Back to list

Results

2018 European Championships U17
RUS Sochi
March 2, 2018 - March 6, 2018

Foil Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 MACCHI Filippo 2001 M ITA
2 WINTERBERG-POULSEN Jonas 2001 M DEN Trekanten København (DEN)
3 BEM Maciej 2001 M POL AZS AWF Poznan (POL)
3 DI TOMMASO Alessio 2001 M ITA
5 ERCAN Kerem 2001 M GER OFC Bonn (GER)
6 FEDOROV Daniil 2001 M RUS
7 KRAVTSOV Daniil 2002 M RUS
8 BARANNIKOV Egor 2002 M RUS
9 BOROWIAK Arwen 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
10 OSIPOV Dmitrii 2003 M RUS
11 WESTESSON Malte 2001 M SWE GFK Göteborg (SWE)
12 PRAUS Markus 2001 M GER SC Berlin (GER)
13 RHYS POLLITT Rafael 2003 M GBR Fencers Club London (GBR)
14 PODRALSKI Adam 2002 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
15 MARTINI Tommaso 2002 M ITA
16 ISAKSSON Hugo 2001 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
17 SZEMES Gergo 2003 M HUN Kunszentmiklósi Vivóegylet (HUN)
18 QUAGLIOTTO Filippo 2001 M ITA
19 TOTUSEK Marek 2002 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
20 TKACH Daniil 2002 M UKR Nikolaev (UKR)
21 CHARREU Antonio 2002 M POR A.E.J.G. (POR)
22 MIHALY Andor 2002 M HUN Torekves (HUN)
23 DOLZYCKI Jakub 2001 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
24 SIRB Alexandru 2001 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
25 TUNCER Poyraz 2003 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
26 DUALEH Quincy 2001 M NED s.v. Ter Weer (NED)
27 GOREN Raz 2001 M ISR Hapoel Haifa (ISR)
28 PIRVA Alexandru 2001 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
29 JOEMRATI Ashwan 2002 M NED Holland Schermen (NED)
30 RENNER Moritz 2001 M GER TSG Weinheim (GER)
31 GARCIA MORENO Alejandro 2001 M ESP ATENEO-M (ESP)
32 EYUPOGLU Alp 2002 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
33 WEBER Daan 2001 M NED Holland Schermen (NED)
34 EVANS Cameron 2002 M GBR
35 PETRINI Felix 2001 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
36 WILMONT JEINER Ruben 2003 M DEN Trekanten København (DEN)
37 MALYNOVSKYI Mykyta 2002 M UKR Nikolaev (UKR)
37 SCHUBERT Max 2001 M AUT FU Mödling (AUT)
39 CRISTIAN Razvan 2001 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
40 LONSDALE William 2002 M GBR
41 FERNANDEZ HERNANDEZ Erik 2001 M ESP CESJV-B (ESP)
42 MKHOYAN HAMLET 2002 M ARM
43 HORVATH Soma 2003 M HUN
44 ZOONS Axel 2001 M NED SC Amsterdam (NED)
45 SEMINERIO Giuliano 2002 M AUT AFC Salzburg (AUT)
46 ELMFELDT Albin 2001 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
47 SIGURDSSON Daniel Thor Lindal 2001 M ISL FC Reykjavik (ISL)
47 PEDRO Tomas 2001 M POR GCP (POR)
49 NIJS Mathieu 2002 M BEL Schermkring Herckenrode (BEL)
50 BULAVA Semen 2001 M UKR KIEW (UKR)
51 KUCHTA Leopold Marc 2003 M SVK Mannheimer FC (GER)
52 TOTH Gergely 2002 M HUN Torekves (HUN)
53 GJALDBÆK Steffen 2002 M DEN Trekanten København (DEN)
54 1st round SZCZYPINSKI Kacper 2001 M POL Wroclawianie (POL)
55 1st round BRESSLAUER Tobias 2002 M AUT FU Mödling (AUT)
55 1st round CHREN Simon 2001 M CZE Bohemians Praha (CZE)
57 1st round FOUNTOULAKIS Konstantinos 2001 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
58 1st round VYMAZAL Jan 2001 M CZE Serm Ostrava (CZE)
59 1st round AKYOL Tuna 2001 M TUR Istanbul Hasal (TUR)
60 1st round OZYALCIN Utku 2002 M TUR
61 1st round RUSKI Mateja 2002 M SRB MK Vojvodina (SRB)
62 1st round GERZICAK Daniel 2001 M CZE Sokol Brno (CZE)
62 1st round WEYHRETER Samuel 2001 M DEN Trekanten København (DEN)
62 1st round FINSTERBUSH Ori 2003 M ISR Hapoel Gilboa (ISR)
65 1st round KOKOROVETS Oleh 2003 M UKR KIEW (UKR)
66 1st round KAMPANIARIS Georgios 2002 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
67 1st round DIAZ ESCALONA Mario 2002 M ESP CCC-M (ESP)
68 1st round PLASTOW Luca 2001 M GBR Salle Boston (GBR)
69 1st round ROUSSEL Solal 2001 M MON
69 1st round COCKBURN John Robert 2001 M IRL