Back to list

Results

2018 European Championships U17
RUS Sochi
March 2, 2018 - March 6, 2018

Sabre Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 KHALIMBEKOV Magamed 2001 M RUS
2 REN Ian 2001 M GBR Russell Swords (GBR)
3 YUZHAKOV Oleg 2001 M RUS
3 KAISER Balazs 2001 M HUN UTE Budapest (HUN)
5 TYULYUKOV Kirill 2001 M RUS
6 PASTIN Andrei 2001 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
7 GALLO Michele 2001 M ITA
8 BAAKEN Matyas 2001 M HUN KRVSE Kecskemét (HUN)
9 EFIMOV Hristo 2001 M BUL
10 CIFTCI Emirhan 2002 M TUR Kastamonu Eskrim SK (TUR)
11 URBAN Tamas 2001 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
12 BRONISZEWSKI Jakub 2001 M POL MUKS VICTOR (POL)
12 SANTAMARIA Alonso 2001 M ESP CEB-M (ESP)
14 AILINCA Rares 2001 M ROU CSM Brasov (ROU)
15 NIGRI Alberto 2001 M ITA
16 ZMAU Alexandru 2001 M ROU CSM IASI (ROU)
17 ALEXANYAN Edgar 2001 M RUS
18 NOWAK Franciszek 2001 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
19 SAKHANDA Vladislav 2001 M UKR KIEW (UKR)
20 RABB Krisztian 2001 M HUN VASAS Budapest (HUN)
21 DINCA Elton 2002 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
22 HUMEN Vasyl 2002 M UKR KIEW (UKR)
23 RICHARDS II Julian 2001 M GBR Bergens FK (NOR)
24 SCHMITZ Peter 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
25 SOYKAN Yagan 2001 M TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
26 KALENDER Muhammed Furkan 2003 M TUR Bekir Yilmaz GSK (TUR)
27 MARCIANO Giorgio 2002 M ITA
28 OTTAVIANI Lorenzo 2002 M ITA
29 HEMELSOET Elias 2001 M BEL Confrerie Gent (BEL)
30 YEREMENKO Daniel 2001 M UKR PSV Rostock (GER)
31 KAYA Umut 2001 M TUR Ankara Kilic GSK (TUR)
32 SELL Alvaro 2001 M ESP CEB-M (ESP)
33 FLOREZ Carlos 2001 M ESP
34 ZAVIRSEK ZORZ Tei 2001 M SLO SAB Kamnik (SLO)
35 ARCHVADZE Vakhtang 2003 M GEO FC Tbilisi (GEO)
36 HEATHCOCK Antonio 2002 M GER TSG Eislingen (GER)
37 SEEFELD Eric Simon 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
38 PERROUD Rémi 2001 M SUI CEF Founex (SUI)
39 BOHOVIN Bohdan 2001 M UKR Nikolaev (UKR)
40 HRYCIUK Szymon 2002 M POL Palac Mlodziezy Katowice (POL)
41 PEREZ MARTIN Julio Manuel 2001 M ESP CEL-M (ESP)
42 DISLER Julian 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
43 LOMINADZE Luka 2003 M GEO
44 1st round VAN DYCK Jasper 2001 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
45 1st round KRISTJANSSON Franklin Ernir 2002 M ISL
46 1st round PROSSE Mael 2001 M BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
47 1st round HAYNES Luke 2001 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
48 1st round MERKVILADZE Giorgi 2002 M GEO FC Kutaisi (GEO)
49 1st round KRAJNC Peter 2003 M SLO SAB Kamnik (SLO)
50 1st round WEISS Marek 2001 M POL KKSz Konin (POL)
51 1st round KURVERS Lester 2002 M BEL Confrerie Gent (BEL)
52 1st round PRAT Maxime 2001 M MON
53 1st round MAGNUSSON Daniel Hugi 2001 M ISL FH Hafnarfjordur (ISL)
54 1st round AGUSTSSON Kjartan Oli 2002 M ISL FC Reykjavik (ISL)
54 1st round HEIDDAL Hilmar 2002 M ISL FC Reykjavik (ISL)