Back to list

Results

2018 European Championships U20
RUS Sochi
March 7, 2018 - March 11, 2018

Sabre Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 PIANFETTI Maxime 1999 M FRA TARBES ATE (FRA)
2 PATRICE Sebastien 2000 M FRA GEMENOS (FRA)
3 ARPINO Alberto 1998 M ITA [i] SAL Lugano (SUI)
3 LOKHANOV Konstantin 1998 M RUS
5 POZDNYAKOV Vladislav 1999 M RUS
6 KINDLER Frederic 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
7 NERI Matteo 1999 M ITA
8 DRAGOMIR George 1999 M ROU CSS Slobozia (ROU)
9 BONAH Raoul 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
10 KOSTENKO Anatoliy 1998 M RUS
11 SANTAMARIA Diego 1999 M ESP CEB-M (ESP)
12 KIRPICHOU Kiryl 1998 M BLR SCAF RB (BLR)
13 SHENGELIA Nika 1999 M GEO FC Tbilisi (GEO)
14 MANDOV Ivan 1998 M BUL
15 SZLAMA Vilmos 1999 M HUN DVSZ Szigetszentmiklos (HUN)
16 FERNANDEZ BLANCO Oscar 1998 M ESP SAMA-M (ESP)
17 PYSARENKO Ivan 2000 M UKR KIEW (UKR)
18 LADEMANN Karol 1999 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
19 STEPANOV Mark 1998 M RUS CSKA Moscow (RUS)
20 SOLER Hugo 1998 M FRA SALON EC (FRA)
21 NAGY Martin 1998 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
22 PINCHUK Maksim 1999 M BLR SCAF RB (BLR)
23 LILLO Gerardo 2000 M ESP CEB-M (ESP)
24 BULDEEV Stefan 1999 M BUL Trakiya (BUL)
25 MINISCHETTI Raffaele 1998 M ITA
26 SUDDARDS George 1998 M GBR
27 BIBI Eliott 1999 M FRA PAU SECTION (FRA)
28 MILASSIN Mor 2000 M HUN NTE Nagykanizsa (HUN)
29 CRAZE Jamie 1999 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
30 MATEEV Andri Nikolaysson 2000 M ISL FC Reykjavik (ISL)
31 BRAVO Inaki 1998 M ESP CE-M (ESP)
32 BIALECKI Cezary 1999 M POL MUKS VICTOR (POL)
33 MIGNUZZI Giacomo 1999 M ITA
34 KUKSENKO Roman 1998 M UKR Cherkasy (UKR)
35 BLATZ Sebastian 1999 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
36 LUKYANTSOU Viachaslau 1999 M BLR SCAF RB (BLR)
37 TRYFONOV Yevgen 1998 M UKR Nikolaev (UKR)
38 AILINCA Rares 2001 M ROU CSM Brasov (ROU)
39 RETCHIA Vazha 1999 M GEO FC Kutaisi (GEO)
40 HAAG Louis 2000 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
41 EDWARDS James 2000 M GBR
42 HOLOVANOV Andrii 1999 M UKR Nikolaev (UKR)
43 VASKO Andrei 1998 M BLR MSIT (BLR)
44 STANESCU Razvan 2000 M ROU CSS Slobozia (ROU)
45 BOTTECCHIA Arnaud 1998 M BEL Confrerie Gent (BEL)
46 RABB Krisztian 2001 M HUN VASAS Budapest (HUN)
47 BENEDICT Nicolaus 2000 M AUT FUM Mödling (AUT)
48 1st round KRAJNC Peter 2003 M SLO SAB Kamnik (SLO)
49 1st round TOCH Karel 1999 M BEL Confrerie Gent (BEL)
50 1st round URSACHI Razvan 1998 M ROU
50 1st round ZAVIRSEK ZORZ Tei 2001 M SLO SAB Kamnik (SLO)
52 1st round KAKAURIDZE Goga 2000 M GEO FC Tbilisi (GEO)
53 1st round POIZAT Alexandre 2000 M BEL [i] Ecole d'Escrime Sabre noir (EUR)
54 1st round TCHEISHVILI Nikoloz 2000 M GEO FC Tbilisi (GEO)
55 1st round ASADOV Khalid 1999 M AZE
56 1st round BRONISZEWSKI Jakub 2001 M POL MUKS VICTOR (POL)
56 1st round HALLIWELL Barnaby 2000 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
58 1st round AGHAKISHIYEV Javanshir 1999 M AZE
59 1st round STRIJK Philippe 2000 M NED Delft Fencing Club (NED)
60 1st round VARGA Aljaz 2000 M SLO SAB Kamnik (SLO)
61 1st round KURZYNA Piotr 1998 M POL UKS 13 Bialystok (POL)
62 1st round KAYA Umut 2001 M TUR Ankara Kilic GSK (TUR)
63 1st round IBRAHIMOV Garib 1998 M AZE