Back to list

Results

Wawel Dragon Trophy
POL Krakow
February 8, 2020 - February 9, 2020

Epee Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N COUFAL Frantisek 2003 M CZE BELA POD BEZDEZEM (CZE)
2 N DEL CONTRASTO Nicolo' 2004 M ITA
3 N WALACH Wiktor 2003 M POL RMKS Rybnik (POL)
3 N DENAUX Mael 2003 M FRA ST DENIS CS (FRA)
5 N DRAUGEDALEN Elias 2003 M NOR Nøtterøy FK (NOR)
6 N AEBERSOLD Alban 2004 M SUI SEG Geneve (SUI)
7 N WARREMAN Daan 2004 M NED s.v. RobbSchermen (NED)
8 N PORTMANN Nicolas 2004 M SUI CAL Lausanne (SUI)
9 N MUKOID Kyrylo 2003 M UKR
10 N TAIWO-WILLIAMS Louis 2004 M GBR
11 N DERGAY David 2004 M GER FC Offenbach (GER)
12 N BROOKE Alec 2005 M GBR
13 N BEZKOROVAINYI Daniil 2004 M UKR
14 N RANTANEN Joona 2003 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
15 N MARCZAK Wojciech 2005 M POL SKS FLESZ Swidnica (POL)
16 N PLAKSIN Dmytro 2005 M UKR
17 N URBAN Piotr 2003 M POL MKS Gryf Mielec (POL)
18 N HEURLIN-VAZQUEZ Lino 2003 M FRA
19 N LOEMAN Leandro 2005 M BEL Confrerie Gent (BEL)
20 N VINEIS Sven 2003 M SUI SEG Geneve (SUI)
21 N JONES Hal 2003 M GBR
22 N GERBER Jacob 2003 M SUI AFCB Bern (SUI)
23 N ZAKI Adam 2003 M QAT Clement Fencing Academy (QAT)
24 N BROCHARD Théo 2003 M SUI SECH Chaux-de-Fonds (SUI)
25 N KUZMA Andriy 2003 M UKR
26 N SPIERZAK Lorenz 2004 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
27 N EIKANGER Olav 2003 M NOR Bergens FK (NOR)
28 N GOH Joshua 2003 M GBR
29 N GREEN Tom 2005 M GBR
30 N MALUCCHI Marco 2003 M ITA
31 N FELTZ Maxim 2003 M BEL CE Gaumais (BEL)
32 N WALLE Henrik Christopher 2004 M NOR Njård Fekting (NOR)
33 N FAVRE Aurèle 2004 M SUI FCB Bern (SUI)
34 N FARKAS Peter 2003 M HUN
35 N REIJNAERS Finian 2003 M BEL SA Jerzy Wezowski (BEL)
36 N LEHTINEN Kasper 2003 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
37 N KUTTI David 2003 M SWE WFF Örebro (SWE)
38 N NAZAREVYCH Vladyslav 2003 M UKR
39 N KURHAN Volodymyr 2004 M UKR
40 N RYADNINSKYI Ivan 2005 M UKR Kharkiv (UKR)
41 N CIMPAN Anton 2005 M ROU
42 N CHORNOGOD Illia 2005 M UKR
42 N HORVATH Adam 2005 M HUN
44 N NADI Zsombor 2004 M HUN
45 N RITZ Janik 2004 M GER Heidenheimer SB (GER)
46 N KATCHARAVA Luka 2005 M GEO
47 N SCHENKENGEL Benedict 2004 M GER Heidenheimer SB (GER)
48 N KYKKÄNEN Robert 2003 M FIN Porvoon Miekkailijat (FIN)
49 N COMPAROTTO Giorgio 2005 M ITA
50 N RUPPENTHAL Julius 2005 M GER SV Waldkirch (GER)
51 N IVAKIMOV Vasil 2004 M BUL
52 N WESOLOWSKI Mikolaj 2004 M POL Piast Gliwice (POL)
53 N BRUIJN-YARD Rudi 2003 M GBR
54 N CSUTA András 2004 M HUN
55 N NIKULIN Dmitry 2003 M LAT
56 N MEDISAUSKAS Matas 2005 M LTU
57 N PIEPER Jesse 2004 M NED s.v. AEW (NED)
58 N KIEFFER Tom 2003 M FRA HYERES (FRA)
59 N CUSTODIO Sancho 2007 M POR
60 N MALVIK Aleksander 2005 M NOR Titan Fekteklubb (NOR)
61 N DZIURA Stanislaw 2004 M POL PTG Sokol Mielec (POL)
62 N REMMEN Maurits 2005 M NED s.v. RobbSchermen (NED)
63 N GUMENIUK Andrii 2005 M UKR Khmelnitskiy (UKR)
64 N POMCHENKO Antonio 2005 M UKR
65 N KOTALA Jan 2004 M CZE TJ Lokomotiva Teplice (CZE)
66 N BONDAREV Danyil 2003 M UKR
67 N CRUZ Diogo 2004 M POR
68 N KITLINSKI Bartosz 2003 M POL UKS MDK Olimp (POL)
68 N KAZMIERSKI Maciej 2003 M POL MKS Gryf Mielec (POL)
70 N HÜRLIMANN David 2004 M SUI SESAF Fribourg (SUI)
71 N MUMENTHALER Colin 2004 M SUI CEFL Florimont (SUI)
72 N KLAUS Robert 2003 M CZE SC Praha (CZE)
73 N WALMSLEY Joseph 2003 M GBR
74 N MOREK Kacper 2003 M POL SKS GRASS-HOPPER KALWARIA (POL)
75 N MADURA Dawid 2004 M POL PTG Sokol Mielec (POL)
76 N DRAUGEDALEN Emil 2005 M NOR Nøtterøy FK (NOR)
77 N KARLSEN Henning 2003 M NOR Bergens FK (NOR)
77 N NOVAK Martin 2004 M CZE
79 N POLGAR Gabriel 2003 M SUI CAL Lausanne (SUI)
80 N POHNAN Krystof 2004 M CZE SC Praha (CZE)
81 N COLLENBERG Tito 2003 M SUI LUG Lugano (SUI)
82 N URBAN Pawel 2003 M POL MKS Gryf Mielec (POL)
83 N MROZ Michal 2004 M POL PTG Sokol Mielec (POL)
84 N RICHARDS Marcus 2003 M GBR
85 N MITCHELL Joshua 2003 M GBR
86 N NOBLE Finlay 2003 M GBR
87 N HOLMEN Franz Philip Pap 2006 M NOR Bygdø FK (NOR)
88 N STEINER Piero 2003 M ITA Redhill and Reigate EC (GBR)
89 N VALLEE Tancrede 2003 M SUI CEFL Florimont (SUI)
89 N JAKUBOWSKI Olaf 2003 M POL UKS MDK Olimp (POL)
91 N LUBIEWSKI Kacper 2004 M POL
92 N DEISSER John 2004 M BEL CE Charlemagne (BEL)
93 N LUCKI Kacper 2003 M POL
94 N STEPANIAN Yevhenii 2003 M UKR
95 N VOGEL Vince 2004 M GER Heidenheimer SB (GER)
96 N HERASYMENKO Andriy 2004 M UKR
97 N BUSCH Max 2005 M GER Heidenheimer SB (GER)
98 N KALITOVSKIY Tymofiy 2005 M UKR CSKA (BUL)
99 N BRODOWICZ Michal Norbert 2005 M BLR
100 N MAZURKIEWICZ Milosz 2003 M POL
101 N SOCHA Antoni 2004 M POL PKSz Warszawa (POL)
102 N STEMPEL Jan 2003 M CZE
103 N HORDON Illia 2003 M UKR
104 N COUNSON Francois 2003 M BEL CE Charlemagne (BEL)
104 N DJURIC Mario 2003 M SRB
106 N FILON Demjan 2003 M LTU
107 N SCOTT PAYNE Edward 2004 M GBR
108 N GREEN Jem 2004 M GBR
108 N PROCHAZKA Ondrej 2005 M CZE
110 A SKALSKI Jan 2005 M POL
111 N HEIBERG Kasper Mathisen 2004 M NOR Nøtterøy FK (NOR)
112 N LOZENKO Makar 2003 M LTU
113 N RZYCZNIAK Wojciech 2004 M POL Piast Gliwice (POL)
114 N RAMUZ Jeremy 2003 M SUI FCB Bern (SUI)
115 N CORVERS Mathis 2003 M BEL CE Charlemagne (BEL)
116 N ANIOLKOWSKI Michal 2003 M POL
116 N KLYTTA Pawel 2005 M POL Piast Gliwice (POL)
118 N PEIXOTO Antonio 2004 M POR
119 N HUNCAR Lubomir 2003 M SVK KS Samorin (SVK)
120 N MAZUR Daniil 2005 M UKR
121 N MOSER Dominik 2004 M SUI AFCB Bern (SUI)
122 N SZABO Szabolcs 2004 M ROU CS Satu Mare (ROU)
123 N DEBRECENI Akos 2004 M HUN
124 N SOJKA Adam 2005 M POL RMKS Rybnik (POL)
125 N VANDENHAUTE Lars 2004 M BEL Confrerie Gent (BEL)
125 N KEW Liam 2005 M GBR Redhill and Reigate EC (GBR)
127 N KUREK Jakub 2004 M POL UKS TROJKA RADLIN (POL)
128 N GLINKA Jan 2004 M POL PKSz Warszawa (POL)
129 N MEZINGER Marton 2005 M ROU
130 N DUPAS Jean-Gauthier 2003 M BEL CE Gaumais (BEL)
131 N SVOBODA Bohumil Jiri 2003 M CZE
132 N CAPPELLETTI Nicolo 2003 M ITA
133 N OXHOLM WAGNER Alec 2005 M DEN Hellerup FK (DEN)
134 N PUCHALA Mikolaj 2005 M POL WLKS Kmicic Częstochowa (POL)
135 N MELNYK Viktor 2005 M UKR
136 N POLITOWICZ Stanislaw 2004 M POL PKS Milenium (POL)
137 N SPANDEL Pawel 2005 M POL UKS TROJKA RADLIN (POL)
138 N KOSTOVCIK Alex 2005 M SVK Willard Kosice (SVK)
139 N PFEIFER Paul 2006 M SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
140 N DOMOWICZ Krzysztof 2004 M POL KKS Krakow (POL)
141 N JANKY Bendeguz 2004 M HUN
142 N OZSVART Barnabas 2004 M HUN La Maison de l'Escrime (BEL)
143 N KRAL Jiri 2004 M CZE
144 N BUKSAR Valeriy 2004 M UKR
145 N KAPIAS Augustyn 2005 M POL RMKS Rybnik (POL)
146 N BULGARELLI Marco 2004 M ITA
147 N MACHNIK Oliwier 2005 M POL
148 N PERCOLLA Jacopo 2005 M ITA
149 N BORCSOK Koppany 2005 M HUN
150 N TARACHANOWICZ Szymon 2003 M POL MKS Gryf Mielec (POL)
151 N KRASIKOVAS Emilis 2005 M NOR Stavanger FK (NOR)
152 N VASYLYSHYN Dmytro 2004 M UKR
153 N KUMMER Horant 2005 M GER Heidenheimer SB (GER)
153 N SZYMANSKI Stanislaw 2004 M POL
155 N KUUSK Sebastian 2005 M EST Pohjakotkas (EST)
156 N FRANK Kilian 2003 M CZE
157 N SOERUM Inge 2004 M NOR Bygdø FK (NOR)
158 N ZEGUROV Maksim 2004 M EST Tartu Kalev (EST)
158 N GIEDROJC Jerzy 2005 M POL KS Szpada Wroclaw (POL)
160 N HOFF Erik 2004 M NOR Bygdø FK (NOR)
161 N WIDMER Neel 2005 M SUI SECH Chaux-de-Fonds (SUI)
162 N OLEJNICZAK Kamil 2004 M POL Piast Gliwice (POL)
163 N KULIASHOU Pavel 2003 M BLR
164 N AL-FADAAQ Jaber 2005 M QAT
165 N 1st round FILEK Ireneusz 2005 M POL SKS GRASS-HOPPER KALWARIA (POL)
166 N 1st round DALLEMAGNE Louis 2003 M BEL CE Charlemagne (BEL)
167 N 1st round WALKOWIAK Szymon 2006 M POL AZS AWF Wroclaw (POL)
168 N 1st round KOZLOWSKI Arkadiusz 2003 M POL
169 N 1st round TOCH Lars 2005 M BEL Confrerie Gent (BEL)
170 N 1st round BUSQUETS Guillem 2003 M ESP
171 N 1st round KROCHMALSKI Filip 2007 M POL PKSz Warszawa (POL)
172 N 1st round BERGER Steven 2004 M GER FC Berlin Südwest (GER)
173 N 1st round REYNAERT Joppe 2004 M BEL Confrerie Gent (BEL)
174 N 1st round KLUGHARDT Hubert 2005 M POL UKS MDK Olimp (POL)
174 N 1st round BÆKMAND Nicky 2004 M DEN Hellerup FK (DEN)
176 N 1st round PUSTEJOVSKY Vladimir 2003 M CZE
177 N 1st round SLIUSARIEV Mykhailo 2005 M UKR
178 N 1st round KESHK Nuri 2005 M POL WARSZAWIANKA (POL)
179 N 1st round CEPINSKI Jakub 2004 M POL UKS MDK Olimp (POL)
180 N 1st round BESKOROVAINYI Anton 2005 M GER FC Berlin Südwest (GER)
181 N 1st round STIRBER Sebastian 2004 M CZE SC Praha (CZE)
181 N 1st round NORDTVEIT Didrik 2005 M NOR Stavanger FK (NOR)
183 N 1st round HOJDA Jakub 2003 M POL
184 N 1st round KRZEMINSKI Jedrzej 2003 M POL WLKS Kmicic Częstochowa (POL)
185 N 1st round DE VINCENZO Matteo 2003 M CZE
186 N 1st round SZURLEJ Maciej 2005 M POL WKS Kolejarz Wroclaw (POL)
187 N 1st round GARCIA GIMENEZ German 2003 M ESP
188 N 1st round GLADYSZCZAK Michał 2005 M POL Akademia Szermierki W-WA (POL)
189 N 1st round TAMOSIUNAS Aidas 2004 M LTU
190 N 1st round SZOSTEK Jakub 2005 M POL UKS TROJKA RADLIN (POL)
190 N 1st round SZYMANSKI Konrad 2004 M POL PKSz Warszawa (POL)
192 N 1st round WODNIAK Szymon 2006 M POL
193 N 1st round IRGENS-JENSEN Eirik 2004 M NOR Bygdø FK (NOR)
193 N 1st round BAUWELINCK Briecq 2004 M BEL Confrerie Gent (BEL)
195 N 1st round PARTYKA Czcibor 2005 M POL Piast Gliwice (POL)
196 N 1st round ARUSLANOV Raul 2005 M AZE
196 N 1st round KWASNIK Dominik 2005 M POL
198 N 1st round REDLICH Tobias Anon 2005 M DEN Hellerup FK (DEN)
199 N 1st round TABORSKY Lukas 2004 M CZE
200 N 1st round MLYNEK Jan 2005 M POL
201 N 1st round SOLTYS Kacper 2004 M POL UKS Start Opole (POL)
202 N 1st round BUSQUETS Jaume 2003 M ESP
203 N 1st round EMILIANOWICZ Mateusz 2005 M POL MKS Kusy Szczecin (POL)
204 N 1st round MODLINSKI Maurycy 2004 M POL MKS Kusy Szczecin (POL)
205 N 1st round DURLIK Stanislaw 2004 M POL MKS Kusy Szczecin (POL)
F 1st round SCIBICH Antoni 2005 M POL RMKS Rybnik (POL)
F 1st round WOJCIECHOWSKI Szymon 2006 M POL
F 1st round BERRY Tobias 2003 M GBR
F 1st round BEZUCH Krzysztof 2004 M POL UKS TROJKA RADLIN (POL)
F 1st round BURUM-AUENSEN Alexander 2003 M NOR Njård Fekting (NOR)
F 1st round GREGORCIC Matteo 2003 M FRA BRUAY USO (FRA)