Back to list

Results

Alpe Adria
ITA Udine
January 4, 2020 - January 6, 2020

Foil Women's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N RICCI Marta 2000 F ITA AS Padova (ITA)
2 N SUNDUCHKOVA Alexandra 2000 F RUS
3 N UDOVICHENKO Anna 2000 F RUS
3 N KORABLINA Aleksandra 2002 F RUS
5 N MEMOLI Claudia 2001 F ITA
6 N WONG Maxine Jie Xin 2001 F SGP YMC (SGP)
7 N KOZAEVA Polina 2001 F RUS
8 N SOPIT Olga 2003 F UKR KIEW (UKR)
9 N CAMPBELL Yasmin 2000 F GBR Fighting Fit FC (GBR)
10 N PANTANETTI Benedetta 2003 F ITA
11 N KONONOVA Angelina 2001 F RUS
12 N PETROVA Elena 2001 F RUS
13 N ANASCHENKOVA Vitalina 2001 F RUS
14 N GAMBITTA Alice 2003 F ITA
15 N CANDEAGO Eleonora 2003 F ITA
16 N CANTARINI Lucrezia 2001 F ITA
17 N FERRARI Carlotta 2003 F ITA
18 N TSURKIS Anastasiia 2002 F RUS
19 N AMORE Giulia 2003 F ITA
20 N PROIETTI Arianna 2002 F ITA
21 N CIAMPALINI Vittoria 2001 F ITA
22 N EROS Nikol 2002 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
23 N DE BIASIO Irene 2003 F ITA
24 N WILLIAMS-STEWART Teagan 2002 F GBR Newham Swords (GBR)
25 N MEMOLI Giorgia 2000 F ITA
26 N FEI Ruoqiu 2002 F CHN
27 N HOME Amy 2001 F GBR
28 N CRISTINO Anna 2001 F ITA
29 N BIKBULATOVA Adelina 2001 F RUS
30 N CALVANESE Matilde 2003 F ITA
31 N GRANVILLE Bronwen 2001 F GBR Bath Sword Club (GBR)
32 N PRYTKOVA Arina 2001 F RUS
33 N TORTELOTTI Lucia 2002 F ITA
34 N BERNO Eleonora 2001 F ITA
35 N TCEBRO Ekaterina 2002 F RUS Start St. Petersburg (RUS)
36 N MCLAUGHLIN Mhairi 2000 F GBR Salle Holyrood (GBR)
37 N NEWTON-HUGHES Phoebe 2001 F GBR Sheffield Buccaneers (GBR)
38 N CHAN Denyse Wan Jing 2003 F SGP Z Fencing (SGP)
39 N BRUGGER Lilli Maria 2000 F AUT AFCS Salzburg (AUT)
40 N HANZL Lilla Zsofia 2000 F HUN MTK (HUN)
41 N LORENZI Margherita 2003 F ITA
42 N TARANENKO Anna 2000 F UKR KIEW (UKR)
43 N CANTUCCI Gaia 2001 F SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
44 N INOSTROZA Arantza 2000 F CHI
45 N VAABEN Naja 2001 F DEN Trekanten København (DEN)
46 N KOCOUROVA Adela 2002 F CZE Sokol Brno (CZE)
47 N ZONI Anna 2003 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
48 N SCHREIBER Miriam 2002 F SWE GFK Göteborg (SWE)
49 N SADII Anatasiia 2001 F UKR KIEW (UKR)
50 N NG Chloe Wanyi 2002 F SGP
50 N DRUCK Lior 2003 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
52 N BLAZIC Dorja 2003 F CRO MK VMD (CRO)
53 N GRANDIS Aurora 2003 F ITA
54 N HAUTALA Eva 2001 F FIN Oulun Miekkailuseura (FIN)
55 N CURWEN Becci 2001 F GBR Millfield School (GBR)
56 N CHALDAIOU Maria-Eleni 2000 F GRE PANELLINIOS (GRE)
57 N ROM Florentine 2000 F AUT StLFC Graz (AUT)
58 N ZACCHEO Flaminia 2002 F ITA
59 N HULL Violet 2000 F AUS
59 N JORDENS Heloise 2003 F BEL CE Les 3 armes (BEL)
61 N RASSOLOVA Valeriya 2002 F RUS
62 N MURALIDHARAN Mayuri 2004 F AUS
63 N PROESTAKIS Katina 2002 F CHI
64 N BOFINGER Erin 2000 F AUS
65 N SILK Georgia 2002 F GBR Newham Swords (GBR)
66 N SEDLAKOVA Isabela 2003 F CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
67 N EISTERT Julia 2002 F AUT AFCS Salzburg (AUT)
68 N LIM Rachel Mary Li-Hsuen 2002 F SGP Z Fencing (SGP)
69 N SYZAREVA Marianna 2002 F UKR
69 N MIRONIUK Dariia 2001 F UKR KIEW (UKR)
71 N WONG Julia Mae Hui Min 2002 F SGP Z Fencing (SGP)
72 N NEMCOVA Stepanka 2000 F CZE Serm Liberec (CZE)
73 N 1st round LUKINS Tianji 2001 F AUS
74 N 1st round KRYVONOS Mariya 2001 F UKR
75 N 1st round BUDAY Boglarka 2002 F SVK KS Samorin (SVK)
76 N 1st round CHERNENKO Dayana 2000 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
77 N 1st round CHEUNG Kemei 2005 F SGP
78 N 1st round MAY Chantelle 2004 F NZL
79 N 1st round CAMPBELL Alice 2000 F GBR Newham Swords (GBR)
80 N 1st round MATIC Anja 2002 F SWE GFK Göteborg (SWE)
81 N 1st round ZONI Lea 2006 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
82 N 1st round KRALIKOVA Veronika 2001 F SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
83 N 1st round TESTA BARBATO Wendy 2004 F COL
84 N 1st round KOVAL Nataliia 2002 F UKR Nikolaev (UKR)
85 N 1st round GRÖSS Chiara 2003 F AUT SZT Klagenfurt (AUT)
86 N 1st round MCCONVEY Catherine 2002 F IRL
87 N 1st round TAY Anna Wan Enn 2004 F SGP ABF Singapore (SGP)
87 N 1st round DACO Sophie 2002 F BEL C.R.E. La Licorne (BEL)
87 N 1st round SCHMIDT Elsa 2001 F AUT StLFC Graz (AUT)
90 N 1st round MEDELSKA Barbora 2000 F SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
F 1st round FABIANEK Marie 2004 F AUT StLFC Graz (AUT)