Back to list

Results

30. Summer Universiade
ITA Napoli
July 4, 2019 - July 9, 2019

Epee Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N RUBES Martin 1996 M CZE TJ Lokomotiva Karlovy Vary (CZE)
2 N GUSEV Dmitriy 1994 M RUS
3 N JANG Hyomin 1996 M KOR
3 N KOLANCZYK Wojciech 1999 M POL UKS PGK Srem Mroz Manieczki (POL)
5 N ADAIKIN Dmitriy 1994 M KAZ
6 N STANKEVYCH Volodymyr 1995 M UKR KIEW (UKR)
7 N VISMARA Federico 1997 M ITA
8 N CUOMO Valerio 1998 M ITA CS Partenopeo (ITA)
9 N GIANNOTTE Flavio 1995 M LUX CE Sud (LUX)
10 N GALLY Aymerick 1997 M FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
11 N MIDELTON Luidgi 1998 M FRA PETIT BOURG (FRA)
12 N BUZZI Lorenzo 1994 M ITA AS Marchesa Torino (ITA)
13 N SAVIN Alexandr 2000 M KAZ
14 N PAULOUSKI Dzianis 1996 M BLR SCAF RB (BLR)
15 N DUDUC Alex 1997 M SVK BSK Bratislava (SVK)
16 N LEWIN Johan 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
17 N ALLEGRE Paul 1996 M FRA NEVERS CE (FRA)
18 N MICHALAK Damian 1999 M POL Piast Gliwice (POL)
19 N TULEN Rafael 1997 M NED s.v. Scaramouche (NED)
20 N DABIJA Adrian 1997 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
21 N ALDAWOOD Jawad 1999 M KSA
22 N MANCEWICZ Bartlomiej 1999 M SWE GoFK Visby (SWE)
23 N OSWALD Charles-Eric 1996 M SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
24 N YASU Masato 1998 M JPN
25 N VAN NUNEN David 1995 M NED s.v. Pallós (NED)
26 N MURAYAMA Kentaro 1998 M JPN
27 N SHVELIDZE Dmitrii 2001 M RUS
28 N LEE Seunghyun 1997 M KOR
29 N KOCH Samuel 1996 M USA
30 N BIELEC Maciej 1997 M POL KS Szpada Wroclaw (POL)
30 N JURKA Jakub 1999 M CZE Dukla Olomouc (CZE)
32 N ESKOV Ruslan 1998 M EST Tartu Kalev (EST)
33 N CHUANG Po Yu 1997 M TPE
34 N ALVES Goncalo 1998 M POR
35 N NAKAMURA Tetsuya 1998 M JPN
35 N PISKOVATSKOV Anton 1996 M USA
37 N BANYAI Botond 1999 M HUN VASAS Budapest (HUN)
38 N POSTMA Randy 1999 M NED FC Almere (NED)
39 N HATZ Nick 1998 M SUI ZFC Zürich (SUI)
40 N WEBER Frederik 1997 M SUI SEB Basel (SUI)
41 N SYCH Yan 1996 M UKR Kharkiv (UKR)
42 N TARANENKO Yuriy 1994 M UKR KIEW (UKR)
43 N SHI Xufeng 1998 M CHN
44 N FRIDMAN Daniel 1996 M ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
45 N HASANOV Ruslan 2001 M AZE
45 N NORMAN Riley 1999 M CAN
47 N JANG Minhyeok 2000 M KOR
48 N JOHNSON Wesley 1997 M USA
49 N CRUZ Joao Rodrigo 1998 M POR CAE (POR)
50 N CHO TAEUN Sandor 1995 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
51 N D'AMICO Kristian 1997 M CZE SC Praha (CZE)
52 N STOLAR Samuel 1998 M SVK Akademia sermu (SVK)
53 N AL HAMMADI Abdullah 1994 M UAE Bani Yas SCC (UAE)
54 N SUN Jiajun 1998 M CHN
55 N NG Ho Tin 1996 M HKG
56 N ALIEV Khalid 2001 M AZE
57 N MESTYANEK Mate 1999 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
58 N ALEXANDERSEN Nicolai 1998 M DEN Hellerup FK (DEN)
59 N SERTAY Yerlik 1998 M KAZ
60 N LE QUANG HUY Phileas Rubaek 2000 M DEN Hellerup FK (DEN)
61 N 1st round SINGH Udaivir 1995 M IND
62 N 1st round OUIMET Francois 1994 M CAN
62 N 1st round ALTAYAB Ahmad 1997 M KSA
64 N 1st round FARDZINOV Alan 1995 M RUS
65 N 1st round ABED Faisal 1998 M KSA
66 N 1st round EAST William 1999 M GBR
66 N 1st round NICKEL Heinz 1995 M CHI Avulso (BRA)
68 N 1st round SAFAROV Farrukh 2001 M AZE
69 N 1st round GONG Xinmiao 1998 M CHN
70 N 1st round HAREL Jason 1994 M CAN
71 N 1st round GALPER Stanislav 1999 M ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
72 N 1st round LEBEDEV Eduard 1995 M EST Tallinna Mook (EST)
73 N 1st round AL ZAROONI Khalifa 1996 M UAE Bani Yas SCC (UAE)
74 N 1st round KURZ JORDAN Max 1998 M URU
75 N 1st round CHEONG Jefferson Jia Hui 2000 M SGP SSP (SGP)
76 N 1st round STYMNE Jakob 1996 M SWE DIF Stockholm (SWE)
77 N 1st round CIPAR Jan 1997 M SVK BSK Bratislava (SVK)
78 N 1st round CHENG Hao-Wen 2001 M TPE
79 N 1st round MANOHARAN SAJITHA Akshay 1995 M IND
80 N 1st round OLSEN Johannes Kristian 1997 M DEN Hellerup FK (DEN)
81 N 1st round AMMAR Jad 1999 M LBN
82 N 1st round SINGH Omkar 1996 M NEP
83 N 1st round PRASHAR Rajan 1999 M IND
F 1st round SOYUNOV Saparmyrat 1999 M TKM