Back to list

Results

Alpe Adria
ITA Udine
January 4, 2020 - January 6, 2020

Foil Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BORODACHEV Anton 2000 M RUS
2 N SAVIN Rafael 2000 M FRA CANNES CE (FRA)
3 N MYLNIKOV Vladislav 2000 M RUS
3 N KRAVTSOV Danila 2002 M RUS
5 N ROGER Constant 2001 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
6 N TROSHIN Ivan 2000 M RUS CSKA Moscow (RUS)
7 N LOMBARDI Giulio 2002 M ITA
8 N MAIOR Matyas 2000 M HUN Torekves (HUN)
9 N PISTORIO Federico 2000 M ITA
10 N DI TOMMASO Alessio 2001 M ITA
11 N BECU Bryan 2001 M FRA LYON SE (FRA)
12 N HAMZA Mohamed 2000 M EGY
13 N GUILLAUME Jean 2002 M FRA MENNECY (FRA)
14 N DANILICHEV Ignat 2001 M RUS
15 N SPICHIGER Armand 2001 M FRA LYON SE (FRA)
16 N MACCHI Filippo 2001 M ITA
17 N MARTINI Tommaso 2002 M ITA
18 N PANAZZOLO Matteo 2002 M ITA AS Padova (ITA)
19 N SARMANY Zoltan 2002 M SVK KS Samorin (SVK)
20 N TOTUSEK Marek 2002 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
21 N CASTANIE Valerian 2002 M FRA
22 N GOREN Raz 2001 M ISR Hapoel Haifa (ISR)
23 N DE BELVAL Paul Antoine 2002 M FRA Masque de fer Lyon (FRA)
23 N ZECHINI Francesco 2000 M ITA
25 N DI VEROLI Damiano 2003 M ITA G. VERNE SCHERMA (ITA)
26 N QUAGLIOTTO Filippo 2001 M ITA
27 N MIHALY Andor 2002 M HUN Torekves (HUN)
27 N FEDOROV Daniil 2001 M RUS
29 N ANDRIAMAMPIANINA Jules 2000 M FRA ECULLY (FRA)
30 N SZEMES Gergo 2003 M HUN Kunszentmiklósi Vivóegylet (HUN)
31 N SANAA Youssef 2000 M EGY
32 N IURIN Igor 2000 M UKR Nikolaev (UKR)
33 N OSIPOV Dmitrii 2003 M RUS
34 N KIM Tae Hwan 2001 M KOR
34 N MARCHI Filippo 2000 M ITA
36 N TEOH Richard 2001 M SGP
37 N LECHNER Moritz 2000 M AUT StLFC Graz (AUT)
38 N EICH GOZZI Aymeric 2001 M FRA BOURG LA REINE (FRA)
39 N BONATO Jacopo 2002 M ITA
40 N FAUL Paul Luca 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
40 N ROBIN Noe Mandiogou 2000 M FRA
42 N STELLA Alessandro 2000 M ITA
43 N LORENZON Tommaso 2001 M ITA
43 N HOWLETT Edmund 2000 M GBR Fernwood Sword Club (GBR)
45 N WESTESSON Malte 2001 M SWE GFK Göteborg (SWE)
46 N FRITSCHE Jan 2001 M GER MTV München (GER)
47 N WEE Lionel Yit Hui 2001 M SGP Z Fencing (SGP)
48 N MACHEK Vincze 2003 M HUN
49 N SEYTOR Kim 2000 M FRA BOURG LA REINE (FRA)
50 N ROSSI Marco 2000 M ITA
51 N SPOLJAR Borna 2002 M CRO MK ZSM (CRO)
52 N JOLLEY Isaac 2000 M GBR Chichester Fencing Club (GBR)
53 N KULCU Turhan Berke 2000 M TUR
54 N FINSTERBUSH Ori 2003 M ISR Hapoel Gilboa (ISR)
55 N GLASSON Joseph 2006 M AUS NSW Fencing Ass (AUS)
56 N LEHNER Kilian 2000 M AUT FK Vöcklabruck (AUT)
57 N GRAY Harry 2002 M GBR Chichester Fencing Club (GBR)
58 N MALYNOVSKYI Mykyta 2002 M UKR Nikolaev (UKR)
59 N MOROTA CHU Shosuke Xiang You 2001 M AUS
60 N JANS KOHNEKE Teun 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
61 N PACHECO Ricardo 2003 M BRA CAP Paulistano (BRA)
62 N RHYS POLLITT Rafael 2003 M GBR Fencers Club London (GBR)
63 N TKACH Daniil 2002 M UKR Nikolaev (UKR)
64 N UNIYAL Nils 2002 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
65 N BARANNIKOV Egor 2002 M RUS
66 N KOZLOV Zakhar 2003 M RUS Start St. Petersburg (RUS)
67 N PINSON Simon 2000 M FRA ROUEN CE (FRA)
68 N TOTH Gergely 2002 M HUN Torekves (HUN)
69 N FE Jacopo 2002 M ITA
70 N SARDELLI Elia 2002 M ITA
71 N MAZZEGA Tommaso 2000 M ITA
72 N PICHLACZ Szymon 2002 M POL UKS MDK-5 Bydgoszcz (POL)
73 N COLAMARCO Federico 2000 M ITA
74 N GRISERI Francesco 2000 M ITA
74 N EVANS Cameron 2002 M GBR
76 N PIERALISI Leonardo 2001 M ITA
77 N NEDELJKOVIC Mateja 2000 M HUN UTE (HUN)
78 N PETRINI Felix 2001 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
79 N NEO Max Wei Kit 2002 M SGP
79 N CETINEL Baha Baykal 2002 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
81 N LIU Patrick 2002 M CAN
82 N LIM Jonathan Tzien Yih 2002 M SGP Z Fencing (SGP)
83 N AU EONG Tian Wei Jonathan 2000 M SGP Blade (SGP)
83 N GOJAK Antonio 2000 M CRO MK Karlovac (CRO)
85 N LIM Matthew James Quan Rong 2002 M SGP
85 N ARCHILEI Tommaso 2001 M MEX
87 N SZANTAY Benedek 2001 M HUN BHSE (HUN)
88 N BERGMANN Thomas 2002 M AUT StLFC Graz (AUT)
88 N CHREN Simon 2001 M CZE Bohemians Praha (CZE)
90 N HOIDA Danyil 2000 M UKR KIEW (UKR)
91 N LONSDALE William 2002 M GBR Louth Fencing Club (GBR)
92 N ARGOTE Andres 2002 M VEN
93 N SMREKAR Leo 2000 M CRO MK Rapir (CRO)
94 N WU Alexander 2004 M CAN
95 N POON Alvin 2002 M CAN
96 N CHIU Joel Ka Jyn 2003 M SGP SSP (SGP)
97 N LOCK Kieren 2001 M SGP
98 N FAZEKAS Arpad 2004 M SVK KS Samorin (SVK)
99 N BEKE Vince 2000 M HUN Torekves (HUN)
99 N STADLBAUER Florian 2001 M GER MTV München (GER)
101 N WILLIAMS David 2002 M GBR Millfield School (GBR)
102 N OSPINA LADRON DE GUEVARA David 2000 M COL
103 N KHATTAB Luka 2003 M AUS
104 N MORAIS Paulo 2003 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
105 N MACEDO Luis 2000 M POR GCP (POR)
106 N KHALIFA Abdalla 2003 M QAT
107 N KRALIK Roman 2001 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
108 N ASHBY Douglas 2000 M GBR St Benedicts (GBR)
109 N DANDOLO Christopher 2003 M AUS
110 N OWAIDA Ali 2000 M QAT Qatar Fencing Academy (QAT)
111 N PNIVCHUK Bogdan 2001 M UKR
112 N ALKIS Can 2003 M TUR
113 N GARRO Sebastiano Francesco 2001 M ITA
114 N FRANZONI Giuseppe 2003 M ITA
115 N EYUPOGLU Alp 2002 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
116 N SKALII Vladyslav 2000 M UKR Nikolaev (UKR)
117 N BOLDAREV Bohdan 2000 M UKR Nikolaev (UKR)
117 N NIKOLIC Noa 2002 M CRO MK ZSM (CRO)
119 N MURILLO DIAZ Jorge Eduardo 2000 M COL
120 N HOLLAND Niklas 2002 M CAN OFC Bonn (GER)
121 N LESKOVAC Janko 2003 M CRO MK Musketiri (CRO)
121 N ZOONS Axel 2001 M NED SC Amsterdam (NED)
123 N KOVACS Gergely 2002 M HUN Terezvaros (HUN)
124 N POON Simon 2002 M CAN
125 N GUMA Arnau 2003 M ESP CESJV-B (ESP)
126 N FERNANDEZ HERNANDEZ Erik 2001 M ESP CESJV-B (ESP)
127 N BRESSLAUER Tobias 2002 M AUT SU Wien 9 (AUT)
128 N SANCHEZ MONTOYA Juan David 2002 M COL
129 N BODNAR Myhailo 2002 M UKR
130 N URIBE GOMEZ Sebastian 2000 M COL
131 N MION Lorenzo 2004 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
132 N AHLSTEDT Eimer 2000 M SWE GFK Göteborg (SWE)
132 N LAVALLÉE Damien 2002 M BEL CRE Huy (BEL)
134 N KOROM Erik 2000 M HUN Torekves (HUN)
135 N AL-MUTAWA Hussain 2002 M QAT Qatar Fencing Academy (QAT)
136 N MAKK Domonkos 2002 M HUN Torekves (HUN)
137 N BOSNIC Hugo 2003 M AUS
138 N USICCO Leonardo 2000 M ITA
139 N GARCIA MUR Adria 2003 M ESP CESJV-B (ESP)
140 N WEYHRETER Samuel 2001 M DEN Trekanten København (DEN)
141 N WONG Adam 2005 M CAN
142 N MOHAMMAD Abdulwahab 2000 M KUW
143 N HUSSEIN Khaled Aref 2003 M QAT Qatar Fencing Academy (QAT)
144 N CMIEL Martin 2001 M CZE Serm Ostrava (CZE)
145 N FONTAINE Yves 2000 M AUS
146 N 1st round RYKIND-BLARKE Christoffer 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
147 N 1st round NIJS Mathieu 2002 M BEL CE Les 3 armes (BEL)
148 N 1st round VYMAZAL Jan 2001 M CZE Serm Ostrava (CZE)
148 N 1st round BAGDANY Albert 2005 M HUN
150 N 1st round MCMULLAN Finn 2002 M IRL Fence Like An Olympian (GBR)
151 N 1st round SCHAUER Moritz 2000 M AUT StLFC Graz (AUT)
152 N 1st round WAGNER Phillip 2000 M AUT StLFC Graz (AUT)
153 N 1st round WILSON Samuel 2000 M GBR Salle Boston (GBR)
153 N 1st round PIRK Akos 2004 M SVK KS Samorin (SVK)
155 N 1st round GORIUP Alexander 2002 M AUT StLFC Graz (AUT)
155 N 1st round WU Nicholas Ze-Wei 2005 M CAN
157 N 1st round KYTAIEV Vladyslav 2002 M UKR Nikolaev (UKR)
158 N 1st round GRAJALES MENA Miguel Angel 2001 M COL
159 N 1st round GYÖRGY Bendeguz 2004 M SVK KS Samorin (SVK)
160 N 1st round MOTTL David 2000 M CZE
161 N 1st round ALBERT Virgil 2002 M ALG
162 N 1st round FIORENTINI Leonardo 2000 M ITA
163 N 1st round MORTIMER Julian 2003 M AUS
164 N 1st round PLANCKH Niclas 2001 M AUT FU Mödling (AUT)
165 N 1st round SCHIEBEL Paul 2002 M AUT UFC Wien (AUT)
166 N 1st round KLAUS Felix 2001 M GER TSV Neu-Ulm (GER)
166 N 1st round PLASTOW Luca 2001 M GBR Salle Boston (GBR)
166 N 1st round TUNCER Poyraz 2003 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
169 N 1st round SCHUBERT Max 2001 M AUT FU Mödling (AUT)
169 N 1st round JOEMRATI Ashwan 2002 M NED Holland Schermen (NED)
169 N 1st round GJALDBÆK Steffen 2002 M DEN Trekanten København (DEN)
172 N 1st round SOH Jasper 2002 M SGP ABF Singapore (SGP)
173 N 1st round KOZAK Pavel 2003 M CZE
173 N 1st round LEE Ray Cheow En 2003 M SGP
173 N 1st round VANNI Filippo 2001 M USA
176 N 1st round ABRAHAMS Matthew 2000 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
177 N 1st round MRAVUNAC Anton 2000 M CRO MK Karlovac (CRO)
178 N 1st round TOMINO Rafael 2004 M BRA CAP Paulistano (BRA)
179 N 1st round MCGLONE Theo 2001 M GBR Fighting Fit FC (GBR)
179 N 1st round WAHLMAN Filip 2002 M SWE EGF Solna (SWE)
F 1st round DONG Darren 2002 M CAN
F 1st round VON POST Daniel 2003 M SWE MFFG Malmö (SWE)