Back to list

Results

Grand Prix Bratislava
SVK Bratislava
February 3, 2018 - February 4, 2018

Epee Women's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 BOZZA Alessandra 1999 F ITA TOISE (ITA)
2 KESAEVA Marina 1999 F RUS
3 BENEA Bianca 1999 F ROU CSM Oradea (ROU)
3 NABETH Camille 1998 F FRA LYON LEM (FRA)
5 LOIT Karoliine 2000 F EST Musketar (EST)
6 DE MARCHI Eleonora 1998 F ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
7 BOTVINIK Yana 1998 F ISR Club Modiin (ISR)
8 PAWLOWSKA Dominika 2000 F POL SKS FLESZ Swidnica (POL)
9 SOLDATOVA Anastasia 1999 F RUS
10 FAVRE Aurore 1999 F SUI CES Sierre (SUI)
11 MUHARI Eszter 2002 F HUN MTK (HUN)
12 SEGATTO Alessandra 1999 F ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
13 GAO Cindy 1999 F CAN
14 MURIDOVA Tamila 2001 F KAZ
15 JUKIC Paula 1998 F CRO MK Split (CRO)
16 HANSCHKE Amelie 1998 F GER Heidenheimer SB (GER)
17 ISOLA Federica 1999 F ITA AS Pro Vercelli (ITA)
18 BRYCH Barbara 2000 F POL UKS Wolodyjowski (POL)
19 BAVUGE KHABIMANA Milen 2001 F RUS
19 CANDREVA Greta 2002 F USA
21 VANRYSSEL Eloise 1999 F FRA TOULOUSE UC (FRA)
22 CAGNIN Beatrice 1999 F ITA Lame Trevigiane M Ettore Geslao (ITA)
23 YASINSKAYA Kristina 1998 F RUS
24 ZOZULYA Christina 2002 F CAN
25 VANBENTHUYSEN Barbara 1998 F USA
26 LADANYI Nelli 1998 F HUN Szolnok SI (HUN)
27 HERMAY Camille 1998 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
28 GARNERI Elodie 2000 F FRA ST PAUL 3CHA (FRA)
29 TREUDT-GÖSSER Kim 1998 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
29 KLASIK Alicja 2004 F POL RMKS Rybnik (POL)
31 BUKI Lili 2002 F HUN OMS-Tata (HUN)
32 CEBULA Anne 1998 F USA
33 CHORNIY Kateryna 2001 F UKR KIEW (UKR)
34 TARASOVA Ekaterina 1998 F RUS
35 VON KERSSENBROCK Diane 1998 F FRA LE CHESNAY (FRA)
36 BAROSAN Denisa 1999 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
37 LÖHR Lisa-Marie 2000 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
38 LUCANI Lola 1999 F FRA EPINAL SE (FRA)
39 FALINSKA Julia 1999 F POL WARSZAWIANKA (POL)
40 SCHLIER Zsuzsa 2000 F ROU CSS Tg. Mures (ROU)
41 KOLCZONAY Borbala 2001 F HUN FLESS Budapest (HUN)
42 VIERHELLER Giana 1998 F USA
43 FAVRE Angeline 2000 F SUI CES Sierre (SUI)
43 GUO Zi Shan 2002 F CAN
45 KAZAR Dora 2000 F HUN AVA Bekescsaba (HUN)
46 TALEN Andra 1999 F EST Musketar (EST)
46 ZHARKOVA Evgeniya 2000 F RUS
48 GNAM Tamara 2000 F HUN TSC (HUN)
49 KANEVSKI Vera Maia Devi 1999 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
50 DEKANY Kinga 2001 F HUN AVA Bekescsaba (HUN)
51 MATEOS Maria 1998 F ESP VCE-VA (ESP)
52 DOSKOVA Katerina 1999 F CZE Slavoj Litomerice (CZE)
53 NEVERDINOVA Alexandra 1999 F RUS
54 SHEFFIELD Laura 2000 F GBR Brixton FC (GBR)
55 SICA Susan Maria 1998 F GBR SS Lazio Scherma Ariccia (ITA)
56 LEONARD Ariane 2001 F CAN
57 TOVAR KARAINDROS Oriana 1998 F COL
58 BULTYNCK Anne 2000 F BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
59 BIELESZOVA Veronika 2002 F CZE SC Praha (CZE)
60 HESS SANCHO Gala 1998 F GER Aachener FC (GER)
61 KHUGAEVA Anzhelika 1998 F RUS
62 VUORINEN Anna 1998 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
63 HATZ Fiona 1999 F SUI UF Uppsala (SWE)
64 SKOBLOV Sandra 2001 F EST IREM (EST)
65 RIZZI Andrea Vittoria 1998 F ITA [i] Chiavari Scherma (ITA)
66 HECHT Dar 2000 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
67 MAYA Danierys 1999 F VEN
67 PETRI Renata 2000 F HUN AVA Bekescsaba (HUN)
69 GALLINA Giordana 1999 F ITA ASD Methodos (ITA)
69 GAVRIELKO Nikol 1999 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
71 NIXON Caroline 2000 F USA
72 LAWSON Danielle 1998 F GBR
72 CONRAD Alice 2000 F FRA HAGUENAU CE (FRA)
74 VARFOLOMYEYEVA Darja 1999 F UKR Uzhgorod (UKR)
75 KARDOS Edina 2000 F HUN VASAS Budapest (HUN)
76 FEKETE Laura 2000 F HUN Debrecen (HUN)
77 BEDDINGFIELD Catherine 2000 F USA
78 MESZAROS Noémi 1998 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
79 TRADITI Gaia 2000 F ITA CS Fiamme Oro Roma (ITA)
80 KNAPIK Katarzyna 2000 F POL DOSiR Sokolnia Chorzow (POL)
81 ROGNON Justine 1998 F SUI SEN Neuchâtel (SUI)
82 MALVIK Katherina 2000 F NOR Oslo FK (NOR)
83 ZHANSUGUROVA Shantal 2001 F KAZ
84 BILLI Sara 1998 F ITA SC Lughese (ITA)
85 SOLARI Demetra 1998 F SUI SESAF Fribourg (SUI)
86 MURTAZAEVA Aizanat 2001 F RUS
87 PREDESCU Alexandra 1999 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
88 GRADY Miriam 2000 F USA
89 VERMEULE Emily 2001 F USA
90 ARRESE Marina 2000 F ESP CREA-M (ESP)
91 ZLUF Shira 2000 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
92 JIMENEZ CEBADA Ana Isabel 1999 F ESP SAMA-M (ESP)
93 BOS Valentina 1999 F SUI SEB Basel (SUI)
94 FEHRER Stefanie 1998 F AUT FUL Linz (AUT)
95 TORRENTE Lucia 2001 F ESP CEB-M (ESP)
96 BOUKHELIFA Charline 1998 F FRA BEAUVAIS ACA (FRA)
97 TUNCAN Bagdagul 1998 F TUR
98 PLANT Bethan 1998 F GBR Millfield School (GBR)
98 JARAMILLO QUEVEDO Maria De Los Angeles 2001 F COL
100 MANTAI Karina 1998 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
101 POWELL Alexandra 2000 F GBR Malvern (GBR)
101 YAMANAKA Mina 2002 F USA
103 SADOVA Dariia 2002 F UKR Khmelnitskiy (UKR)
103 MASSEREY Solene 1999 F SUI ZFC Zürich (SUI)
105 MAYER Lea 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
106 MAYR Franziska 1999 F GER Heidenheimer SB (GER)
107 ERSOY Merve 1999 F TUR
108 BURSOVA Regina 2001 F SVK Akademia sermu (SVK)
108 SPATENKOVA Anna 1999 F CZE Dukla Olomouc (CZE)
108 LUDOLF Julia 1998 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
111 BORSODY Emma 2000 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
112 JANELLI Zofia 2002 F POL KS Szpada Wroclaw (POL)
112 PIRKOWSKI Amanda 2002 F USA
114 BEDDINGFIELD Claire 2001 F USA
115 HIDE Victoria 1998 F GBR
116 KOLBINGER Brenda 1999 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
117 POTOCKOVA Katerina 1999 F CZE SC Praha (CZE)
118 BOUDREAU Justine 2001 F CAN
119 TARGAMAA Carmen-Lii 2001 F EST En Garde Haapsalu (EST)
120 GRIJAK Jana 1999 F SRB MK Silni (SRB)
121 PIVETEAU Anne Clémence 2000 F SUI CAL Lausanne (SUI)
122 MAJDANDZIC Andrea 2000 F CRO CAFC Mladost (CRO)
123 KOLANKO Julia 1998 F POL UKS Sokolik Krosno (POL)
124 SALIGEROVA Katerina 1999 F CZE TJ Lokomotiva Karlovy Vary (CZE)
125 JASNA Tereza 2000 F CZE Dukla Olomouc (CZE)
126 HENDERSON-ROE Maia 2001 F GBR Keszler Fencing Club (GBR)
127 NAGY Kinga 1998 F HUN DVE Miskolc (HUN)
128 LUNA Alessandra 2000 F SUI ZFC Zürich (SUI)
129 KUNJAN Lena 1998 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
130 LAUVRAY Emma 2000 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
131 DYNER VILLA Karina 2002 F CRC
132 COUFALOVA Anna 2000 F CZE BELA POD BEZDEZEM (CZE)
133 FOXWELL-MOSS Taylor 2001 F GBR Plymouth FC (GBR)
134 POSADA Betyumil 1999 F VEN
135 MESA Carmen 1998 F ESP
136 MOTTAZ Celine 1999 F SUI SEVM Vevey (SUI)
137 MESIC Ana 1998 F CRO CAFC Mladost (CRO)
138 MAZANEK Karolina 1998 F POL Muszkieter Gliwice (POL)
139 MARUCHA Weronika 2001 F POL SKS FLESZ Swidnica (POL)
140 BLEH KOUAME Leslie 1998 F FRA LEVALLOIS (FRA)
141 MANGANO Ariana 2001 F USA
142 SCHMIDL Rosa 1998 F AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
143 GRYSCHYK Alla 1998 F UKR KIEW (UKR)
144 1st round ZABOLOTNA Daryna 1999 F UKR KIEW (UKR)
144 1st round LOPEZ DE LA PENA Paula 1999 F ESP CEB-M (ESP)
146 1st round MALOWANIEC Oliwia 1998 F POL KS Szpada Wroclaw (POL)
147 1st round NIKOLAICHUK Sofiya 2002 F KAZ
148 1st round WATKINS Abigail 2001 F GBR
149 1st round ZELENTSOVA Alina 1999 F UKR Kharkiv (UKR)
150 1st round ASP Julia 1998 F SWE DIF Stockholm (SWE)
151 1st round SLIUSAREVA Sofiia 1999 F UKR KIEW (UKR)
152 1st round ROSKOVA Sonja 2000 F SVK Akademia sermu (SVK)
153 1st round STURMHOEFEL Katrina 2000 F SUI SEB Basel (SUI)
154 1st round PICART Scarlett 1999 F CHI
155 1st round LENTZ Helena 2000 F GER Frankfurter TV (GER)
155 1st round JASNA Adela 2000 F CZE Dukla Olomouc (CZE)
157 1st round CIFUENTES Ignacia 2001 F CHI
157 1st round KUZNETSOVA Jelizaveta 2000 F EST IREM (EST)
159 1st round PINIER Capucine 1998 F FRA PARIS UC (FRA)
160 1st round FUCCARO Isabella 2000 F ITA CAATH - Accademia D'Armi Athos (ITA)
161 1st round HEAPS Jasmine 2000 F GBR
162 1st round DIAZ DEL RIO Rosario 2001 F CHI
162 1st round LÖFGREN Sonja 1999 F SWE DIF Stockholm (SWE)
162 1st round VAN MARION Kirsten 1998 F CAN
165 1st round VALENTIN Amalia Nadav 2000 F ISR Maccabi Hod Hasharon (ISR)
166 1st round BIRKELAND Linn Helen Berge 1999 F NOR Bergens FK (NOR)
167 1st round GNJIDIC Lucija 2001 F CRO CAFC Mladost (CRO)
168 1st round EKBLOM Ellen 1999 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
168 1st round SERMEUS Charlotte 1998 F BEL Flanders Fencing (BEL)
170 1st round DIB Vanessa 2000 F CAN
171 1st round GIGLI Morella 1999 F SUI SEG Geneve (SUI)
172 1st round KECMAN Milica 2002 F SRB MK Silni (SRB)
172 1st round BALLESTER Scarly 1998 F VEN
174 1st round CERVENKOVA Katerina 2001 F CZE SC Praha (CZE)
175 1st round SAMKO Anastasiia 1999 F UKR
176 1st round STASZULONEK Karolina 2002 F POL Piast Gliwice (POL)
176 1st round DRAEGER Alma 2000 F FRA PARIS UC (FRA)
178 1st round SASVARIOVA Laura 1999 F SVK
178 1st round PROKSIKOVA Patricie 2002 F CZE SC Praha (CZE)
178 1st round VOLAKOVA Hana 2002 F CZE Dukla Olomouc (CZE)
181 1st round CIKATRICISOVA Alzbeta 2000 F SVK Akademia sermu (SVK)
182 1st round JAKUPOVA Dayana 1999 F KAZ
183 1st round ZAMACHOWSKA Wiktoria 1998 F POL KKS Krakow (POL)
184 1st round LOBERA Teresa 2000 F ESP SA-LO (ESP)
185 1st round MOBERG Hanne Sofie 1998 F NOR Bergens FK (NOR)
186 1st round MACEJAKOVA Aneta 1998 F SVK BSK Bratislava (SVK)