Back to list

Results

Trofeo Maestro Dario Codarin
AUT Klagenfurt
October 26, 2019 - October 27, 2019

Epee Men's U17 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SWITZERLAND       SUI
1 N BROCHARD Théo 2003 M SUI SECH Chaux-de-Fonds (SUI)
1 N COLLENBERG Tito 2003 M SUI LUG Lugano (SUI)
1 N VINEIS Sven 2003 M SUI SEG Geneve (SUI)
1 N GERBER Jacob 2003 M SUI AFCB Bern (SUI)
2 N ESTONIA       EST
2 N PRIIMAGI Henrik 2003 M EST Tallinna Mook (EST)
2 N SALM Markus 2004 M EST Tallinna Mook (EST)
2 N TOBIAS Erik 2004 M EST SBSK Draakon (EST)
2 N TAFENAU Kasper 2003 M EST Tallinna Mook (EST)
3 N ITALY       ITA
3 N PULITI Lucio 2005 M ITA
3 N CARUSI Giacomo 2003 M ITA CS Roma (ITA)
3 N URSINI Andrea 2003 M ITA
3 N CARRIERE Edoardo 2003 M ITA CS Roma (ITA)
4 N HUNGARY       HUN
4 N FARKAS Peter 2003 M HUN
4 N CSABAI Mate 2003 M HUN
4 N KO Benedek 2003 M HUN
4 N KOVACS Gergely 2003 M HUN OMS-Tata (HUN)
5 N UKRAINE       UKR
5 N OPANASENKO Andrii 2003 M UKR Kharkiv (UKR)
5 N KUBLITSKIY Mykhailo 2003 M UKR KIEW (UKR)
5 N RYADNINSKYI Ivan 2005 M UKR Kharkiv (UKR)
5 N MUKOID Kyrylo 2003 M UKR
6 N POLAND       POL
6 N URBAN Piotr 2003 M POL MKS Gryf Mielec (POL)
6 N SOCHA Antoni 2004 M POL PKSz Warszawa (POL)
6 N KITLINSKI Bartosz 2003 M POL UKS MDK Olimp (POL)
6 N WALACH Wiktor 2003 M POL RMKS Rybnik (POL)
7 N ROMANIA       ROU
7 N ZARNESCU Tudor 2003 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
7 N MIRICA Florin 2004 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
7 N PAPP Andrei 2004 M ROU CS Farul Constanta (ROU)
7 N NISTOR Horia 2004 M ROU CS Farul Constanta (ROU)
8 N SWITZERLAND 2       SUI
8 N PORTMANN Nicolas 2004 M SUI CAL Lausanne (SUI)
8 N HÜRLIMANN David 2004 M SUI SESAF Fribourg (SUI)
8 N RAMUZ Jeremy 2003 M SUI FCB Bern (SUI)
8 N AEBERSOLD Alban 2004 M SUI SEG Geneve (SUI)
9 N ITALY 2       ITA
9 N GALASSI Matteo 2005 M ITA
9 N VERDUCHI Giacomo 2005 M ITA
9 N CHECCO Filippo 2005 M ITA
9 N VINCENZI Luca 2004 M ITA
10 N CZECH REPUBLIC       CZE
10 N COUFAL Frantisek 2003 M CZE BELA POD BEZDEZEM (CZE)
10 N KLAUS Robert 2003 M CZE SC Praha (CZE)
10 N STEMPEL Jan 2003 M CZE
10 N PROCHAZKA Ondrej 2005 M CZE
11 N SERBIA       SRB
11 N DJUROVIC Milos 2004 M SRB MK Silni (SRB)
11 N PLANOJEVIC Jakov 2004 M SRB MK Silni (SRB)
11 N JOVANOVIC Jovan 2004 M SRB
11 N GRUJIC Kosta 2006 M SRB
12 A NORWAY       NOR
12 A DRAUGEDALEN Elias 2003 M NOR Nøtterøy FK (NOR)
12 A KARLSEN Henning 2003 M NOR Bergens FK (NOR)
12 A EIKANGER Olav 2003 M NOR Bergens FK (NOR)
12 A BAKKE Alexander 2003 M NOR Stavanger FK (NOR)
13 N GERMANY       GER
13 N KOLDITZ Ian-Etienne 2004 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
13 N TREBIS Michael 2003 M GER Mannheimer FC (GER)
13 N BÜLAU Matthew 2005 M GER Heidenheimer SB (GER)
13 N NAGEL Keanu 2003 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
14 N POLAND 2       POL
14 N JAKUBOWSKI Olaf 2003 M POL UKS MDK Olimp (POL)
14 N PARAFINIUK Lukasz 2004 M POL WLKS Kmicic Częstochowa (POL)
14 N FILEK Ireneusz 2005 M POL SKS GRASS-HOPPER KALWARIA (POL)
14 N KAZMIERSKI Maciej 2003 M POL MKS Gryf Mielec (POL)
15 N AUSTRIA       AUT
15 N SPANOS Konstantin 2004 M AUT FU Linz (AUT)
15 N JANJIC Gregor 2003 M AUT GFU Graz (AUT)
15 N RANKL Florian 2003 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
15 N PANKRATZ Josua 2003 M AUT FC Treibach (AUT)
16 N POLAND 3       POL
16 N WESOLOWSKI Mikolaj 2004 M POL Piast Gliwice (POL)
16 N BEZUCH Krzysztof 2004 M POL UKS TROJKA RADLIN (POL)
16 N DZIURA Stanislaw 2004 M POL PTG Sokol Mielec (POL)
16 N RZYCZNIAK Wojciech 2004 M POL Piast Gliwice (POL)
17 N UKRAINE 2       UKR
17 N PLAKSIN Dmytro 2005 M UKR
17 N GRABOVSKYI Oleksandr 2003 M UKR
17 N NAZAREVYCH Vladyslav 2003 M UKR
17 N HORDON Illia 2003 M UKR
18 N ESTONIA 2       EST
18 N NOVOSELTSEV Ivan 2004 M EST SBSK Draakon (EST)
18 N LUTSENKO Ilja 2003 M EST SBSK Draakon (EST)
18 N ALTUNIN Valentin 2004 M EST SBSK Draakon (EST)
18 N DORONIN Nikita 2005 M EST SBSK Draakon (EST)
19 N UKRAINE 3       UKR
19 N KURHAN Volodymyr 2004 M UKR
19 N VASYLYSHYN Dmytro 2004 M UKR
19 N SAMOILOV Roman 2004 M UKR
19 N MATUSHKO Petro 2003 M UKR
20 N AUSTRIA 2       AUT
20 N DÜRK Valentin 2003 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
20 N RIEDE Stefan 2004 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
20 N HARTMANN Sven 2004 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
21 N ROMANIA 2       ROU
21 N MARGHESCU Rares 2005 M ROU
21 N BACIU Stefan 2004 M ROU
21 N BURGHELEA Andrei 2004 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
22 N GERMANY 2       GER
22 N SCHENKENGEL Benedict 2004 M GER Heidenheimer SB (GER)
22 N BREKER Henri 2003 M GER Heidenheimer SB (GER)
22 N BOORZ Jonas 2003 M GER Heidenheimer SB (GER)
22 N KELPE Bendix 2003 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
23 N UKRAINE 4       UKR
23 N CHORNOGOD Illia 2005 M UKR
23 N MAZUR Daniil 2005 M UKR
23 N BONDAREV Danyil 2003 M UKR
24 N ROMANIA 3       ROU
24 N POPESCU Alexandru 2005 M ROU
24 N SEBESAN Claus 2003 M ROU
24 N PURCAREA Dinu 2004 M ROU CS Farul Constanta (ROU)
24 N SCARLAT Cris 2004 M ROU
25 N SLOVENIA       SLO
25 N PONIKVAR Lars 2005 M SLO SK Ljubljana (SLO)
25 N TRUMBELJ Viktor 2003 M SLO
25 N BOZIC Brin 2005 M SLO SK Ljubljana (SLO)
26 N AUSTRIA 3       AUT
26 N KOHLWEG Marwin 2005 M AUT FC Treibach (AUT)
26 N BUDER Noah 2004 M AUT FTSJF Feldkirch (AUT)
26 N GOLLOWITSCH Stanislaus 2004 M AUT FU Linz (AUT)
27 N GERMANY 3       GER
27 N VOGEL Vince 2004 M GER Heidenheimer SB (GER)
27 N MEIER Kassian 2004 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
27 N SPIERZAK Lorenz 2004 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
27 N DERGAY David 2004 M GER FC Offenbach (GER)
28 N GERMANY 4       GER
28 N KOZIELSKI Kevin 2004 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
28 N GERHARTZ Benedict 2003 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
28 N EBERHARDT Max 2003 M GER Heidenheimer SB (GER)
28 N SCHWITZER Benjamin 2003 M GER Fechtverein Heidelberg (GER)
29 N POLAND 4       POL
29 N URBAN Pawel 2003 M POL MKS Gryf Mielec (POL)
29 N KUREK Jakub 2004 M POL UKS TROJKA RADLIN (POL)
29 N GLINKA Jan 2004 M POL PKSz Warszawa (POL)
29 N KOZLOWSKI Arkadiusz 2003 M POL
30 N POLAND 5       POL
30 N MOREK Kacper 2003 M POL SKS GRASS-HOPPER KALWARIA (POL)
30 N GORCZANSKI Tymoteusz 2003 M POL AZS AWF Krakow (POL)
30 N OLEJNICZAK Kamil 2004 M POL Piast Gliwice (POL)
30 N MARCZAK Wojciech 2005 M POL
31 N NORWAY 2       NOR
31 N HEIBERG Kasper Mathisen 2004 M NOR Nøtterøy FK (NOR)
31 N DRAUGEDALEN Emil 2005 M NOR Nøtterøy FK (NOR)
31 N MALVIK Aleksander 2005 M NOR Titan Fekteklubb (NOR)
32 N NORWAY 3       NOR
32 N KRASIKOVAS Emilis 2005 M NOR Stavanger FK (NOR)
32 N NORDTVEIT Didrik 2005 M NOR Stavanger FK (NOR)
32 N WALLE Henrik Christopher 2004 M NOR Njård Fekting (NOR)
33 N GREECE       GRE
33 N CHALVATZIS Vasileios 2005 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
33 N RASPOPTSIS Evangelos 2005 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
33 N SALVARINAS Alexandros 2003 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
34 N GERMANY 5       GER
34 N RITZ Janik 2004 M GER Heidenheimer SB (GER)
34 N STANGE Jakob 2005 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
34 N RIEGER Joshua 2004 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
35 N THE FORMER YUGOSLAV REPUBLIC OF MACEDONIA       MKD
35 N VELICHKOSKI Jovan 2004 M MKD
35 N NIKOLOVSKI Nikola 2004 M MKD
35 N SRBINOSKI Petar 2004 M MKD
35 N BOZHINOVSKI Simon 2005 M MKD
36 N MAVROMATIS Achilleas 2005 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
36 N MOSCHIDIS Alexandros 2005 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
36 N      
36 N RISTIC Nemanja 2005 M SRB
36 N PAVLOVIC Luka 2005 M SRB