Back to list

Results

World Cup
POL Leszno
February 1, 2020 - February 2, 2020

Foil Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N OSIPOV Dmitrii 2003 M RUS
2 N SPICHIGER Armand 2001 M FRA LYON SE (FRA)
3 N MARINI Tommaso 2000 M ITA
3 N SAVIN Rafael 2000 M FRA CANNES CE (FRA)
5 N WINTERBERG-POULSEN Jonas 2001 M DEN Trekanten København (DEN)
6 N CASTANIE Valerian 2002 M FRA
7 N STELLA Alessandro 2000 M ITA
8 N BARANNIKOV Egor 2002 M RUS
9 N KRAVTSOV Danila 2002 M RUS
10 N MARTINI Tommaso 2002 M ITA
11 N DE BELVAL Paul Antoine 2002 M FRA Masque de fer Lyon (FRA)
12 N LECHNER Moritz 2000 M AUT StLFC Graz (AUT)
13 N ZAKRZEWSKI Jan 2000 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
14 N LOUIE Bryce 2002 M USA
15 N DANIEL Ashton 2001 M USA
16 N DROZDOV Aleksandr 2002 M RUS Spartak St. Petersburg (RUS)
17 N TROSHIN Ivan 2000 M RUS CSKA Moscow (RUS)
18 N PISTORIO Federico 2000 M ITA
18 N MACCHI Filippo 2001 M ITA
18 N DANILICHEV Ignat 2001 M RUS
21 N POON Simon 2002 M CAN
22 N BRAVO Kenji 2001 M USA
23 N FEDOROV Daniil 2001 M RUS
24 N IANDOLO Francesco Pio 2000 M ITA CS Salerno ASD (ITA)
25 N SEYTOR Kim 2000 M FRA BOURG LA REINE (FRA)
26 N EICH GOZZI Aymeric 2001 M FRA BOURG LA REINE (FRA)
27 N DEXARCIS Lucas 2000 M FRA ISTRES SE (FRA)
28 N DUALEH Quincy 2001 M NED s.v. Ter Weer (NED)
29 N LONSDALE William 2002 M GBR Louth Fencing Club (GBR)
30 N MIHALY Andor 2002 M HUN Torekves (HUN)
31 N LOMBARDI Giulio 2002 M ITA
32 N LORENZON Tommaso 2001 M ITA
33 N KOZLOV Zakhar 2003 M RUS Start St. Petersburg (RUS)
34 N ANDRIAMAMPIANINA Jules 2000 M FRA ECULLY (FRA)
35 N CUK Veljko 2000 M SRB MK Vojvodina (SRB)
36 N YU Eric 2003 M USA
37 N BEM Maciej 2001 M POL AZS AWF Poznan (POL)
38 N MACHOVEC Andrew 2000 M USA
39 N JURKIEWICZ Jan 2000 M POL Budowlani Torun (POL)
40 N GOREN Raz 2001 M ISR Hapoel Haifa (ISR)
41 N TUNCER Poyraz 2003 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
42 N HOIDA Danyil 2000 M UKR KIEW (UKR)
43 N PRAUS Markus 2001 M GER SC Berlin (GER)
44 N DI VEROLI Damiano 2003 M ITA G. VERNE SCHERMA (ITA)
45 N LIU Patrick 2002 M CAN
46 N GUILLAUME Jean 2002 M FRA MENNECY (FRA)
47 N CHEN James 2003 M USA
48 N EVANS Cameron 2002 M GBR
49 N OLIVARES Marcello 2001 M USA
50 N TKACH Daniil 2002 M UKR Nikolaev (UKR)
51 N AZIMKO Yahor 2002 M BLR
52 N BOROWIAK Arwen 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
53 N LANG Jacob Brandt 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
54 N KOVAL Anton 2001 M RUS
54 N ZECHINI Francesco 2000 M ITA
56 N KAPPUS Bastian 2004 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
57 N FRANZONI Giuseppe 2003 M ITA
58 N SHCHERBAKOV Stepan 2002 M RUS
59 N EMMER Chase 2004 M USA
60 N CIERLUK Jakub 2000 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
61 N WOZNIAK Igor 2004 M POL AZS AWF Poznan (POL)
62 N OTAYZA Vicente 2000 M CHI
63 N BIALIAYEV Raman 2000 M BLR
64 N SPOLJAR Borna 2002 M CRO MK ZSM (CRO)
65 N IURIN Igor 2000 M UKR Nikolaev (UKR)
66 N SZCZYPINSKI Kacper 2001 M POL Wroclawianie (POL)
67 N SCHUBERT Max 2001 M AUT FU Mödling (AUT)
67 N TOTH Gergely 2002 M HUN Torekves (HUN)
69 N EYUPOGLU Alp 2002 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
70 N CHAGNON Eliot 2004 M FRA MEUNG LOIRE (FRA)
71 N LÖHR Tom-Florin 2001 M GER TG Münster (GER)
72 N DI TOMMASO Alessio 2001 M ITA
73 N DOLZYCKI Jakub 2001 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
74 N SZEMES Gergo 2003 M HUN Kunszentmiklósi Vivóegylet (HUN)
75 N BEKE Vince 2000 M HUN Torekves (HUN)
76 N WILLIAMS David 2002 M GBR Millfield School (GBR)
77 N AHLSTEDT Eimer 2000 M SWE GFK Göteborg (SWE)
77 N PETRINI Felix 2001 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
79 N LI Brandon 2004 M USA
80 N ABRAHAMS Matthew 2000 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
81 N JOLLEY Isaac 2000 M GBR Chichester Fencing Club (GBR)
82 N ZHANG Daniel 2004 M USA
83 N JAKUBOWSKI Adam 2003 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
84 N MLICKI Szymon 2002 M POL UKS MDK-5 Bydgoszcz (POL)
85 N MAIOR Matyas 2000 M HUN Torekves (HUN)
85 N RIEGER Laurenz 2002 M GER TSG Weinheim (GER)
87 N PODRALSKI Adam 2002 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
88 N VALEUR Maxim 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
89 N WRIEDT Nathan 2000 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
90 N STADLBAUER Florian 2001 M GER MTV München (GER)
91 N CERQUETTI Dante Leonel 2002 M ARG
92 N GASSNER Ethan 2001 M USA
93 N SNYTSHEUVEL John 2001 M USA
94 N SCHRAMM Nils Michael 2000 M GER OFC Bonn (GER)
95 N JANS KOHNEKE Teun 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
96 N HAMZA Mohamed 2000 M EGY
97 N KULCU Turhan Berke 2000 M TUR
98 N LIZAMA Diego 2003 M CHI
99 N CETINEL Baha Baykal 2002 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
100 N SANAA Youssef 2000 M EGY
101 N HOWLETT Edmund 2000 M GBR Fernwood Sword Club (GBR)
102 N GUENNOU Louis 2001 M GBR
103 N POON Alvin 2002 M CAN
104 N CHREN Simon 2001 M CZE Bohemians Praha (CZE)
105 N SEYFRIED Kacper 2000 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
106 N KOTEK Jakub 2004 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
106 N NIJS Mathieu 2002 M BEL CE Les 3 armes (BEL)
108 N SZANTAY Benedek 2001 M HUN BHSE (HUN)
109 N HORVATH Soma 2003 M HUN
110 N KHATTAB Luka 2003 M AUS
111 N OLSZEWSKI Mikolaj 2004 M POL Budowlani Torun (POL)
112 N HOLLAND Niklas 2002 M CAN OFC Bonn (GER)
113 N SMREKAR Leo 2000 M CRO MK Rapir (CRO)
114 N HALADUDA Kacper 2002 M POL MKS Kusy Szczecin (POL)
115 N FABINGER Nils Alexander 2002 M GER FC Moers (GER)
116 N FAUL Paul Luca 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
117 N WESTESSON Malte 2001 M SWE GFK Göteborg (SWE)
118 N ASHBY Douglas 2000 M GBR St Benedicts (GBR)
119 N LIEBSCHER David 2002 M GER OFC Bonn (GER)
120 N TIKHONOV Kirill 2002 M RUS Start St. Petersburg (RUS)
120 N ALARCON Leopoldo 2001 M CHI
122 N ALARCON David 2003 M CHI
122 N OWAIDA Ali 2000 M QAT Qatar Fencing Academy (QAT)
124 N RYKIND-BLARKE Christoffer 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
125 N BAGDANY Albert 2005 M HUN
126 N KASKOW Piotr 2003 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
127 N SKALII Vladyslav 2000 M UKR Nikolaev (UKR)
128 N WILSON Samuel 2000 M GBR Salle Boston (GBR)
129 N WEYHRETER Samuel 2001 M DEN Trekanten København (DEN)
130 N MCMULLAN Finn 2002 M IRL Fence Like An Olympian (GBR)
131 N POINTNER Maximilian 2002 M AUT FU Mödling (AUT)
132 N MURILLO DIAZ Jorge Eduardo 2000 M COL
133 N 1st round TOMECZEK Kamil 2004 M POL UKS MDK-5 Bydgoszcz (POL)
133 N 1st round SAMPSON Dominic 2002 M GBR Kenilworth Sword Fencing Club (GBR)
135 N 1st round KÖHLER Joey 2000 M GER SC Berlin (GER)
136 N 1st round VYMAZAL Jan 2001 M CZE Serm Ostrava (CZE)
137 N 1st round PICHLACZ Szymon 2002 M POL UKS MDK-5 Bydgoszcz (POL)
138 N 1st round ANATSKO Denis 2001 M KAZ
139 N 1st round HABBOUB Qusai 2003 M JOR
140 N 1st round KOZAK Pavel 2003 M CZE
141 N 1st round UNIYAL Nils 2002 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
142 N 1st round NURUMOV Galim 2004 M KAZ
143 N 1st round NIKOLIC Noa 2002 M CRO MK ZSM (CRO)
144 N 1st round ZOONS Axel 2001 M NED SC Amsterdam (NED)
145 N 1st round SACHARCZUK Bartosz 2004 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
146 N 1st round ANANE Anas 2004 M FRA
147 N 1st round GOC Bartosz 2000 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
147 N 1st round TOTUSEK Marek 2002 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
149 N 1st round GRAJALES MENA Miguel Angel 2001 M COL
150 N 1st round PNIVCHUK Bogdan 2001 M UKR
151 N 1st round MARTYNIAK Patryk 2000 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
152 N 1st round BODNAR Myhailo 2002 M UKR
152 N 1st round SAFINOV Niyazbek 2000 M KAZ
154 N 1st round MOTTL David 2000 M CZE
155 N 1st round SCHIEBEL Paul 2002 M AUT UFC Wien (AUT)
156 N 1st round ZSIGMOND Daniel 2003 M HUN
157 N 1st round PLASZCZEWSKI Mikolaj 2003 M POL Warta-Muszkieterowie Poznan (POL)
158 N 1st round NEDELJKOVIC Mateja 2000 M HUN UTE (HUN)
159 N 1st round URIBE GOMEZ Sebastian 2000 M COL
160 N 1st round MACHEK Vincze 2003 M HUN
161 N 1st round SANCHEZ MONTOYA Juan David 2002 M COL
162 N 1st round MCGLONE Theo 2001 M GBR Fighting Fit FC (GBR)
163 N 1st round DONG Darren 2002 M CAN
164 N 1st round AYDIN Ege 2002 M TUR Karesi SK (TUR)
165 N 1st round MAKK Domonkos 2002 M HUN Torekves (HUN)
166 N 1st round IZYCKI Filip 2000 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
166 N 1st round FAZEKAS Arpad 2004 M SVK KS Samorin (SVK)
168 N 1st round FOREY-MILLER Jacob 2000 M GBR Salle Oxon (GBR)
169 N 1st round CZUCKERMANN Niran 2002 M ISR Hapoel Acco (ISR)
169 N 1st round GLADKOV Pavel 2001 M KAZ
169 N 1st round JOEMRATI Ashwan 2002 M NED Holland Schermen (NED)
172 N 1st round GOJAK Antonio 2000 M CRO MK Karlovac (CRO)
173 N 1st round SIGURDSSON Daniel Thor Lindal 2001 M ISL FC Reykjavik (ISL)
174 N 1st round CMIEL Martin 2001 M CZE Serm Ostrava (CZE)
174 N 1st round GJALDBÆK Steffen 2002 M DEN Trekanten København (DEN)
174 N 1st round PIRK Akos 2004 M SVK KS Samorin (SVK)
177 N 1st round PLANCKH Niclas 2001 M AUT FU Mödling (AUT)
177 N 1st round KWIATKOWSKI Mateusz 2003 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
179 N 1st round POULSEN Silas 2002 M DEN Trekanten København (DEN)
179 N 1st round SLEZAK Martin 2003 M CZE Sokol Brno (CZE)
181 N 1st round SARMANY Zoltan 2002 M SVK KS Samorin (SVK)
182 N 1st round KRALIK Roman 2001 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)