBERT Sacha 2004 M DEN Trekanten København (DEN)
11 N NIELSEN Christopher 2004 M DEN Trekanten København (DEN)
12 N POLAND 4       POL
12 N KOTEK Jakub 2004 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
12 N PACHOLCZYK Szymon 2004 M POL IKS Leszno (POL)
12 N PIOSIK Dawid 2004 M POL IKS Leszno (POL)
13 N LATVIA       LAT
13 N GAFE Alekss 2005 M LAT
13 N KUCEBA Nikita 2004 M LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
13 N HUSAINOVS Zans 2003 M LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
14 N GYÖRGY Bendeguz 2004 M SVK KS Samorin (SVK)
14 N      
14 N PIRK Akos 2004 M SVK KS Samorin (SVK)
14 N LANCARIC Branislav 2006 M SVK KS Samorin (SVK)
14 N FAZEKAS Arpad 2004 M SVK KS Samorin (SVK)
15 N ROMANIA       ROU
15 N STOE Ionut 2004 M ROU
15 N SURCEL Petru 2003 M ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
15 N PAVEL Gabriel 2003 M ROU CSTA Bucuresti (ROU)
15 N ROSU Vlad 2003 M ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
16 A INTERNATIONAL       SGP
16 A SEAH Chad Zhuo Jun 2004 M SGP
16 A BURCEA Radu 2003 M ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
16 A DRAGHICI Sebastian 2005 M ROU
17 N POLAND 2       POL
17 N GORCZYCA Tomasz 2005 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
17 N KWIATKOWSKI Mateusz 2003 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
17 N SACHARCZUK Bartosz 2004 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
17 N TOMECZEK Kamil 2004 M POL UKS MDK-5 Bydgoszcz (POL)
18 N POLAND 5       POL
18 N OSSENTOWSKI Mikolaj 2003 M POL IKS Leszno (POL)
18 N OLSZEWSKI Mikolaj 2004 M POL Budowlani Torun (POL)
18 N MAJEWSKI Blazej 2003 M POL Warta-Muszkieterowie Poznan (POL)
18 N MATUSEWICZ Kamil 2003 M POL AZS AWF Poznan (POL)
19 N GERMANY 4       GER
19 N SCHMIDT Friedrich 2003 M GER USC Magdeburg (GER)
19 N AHLVERS Philipp 2004 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
19 N SPIELMANN Richard 2004 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
19 N HÄßLER Arwed 2003 M GER FC Schkeuditz (GER)
20 N GERMANY 3       GER
20 N SEEMANN Felix 2003 M GER DFC Düsseldorf (GER)
20 N SCHMITZ-HÜBSCH Gregor 2003 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
20 N FRÖHLICH Moritz 2003 M GER Hanseatischer FC Lübeck (GER)
20 N VELLMANNS Leonard 2003 M GER TG Münster (GER)
21 N POLAND 3       POL
21 N NOWAK Jan 2005 M POL Polonia Leszno (POL)
21 N GINDA Piotr 2005 M POL Warta-Muszkieterowie Poznan (POL)
21 N GAWENDA Patryk 2005 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
21 N SMUDA Jakub 2003 M POL IKS Leszno (POL)
22 N HILBRANDT Alexander 2005 M GER FC Moers (GER)
22 N POLOTZEK Simon 2006 M GER FC Moers (GER)
22 N ASK Henri 2003 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
22 N THÖNNES Jorge 2004 M GER DFC Düsseldorf (GER)
22 N      
23 N LATVIA 2       LAT
23 N ZELTISEVS Matvejs 2004 M LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
23 N FRICBERGS Marcis Juris 2005 M LAT
23 N KAULAKANS Valters 2005 M LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
24 N NETHERLANDS 2       NED
24 N SLUMAN Patrick 2003 M NED Holland Schermen (NED)
24 N HVIID BOUWMAN Elias 2003 M NED Zaal Amsterdam Zuid (NED)
24 N MAN Koen 2003 M NED s.v. Tréville (NED)
24 N DE JONG Nighel 2003 M NED Holland Schermen (NED)