Back to list

Results

60. Heidenheimer Pokal
GER Heidenheim
February 15, 2013 - February 17, 2013

Epee Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 NIKISHIN Bogdan 1980 M UKR
2 ROBEIRI Ulrich 1982 M FRA
3 ZAWROTNIAK Radoslaw 1981 M POL AZS AWF Krakow (POL)
3 GAROZZO Enrico 1989 M ITA
5 NOVOSJOLOV Nikolai 1980 M EST Le Glaive (EST)
6 SOKOLOV Oleg 1984 M UZB
7 KURBANOV Ruslan 1991 M KAZ
8 FILE Matyas 1991 M HUN Balaton (HUN)
9 LIMARDO GASCON Ruben 1985 M VEN
10 JUNG Jinsun 1984 M KOR
11 FERNANDEZ Silvio 1979 M VEN
12 LI Guojie 1985 M CHN
13 STEFFEN Benjamin 1982 M SUI SEB Basel (SUI)
14 SONG Jae Ho 1990 M KOR
15 REDLI Andras 1983 M HUN Balaton (HUN)
16 SUKHOV Pavel 1988 M RUS
17 ALIMZHANOV Elmir 1986 M KAZ
18 LUCENAY Jean-Michel 1978 M FRA
19 PIASECKI Bartosz 1986 M NOR Bygdø FK (NOR)
20 FIEDLER Jörg 1978 M GER FC Leipzig (GER)
21 JERENT Daniel 1991 M FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
22 BESKIN Grigori 1987 M ISR FFF Stockholm (SWE)
23 BERAN Jiri 1982 M CZE SC Praha (CZE)
24 MARTINELLI Francesco 1978 M ITA
25 ACKERMANN Norman 1983 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
26 TREVEJO Ivan 1971 M FRA ST GRATIEN (FRA)
27 BACKER Fredrik 1987 M NOR Njård Fekting (NOR)
28 MAKIIENKO Ievgen 1991 M UKR
29 ADAMEK Michal 1987 M POL AZS AWF Wroclaw (POL)
30 SZENYI Peter 1987 M HUN MTK (HUN)
31 WATSON Adam 1990 M USA
32 REIN Stephan 1988 M GER Heidenheimer SB (GER)
33 HEINZER Max 1987 M SUI SEB Basel (SUI)
34 KAUTER Fabian 1985 M SUI FCB Bern (SUI)
35 IMRE Geza 1974 M HUN
36 BOCZKO Gabor 1977 M HUN BHSE (HUN)
37 THOMPSON Soren 1981 M USA
38 BOREL Yannick 1988 M FRA
39 KUDAYEV Ruslan 1980 M UZB
40 KIM Sangmin 1986 M KOR
41 BAROUSKI Dzmitry 1991 M BLR SC TUFB (BLR)
42 PADAR Tamas 1982 M HUN BVSC (HUN)
43 KEREKES Erwin 1991 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
44 DE LEOTARD Clement 1989 M FRA LEVALLOIS (FRA)
45 VERWIJLEN Bas 1983 M NED SC Den Bosch (NED)
46 SPAUTZ Falk 1990 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
47 FALCINI Giacomo 1981 M ITA
48 KALININ Alexey 1992 M RUS Dynamo Moskau (RUS)
49 MIKOLAJCZAK Krzysztof 1984 M POL St.Szerm Legia Warszawa (POL)
50 MYRGORODSKYI Ievgen 1986 M UKR Kharkiv (UKR)
51 PARK Kyoungdoo 1984 M KOR
51 JIANG Chenyang 1992 M CHN
53 AVDEEV Anton 1986 M RUS
54 HALLER Rudolf 1991 M GER FC Leipzig (GER)
55 BOISVERT-SIMARD Hugues 1981 M CAN
56 PIREK Valentin 1992 M SUI SEG Geneve (SUI)
57 CIPRIANI Andrea 1989 M ITA Fechtzentrum Berlin (GER)
58 MORGOEV Vseslav 1986 M RUS
59 GLAZKOV Nikita 1992 M RUS MGFSO (RUS)
60 ABAJO Jose Luis 1978 M ESP SAMA-M (ESP)
61 WANG Sen 1988 M CHN
62 BLASZYCK Alexandre 1988 M FRA
63 VUORINEN Niko 1989 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
64 GUSTAVSSON Christian 1986 M SWE FFF Stockholm (SWE)
65 ANOKHIN Vadim 1992 M RUS Dinamo-Kazan (RUS)
66 SZILAGYI Adrian Ciprian 1987 M ROU CS Satu Mare (ROU)
67 KUHN Georg 1992 M SUI ZFC Zürich (SUI)
68 BUDAI Daniel 1989 M HUN BHSE (HUN)
69 CORDEIRO Joao 1987 M POR CAE (POR)
70 GUSTIN Ronan 1987 M FRA LEVALLOIS (FRA)
71 TAGLIARIOL Matteo 1983 M ITA
72 KNEIP Christoph 1980 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
73 SKATULA Daniel 1987 M POL T.S. GÓRNIK RADLIN (POL)
74 CANA INFANTE Kelvin 1987 M VEN
75 GAUTHIER Simon 1990 M SUI SESAF Fribourg (SUI)
76 CAROZZO Stefano 1979 M ITA
77 PRYOR Jason 1987 M USA
78 REIZLIN Igor 1984 M UKR
79 TOURCHINE Igor 1982 M RUS
80 CONFALONIERI Diego 1979 M ITA
81 KHODOS Sergey 1986 M RUS
81 AN Sung Ho 1985 M KOR
83 LAHTINEN Alexander 1991 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
84 PETERDI Andras 1988 M HUN PTE-PEAC (HUN)
85 FREILICH Yuval Shalom 1995 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
86 BINO Gabriele 1991 M ITA
87 FAYEZ Ayman 1991 M EGY
88 MEDVEDIEV Vitalii 1983 M UKR
89 KASE Robin 1992 M SWE DIF Stockholm (SWE)
90 HANCZVIKKEL Mark 1990 M HUN Balaton (HUN)
91 NYCZ Mateusz 1989 M POL Piast Gliwice (POL)
92 YERGLER Jonathan 1991 M USA
93 RODNEY Adam 1985 M USA
94 HILLESTAD Ludvig 1988 M NOR Njård Fekting (NOR)
95 TORKILDSEN Sturla 1981 M NOR Njård Fekting (NOR)
96 WRONA Kamil 1991 M POL KKS Krakow (POL)
97 YAGHOUBIAN Ali 1981 M IRI
98 MARKOVICS Thomas 1990 M GER Heidenheimer SB (GER)
99 WEITBRECHT Moritz-Arnim 1993 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
99 BRUNOLD Bruce 1992 M SUI ZFC Zürich (SUI)
101 KNEIST Toni 1984 M GER SC Berlin (GER)
102 TRAGER Matthew 1988 M ITA
103 DYACHENKO Vsevolod 1991 M UKR
104 SCHMID Florian 1985 M AUT FU Linz (AUT)
105 CAPEK Martin 1983 M CZE SC Praha (CZE)
105 PELLETIER Vincent 1976 M CAN
107 LU Min Nicola 1978 M HKG
108 MORATILLA Miguel 1991 M ESP
109 JEFREMENKO Mihails 1980 M LAT
111 LEUNG Ka Ming 1988 M HKG
112 ANDREI Radu 1986 M ROU CS Satu Mare (ROU)
112 BADE Dennis 1985 M FIN Kyrkslätt IF/UR33 (FIN)
112 CHEN Yadong 1988 M CHN
112 LEBLANC Marc-Andre 1986 M CAN
116 SIDOROV Denis 1985 M RUS
117 CASADO Elias 1991 M ESP
118 ACKERMANN Rouven 1982 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
118 BRUTTINI Lorenzo 1991 M ITA
120 ZHANG Chengjie 1987 M CHN
120 BAS Marcel 1989 M POL Piast Gliwice (POL)
122 TULEN Tristan 1991 M NED s.v. Scaramouche (NED)
122 MATHE Jorg 1982 M AUT FC Vindobona (AUT)
122 SCHMIDT Richard 1992 M GER FC Offenbach (GER)
125 NIGGELER Michele 1992 M SUI LUG Lugano (SUI)
126 HEREY Anatolii 1989 M UKR
126 PITRA Pavel 1988 M CZE SC Praha (CZE)
128 POP Adrian 1985 M ROU CS Satu Mare (ROU)
128 DYMAR Olexander 1982 M UKR
130 RHEA Ralph 1983 M USA
131 AMBROZ Matyas 1986 M CZE USK Praha (CZE)
132 CIPAR Stefan 1988 M SVK BSK Bratislava (SVK)
133 MULTERER Niklas 1988 M GER Heidenheimer SB (GER)
134 HORANYI Andras 1986 M USA
135 POKORNY Richard 1991 M CZE USK Praha (CZE)
136 ALEXANIN Dmitriy 1991 M KAZ
137 BÖHM Constantin 1991 M GER Heidenheimer SB (GER)
138 SERRA Solt 1989 M HUN Debrecen (HUN)
139 PRIINITS Sten 1987 M EST En Garde Haapsalu (EST)
140 ROSELLO Pau 1990 M ESP SEA-T (ESP)
140 JIAO Yunlong 1988 M CHN
142 BODOCZI Nikolaus 1993 M GER FC Offenbach (GER)
143 MOODY Jimmy 1986 M USA
144 STEINBERGER Raphael 1985 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
145 REGIBEAU Gaspard 1992 M BEL [i] CE Pommeau d'Or (BEL)
146 STAUB Florian 1990 M SUI SEB Basel (SUI)
147 CUPR Michal 1991 M CZE Slavoj Litomerice (CZE)
148 AMBROZ Jakub 1986 M CZE USK Praha (CZE)
149 HUDSON Jack 1994 M GBR Aberdeen City FC (GBR)
150 PONOMARENKO Yaroslav 1989 M UKR
151 BAJGORIC Tigran 1983 M CAN
152 KWEON Youngjun 1987 M KOR
153 BARDENET Alexandre 1990 M FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
153 GRIPAS Artiom 1984 M POL St.Szerm Legia Warszawa (POL)
155 HOFER Nikolaus 1985 M AUT FU Linz (AUT)
155 ARKOSI Bertalan 1982 M ROU CS Satu Mare (ROU)
157 VELIKANOV Alexander 1988 M RUS
158 PARAVICINI Giacomo 1989 M SUI
159 STOLZ Olivier 1990 M FRA
160 RENTENBERGER Albin 1983 M AUT FC Vindobona (AUT)
161 BRZOZOWSKI Seweryn 1992 M POL St.Szerm Legia Warszawa (POL)
162 LIS Daniel 1988 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
163 TIKHOMIROV Alexey 1983 M RUS
164 BÖJTE Szabolocs Jozsef 1992 M TUR BVSC 2 (HUN)
165 ADAMOV Anton 1990 M RUS
166 ESMAEILI Mohammad 1991 M IRI
167 BORSKY Peer 1990 M SUI ZFC Zürich (SUI)
167 MIJATOVIC Bojan 1969 M CRO CAFC Mladost (CRO)
169 NOLLNER Dylan 1992 M USA
170 KIENTZLE Jens 1992 M GER SV Böblingen (GER)
171 HARPER Ido 1991 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
172 FEROT Francois Xavier 1991 M BEL
172 ELSAGHIR Ahmed 1986 M EGY
174 SMITH Dwight 1987 M USA
175 AJZENSTADT Ido 1984 M ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
176 ALLIKA Marno 1982 M EST
177 SOBIECKI Jan 1991 M POL AZS AWF Krakow (POL)
178 CASNY Dietmar 1988 M AUT FU Linz (AUT)
179 OOSTHOF Collin 1989 M NED s.v. RobbSchermen (NED)
179 AREDE Pedro 1988 M POR CAE (POR)
179 BAYER Thorsten 1984 M GER FC Offenbach (GER)
182 BERTOLAZZI Massimiliano 1987 M ITA
183 MARKOVS Arturs 1988 M LAT
184 HARRIS James 1990 M GBR
185 PETRASCH Jörg 1978 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
186 SOBOCAN Rok 1971 M SLO
187 SOMFAI Peter 1980 M HUN BHSE (HUN)
188 NABIL Ahmed 1986 M EGY
189 BRONISZEWSKI Filip 1990 M POL AZS AWF Wroclaw (POL)
190 BUDEK Szczepan 1992 M POL KKS Krakow (POL)
191 GRYAZNOV Dmitriy 1985 M KAZ
192 KUCHALSKI Tim 1994 M GER [i] WMTV Solingen (GER)
193 SHERRILL Edward 1986 M USA
194 VOMERO Nicholas 1990 M USA
195 VAN CLEEMPUT Robrecht 1984 M BEL
196 ROSLANDER Kasper 1992 M FIN Habda Helsinki (FIN)
197 HARMENBERG Karl 1987 M SWE FFF Stockholm (SWE)
198 ALEKSANDROV Roman 1989 M UZB
199 KOVARIK Tomas 1985 M CZE USK Praha (CZE)
200 SOKOLOVSKI Vitali 1992 M BLR SCAF RB (BLR)
201 MARCHAL Virgile 1990 M FRA
201 GRUNHAUSER Richard 1991 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
203 KHAMITOV Gayrat 1992 M UZB
204 VONEN Joakim 1990 M NOR Bergens FK (NOR)
205 KRAMARICS Zoltan Michael 1986 M NOR Bygdø FK (NOR)
206 SCHMITT Martin 1981 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
207 NG Ho Tin 1996 M HKG
208 LIMARDO Francisco 1987 M VEN
208 TRUJILLO Erick 1994 M MEX
208 KNYAZEV Igor 1991 M UZB
211 SOUREK Dino 1985 M CRO MK Split (CRO)
212 1st round RODRIGUEZ SUAREZ Ryan Aaron 1993 M MEX
213 1st round SEIDL Julian 1990 M CZE SC Praha (CZE)
214 1st round ERTZEID Thomas 1986 M NOR Bergens FK (NOR)
215 1st round KUZMICH Siarhei 1978 M BLR SC TUFB (BLR)
216 1st round MAYA Sylvain 1992 M FRA ST GRATIEN (FRA)
217 1st round VINNICKY Ariel 1995 M ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
218 1st round FONG Hoi Sun 1993 M HKG
218 1st round CLENIN Laurent 1992 M SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
220 1st round SCHWANTES Athos 1985 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
221 1st round SEEVE Teemu 1992 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
222 1st round ASHOURI Taher 1990 M IRI
223 1st round KARKALIK Matej 1991 M SVK BSK Bratislava (SVK)
224 1st round AVERBUCH Lev 1991 M ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
225 1st round GEJMOVSKY Alexander 1983 M SVK SK Dunaj Bratislava (SVK)
226 1st round LEISER Rico 1992 M GER SV Böblingen (GER)
227 1st round HERBERN Stian 1992 M NOR Bygdø FK (NOR)
228 1st round LAMPERTZ Guillaume 1993 M BEL [i] CE Pommeau d'Or (BEL)
229 1st round BUHDEIMA Khaled 1983 M LBA
230 1st round PINEDA VILLANUEVA Roberto Jaffet 1986 M ESA
231 1st round TERSCINAR Peter 1985 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
232 1st round YOON Yoseb 1991 M KOR
233 1st round WONG Kevin 1996 M HKG
234 1st round GURSKI John 1990 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
235 1st round AROCA Claudio 1988 M ESP
236 1st round CARRILLO Omar 1989 M MEX
237 1st round ZHANG Yue 1988 M CHN
238 1st round HERNANDEZ Dimas Ernesto 1983 M MEX
239 1st round TIKHOMIROV Arseni 1992 M CAN
240 1st round MATIC Luka 1995 M CRO MK VMD (CRO)
241 1st round RIEDEL Alexander 1995 M GER SV Waldkirch (GER)
241 1st round DOBREV Deyan 1975 M BUL
243 1st round MAZANOV Andrey 1974 M KAZ
244 1st round HOYER Martin 1967 M CZE
245 1st round YAU Shun Him Himson 1994 M HKG
246 1st round WEIDLICH Reinhard 1992 M GER Frankfurter TV (GER)
247 1st round BOKES Tomas 1984 M SVK BSK Bratislava (SVK)
248 1st round PARISSE Olivier 1993 M BEL CRE Arlon (BEL)
249 1st round SYMONENKO Oleksiy 1991 M UKR
249 1st round CANDEIAS Ricardo 1984 M POR
251 1st round LAI Clarence Ka Tsun 1991 M HKG
252 1st round BLAAS Bjorn 1990 M NED s.v. Scaramouche (NED)
253 1st round GHIJS Laurent 1988 M BEL Confrerie Gent (BEL)
253 1st round CAMPOS ZARATE Andres Felipe 1983 M COL
255 1st round MAISONET Hector 1992 M PUR
256 1st round FALCK-YTTER Jan 1961 M NOR SV Esslingen (GER)
256 1st round BOUCHAHRI Aissa 1985 M KUW SAL (KUW)
256 1st round SCHANZLEH Thom 1990 M NED s.v. Zaal Kardolus (NED)
259 1st round LUNDESGAARD Dan 1966 M NOR Njård Fekting (NOR)