Back to list

Results

Internationaler König-Pokal
GER Halle
March 10, 2018 - March 11, 2018

Foil Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 FAUL Paul Luca 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
2 STADLBAUER Florian 2001 M GER MTV München (GER)
3 PUST Moritz 2002 M GER SC Berlin (GER)
3 SEMPER Leonard 2002 M GER SC Berlin (GER)
5 HAMANN Gabriel 2001 M GER FG Schwerin (GER)
5 ARNDT Justin 2003 M GER Quernheimer FC (GER)
7 KAPPUS Bastian 2004 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
8 FRITSCHE Jan 2001 M GER MTV München (GER)
9 MEIER Bernhard 2003 M GER FS TG Würzburg (GER)
10 MEIER Richard 2001 M GER FS TG Würzburg (GER)
11 WESTPHAL Erik 2001 M GER SC Berlin (GER)
12 WOLTER Enrico 2001 M GER FG Schwerin (GER)
13 MEUTZNER Daniel 2003 M GER FSC Cottbus (GER)
14 AHLVERS Philipp 2004 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
15 GRUND Toni 2003 M GER FC Schkeuditz (GER)
16 SCHMITZ-HÜBSCH Gregor 2003 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
17 NOWAK Hannes 2003 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
18 LOESCHE Teo 2002 M GER FSC Jena (GER)
19 MÄRKLE Felix 2002 M GER PSV Stuttgart (GER)
20 HELLMUND Vincent 2002 M GER PSV Stuttgart (GER)
21 BAUKNECHT Maurice-Leon 2004 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
22 RENARD Nolann 2004 M GER FSC Jena (GER)
23 LENK Hendrik Dion 2002 M GER Dresdener FC (GER)
24 KLEIN Carlo 2001 M GER FC Oelsnitz (GER)
25 FRÖHLICH Moritz 2003 M GER Hanseatischer FC Lübeck (GER)
26 NEUMANN Jose Antolin 2001 M GER FSC Jena (GER)
27 FLÖRICKE Ben 2002 M GER FSC Jena (GER)
28 HELM Leander 2003 M GER SC Berlin (GER)
29 KUTSYI Leon 2001 M GER PSV Stuttgart (GER)
30 FAßMANN Moritz 2003 M GER FC Schkeuditz (GER)
30 NEEB Jakob 2003 M GER FS TG Würzburg (GER)
32 REHDA Felix 2003 M GER FG Schwerin (GER)
33 EHRICH Marlon 2002 M GER SC Berlin (GER)
34 HAMPO Ole 2001 M GER TV Markkleeberg (GER)
35 MACHETANZ Jasper 2003 M GER Dresdener FC (GER)
36 EICHENBERG Maximilian 2002 M GER TSV Neu-Ulm (GER)
37 DÖRFER Laurenz 2004 M GER FSC Jena (GER)
38 GRANERT Johannes 2002 M GER SV Einheit Altenburg (GER)
39 KAMATA Kosei 2005 M JPN
40 DJAWADI Nikolai 2001 M GER FC Fürth (GER)
41 ARNOLD Yannick 2002 M GER TG Dörnigheim (GER)
42 GRUN Nils 2003 M GER SC Berlin (GER)
43 HAGIWARA Shuzo 2006 M JPN
43 ZACHER Niklas 2003 M GER FSC Jena (GER)
45 LINDNER Ruben 2005 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
46 HÄßLER Arwed 2003 M GER FC Schkeuditz (GER)
47 DEMIR Enis 2003 M GER FC Fürth (GER)
48 KRAWCZYK Maximilian 2002 M GER FFV Rodleben (GER)
49 SCHMIDT Friedrich 2003 M GER USC Magdeburg (GER)
50 POINTNER Maximilian 2002 M AUT TVJ Wels (AUT)
51 MUSCHE Paul 2002 M GER USC Magdeburg (GER)
52 KLAUS Felix 2001 M GER TSV Neu-Ulm (GER)
53 RITTER Finn 2001 M GER TV Markkleeberg (GER)
54 RUGE Arthus 2003 M GER FSC Jena (GER)
55 SZUMODALSKY Emil 2003 M GER FSC Jena (GER)
56 LEHNER Leon 2003 M AUT FK Vöcklabruck (AUT)
56 RAITHEL Theo 2004 M GER FC Schkeuditz (GER)
58 PEARCE Martin 2003 M GER MTV München (GER)
59 WOLF Julien 2005 M GER Dresdener FC (GER)
60 EMMERICH Jaron 2004 M GER TG Dörnigheim (GER)
61 STIER Franz 2002 M GER FSC Jena (GER)
62 DIESTELKAMP Niklas 2005 M GER KTF Luitpold München (GER)
63 EBERT Tillmann 2005 M GER TV Markkleeberg (GER)
64 KUSIAN Andreas 2004 M GER USC Magdeburg (GER)
65 SCHMIDT Richard 2003 M GER USC Magdeburg (GER)
66 LEIDHOLDT Levin 2002 M GER FC Oelsnitz (GER)
66 PENZ Leonard 2003 M GER TV Cannstatt (GER)
68 SHIMIZU Yasutaka 2006 M JPN
69 TELLBACH Luis 2002 M GER SC Berlin (GER)
70 BROSCHE Tilman 2002 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
71 DAHMLOS Fritz 2002 M GER FSC Jena (GER)
72 HUTH Pascal 2002 M GER FC Schkeuditz (GER)
72 NEUBAUER Aaron 2003 M GER FSC Jena (GER)
74 GERLACH Hannes 2003 M GER FSC Jena (GER)
75 HASEGAWA Riku 2006 M JPN
76 SCHWAB Jamey Maurice 2005 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
77 ALTENRIEDER Simon 2004 M GER MTV München (GER)
78 1st round MAUKSCH Paul 2004 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
78 1st round KLOSTERMANN Max 2004 M GER KTF Luitpold München (GER)
80 1st round BRETSCHNER Liam 2005 M GER Dresdener FC (GER)
81 1st round SCHELER Moritz 2004 M GER FSC Jena (GER)
82 1st round HUBER Rocco Arcel 2005 M GER SV Einheit Altenburg (GER)
83 1st round ENGFER Friedrich 2004 M GER FG Schwerin (GER)
84 1st round HANAWA Anthony 2004 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
85 1st round ZAGORNIK Lucas 2003 M GER FSC Jena (GER)
86 1st round WEIß Rene 2003 M GER FS TG Würzburg (GER)
86 1st round PETERS Bodo 2002 M GER FC Schkeuditz (GER)
88 1st round HILDEBRANDT Clemens 2005 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
88 1st round MALITZKI Lukas 2005 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
90 1st round ALTENDORF Andreas 2002 M GER FG Merseburger Raben (GER)
91 1st round BREM Josef 2002 M GER KTF Luitpold München (GER)