Back to list

Results

Budapest Cup
HUN Budapest
November 9, 2019 - November 10, 2019

Foil Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SZEMES Gergo 2003 M HUN Kunszentmiklósi Vivóegylet (HUN)
2 N DI VEROLI Damiano 2003 M ITA G. VERNE SCHERMA (ITA)
3 N CHAGNON Eliot 2004 M FRA MEUNG LOIRE (FRA)
3 N LARDY Gautier 2003 M FRA VIENNE (FRA)
5 N JAKUBOWSKI Adam 2003 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
6 N PLASZCZEWSKI Mikolaj 2003 M POL Warta-Muszkieterowie Poznan (POL)
7 N STRANGE Oliver 2003 M GBR Salle Paul Fencing Club (GBR)
8 N FRANZONI Giuseppe 2003 M ITA
9 N OSIPOV Dmitrii 2003 M RUS
10 N RHYS POLLITT Rafael 2003 M GBR Fencers Club London (GBR)
10 N MARTYNOVICH Stepan 2003 M RUS
12 N SPICHIGER Adrien 2003 M FRA LYON SE (FRA)
13 N ANANE Anas 2004 M FRA
14 N ADOUL Raian 2003 M ITA CS Ancona (ITA)
15 N CHIU Joel Ka Jyn 2003 M SGP SSP (SGP)
16 N GIARDINELLI Gabriel 2003 M ITA
17 N IVANOV Alexey 2004 M RUS
18 N KASKOW Piotr 2003 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
19 A HUSSEIN Khaled Aref 2003 M QAT Qatar Fencing Academy (QAT)
20 N BRISSY Martin 2003 M FRA VILLE AVRAY (FRA)
21 N ABDELJALIL Wael 2003 M FRA PARIS CEP (FRA)
22 N CORONATI Edoardo 2003 M ITA
23 N MORINI Matteo 2003 M ITA CS Pisa Di Ciolo (ITA)
24 N KISELEV Egor 2004 M RUS
25 N STENBECK-SCHIAVO Dario 2003 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
26 N GREGORI Nathan 2003 M FRA
27 N PUZANKOV Pavel 2005 M RUS
28 N BRIGGS Jamie 2003 M GBR Crawley Sword Club (GBR)
28 N ISOLANI Gregorio 2004 M ITA
30 N AVDEEV Egor 2003 M RUS
31 N IVANOV Kirill 2004 M RUS
32 N KUCHTA Leopold Marc 2003 M SVK KS Samorin (SVK)
33 N MOSKVIN Kirill 2003 M RUS
34 N TOMECZEK Kamil 2004 M POL UKS MDK-5 Bydgoszcz (POL)
35 N TAN Raphael Juan Kang 2005 M SGP
36 N CIABATTI Francesco 2003 M ITA
37 N FAZEKAS Arpad 2004 M SVK KS Samorin (SVK)
38 N CORMIER Charles 2003 M FRA
39 N PELLEGRINO Davide 2003 M ITA
40 N ABIDI Neil 2003 M FRA PARIS CEP (FRA)
41 N PROIETTI Marco 2003 M ITA
42 N MUKHA Kirill 2004 M RUS
43 N IACOMONI Matteo 2005 M ITA
43 N ALOIAN Temur 2003 M RUS
45 N BONNET Adrien 2003 M FRA ANTONY (FRA)
46 N GORCZYCA Tomasz 2005 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
47 N BESNAULT Jean Charles 2004 M FRA MEAUX CE (FRA)
48 N SACHARCZUK Bartosz 2004 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
49 N SEKIMOTO Yuta 2005 M JPN
49 N GUIDOTTI Andrea 2003 M ITA
51 N SMUDA Jakub 2003 M POL IKS Leszno (POL)
52 N BIBRON Axel 2004 M FRA
53 N BENYUS Attila 2003 M HUN
54 N VINCIGUERRA Valerio 2003 M ITA
55 N KHALIFA Abdullah ismail 2003 M QAT Qatar Fencing Academy (QAT)
56 N PETRACCHI Filippo 2005 M ITA
57 N BROUGHTON Wilf 2003 M GBR Louth Fencing Club (GBR)
58 N PETROV Bronislav 2005 M RUS
59 N ZSOLNAI Botond 2003 M HUN
60 N WOZNIAK Igor 2004 M POL AZS AWF Poznan (POL)
61 N BARBOUR Rhys 2003 M GBR West Fife Fencing Club (GBR)
62 N MILANO Alexander 2004 M ITA
63 N PRADEL Louis 1900 M FRA
63 N LAZARENKO Ievgen 2003 M UKR KIEW (UKR)
65 N MACHEK Vince 2003 M HUN
66 N DONAGHUE Joe 2003 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
67 N KOZLOV Zakhar 2003 M RUS Start St. Petersburg (RUS)
68 N HORVATH Soma 2003 M HUN
69 N ROBSON Samuel Elijah 2006 M SGP Z Fencing (SGP)
70 N KIKUMOTO Yuki 2004 M JPN
71 N PACHOLCZYK Szymon 2004 M POL IKS Leszno (POL)
72 N ZSIGMOND Daniel 2003 M HUN
73 N MUSTAFIN Artem 2003 M RUS
74 N ALKIS Can 2003 M TUR
75 N TEXIER Luka 2003 M FRA
76 N SEZER Tan 2005 M TUR
76 N MASCIOLI Alberto 2003 M ITA ZFW Fencing Club (GBR)
78 N BLAIR Joseph 2004 M GBR Louth Fencing Club (GBR)
79 N BAGDANY Albert 2005 M HUN
80 N RAIMONDI Mattia 2004 M ITA
81 N BULYGA Ivan 2004 M RUS
82 N NIKALAYUK Uladzislau 2003 M BLR
83 N KULYKOV Mykyta 2003 M UKR
84 N GAUDRY Axel 2003 M FRA RUEIL MALMAI (FRA)
85 N HEGGE Maurus 2003 M GER TG Münster (GER)
86 N MINEGISHI Keigo 2004 M JPN
87 N ROSU Vlad 2003 M ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
88 N PROZOROV Aleksandr 2004 M RUS
89 N PROSOLI Lovro 2004 M CRO
90 N GINDA Piotr 2005 M POL Warta-Muszkieterowie Poznan (POL)
91 N SURMA Jakub 2003 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
92 N STOE Ionut 2004 M ROU
93 N COOK Jaimie 2005 M GBR Salle Holyrood (GBR)
93 N GRAFOV Makar 2003 M RUS
93 N MATUSEWICZ Kamil 2003 M POL AZS AWF Poznan (POL)
96 N GOUGAULT Tam 2003 M FRA PARIS CEP (FRA)
97 N MAZLUMOGLU Batuhan 2005 M TUR
98 N SPAMPINATO Francesco 2005 M ITA
99 N ILMAN Poyraz Ege 2005 M TUR
100 N PENMAN Callum 2006 M GBR Salle Holyrood (GBR)
101 N ROCCATO Francesco 2003 M GBR
102 N JARVIE Lachlan 2003 M GBR Eltham College FC (GBR)
103 N LISOVYI Bohdan 2003 M UKR
104 N FOUDA Youssef 2003 M EGY
104 N MOHAMED Yehia 2003 M EGY
106 N KIEW Zephaniah Ian 2004 M SGP
107 N GLASSON Joseph 2006 M AUS NSW Fencing Ass (AUS)
108 N TERTIPIS Konstantinos 2003 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
108 N LEONARD Alexandre 2003 M BEL CE de Neufchateau (BEL)
110 N TSIKHAMIRAU Kiryl 2004 M BLR
111 N KOHLWEG Marwin 2005 M AUT FC Treibach (AUT)
112 N SPICHIGER Antoine 2005 M FRA LYON SE (FRA)
113 N SURCEL Petru 2003 M ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
114 N PIOSIK Dawid 2004 M POL IKS Leszno (POL)
115 N MAN Yin 2005 M NED s.v. Tréville (NED)
116 N BILKO Illya 2004 M UKR
117 N ALSOWAIDI Faisal 2003 M QAT Qatar Fencing Academy (QAT)
118 N HUMEN Pavlo 2003 M UKR Uzhgorod (UKR)
119 N SEAH Chad Zhuo Jun 2004 M SGP
120 N JEANJEAN Romain 2004 M FRA
121 N ZHARKOV Aleksandr 2004 M RUS
122 N BUDAHAZY Ambrus 2005 M HUN Torekves (HUN)
122 N FINSTERBUSH Ori 2003 M ISR Hapoel Gilboa (ISR)
124 N GAFE Aleks 2005 M LAT Asmens (LAT)
125 N KESSLER Vilmos 2003 M HUN Szigetszentmiklosi Tor Egylet (HUN)
126 N LOPATNIUK Krzysztof 2004 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
127 N VASVARI Bence 2005 M HUN
128 N GEUDVERT Oscar 2004 M BEL CE de Neufchateau (BEL)
129 N BROBERG Marcus 2003 M SGP GFK Göteborg (SWE)
130 N KLOSTERMANN Max 2004 M GER KTF Luitpold München (GER)
131 N BOYKOV Andrey 2003 M RUS
132 N LESNIKOV Daniil 2004 M RUS
133 N CHIBA Atsuki 2006 M JPN
134 N SOSNOV David 2006 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
135 N HUSAINOVS Zans 2003 M LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
136 N GENBRUGGE Sem 2004 M BEL De Maneschermer (BEL)
137 N KOKOROVETS Oleh 2003 M UKR KIEW (UKR)
138 N TAKACS Kornel 2004 M HUN
139 N BUTENKA Uladzimir 2003 M BLR GOUOR-SDUSHOR-3 Brest (BLR)
139 N FRANCIA Ludovico 2003 M ITA
141 N BALDELLI Gabriele 2004 M ITA
142 N TOTH Zsombor 2004 M HUN Terezvaros (HUN)
143 N GYÖRGY Bendeguz 2004 M SVK KS Samorin (SVK)
144 N KRAUTSOU Viachaslau 2003 M BLR
145 N DEJOS Alexis 2004 M FRA MONTIGNY BRE (FRA)
146 N MENEZES Duarte 2004 M POR
147 N WALET Koen 2004 M NED s.v. Tréville (NED)
148 N DYRDA Yelizar 2005 M UKR
149 N KWIATKOWSKI Mateusz 2003 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
150 N BALLOS Georgios 2004 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
151 N CIGANEK Jan 2004 M CZE Serm Ostrava (CZE)
152 N SLEZAK Martin 2003 M CZE Sokol Brno (CZE)
153 N KRAWCZYNSKI Melchior 2005 M POL Wroclawianie (POL)
154 N FENNICHE Mohamed Rayane 2003 M TUN
155 N PIRK Akos 2004 M SVK KS Samorin (SVK)
156 N GHERMAN Nikitas 2004 M MDA
157 N STAMATOPOULOS Konstantinos 2004 M GRE O.X.GLYFADAS (GRE)
158 N AU EONG Tyen Haan 2003 M SGP
159 N GERIS Vojtech 2004 M CZE
160 N CSIRKE David 2004 M HUN
160 N ROKHKIND Eitan 2005 M ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
160 N RAKONCZAI Csaba 2004 M HUN BHSE (HUN)
163 N CUFADAR Mustafa Burak 2004 M TUR
164 N TABAJDI Zsombor 2004 M HUN BHSE (HUN)
165 N LIM Teng Jun 2005 M SGP Z Fencing (SGP)
166 N BARSI Patrik 2004 M SRB
167 N LEHNER Leon 2003 M AUT FK Vöcklabruck (AUT)
168 N KORZHOVYI Maksym 2003 M UKR
169 N MAJEWSKI Blazej 2003 M POL Warta-Muszkieterowie Poznan (POL)
170 N PAVEL Gabriel 2003 M ROU CSTA Bucuresti (ROU)
171 N BODO Peter 2005 M HUN
171 N LOO Keyon 2006 M SGP Z Fencing (SGP)
173 N TSYBULIA Yauheni 2003 M BLR
173 N KURSUN Omer Behram 2005 M TUR
175 N SZALAI Domonkos 2003 M HUN
176 N HUDYMAC Michal 2004 M CZE TJ Slezan Opava (CZE)
177 N TKACHENKA Heorhi 2004 M BLR
178 N BÓDI Zámbor 2003 M HUN Kunszentmiklósi Vivóegylet (HUN)
179 N PAPP Medard 2004 M HUN
180 N WILLIAMS Nicholas 2003 M GBR Nottingham Cavaliers (GBR)
181 N TOJIMA Yuto 2006 M JPN
182 N POLOTZEK Simon 2006 M GER FC Moers (GER)
183 N YONEKURA Naoki 2004 M JPN
184 N BENTO Francisco 2004 M POR
185 N VALIERE Hugo 2005 M FRA
185 N GASPERINI Loïc 2003 M BEL CRE Huy (BEL)
187 N DANIEL Dylan 2003 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
188 N GRASSO Kei Lorenzo 2004 M AUT FU Mödling (AUT)
189 N SLOVIAK Vasyl 2004 M UKR
190 N GUBA Zeteny 2004 M HUN
191 N SMUK Georgiy 2003 M RUS
191 N HUBNER Alexander 2004 M AUT FC Wels (AUT)
191 N LANCARIC Branislav 2006 M SVK KS Samorin (SVK)
194 N KOZAK Pavel 2003 M CZE
195 N GEMES Adam 2005 M HUN
195 N ZELJKOVIC Dusan 2004 M SRB
195 N TOTH Barnabas 2005 M HUN
198 N DIESTELKAMP Niklas 2005 M GER KTF Luitpold München (GER)
199 N BONIS Mark 2006 M HUN
199 N GAWENDA Patryk 2005 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
201 N KUCEBA Nikita 2004 M LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
202 N GROSS Roy 2004 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
203 N TOLNAI Gergö 2003 M HUN Kunszentmiklósi Vivóegylet (HUN)
204 N BALINT Almos 2005 M HUN
205 N SKORKA Csongor 2004 M HUN Terezvaros (HUN)
206 N HILBRANDT Alexander 2005 M GER FC Moers (GER)
207 N TEO Elliot 2004 M SGP Z Fencing (SGP)
208 N FARKAS Matyas 2003 M HUN Torekves (HUN)
208 N GERGELY Zoltan 2006 M HUN
210 N ZAPLETAL Jiri 2004 M CZE
210 N KUBA Vencel 2003 M HUN
212 N CECET Nikita 2004 M MDA
213 N HORVATH Kean 2005 M HUN
213 N HO Jia Le Sean 2006 M SGP Z Fencing (SGP)
215 N CAUNII Paul Andrei 2004 M ROU CSU Timisoara (ROU)
216 N KIREYENKA Siamion 2005 M BLR
217 N 1st round MECGER Ivan 2004 M UKR
218 N 1st round HROMADKA Petr 2003 M CZE
219 N 1st round VLASIUK Yaroslav 2005 M UKR
220 N 1st round LEYMOND Ron 2005 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
221 N 1st round MAKK Balazs 2004 M HUN Torekves (HUN)
222 N 1st round BENYUS Andras 2005 M HUN Torekves (HUN)
223 N 1st round OLSZEWSKI Mikolaj 2004 M POL Budowlani Torun (POL)
224 N 1st round SAKAGUCHI Hayato 2004 M JPN
225 N 1st round LEWICKI Tymon 2004 M POL D'Artagnan Ursynow (POL)
226 N 1st round VLASIC Damjan 1900 M CRO
227 N 1st round WAGNER Alexander 2004 M AUT FU Mödling (AUT)
228 N 1st round MOHAMMED Waleed 2004 M EGY
229 N 1st round DOYAROGLU Yusuf Arhan 2004 M TUR
230 N 1st round SACHINIDIS Dimitrios 2005 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
231 N 1st round MAN Koen 2003 M NED s.v. Tréville (NED)
232 N 1st round LIUTYI Taras 2003 M UKR
233 N 1st round PANOURGIAS Ioannis-Pavlos 2005 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
234 N 1st round ZELTISEVS Matvejs 2004 M LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
234 N 1st round HOLEMY Vojtech 2004 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
234 N 1st round HVIID BOUWMAN Elias 2003 M NED Zaal Amsterdam Zuid (NED)
237 N 1st round PIRES Goncalo 2003 M POR
237 N 1st round SHUMKO Mikita 2005 M BLR
239 N 1st round DRAGHICI Sebastian 2005 M ROU
239 N 1st round YILDIZ Hikmet Deniz 2005 M TUR
239 N 1st round AKIALP Emre 1900 M TUR
242 N 1st round PEDRO Antonio 2005 M POR
242 N 1st round BADAR Krisztian 2007 M HUN
244 N 1st round TARIMCI Arda 2005 M TUR De Maneschermer (BEL)
245 N 1st round DEMIR Ahmet Tarik 2003 M TUR
246 N 1st round BALOG David 2005 M SVK Akademia sermu (SVK)
247 N 1st round JOBST Maximilian 2005 M GER FC Moers (GER)
248 N 1st round ARAI Osuke 2004 M JPN
249 N 1st round POSTOVAN Alex 2004 M MDA
250 N 1st round SURCEL Mihnea 2005 M ROU
251 N 1st round KÜTTNER Kilian 2005 M AUT ASC Wien (AUT)
252 N 1st round KHRYSTENKO Kyrylo 2005 M UKR KIEW (UKR)
253 N 1st round BREZOVSKÝ Adam 2005 M SVK
254 N 1st round YEPIFANOV Fedir 2004 M UKR
255 N 1st round SCHMEL Laszlo 2006 M HUN
256 N 1st round GEROSIDERIS Sotiris 2006 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
257 N 1st round BURCEA Radu 2003 M ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
257 N 1st round KONDRATIUK Valerii 2005 M UKR
259 N 1st round REHDA Felix 2003 M GER FG Schwerin (GER)
260 N 1st round CHLEBOUN Matyas 2006 M CZE Serm Ostrava (CZE)
261 N 1st round NESIC Stefan 2004 M SRB
262 N 1st round RUBIN Mattia 2006 M HUN
262 N 1st round ASZODI Akos 2006 M HUN
262 N 1st round VRTILEK Jakub 2005 M CZE Sokol Brno (CZE)
262 N 1st round GRUFIK Michal 2003 M CZE
262 N 1st round LEE Cheow En Ray 2003 M SGP
267 N 1st round MARIN Stefan 2004 M ROU CSTA Bucuresti (ROU)
267 N 1st round IONITA Luca 2003 M ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
267 N 1st round HOLY Lev 2006 M CZE Sokol Brno (CZE)
270 N 1st round CHRAMOSTA Tomas 2004 M CZE
270 N 1st round ENGFER Friedrich 2004 M GER FG Schwerin (GER)
270 N 1st round HOIDA Yakiv 2004 M UKR
270 N 1st round HUBNER Maximilian 2006 M AUT FC Wels (AUT)
270 N 1st round LATU Claudiu 2004 M MDA
275 N 1st round PETRACHE Mihnea 2006 M ROU
275 N 1st round HASÍK Jáchym 2005 M CZE TJ Slezan Opava (CZE)
277 N 1st round KOVACS Milan Barnabas 2005 M HUN
277 N 1st round BANYIK Benjamin 2003 M HUN Terezvaros (HUN)
277 N 1st round PECNIK Georg 2006 M AUT FC Wels (AUT)
280 N 1st round SCHULTZ Milan 2006 M GER FG Schwerin (GER)
281 N 1st round KATIKARIDIS Angelos 2004 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
281 N 1st round MALEKSHANIAN Darius 2006 M ROU
283 N 1st round BROCKER Malte 2004 M GER FG Schwerin (GER)
284 N 1st round BERNARDINO Santiago 2004 M POR
285 N 1st round KNOB Vladimir 2005 M CZE Sokol Sternberk (CZE)
F 1st round SOOS Marton Levente 2005 M HUN
F 1st round SOS Levente 2005 M HUN