Back to list

Results

2020 Coupe du Danube
SVK Bratislava
January 10, 2020 - January 12, 2020

Foil Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KOZLOV Zakhar 2003 M RUS Start St. Petersburg (RUS)
2 N ABDELJALIL Wael 2003 M FRA PARIS CEP (FRA)
3 N CHAGNON Eliot 2004 M FRA MEUNG LOIRE (FRA)
3 N ZHANG Daniel 2004 M USA
5 N EMMER Chase 2004 M USA
6 N LIU Justin 2003 M USA
7 N CHEN James 2003 M USA
7 N OSIPOV Dmitrii 2003 M RUS
9 N HAMILTON Bogdan 2004 M CAN
9 N ISOLANI Gregorio 2004 M ITA
11 N TULYAG Fyze 2003 M USA
12 N LI Brandon 2004 M USA
13 N ALOIAN Temur 2003 M RUS
14 N MOSKVIN Kirill 2003 M RUS
15 N ABIDI Neil 2003 M FRA PARIS CEP (FRA)
16 N CHUNG Andrew 2003 M USA
17 N XIAO Ethan 2004 M USA
18 N WONG Adam 2005 M CAN
19 N ANANE Anas 2004 M FRA
20 N PROZOROV Aleksandr 2004 M RUS
20 N BULYGA Ivan 2004 M RUS
22 N DONAGHUE Joe 2003 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
23 N DONSKOI Maksim 2004 M RUS
23 N OURSLER Charles 2003 M USA
25 N KISELEV Egor 2004 M RUS
26 N YU Eric 2003 M USA
27 N SPICHIGER Adrien 2003 M FRA LYON SE (FRA)
27 N KELLY William 2003 M USA
27 N IVANOV Kirill 2004 M RUS
30 N LEVY Jacob 2004 M USA
31 N SOSNOV David 2006 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
32 N MARTYNOVICH Stepan 2003 M RUS
33 N IVANOV Alexey 2004 M RUS
33 N JAKUBOWSKI Adam 2003 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
35 N HORVATH Soma 2003 M HUN
36 N UM Ethan 2005 M USA
37 N JARVIE Lachlan 2003 M GBR Eltham College FC (GBR)
38 N BROBERG Marcus 2003 M SGP GFK Göteborg (SWE)
38 N YU Vinni 2004 M USA
40 N XIAO Ruibo 2003 M CHN
41 N PARK Luke 2004 M USA
42 N BAILLY Jules 2003 M FRA ST AIGNAN (FRA)
43 N FAHLVIK Axel 2004 M SWE EGF Solna (SWE)
44 N PUZANKOV Pavel 2005 M RUS
45 N BENYUS Attila 2003 M HUN
46 N PACHECO Ricardo 2003 M BRA CAP Paulistano (BRA)
47 N BONNET Adrien 2003 M FRA ANTONY (FRA)
47 N TAKACS Kornel 2004 M HUN
49 N KUCHTA Leopold Marc 2003 M SVK KS Samorin (SVK)
50 N BAGDANY Albert 2005 M HUN
51 N MION Lorenzo 2004 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
52 N AVDEEV Egor 2003 M RUS
52 N LI Jiaan 2004 M CAN
54 N GRAFOV Makar 2003 M RUS
55 N COOK Jaimie 2005 M GBR Salle Holyrood (GBR)
56 N NAWAR Suhayl 2004 M NED SC Amsterdam (NED)
57 N MORAIS Paulo 2003 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
58 N ALKIS Can 2003 M TUR
59 N POMPILIO Matteo 2003 M ITA
60 N WU Nicholas Ze-Wei 2005 M CAN
60 N AYUPOV Ilya 2003 M USA
62 N CHIU Joel Ka Jyn 2003 M SGP SSP (SGP)
63 N LIM Teng Jun 2005 M SGP Z Fencing (SGP)
64 N ZSIGMOND Daniel 2003 M HUN
65 N GRIFFIN John 2003 M USA
66 N TABAJDI Zsombor 2004 M HUN BHSE (HUN)
67 N MACHEK Vince 2003 M HUN
68 N BRISSY Martin 2003 M FRA VILLE AVRAY (FRA)
69 N FRANCA Giovanni 2003 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
70 N CUFADAR Mustafa Burak 2004 M TUR
71 N BESSY Alexis 2003 M FRA LE VESINET (FRA)
72 N STRANGE Oliver 2003 M GBR Salle Paul Fencing Club (GBR)
73 N PETROV Bronislav 2005 M RUS
74 N GOUGAULT Tam 2003 M FRA PARIS CEP (FRA)
75 N XIAO Enoch 2004 M USA
76 N MAKK Balazs 2004 M HUN Torekves (HUN)
77 N SEZER Tan 2005 M TUR
77 N VON POST Daniel 2003 M SWE MFFG Malmö (SWE)
79 N PIRK Akos 2004 M SVK KS Samorin (SVK)
80 N KASKOW Piotr 2003 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
81 N SKORKA Csongor 2004 M HUN Terezvaros (HUN)
82 N MUSTAFIN Artem 2003 M RUS
83 N SPICHIGER Antoine 2005 M FRA LYON SE (FRA)
84 N ZABALA Juan 2003 M ESP CCC-M (ESP)
85 N TEO Elliot 2004 M SGP Z Fencing (SGP)
85 N YONG Caleb 2004 M SGP Z Fencing (SGP)
87 N GERVAIS Joel 2004 M CAN
87 N PERIDY Louka 2004 M FRA
89 N SAHIN Deniz Emre 2003 M TUR Goztepe SK (TUR)
90 N PLASZCZEWSKI Mikolaj 2003 M POL Warta-Muszkieterowie Poznan (POL)
91 N GREGORI Nathan 2003 M FRA
92 N RHYS POLLITT Rafael 2003 M GBR Fencers Club London (GBR)
93 N RUIS Marceau 2004 M FRA
93 N SHIH William 2003 M USA
95 N LARDY Gautier 2003 M FRA VIENNE (FRA)
96 N VAVOUIL Raphael 2003 M FRA
97 N BULATOV Iskander 2005 M RUS
98 N DIAZ HIGUERAS Luis 2003 M ESP
99 N BARBOUR Rhys 2003 M GBR West Fife Fencing Club (GBR)
100 N NOWAK Jan 2005 M POL Polonia Leszno (POL)
101 N QIAN Michael 2003 M CAN
102 N GYÖRGY Bendeguz 2004 M SVK KS Samorin (SVK)
103 N WAN Jason 2004 M CAN
104 N GARCIA MUR Adria 2003 M ESP CESJV-B (ESP)
105 N BRAVO Sahel 2003 M ESP
106 N STENBECK-SCHIAVO Dario 2003 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
107 N TERTIPIS Konstantinos 2003 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
108 N POLICANO Ludovico 2004 M ITA
109 N KOZAK Pavel 2003 M CZE
109 N WU Alexander 2004 M CAN
111 N KRAUTSOU Viachaslau 2003 M BLR
112 N BURCEA Radu 2003 M ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
113 N BESNAULT Jean Charles 2004 M FRA MEAUX CE (FRA)
114 N FASTESSON Rufus 2005 M SWE EGF Solna (SWE)
115 N MATEEV Matey 2005 M BUL Trakiya (BUL)
116 N FERNANDEZ HERNANDEZ Alan 2004 M ESP CESJV-B (ESP)
117 N PAVEL Gabriel 2003 M ROU CSTA Bucuresti (ROU)
118 N FERREIRO German 2004 M ESP
119 N SIMMONDS Benjamin 2003 M GBR Swindon Fencing Club (GBR)
120 N BLAIR Joseph 2004 M GBR Louth Fencing Club (GBR)
121 N GLASSON Joseph 2006 M AUS NSW Fencing Ass (AUS)
122 N BROUGHTON Wilf 2003 M GBR Louth Fencing Club (GBR)
123 N TSYBULIA Yauheni 2003 M BLR
124 N GUBA Zeteny 2004 M HUN
125 N LAZARENKO Ievgen 2003 M UKR KIEW (UKR)
126 N LEHNER Leon 2003 M AUT FK Vöcklabruck (AUT)
127 N CHRAMOSTA Tomas 2004 M CZE
128 N LISOVYI Bohdan 2003 M UKR
129 N BOBYLEV Nikita 2003 M RUS
130 N KECELI Engin 2003 M TUR
131 N KHATTAB Luka 2003 M AUS
132 N KWIATKOWSKI Mateusz 2003 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
133 N ROSU Vlad 2003 M ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
134 N WAGNER Alexander 2004 M AUT FU Mödling (AUT)
135 N BUDAHAZY Ambrus 2005 M HUN Torekves (HUN)
136 N SURCEL Petru 2003 M ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
137 N GUMA Arnau 2003 M ESP CESJV-B (ESP)
138 N KOKOROVETS Oleh 2003 M UKR KIEW (UKR)
139 N LEE Caden 2003 M CAN
140 N KRÖCKEL Emil 2004 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
141 N VALIERE Hugo 2005 M FRA
142 N TOTH Zsombor 2004 M HUN Terezvaros (HUN)
143 N FARKAS Matyas 2003 M HUN Torekves (HUN)
144 N BRIGGS Jamie 2003 M GBR Crawley Sword Club (GBR)
145 N TAN Raphael Juan Kang 2005 M SGP
145 N ZSOLNAI Botond 2003 M HUN
147 N ASK Henri 2003 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
148 N FAZEKAS Arpad 2004 M SVK KS Samorin (SVK)
149 N DEMIR Ahmet Tarik 2003 M TUR
150 N GAMPER Luca 2003 M ITA
150 N GHERMAN Nikitas 2004 M MDA
152 N DANDOLO Christopher 2003 M AUS
153 N SOSA SMATRALA Claudio 2004 M IRL Pembroke FC (IRL)
154 N MAN Yin 2005 M NED s.v. Tréville (NED)
155 N ROCCATO Francesco 2003 M GBR
156 N SZALAI Domonkos 2003 M HUN
157 N BONCHEV Preslav 2004 M BUL Escalibur (BUL)
158 N KORKMAZ Alp Tuna 2004 M TUR
159 N BILKO Illya 2004 M UKR
160 N LEWICKI Tymon 2004 M POL D'Artagnan Ursynow (POL)
161 N GUNES Cem 1900 M TUR
162 N PRADEL Louis 1900 M FRA
163 N HUMEN Pavlo 2003 M UKR Uzhgorod (UKR)
164 N HASÍK Jáchym 2005 M CZE TJ Slezan Opava (CZE)
165 N BALINT Almos 2005 M HUN
165 N BUTENKA Uladzimir 2003 M BLR GOUOR-SDUSHOR-3 Brest (BLR)
167 N HUBNER Alexander 2004 M AUT FC Wels (AUT)
167 N LECHEV Viktor 2004 M BUL Shumen (BUL)
169 N CECET Nikita 2004 M MDA
169 N HORVATH Kean 2005 M HUN
171 N SEAH Chad Zhuo Jun 2004 M SGP
171 N BANYIK Benjamin 2003 M HUN Terezvaros (HUN)
173 N MORTIMER Julian 2003 M AUS
174 N MAN Koen 2003 M NED s.v. Tréville (NED)
175 N BECKMANN Otto 2007 M GER SV Angern (GER)
176 N GRASSO Kei Lorenzo 2004 M AUT FU Mödling (AUT)
177 N TARIMCI Arda 2005 M TUR De Maneschermer (BEL)
178 N DRAGHICI Sebastian 2005 M ROU
179 N PROSSOR Woser 2004 M GBR Allez Fencing (GBR)
180 N 1st round BAICEAN Vladislav 2006 M MDA
180 N 1st round DE PAZ Vidal 2004 M ESP ATENEO-M (ESP)
182 N 1st round MANOLOV Atanas 2004 M BUL
183 N 1st round BARGE Dimitri 2004 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
184 N 1st round SJÖGREN Daniel 2004 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
185 N 1st round CHLEBOUN Matyas 2006 M CZE Serm Ostrava (CZE)
186 N 1st round PROSOLI Lovro 2004 M CRO
187 N 1st round HROMADKA Petr 2003 M CZE
188 N 1st round DJURIC Mario 2003 M SRB
189 N 1st round HUDYMAC Michal 2004 M CZE TJ Slezan Opava (CZE)
190 N 1st round HVIID BOUWMAN Elias 2003 M NED Zaal Amsterdam Zuid (NED)
191 N 1st round NIKALAYUK Uladzislau 2003 M BLR
192 N 1st round FERRAZZANO Alessandro 1995 M ITA
193 N 1st round MOGENSEN Viggo 2003 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
194 N 1st round TKACHENKA Heorhi 2004 M BLR
194 N 1st round GERIS Vojtech 2004 M CZE
196 N 1st round SLEZAK Martin 2003 M CZE Sokol Brno (CZE)
197 N 1st round KHRYSTENKO Kyrylo 2005 M UKR KIEW (UKR)
197 N 1st round WALET Koen 2004 M NED s.v. Tréville (NED)
199 N 1st round STOE Ionut 2004 M ROU
199 N 1st round AKIALP Emre 1900 M TUR
201 N 1st round MOUSSET Tycho 2005 M NED s.v. Ter Weer (NED)
202 N 1st round TOTH Barnabas 2005 M HUN
203 N 1st round LOPEZ GALLO Ismael 2003 M ESP
204 N 1st round MAZLUMOGLU Batuhan 2005 M TUR
205 N 1st round DOYAROGLU Yusuf Arhan 2004 M TUR
205 N 1st round KALLSTRÖM Markus 2005 M SWE EGF Solna (SWE)
207 N 1st round PENMAN Callum 2006 M GBR Salle Holyrood (GBR)
207 N 1st round RAMPIONI Riccardo 2003 M ITA
209 N 1st round GONZALEZ Kevin 2004 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
210 N 1st round SOOS Marton Levente 2005 M HUN
211 N 1st round MLADENOV Lyuboslav 2004 M BUL Shumen (BUL)
212 N 1st round CIGANEK Jan 2004 M CZE Serm Ostrava (CZE)
213 N 1st round HELLSTRÖM Lukas 2003 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
214 N 1st round HOLEMY Vojtech 2004 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
215 N 1st round CARRASCO Carlos 2004 M VEN
216 N 1st round FOGT Jakub 2006 M POL Polonia Leszno (POL)
217 N 1st round WALDSBERGER Jan 2005 M CZE Sokol Brno (CZE)
218 N 1st round POSTOVAN Alex 2004 M MDA
218 N 1st round POPOVIC Pavle 1900 M SRB
220 N 1st round LARYS Matyas 2005 M CZE TJ Slezan Opava (CZE)
221 N 1st round STOYCHEV Velin 2004 M BUL Escalibur (BUL)
222 N 1st round SLUMAN Patrick 2003 M NED Holland Schermen (NED)
223 N 1st round LANCARIC Branislav 2006 M SVK KS Samorin (SVK)
224 N 1st round ZHELYAZKOV Nikola 2004 M BUL Escalibur (BUL)
225 N 1st round CHVÁTAL Josef 2005 M CZE Sokol Brno (CZE)
226 N 1st round ZAPLETAL Jiri 2004 M CZE
227 N 1st round SIRMACI Kayhan 2005 M TUR
227 N 1st round KNOB Vladimir 2005 M CZE Sokol Sternberk (CZE)
229 N 1st round BALOG David 2005 M SVK Akademia sermu (SVK)
230 N 1st round KOHLWEG Marwin 2005 M AUT FC Treibach (AUT)
231 N 1st round BOSNIC Hugo 2003 M AUS
231 N 1st round BREZOVSKÝ Adam 2005 M SVK
231 N 1st round LÖFQUIST Rasmus 2003 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
234 N 1st round MELOT DE BEAUREGARD Matisse 2006 M AUT AFC Salzburg (AUT)
234 N 1st round KÜTTNER Kilian 2005 M AUT ASC Wien (AUT)
236 N 1st round PECNIK Georg 2006 M AUT FC Wels (AUT)
237 N 1st round FEDERMAYER Werner 1900 M SVK
237 N 1st round HUBNER Maximilian 2006 M AUT FC Wels (AUT)
237 N 1st round HŮLEK Vít 2005 M CZE
237 N 1st round KURSUN Omer Behram 2005 M TUR
241 N 1st round QUINTABA Tommaso 2004 M ITA
241 N 1st round NIKOLOV Dragomir 2005 M BUL Trakiya (BUL)
241 N 1st round BARSI Patrik 2004 M SRB
244 N 1st round HOLY Lev 2006 M CZE Sokol Brno (CZE)
245 N 1st round NESIC Stefan 2004 M SRB
246 N 1st round KENDERESSY Aron 2005 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
247 N 1st round TSYBAIEV Lev 2005 M UKR
248 N 1st round BARBORAK Adam 2005 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
248 N 1st round WIDÉN Emil 2005 M SWE EGF Solna (SWE)
A 1st round AYUPOV Roman 2004 M RUS
A 1st round CEDERGREN Axel 2003 M SWE GFK Göteborg (SWE)
A 1st round VRTILEK Jakub 2005 M CZE Sokol Brno (CZE)