Back to list

Results

Copa Villa
CUB La Habana
May 24, 2013 - May 26, 2013

Foil Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 IMBODEN Race 1993 M USA
2 AVOLA Giorgio 1989 M ITA
3 KHOVANSKIY Alexey 1987 M RUS
3 CHIDA Kenta 1985 M JPN
5 CHEREMISINOV Alexey 1985 M RUS
6 DAVIS James-Andrew 1991 M GBR
7 MIYAKE Ryo 1990 M JPN
8 GAROZZO Daniele 1992 M ITA CS Acireale (ITA)
9 MEINHARDT Gerek 1990 M USA
10 ABOUELKASSEM Alaaeldin 1990 M EGY AUBERVILLIER (FRA)
11 JOPPICH Peter 1982 M GER CTG Koblenz (GER)
12 LE PECHOUX Erwann 1982 M FRA
13 MAJEWSKI Michal 1987 M POL
14 SEDOV Artem 1984 M RUS
15 HEO Jun 1988 M KOR
16 KIM Hyogon 1990 M KOR
17 AKHMATKHUZIN Artur 1988 M RUS
18 KRUSE Richard 1983 M GBR
19 CHAMLEY-WATSON Miles 1989 M USA
20 GANEEV Renal 1985 M RUS
21 LUPERI Edoardo 1993 M ITA
22 MARCILLOUX Marcel 1980 M FRA
23 BRAUN Marius 1989 M GER KTF Luitpold München (GER)
24 AWAJI Suguru 1989 M JPN
25 SIMON Vincent 1990 M FRA RUEIL MALMAI (FRA)
26 RAJSKI Leszek 1983 M POL Wroclawianie (POL)
27 KIM Minkyu 1990 M KOR
27 TONY HELISSEY Jean-Paul 1990 M FRA BOURG LA REINE (FRA)
29 PRANZ Rene 1985 M AUT AFC Salzburg (AUT)
30 MOON Kyeongsik 1991 M KOR
31 HINTERSEER Moritz 1984 M AUT AFC Salzburg (AUT)
32 PAROLI Alessandro 1989 M ITA
33 ASPROMONTE Valerio 1987 M ITA
34 MERTINE Julien 1988 M FRA RUEIL MALMAI (FRA)
35 HERTSYK Rostyslav 1989 M UKR Lviv (UKR)
36 KOMISSAROV Dmitry 1990 M RUS
37 RIGIN Dmitry 1985 M RUS
38 BIONDO Tobia 1989 M ITA
39 SAITO Toshiya 1997 M JPN
40 LARI Tommaso 1990 M ITA
41 SON Young Ki 1985 M KOR
42 BYK Siarhei 1990 M BLR SCAF RB (BLR)
42 AYAD Tarek 1987 M EGY
44 GOMEZ Daniel 1990 M MEX
45 FUJINO Daiki 1987 M JPN
46 HA Taegyu 1989 M KOR
47 BACHMANN Sebastian 1986 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
48 HATOEL Maor 1985 M ISR
49 NAGASHIMA Noriyuki 1993 M JPN
50 LALONDE TURBIDE Etienne 1989 M CAN
51 NUNEZ Luis 1990 M VEN
52 NISTA Lorenzo 1993 M ITA
53 LEFORT Enzo 1991 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
54 LEAL Antonio J. 1987 M VEN
55 FOCONI Alessio 1989 M ITA
56 MINUTO Martino 1988 M TUR [i] EFE SK Ankara (EUR)
57 CHANG Jerry 1994 M USA
58 DUDEY Michael 1993 M USA
59 BRAVO Nobuo 1994 M USA
60 SANITA André 1992 M GER OFC Bonn (GER)
61 JANDA Michal 1991 M POL AZS AWF Gdansk (POL)
62 DROBYSHEV Oleg 1989 M RUS
63 MELIA Rhys 1990 M GBR
64 SOUZA Joao Antonio 1983 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
65 SAUCEDO Felipe Guillermo 1988 M ARG
66 BORONTOV Pavel 1993 M RUS
67 WILLETTE David 1991 M USA
68 CADOT Jeremy 1986 M FRA HENIN BEAUMONT (FRA)
69 TRANI Francesco 1991 M ITA
70 BLITZER Max 1992 M USA
71 VAN HAASTER Maximilien 1992 M CAN
72 YUNES Klod 1989 M UKR Lviv (UKR)
73 KRÖPLIN Moritz 1991 M GER OFC Bonn (GER)
74 LEE Kwanghyun 1993 M KOR
75 ROSOWSKY Husayn 1991 M GBR Academy (GBR)
76 TOLDO Guilherme 1992 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
77 JOURNET Benoit 1987 M FRA TRAPPES (FRA)
78 KIM Dongsu 1992 M KOR
79 ARSLANOV Timur 1991 M RUS
80 POSCHARNIG Johannes 1990 M AUT FU Mödling (AUT)
81 ESSAM Mohamed 1994 M EGY
82 MULLER Federico Guillermo 1988 M ARG
83 GUSTINELLI Johann 1987 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
84 WOO Michael 1994 M USA
85 NOGUCHI Ryohei 1996 M JPN
86 PEGGS Ben 1990 M GBR Salle Paul Fencing Club (GBR)
87 AGUIRRE Cesar 1994 M VEN
88 CARTY CARTY Michael 1991 M CUB
89 KOLTYGO Volodymyr 1989 M UKR
90 ALVEAR Felipe 1985 M CHI
91 ABE Yoshiki 1996 M JPN
92 XAVIER Marco 1987 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
93 KAWIECKI Pawel 1981 M POL
94 MCGUIRE Harrison 1996 M USA
95 CHISHOLM Rory 1989 M CAN
96 MORA Johan 1996 M VEN
97 WOHLGEMUTH Dominik 1990 M AUT AFC Salzburg (AUT)
98 BRODEUR Marc-Antoine 1993 M CAN
99 PRYMACK Anthony 1990 M CAN
100 COOK Keith 1981 M GBR
101 MACDOUGALL Forrest 1988 M USA
101 HERNANDEZ VASQUEZ Alejandro 1985 M COL
103 MARTINEZ RAMIREZ Octavio 1995 M MEX
104 1st round SAFIN Timur 1992 M RUS
105 1st round JAY MEJIAS Riuben 1991 M CUB
106 1st round OKIMOTO Takuro 1993 M JPN
107 1st round SCAVASIN Fernando 1984 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
108 1st round RIVERA CORNIEL Miguel Gabriel 1988 M DOM
109 1st round PEREZ Jhon 1986 M VEN
110 1st round DELGADO GARCIA Jesus 1992 M CUB
111 1st round FARK Frederic 1991 M GER OFC Bonn (GER)
112 1st round SHIMBO Heitor 1983 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
113 1st round SIMONCELLI Luca 1985 M ITA
114 1st round PELLETIER Jose Alberto 1993 M MEX
115 1st round LEON Victor 1995 M VEN
116 1st round PAREDES CALLE Luis Eduardo 1992 M VEN
116 1st round BRICENO Janderson 1995 M VEN Wroclawianie (POL)
118 1st round ALVEAR Anibal 1989 M CHI
119 1st round MAROSTEGA Pedro 1997 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
120 1st round PRADES ROSABAL Redys Hanngrs 1993 M CUB
121 1st round SAMORA GERONIMO Jose Gabriel 1989 M DOM
122 1st round BRU Cesar 1983 M VEN
123 1st round PEREZ Yonner 1983 M VEN
124 1st round RAMOS RAMOS Leandro 1993 M CUB
125 1st round MOLINA Franklin 1992 M VEN
126 1st round MOGENA FROMETA Enmanuel Abdiel 1995 M CUB
126 1st round SILVA Ruben 1987 M CHI
128 1st round MACHADO Jerônimo 1986 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
128 1st round MAGERAS Stephen 1995 M USA
130 1st round RODRIGUEZ MEDINA Darlin Rafael 1988 M DOM
131 1st round POGREBNIAK Andrii 1988 M UKR KIEW (UKR)