Back to list

Results

2018 Goldenes Florett
GER Tauberbischofsheim
December 15, 2018 - December 16, 2018

Foil Women's U17 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N RUSSIA       RUS
1 N KORABLINA Aleksandra 2002 F RUS
1 N GLEBOVA Kseniia 2003 F RUS
1 N BORODAENKO Alina 2004 F RUS
1 N RASSOLOVA Valeriya 2002 F RUS
2 N GERMANY       GER
2 N HOLLAND-CUNZ Luca 2004 F GER TSG Weinheim (GER)
2 N KRAUSE Angelina-Noelle 2003 F GER FSC Cottbus (GER)
2 N MAUL Xenia 2002 F GER TB Hamburg-Eilbeck (GER)
2 N ZONI Anna 2003 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
3 N RUSSIA 2       RUS
3 N BEZNOSIKOVA Anastasiia 2004 F RUS
3 N MALYSHEVA Darya 2003 F RUS
3 N TCEBRO Ekaterina 2002 F RUS Start St. Petersburg (RUS)
3 N BELOUSOVA Polina 2002 F RUS
4 N ROMANIA       ROU
4 N VASILE Karina 2004 F ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
4 N CORBU Emilia 2002 F ROU CSTA Bucuresti (ROU)
4 N SOFRAN Teodora 2003 F ROU CS Satu Mare (ROU)
5 N RUSSIA 3       RUS
5 N TSURKIS Anastasiia 2002 F RUS
5 N KAMALDINOVA Arina 2003 F RUS
5 N TSURKIS Vera 2002 F RUS
5 N MIRONOVA Vlada 2002 F RUS
6 N GERMANY 2       GER
6 N KOTHIERINGER Anna Sophie 2003 F GER KTF Luitpold München (GER)
6 N GRÖNINGER Malina 2002 F GER TFC Hanau (GER)
6 N HOHENADEL Celia 2003 F GER TSG Weinheim (GER)
6 N DRESCHER Lea Sophie 2003 F GER Hanseatischer FC Lübeck (GER)
7 N POLAND       POL
7 N DANIEWSKA Michalina 2003 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
7 N KISIELEWSKA Alicja 2003 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
7 N ZURAWSKA Karolina 2004 F POL Budowlani Torun (POL)
7 N OLSZEWSKA Amelia 2004 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
8 N TURKEY       TUR
8 N KARATABAN Selma Defne 2004 F TUR
8 N ERTUN Lal 2004 F TUR TED SK (TUR)
8 N ALIOGLU Nazli Ceren 2003 F TUR Ankara Eskrim S.K. (TUR)
8 N TASDELEN Melike 2003 F TUR Kocaeli GSK (TUR)
9 N RUSSIA 4       RUS
9 N EVSYUKOVA Aleksandra 2003 F RUS
9 N IBRAGIMOVA Kamilla 2003 F RUS
9 N CHAUSOVA Eva 2003 F RUS
9 N PENYUSHKINA Vladislava 2003 F RUS
10 N POLAND 2       POL
10 N LACHMAN Antonina 2003 F POL AZS AWF Poznan (POL)
10 N KOLODZIEJCZYK Malwina 2003 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
10 N OKLINSKA Marta 2003 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
10 N WIECZOREK Aleksandra 2002 F POL AZS AWF Poznan (POL)
11 N RUSSIA 5       RUS
11 N LEBED Kseniia 2002 F RUS
11 N KRASNOPEROVA Irina 2004 F RUS UFA (RUS)
11 N SHUMILOVA Elizaveta 2004 F RUS
11 N SAFINA Renata 2004 F RUS
12 N POLAND 3       POL
12 N BAN Zofia 2003 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
12 N CICHOCKA Konstancja 2002 F POL AZS AWF Poznan (POL)
12 N WIERZCHOWSKA Barbara 2003 F POL UKS Salle de la Gdansk (POL)
12 N SZATARSKA Maja 2004 F POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
13 N WINTERBERG-POULSEN Marie 2004 F DEN Trekanten København (DEN)
13 N SCHREIBER Miriam 2002 F SWE GFK Göteborg (SWE)
13 N MATIC Anja 2002 F SWE GFK Göteborg (SWE)
14 N POLAND 4       POL
14 N DEJCZER Natalia 2002 F POL UKS PM Syrena (POL)
14 N ZACHAREWICZ Ewa 2003 F POL UKS Salle de la Gdansk (POL)
14 N WASILCZUK Karolina 2002 F POL UKS PM Syrena (POL)
14 N JOZWIAK Zuzanna 2002 F POL AZS AWF Poznan (POL)
15 N GREAT BRITAIN       GBR
15 N SILK Georgia 2002 F GBR
15 N WILLIAMS-STEWART Teagan 2002 F GBR Newham Swords (GBR)
15 N BEARDMORE Emily 2002 F GBR Fighting Fit FC (GBR)
16 A GREAT BRITAIN 2       GBR
16 A BIRD Martha 2004 F GBR Cobham Fencing Club (GBR)
16 A HALES Rhiannon 2002 F GBR Fighting Fit FC (GBR)
16 A WEEKS Charity 2002 F GBR Laszlo (GBR)
16 A KNOX Eleanor 2003 F GBR Newham Swords (GBR)
17 N NETHERLANDS       NED
17 N BUTIN BIK Elise 2002 F NED s.v. Beau Geste (NED)
17 N KOSTER Tessa 2004 F NED SC Amsterdam (NED)
17 N YOSHIMORI Rachika 2006 F NED Schermacademie Zair (NED)
18 N POLAND 5       POL
18 N LISZKA Aleksandra 2003 F POL AZS AWF Poznan (POL)
18 N NOWAKOWSKA Aleksandra 2005 F POL AZS AWF Poznan (POL)
18 N SZEMPLINSKA Natalia 2003 F POL UKS Salle de la Gdansk (POL)
18 N SZMIT Laura 2003 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
19 N GERMANY 3       GER
19 N ZEYN Carla 2002 F GER TFC Hanau (GER)
19 N RUERS Merle 2002 F GER FC Moers (GER)
19 N KLOCKHAUS Emily 2003 F GER FC Moers (GER)
19 N DERPA Katharina 2003 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
20 N GERMANY 4       GER
20 N OYMANN Renee 2004 F GER FC Moers (GER)
20 N SCHALLER Cora Elisabeth 2003 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
20 N RUSTLER Aline 2003 F GER SC Korb (GER)
20 N VOGEL Greta 2002 F GER SC Korb (GER)
21 N GERMANY 5       GER
21 N HÖFLER Marie 2004 F GER TSG Weinheim (GER)
21 N ARNELA Lucia 2005 F GER ATSV Saarbrücken (GER)
21 N LINDNER Isabella 2002 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
21 N KATKAY Sinem Dicle 2003 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
22 N GREAT BRITAIN 3       GBR
22 N DOLAN Phoebe 2002 F GBR Fencers Club London (GBR)
22 N QUELCH Abigail 2003 F GBR Salle Oxon (GBR)
22 N THOMPSON Holly 2002 F GBR Cambridge Sword (GBR)
23 N NETHERLANDS 2       NED
23 N BUIJSE Valerie 2005 F NED s.v. La Prime (NED)
23 N EMANUEL Ava 2005 F NED Holland Schermen (NED)
23 N JANS KÖHNEKE Maria 2003 F NED SC Amsterdam (NED)
24 N DUMITRU Amalia 2004 F ROU CSTA Bucuresti (ROU)
24 N TEODORESCU Maria 2005 F ROU
24 N FELLAH Ines Jade 2003 F ALG GUEBWILLER (FRA)