Back to list

Results

Vigor Challenge
SWE Göteborg
February 2, 2013 - February 3, 2013

Epee Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 ALLEGRE Paul 1996 M FRA NEVERS CE (FRA)
2 VERVOITTE Louis 1996 M FRA COLMAR SR (FRA)
3 ISLAS FLYGARE Linus 1998 M SWE UF Uppsala (SWE)
3 YOO Justin 1997 M USA
5 HESSLEGRAVE Porter 1996 M USA
6 BETRANCOURT-COUAILLET Baptiste 1996 M FRA DOUAI CE (FRA)
7 TCHATA Roland 1996 M FRA NEUILLY MARN (FRA)
8 BAYARD Alexis 1996 M SUI SES Sion (SUI)
9 RAYNIS Jake 1996 M USA
10 MASYUK Evgeniy 1996 M RUS
11 RASSOLOV Alexey 1997 M RUS
12 RUBES Martin 1996 M CZE TJ Lokomotiva Karlovy Vary (CZE)
13 KARLSEN Knut Martin 1996 M NOR Bergens FK (NOR)
14 ESKOV Ruslan 1998 M EST Tartu Kalev (EST)
15 PICOT Roman-Rene 1996 M RUS
16 DAGANI Elia 1998 M SUI LUG Lugano (SUI)
17 FRIDMAN Daniel 1996 M ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
18 GETS Gleb 1996 M RUS
19 FRENCH Dylan 1997 M CAN
20 SURANO Alvaro 1996 M ESP SAE-M (ESP)
21 LEE Nathan 1996 M USA
22 HATIEZ Louis 1996 M FRA BOULOGNE ACB (FRA)
22 KIMFORS Anton 1997 M SWE GFK Göteborg (SWE)
24 SANSONE Matteo 1996 M ITA PRO VERCELLI (ITA)
25 MANDLA Marten 1996 M EST Tallinna Mook (EST)
26 SIMMONS Ariel 1996 M USA
27 METRAILLER Clément 1997 M SUI SES Sion (SUI)
28 LACAZE Igor 1996 M FRA PARIS RCF (FRA)
29 PERIER Alexandre 1996 M FRA LEVALLOIS (FRA)
30 VILLIGER Jori 1997 M SUI ZFC Zürich (SUI)
31 OSWALD Charles-Eric 1996 M SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
32 ZACHARAKIS Darius 1997 M USA
33 VALERO Francisco Jose 1997 M ESP SALA DE ARMAS VALENCIA (ESP)
34 KAWAKITA Shinkai 1997 M JPN
35 SIDOROVICH Yan 1996 M RUS
36 PISKOVATSKOV Anton 1996 M USA
37 DORIGO Clement 1997 M FRA AMIENS CE (FRA)
38 BON Gregory 1996 M FRA AMIENS CE (FRA)
39 SIGNORELL Yannick 1996 M SUI SESAF Fribourg (SUI)
40 PECK Harry 1996 M MLT
41 WEBER Frederik 1997 M SUI SEB Basel (SUI)
42 SKVORTSOV Artem 1996 M RUS
43 MEZHUEV Arseniy 1996 M RUS
44 ADOLFSSON Felix 1997 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
45 ZELLER Zachary 1997 M USA
46 HOROWITZ Charles 1998 M USA
47 ARIAS-OLSSON Felix 1996 M SWE UF Uppsala (SWE)
48 ENGEL Hans 1996 M USA
49 BRINKMANN Marco 1997 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
49 CANAUX Gabriel 1996 M USA
49 WEININGER Gabriel 1997 M USA
52 PUCHACHER Lukas 1996 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
53 SANCHEZ Esteban 1997 M USA
54 GALIMZYANOV Rasim 1996 M RUS
55 MICKWITZ Valter 1996 M FIN Habda Helsinki (FIN)
56 PIZENBERG Jacob 1999 M ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
57 SHLIMAK Matthew 1996 M USA
58 HAVGOUDOUKIAN Clement 1996 M FRA TASSIN (FRA)
59 ANTONYUK Pavlo 1996 M UKR Khmelnitskiy (UKR)
60 CIPAR Jan 1997 M SVK BSK Bratislava (SVK)
60 STADTER Kilian 1996 M GER FG Segeberg (GER)
62 NAKAMURA Go 1996 M JPN
63 FROMONT Georges 1996 M BEL
64 VITELLI Gennaro Maria 1998 M ITA CS Partenopeo (ITA)
65 WANG Qifan 1997 M CAN
66 PREZIOSI Alessio 1999 M ITA CS Imola (ITA)
67 MATHIS Kei 1997 M SUI ZFC Zürich (SUI)
67 DOSSOU-GOUIN Axel 1998 M NOR Njård Fekting (NOR)
69 TKACHUK Leontii 1996 M UKR Nikolaev (UKR)
70 KNUDSEN Kenneth 1997 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
71 BITSCH Peter 1996 M GER Darmstädter FC (GER)
72 PARIZAT Amit 1996 M ISR Maccabi Hod Hasharon (ISR)
73 ANDRESINI Pierfrancesco 1997 M ITA
74 MACRAE Harrison 1996 M USA
75 POPOVICI Michael 1997 M USA
76 MAHRINGER Josef 1997 M AUT FUL Linz (AUT)
77 KOCH Samuel 1996 M USA
78 BECKER Philipp 1996 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
78 ZHESHCHINSKIY Alexander 1998 M RUS
80 COHEN Yacov 1998 M ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
81 PONTIERI Matteo 1999 M ITA VRSCH (ITA)
82 KOENIGSWIESER Hubert 1996 M AUT FUL Linz (AUT)
83 BELLOMI Luca 1996 M ITA MIPIT - Scherma Cariplo Piccolo Teatro Milano (ITA)
84 GREVIN Elie 1996 M FRA DOUAI CE (FRA)
85 AL AWSSI Hanibal 1996 M DEN Hellerup FK (DEN)
86 SINCLAIR Aml 1997 M GBR
87 GEHLES Maximilian 1996 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
88 MAYORAL USCATEGUI Pablo 1996 M VEN
89 DEJENFELT Rasmus 1996 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
90 MANCEWICZ Bartlomiej 1999 M SWE GoFK Visby (SWE)
91 ELIASSEN Ferdinand 1998 M NOR Bygdø FK (NOR)
92 LEIBA Saar 1999 M ISR Maccabi Hod Hasharon (ISR)
93 LAPIN Simon 1997 M BEL Confrerie Gent (BEL)
94 NILSSON Erik 1996 M SWE UF Uppsala (SWE)
95 MANUM Bendik Mogens 1996 M NOR Njård Fekting (NOR)
96 ERIKSSON Carl-Johan 1997 M SWE DIF Stockholm (SWE)
96 GUO Zi Du 1996 M CAN
98 STEINBOCK Daniel 1996 M SWE UF Uppsala (SWE)
99 CARLES Antoni Manel 1997 M ESP SALA DE ARMAS VALENCIA (ESP)
100 TAMMOJA Mike 1996 M EST Tallinna Mook (EST)
101 MIRONOV Amir 1997 M ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
102 NAZAROV Andrey 1999 M SWE [i] BoFK Boden (SWE)
103 STYMNE Jakob 1996 M SWE DIF Stockholm (SWE)
103 VELESTUK Isaac 1996 M CAN
105 JOHANNS Loic 1998 M LUX CE Sud (LUX)
106 RETLER Lukas 1997 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
106 FERRARIN Franky 1998 M LUX CE Luxembourg (LUX)
108 JOHANSSON Alexander 1998 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
109 FAGELL Maximilian 1996 M SWE FFF Stockholm (SWE)
110 CAMPBELL-KRUGER Nicholas 1997 M USA
111 FJERMESTAD Tord 1996 M NOR Bygdø FK (NOR)
112 1st round BERG Mads Peter 1998 M DEN Hellerup FK (DEN)
113 1st round DEJENFELT Tobias 1998 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
114 1st round DE GIULIO Michele 1997 M ITA CS Partenopeo (ITA)
115 1st round DANIELSEN Axel 1997 M NOR Njård Fekting (NOR)
116 1st round KOCHBATI Erik 1997 M SWE GFK Göteborg (SWE)
117 1st round GAHM Oscar 1998 M SWE GFK Göteborg (SWE)
118 1st round GIL MARTINEZ Alvaro 1997 M ESP CEP-M (ESP)
119 1st round POZDNYAKOV Maxim 1997 M ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
119 1st round SURLEVE Augustin 1997 M FRA LEVALLOIS (FRA)
121 1st round SANO Takatoshi 1996 M JPN
122 1st round ANTTILA Santeri 1996 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
122 1st round CRISTIANI Muzio 1999 M ITA [i] CS Formia (ITA)
124 1st round SIMON Rafael 1996 M NOR Bygdø FK (NOR)
125 1st round SHITRIT Ron 1999 M ISR Maccabi Hod Hasharon (ISR)
125 1st round CARROLL Ryan 1997 M USA
127 1st round RIZELL Josef 1996 M SWE GFK Göteborg (SWE)
128 1st round STEINBOCK Simon 1998 M SWE UF Uppsala (SWE)
129 1st round FRAPPIER Dominique 1996 M LUX CE Sud (LUX)
130 1st round MARTINEZ RIVAS Diego 1997 M VEN
131 1st round KROHN Otthar Andreas 1996 M NOR Njård Fekting (NOR)
132 1st round VÄGGÖ Axel 1999 M SWE GFK Göteborg (SWE)
133 1st round RODUNG Ludvig 1998 M SWE GFK Göteborg (SWE)
133 1st round ONO Masahide 1996 M JPN
135 1st round SLAGBRAND Benjamin 1998 M SWE GFK Göteborg (SWE)
136 1st round SÖLVHAMMAR Isak 1996 M SWE GoFK Visby (SWE)
137 1st round BREMS Alexander 1997 M DEN Hellerup FK (DEN)
138 1st round OPPLIGER Michel 1996 M SUI SEG Geneve (SUI)
139 1st round OLSEN Johannes Kristian 1997 M DEN Hellerup FK (DEN)
140 1st round RAZ Ori 1997 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
141 1st round GUSTAFSSON Viktor 1998 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
142 1st round WELFRINGER Max 1996 M LUX CE Luxembourg (LUX)