Back to list

Results

Challenge CEP - Marathon Fleuret
FRA Paris
February 3, 2018 - February 4, 2018

Foil Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N RENNER Moritz 2001 M GER TSG Weinheim (GER)
2 N PRAUS Markus 2001 M GER SC Berlin (GER)
3 N ROGER Constant 2001 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
4 N DARDE Lucas 2001 M FRA REIMS CE (FRA)
5 N BEL Romain 2001 M FRA PARIS TA (FRA)
5 N CASTANIE Valerian 2002 M FRA
7 N SUN Jinfeng 2002 M CHN
8 N LE BOUQUIN Nicolas 2001 M FRA CADETS ESSON (FRA)
9 N GALVANI Gianmarco 2001 M ITA
10 N PRATS Mathieu 2001 M FRA
11 N TOTUSEK Marek 2002 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
12 N GRIFFIN John 2003 M USA
13 N EICH GOZZI Aymeric 2001 M FRA BOURG LA REINE (FRA)
14 N CHARREU Antonio 2002 M POR A.E.J.G. (POR)
15 N FAUL Paul Luca 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
16 N ESNOUX Augustin 2001 M FRA PARIS GARDER (FRA)
17 N LEFEBVRE Loick 2001 M FRA HENIN BEAUMONT (FRA)
18 N SONG Lawrence 2002 M USA
19 N COLON LOPEZ Cesar 2002 M PUR
20 N BRUNA Mathieu 2001 M FRA CABRIES OC (FRA)
21 N GUILLAUME Jean 2002 M FRA MENNECY (FRA)
22 N DE BELVAL Paul Antoine 2002 M FRA Masque de fer Lyon (FRA)
23 N CHEN Yi-Tung 2003 M TPE
24 N ALBERT Virgil 2002 M ALG
25 N CHANG Jun Ha 1900 M KOR
26 N MA Bo Qing 2002 M CHN
27 N MURTEIRA Jose 2001 M POR A.E.J.G. (POR)
28 N CLAQUIN Loukian 2002 M FRA NANTES NEC (FRA)
29 N KUCHTA Leopold Marc 2003 M SVK KS Samorin (SVK)
30 N EL RHAZZOULY Amir 2002 M FRA ST GERMAIN E (FRA)
31 N SCALAMOGNA Andrea 2001 M ITA
32 N CORMIER Charles 2003 M FRA
33 N AYUPOV Ilya 2003 M USA
34 N WATSON Pierre 2002 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
35 N PAYEBIEN Pierre 2001 M FRA LE PECQ US (FRA)
36 N RIAL Tanguy 2001 M FRA MENNECY (FRA)
37 N COSTA Danilo 2001 M POR EDV (POR)
38 N GRENIER Rémi 2002 M FRA BESANCON RCE (FRA)
38 N GLOAGUEN Guillaume 2001 M FRA MENNECY (FRA)
38 N GERARDIN Philibert 2002 M FRA BORDEAUX EC (FRA)
41 N PACHECO Ricardo 2003 M BRA CAP Paulistano (BRA)
42 N BRUNNER Remi 2001 M SUI PARIS TA (FRA)
42 N JOEMRATI Ashwan 2002 M NED Holland Schermen (NED)
44 N DE SAINT GUILHEM Dimitri 2001 M FRA ASM BELFORT (FRA)
45 N BESSY Alexis 2003 M FRA LE VESINET (FRA)
46 N ABDELJALIL Wael 2003 M FRA PARIS CEP (FRA)
47 N PERESSINI Esteban 2002 M FRA LE PERREUX (FRA)
48 N ABIDI Neil 2003 M FRA PARIS CEP (FRA)
49 N PAYELLE Theophane 2002 M FRA CAMBRAI CE (FRA)
50 N LAURIA Enrico Giovanni 2001 M ITA CS Cuneo (ITA)
51 N REID Clayton 2002 M USA
52 N GREGORI Nathan 2003 M FRA
53 N BIBRON Axel 2004 M FRA
54 N CERQUETTI Dante Leonel 2002 M ARG
55 N MARMOUGET Nicolas 2002 M FRA
56 N COLLARDEZ Charles 2001 M FRA NANTES NEC (FRA)
57 N ALLEGUE Mhamed 2001 M TUN
58 N YOUN Gyu Ho 1900 M KOR
59 N GRAY Harry 2002 M GBR Chichester Fencing Club (GBR)
60 N WILLIAMS David 2002 M GBR Millfield School (GBR)
61 N URODOVSKIKH Evan 2002 M USA
62 N MANGIAROTTI Lorenzo Francesco 2001 M ITA
63 N ZHENG Alan 2003 M USA
64 N MCGLONE Theo 2001 M GBR Fighting Fit FC (GBR)
65 N NASH Oliver 2001 M GBR Sutton Coldfield (GBR)
66 N ADAM Maxime 2002 M FRA PAYS AIX (FRA)
67 N RENARD Paul Victor 2002 M FRA
68 N ZOONS Axel 2001 M NED SC Amsterdam (NED)
69 N CUNAT Sabin 2002 M FRA SEICHAMPS (FRA)
69 N GIRAND Robin 2001 M FRA PARIS GARDER (FRA)
69 N MARTINS Clement 2002 M FRA PALAISEAU (FRA)
72 N ROSSI Lorenzo 2002 M ITA
73 N AYRAULT Flavien 2001 M FRA VAL D ORGE (FRA)
74 N CHADHA Ananya Lev 2002 M IND
75 N THAI William 2003 M USA
76 N BESSY Hugo 2001 M FRA LE VESINET (FRA)
77 N EL IDRISSI Yael 2001 M FRA REIMS CE (FRA)
78 N BIGOT Maxence 2003 M FRA
79 N CHARPENTIER Julien 2002 M FRA PAYS AIX (FRA)
80 N KOWALCZYK Fynn 2002 M NED SC Amsterdam (NED)
81 N CHAUMARTIN Aristhe 2001 M FRA COGNAC EPEE (FRA)
82 N CASAL Rui 2001 M POR SCP (POR)
83 N MORAIS Paulo 2003 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
84 N CARASENA Cameron 2001 M FRA ANTIBES (FRA)
85 N ROSSI Leonardo 2001 M GER TG Dörnigheim (GER)
86 N MOSKVIN Kirill 2003 M RUS
87 N RADENAC Jules 2002 M FRA PARIS ST FRA (FRA)
87 N SUHA Adam 2001 M HUN Terezvaros (HUN)
89 N GOUGAULT Tam 2003 M FRA PARIS CEP (FRA)
90 N ROUFF Denis 2001 M FRA TRAPPES (FRA)
91 N MIOMANDRE Charles 2002 M FRA NANTES NEC (FRA)
92 N DERBANI Nawfal 2002 M FRA VANDOEUVRE (FRA)
92 N BEGLEY Jacob 2003 M FRA PARIS TA (FRA)
94 N BAUDCHON Florent 2002 M FRA
95 N JACQUEMET Lenaic 2002 M FRA CHAMALIERES (FRA)
96 N BERTHOME Ewen 2003 M FRA ST GERMAIN E (FRA)
96 N GAINET Simon 2001 M FRA DOLE CE (FRA)
96 N LHUISSIER Baptiste 2002 M FRA NICE OGC (FRA)
99 N MACHADO Luis 2001 M POR CDDS (POR)
99 N FRAVALO Yann 2002 M FRA PAYS AIX (FRA)
101 N MATLA Emile 2001 M NED s.v. Ter Weer (NED)
101 N ROUSSEL Solal 2001 M MON
103 N ROCCATO Francesco 2003 M GBR
104 N ESTACA Joao 2002 M POR