Back to list

Results

Asparoukh's Sword
BUL Plovdiv
February 8, 2020 - February 9, 2020

Sabre Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MARCIANO Giorgio 2002 M ITA
2 N FRIEDHEIM Stefan 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
3 N TORRE Pietro 2002 M ITA
3 N FIORETTO Luca 2000 M ITA
5 N MAMUTOV Sherzod 2002 M UZB
6 N LINDER James 2002 M USA
7 N SKEETE Kamar 2001 M USA
8 N HALLIWELL Barnaby 2000 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
9 N FRANCIOSA Daniele 2001 M ITA
10 N PROSSE Mael 2001 M BEL Sabre Noir (BEL)
11 N HEATHCOCK Colin 2005 M GER TSG Eislingen (GER)
12 N SCHLAFFER Leon 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
13 N KURVERS Lester 2002 M BEL Confrerie Gent (BEL)
14 N OTTAVIANI Lorenzo 2002 M ITA
15 N CIDU Matei 2000 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
16 N AILINCA Rares 2001 M ROU CSM Brasov (ROU)
17 N RASULOV Bobirjon 2002 M UZB
18 N SEEFELD Eric Simon 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
19 N NIGRI Alberto 2001 M ITA
20 N VIDOVSZKY Robert 2001 M USA
21 N MATEEV Andri Nikolaysson 2000 M ISL FC Reykjavik (ISL)
22 N CASTELLANI Edoardo 2000 M ITA
23 N CIFTCI Emirhan 2002 M TUR Kastamonu Eskrim SK (TUR)
24 N FLOREZ Carlos 2001 M ESP
25 N ASHOUR Omar 2001 M EGY
26 N STOYCHEV Todor 2003 M BUL Svechnikov (BUL)
27 N SANTAMARIA Alonso 2001 M ESP CEB-M (ESP)
28 N ANGLADE Ronald 2003 M USA
29 N SCHAAFSMA Bote 2002 M NED SC Amsterdam (NED)
30 N MIKA Casper 2002 M USA
31 N GENOV Galin 2000 M BUL Plovdiv BG (BUL)
32 N KAYA Umut 2001 M TUR Ankara Kilic GSK (TUR)
33 N REA Mattia 2001 M ITA
34 N ARELLANO Francisco 2000 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
35 N MORONE Marco Elio 2000 M ITA
36 N JOHNSON Andrew 2002 M USA
37 N BOUWMAN Dirk-Jan 2000 M NED s.v. Surtout (NED)
37 N HEATHCOCK Antonio 2002 M GER TSG Eislingen (GER)
39 N PASTIN Andrei 2001 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
40 N FORNASIR Alberto 2000 M ITA
41 N STANESCU Razvan 2000 M ROU CSS Slobozia (ROU)
42 N MCBRIDE Jackson 2001 M USA
43 N LOPEZ DE GUERENU Jorge 2000 M ESP SAMA-M (ESP)
44 N GENJEBAEV Pazilbek 2003 M UZB
45 N MESCIOGLU Ismail Kerem 2003 M TUR
46 N CHAYEVSKY Kirk 2003 M USA
47 N ROHAS Stefan 2002 M BUL
48 N PAR Sinan 2004 M TUR PARAT RIPOST SK (TUR)
49 N MERCHANT Marcel 2002 M USA
50 N MEKA Valentin 2003 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
51 N KALENDER Muhammed Furkan 2003 M TUR Bekir Yilmaz GSK (TUR)
52 N ZMAU Alexandru 2001 M ROU CSM IASI (ROU)
53 N ASIK Murat Sarp 2004 M TUR Bursa Ferdi (TUR)
54 N YOUNG Nash 2004 M TPE TSG Eislingen (GER)
55 N MOON Sean 2002 M USA
56 N STAN Cosmin 2003 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
57 N USEN Hamza Yigit 2003 M TUR
58 N PEKELMAN Bruno 2000 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
59 N MÜLLER Max Laurin 2003 M GER OFC Bonn (GER)
60 N LILLO Gerardo 2000 M ESP CEB-M (ESP)
61 N DINCA Elton 2002 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
62 N METHNER Philipp-Bernd 2004 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
63 N FRUMGARZTS David Shlomo 2003 M ISR
64 N RAIKIN Dimitar 2002 M BUL Svechnikov (BUL)
65 N BARRA Emiliano 2002 M CHI
66 N DISLER Julian 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
67 N PADURE Andrei 2002 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
68 N KÜHLING Julian 2002 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
69 N VAN DYCK Jasper 2001 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
70 N YILDIRIM Ozkan Zorlu 2001 M TUR Samsun Eskrim SK (TUR)
70 N DUSHAMBOEV Jaloliddin 2002 M UZB
70 N GONZALEZ DIAZ Pablo 2002 M ESP CEB-M (ESP)
73 N SIMAV Orhun Erke 2003 M TUR
74 N COCIS Tudor 2002 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
75 N TAHLA Abdallah 2002 M JOR
76 N CABALLERO Rogelio 2001 M ESP EHB-B (ESP)
77 N ALAMAWI Ahmad 2002 M JOR
78 N SAHLAN Bilgehan 2003 M TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
78 N BAHTIYOROV Abduiaziz 2002 M UZB
80 N KUZMIN Leon 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
81 N FLORATOS Gerasimos 2001 M GRE A.O. PERSEAS (GRE)
82 N FAAS Quinton 2000 M NED s.v. Surtout (NED)
83 N BUSER Jimi 2000 M NED T.S.V. Rapier (NED)
84 N GROSSE Antonin 2002 M FRA ANNECY (FRA)
85 N LEPADATESCU Liviu 2002 M ROU CSS Slobozia (ROU)
86 N PAGKALOS Angelos 2002 M GRE E.KOSTEA GEITONA (GRE)
87 N KALTER Felix 2001 M GER CTG Koblenz (GER)
88 N 1st round LEPADATESCU Daniel 2002 M ROU CSS Slobozia (ROU)
89 N 1st round SOYKAN Yagan 2001 M TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
90 N 1st round DRAGOMIR Eduard 2003 M ROU CSS Slobozia (ROU)
91 N 1st round ZLATAROV Georgi 2003 M BUL Korsar (BUL)
92 N 1st round ALHARFIALBLAWI Osama 2002 M JOR
93 N 1st round GUALTERO CRUZ Samuel 2003 M COL
94 N 1st round ALEKSANDROV Ivaylo 2003 M BUL
95 N 1st round GONZALEZ DIAZ Javier 2002 M ESP CEB-M (ESP)
96 N 1st round ILLERA SAN EMETERIO Nicolas 2001 M COL
97 N 1st round SOLER Pau 2001 M ESP EHB-B (ESP)
98 N 1st round KIOVLIEV Valentin 2003 M BUL
99 N 1st round TONCHEV Teodor 2001 M BUL CSKA (BUL)
100 N 1st round BORONDY LONDONO Andres Camilo 2002 M COL
101 N 1st round STOYANOV Yasen 2003 M BUL Svechnikov (BUL)
102 N 1st round VALKOV Angel 2003 M BUL Plovdiv BG (BUL)
103 N 1st round LEVIEV Daniel 2003 M BUL
104 N 1st round FILEV Viktor 2004 M BUL Svechnikov (BUL)
105 N 1st round ZLATEV Velizar 2002 M BUL
106 N 1st round PAVLOV Pavel 2003 M BUL
107 N 1st round VODENOV Valentin 2002 M BUL Svechnikov (BUL)
A 1st round QIU Le 2001 M CHN
F 1st round ABATE Marco 2002 M ITA