Back to list

Results

Città di Roma Thophy
ITA Roma
February 10, 2018 - February 11, 2018

Foil Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 GUERRA Filippo 1993 M ITA
2 LARI Tommaso 1990 M ITA
3 ZHURAVLEV Vladislav 1997 M RUS
3 FUNARO Andrea 1998 M ITA
5 SOKOLOV Nikita 1997 M RUS
6 MOURRAIN Baptiste 1994 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
7 SANFILIPPO Andrea Enrico 1996 M ITA CUS Catania (ITA)
8 RESEGOTTI Matteo Claudio 1999 M ITA
9 MATVEEV Andrey 1996 M RUS
10 BAKIROV Marat 1996 M RUS
11 CHIAPPELLI Tommaso 1999 M ITA
12 FRANCO Piero 1993 M ITA CS Mestre (ITA)
13 HECHER Benoit 1998 M FRA PARIS CEP (FRA)
14 SREBDOLSKIY Dmitriy 1997 M RUS
15 COLAMARCO Federico 2000 M ITA
16 DI VEROLI Damiano 2003 M ITA G. VERNE SCHERMA (ITA)
17 LOMTEV Evgeniy 1997 M RUS
18 VOLTZ Tom 1997 M FRA MEYREUIL (FRA)
18 PINSON Simon 2000 M FRA ROUEN CE (FRA)
20 SCARASCIA MUGNOZZA Giancarlo 1997 M ITA
21 CHUEV Alexey 1997 M RUS
22 GRIDELLI Alessandro 1997 M ITA ASD FRASCATI SCHERMA (ITA)
23 NATELLA Emiliano 1997 M ITA
24 DI MARTINO Andrea 1998 M ITA
25 PIANTINI Niccolo 1997 M ITA
26 VIETINA Luca 1995 M ITA ASS.S. O.Puliti Lucca (ITA)
27 PELLANDINO Matteo 1999 M ITA
28 ZECHINI Francesco 2000 M ITA
28 AIELLO Tommaso 1999 M ITA
30 BARTOZZI Matteo 1999 M ITA
31 GAGGIOTTI Cesare 1997 M ITA
32 MABILEAU Louis 1998 M FRA TEAM FLEURET (FRA)
33 ERMAN Vincenzo 1992 M ITA
34 DAL SANTO Alvise 1998 M ITA
35 TAKEDA Rikuto 1997 M JPN
36 SCHALLER Maxence 1999 M FRA
37 SALVO Francesco 1998 M ITA
38 VOILET Sylvain 1998 M FRA PARIS CEP (FRA)
39 PANTANETTI Lorenzo 2001 M ITA
40 FALLICA Carmelo 1999 M ITA CUS Catania (ITA)
41 BIBARD Tyvan 1999 M FRA SANARY CE (FRA)
42 THIVEL Quentin 1997 M FRA Masque de fer Lyon (FRA)
43 USICCO Leonardo 2000 M ITA
44 CIPOLLONE Carlo 1997 M ITA
45 CANGELOSI Gabriele 2000 M ITA
46 AREZZO Massimo 1999 M ITA
47 COMO Luca 1997 M ITA
48 IANDOLO Francesco Pio 2000 M ITA CS Salerno ASD (ITA)
49 SORDONI Mattia 1996 M ITA CS Ancona (ITA)
50 POLLASTRINI Giacomo 2001 M ITA
51 SOVILLA Federico 2001 M ITA
52 MARCHI Filippo 2000 M ITA
53 FERRANTE Aristide 1997 M ITA
54 VANNUCCI Marco 1999 M ITA
55 NIKOLOV Vichko 2000 M BUL Volov (BUL)
56 ROSSI Marco 2000 M ITA
57 TENTORIO Massimiliano 2000 M ITA
58 CHITI Edoardo 2000 M ITA
59 LANDI Giovanni 1999 M ITA
60 FRANZONI Giuseppe 2003 M ITA
61 SIROU Hugo 1997 M FRA AUBERVILLIER (FRA)
62 BARBAROSSA Giovanni 2001 M ITA
63 MACI Alessandro 1994 M ITA CS Pisa Di Ciolo (ITA)
64 ADOUL Raian 2003 M ITA CS Ancona (ITA)
65 MOROSINI Carlo 1994 M ITA
66 SEYTOR Kim 2000 M FRA BOURG LA REINE (FRA)
67 GABRIELLI Lorenzo 2000 M ITA
68 GANCITANO Giacomo 2001 M ITA
69 SALTALAMACCHIA Augusto 2000 M ITA
70 D'ANGELO Ettore 1997 M ITA
71 MICHEL Corentin 1996 M FRA ANTONY (FRA)
72 PALMERINI Gregorio 2003 M ITA
73 BIANCHINI Alessio 1998 M ITA
74 CARUSO Emanuele 2002 M ITA
75 SARDEGNO Simone 2002 M ITA
76 RUGGIERO Gianluca 1998 M ITA
77 SCOTTI Pier Luigi 2001 M ITA
77 COSTA Michele 1995 M ITA AS Gallaratese (ITA)
79 VANNUCCI Francesco 2002 M ITA
80 MORA Matteo 1997 M ITA
81 BASCELLI Matteo 1999 M ITA
82 DU PONT DE ROMEMONT Edgar 2000 M FRA
83 MARIUCCI Matteo 1999 M ITA
84 GIANNINI Lorenzo 1996 M ITA
85 LONGONI Ludovico 2000 M ITA
86 PARRA COLLAZOS Fabian Andres 1993 M COL
87 1st round CORONATI Edoardo 2003 M ITA
87 1st round MARTIRE Amedeo 2000 M ITA
89 1st round TADDEI Bernardo Giordano 2002 M ITA
90 1st round FRANCIA Ludovico 2003 M ITA
91 1st round CARUSO Edoardo 2000 M ITA
92 1st round MANDELLI Luca 2000 M ITA
93 1st round SCHIAVONE Lorenzo 2001 M ITA
94 1st round FIORENTINI Leonardo 2000 M ITA
95 1st round DI RUSSO Fabio 1969 M ITA
96 1st round ANNICCHIARICO Andrea 2000 M ITA
97 1st round CONCETTI Leonardo 2003 M ITA
98 1st round BACOCCOLI Lorenzo 2000 M ITA
99 1st round SAPORITO Matteo 2001 M ITA
100 1st round LAURIA Enrico Giovanni 2001 M ITA CS Cuneo (ITA)
101 1st round NIGOSANTI Andrea 2000 M ITA
102 1st round LILLI Alessandro 2002 M ITA
103 1st round PATRONE Matteo 2000 M ITA
104 1st round GABRIELLI Valerio 2000 M ITA
105 1st round TAMBASCO Lorenzo 2000 M ITA
105 1st round PIERAMATI Flavio 1995 M ITA
107 1st round SAMBATARO Antonino 2002 M ITA
108 1st round BRUSCHI Edoardo 2002 M ITA
109 1st round PASQUALETTO Tommaso 1999 M ITA
109 1st round PROIETTI Marco 2003 M ITA
111 1st round MALVEZZI Lorenzo 1997 M ITA
112 1st round DIAMANTI Maurizio 1998 M ITA
112 1st round D'ANNA Federico 2002 M ITA
114 1st round SCALA Emanuel 2002 M ITA
115 1st round PIRONTI Andrea 1999 M ITA
116 1st round GIACCHETTI Jetmir 2003 M ITA
116 1st round MAIO Alessandro 2003 M ITA
118 1st round CANTARINI Tommaso 1999 M ITA
119 1st round CRUCITTI Pierfrancesco 2003 M ITA
119 1st round FAORO Tommaso 2003 M ITA
121 1st round SPADARO NORELLA Tommaso 2003 M ITA
122 1st round LAZZURRI Andrea 2003 M ITA