Back to list

Results

Trophée Carroccio
ITA Legnano
January 25, 2013 - January 27, 2013

Epee Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 HEINZER Max 1987 M SUI SEB Basel (SUI)
2 FERNANDEZ Silvio 1979 M VEN
3 REDLI Andras 1983 M HUN Balaton (HUN)
3 JUNG Jinsun 1984 M KOR
5 LIMARDO GASCON Ruben 1985 M VEN
6 BOCZKO Gabor 1977 M HUN BHSE (HUN)
7 TREVEJO Ivan 1971 M FRA ST GRATIEN (FRA)
8 JIAO Yunlong 1988 M CHN
9 NOVOSJOLOV Nikolai 1980 M EST Le Glaive (EST)
10 KAUTER Fabian 1985 M SUI FCB Bern (SUI)
11 LUCENAY Jean-Michel 1978 M FRA
12 BOREL Yannick 1988 M FRA
13 FIEDLER Jörg 1978 M GER FC Leipzig (GER)
14 BINO Gabriele 1991 M ITA
15 MINOBE Kazuyasu 1987 M JPN
16 LIU Qiang 1981 M CHN
17 ALIMZHANOV Elmir 1986 M KAZ
18 ROBEIRI Ulrich 1982 M FRA
19 PIASECKI Bartosz 1986 M NOR Bygdø FK (NOR)
20 IMRE Geza 1974 M HUN
21 LI Guojie 1985 M CHN
22 KARYUCHENKO Dmytro 1980 M UKR
23 BERAN Jiri 1982 M CZE SC Praha (CZE)
24 JERENT Daniel 1991 M FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
25 STEFFEN Benjamin 1982 M SUI SEB Basel (SUI)
26 KHODOS Sergey 1986 M RUS
27 SPAUTZ Falk 1990 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
28 KNEIP Christoph 1980 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
29 MEDVEDIEV Vitalii 1983 M UKR
30 CIPRIANI Andrea 1989 M ITA Fechtzentrum Berlin (GER)
30 BOISVERT-SIMARD Hugues 1981 M CAN
32 VUORINEN Niko 1989 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
33 BLASZYCK Alexandre 1988 M FRA
34 DE LEOTARD Clement 1989 M FRA LEVALLOIS (FRA)
35 GAROZZO Enrico 1989 M ITA
36 BARDENET Alexandre 1990 M FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
37 MAKIIENKO Ievgen 1991 M UKR
38 KASE Robin 1992 M SWE DIF Stockholm (SWE)
38 VERWIJLEN Bas 1983 M NED SC Den Bosch (NED)
40 ALLEN Gregory 1972 M GBR Haverstock FC (GBR)
41 SERRA Solt 1989 M HUN Debrecen (HUN)
42 AVDEEV Anton 1986 M RUS
43 NIKISHIN Bogdan 1980 M UKR
44 THOMPSON Soren 1981 M USA
45 MARCHAL Virgile 1990 M FRA
46 GAUTHIER Simon 1990 M SUI SESAF Fribourg (SUI)
47 ANOKHIN Vadim 1992 M RUS Dinamo-Kazan (RUS)
48 HANCZVIKKEL Mark 1990 M HUN Balaton (HUN)
49 CAROZZO Stefano 1979 M ITA
50 POKORNY Richard 1991 M CZE USK Praha (CZE)
51 MARTINELLI Francesco 1978 M ITA
52 ACKERMANN Norman 1983 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
53 FONSON Erwan 1991 M FRA
54 SOKOLOVSKI Vitali 1992 M BLR SCAF RB (BLR)
55 FREILICH Yuval Shalom 1995 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
56 HARPER Ido 1991 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
57 PADAR Tamas 1982 M HUN BVSC (HUN)
58 SUKHOV Pavel 1988 M RUS
59 ZHANG Chengjie 1987 M CHN
59 BERTOLAZZI Massimiliano 1987 M ITA
61 CHEN Yadong 1988 M CHN
62 PELLETIER Vincent 1976 M CAN
63 SOMFAI Peter 1980 M HUN BHSE (HUN)
64 CAPEK Martin 1983 M CZE SC Praha (CZE)
65 WANG Sen 1988 M CHN
66 HEREY Anatolii 1989 M UKR
67 PETERDI Andras 1988 M HUN PTE-PEAC (HUN)
68 CONFALONIERI Diego 1979 M ITA
69 MOODY Jimmy 1986 M USA
70 CORDEIRO Joao 1987 M POR CAE (POR)
71 GLAZKOV Nikita 1992 M RUS MGFSO (RUS)
72 TORKILDSEN Sturla 1981 M NOR Njård Fekting (NOR)
73 NIGGELER Michele 1992 M SUI LUG Lugano (SUI)
74 BRZOZOWSKI Seweryn 1992 M POL St.Szerm Legia Warszawa (POL)
75 GRYAZNOV Dmitriy 1985 M KAZ
76 ROSLANDER Kasper 1992 M FIN Habda Helsinki (FIN)
77 BONNAIRE Jonathan 1991 M FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
78 HURME Tommi 1985 M USA
79 HIRANO Yoshiki 1989 M JPN
80 WRONA Kamil 1991 M POL KKS Krakow (POL)
81 ADAMOV Anton 1990 M RUS
82 ANDREI Radu 1986 M ROU CS Satu Mare (ROU)
82 BRONISZEWSKI Filip 1990 M POL AZS AWF Wroclaw (POL)
84 SCHWANTES Athos 1985 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
85 BADE Dennis 1985 M FIN Kyrkslätt IF/UR33 (FIN)
86 MARZANI Raffaello 1990 M ITA
87 POP Adrian 1985 M ROU CS Satu Mare (ROU)
88 CSOBO David 1987 M HUN PTE-PEAC (HUN)
89 HILLESTAD Ludvig 1988 M NOR Njård Fekting (NOR)
90 TULEN Tristan 1991 M NED s.v. Scaramouche (NED)
91 BORSKY Peer 1990 M SUI ZFC Zürich (SUI)
92 MASSONE Filippo 1990 M ITA MIBRE- Ass Scherma Bresso (ITA)
93 ABAJO Jose Luis 1978 M ESP SAMA-M (ESP)
94 LIMARDO Francisco 1987 M VEN
95 SCHMIDT Richard 1992 M GER FC Offenbach (GER)
96 MIKOLAJCZAK Krzysztof 1984 M POL St.Szerm Legia Warszawa (POL)
97 MYRGORODSKYI Ievgen 1986 M UKR Kharkiv (UKR)
98 AMBROZ Jakub 1986 M CZE USK Praha (CZE)
99 REIZLIN Igor 1984 M UKR
100 KHVOROST Maksym 1982 M UKR
101 TIKHOMIROV Alexey 1983 M RUS
102 FILE Matyas 1991 M HUN Balaton (HUN)
103 BAROGLIO Andrea 1987 M ITA CS Casale (ITA)
104 AMBROZ Matyas 1986 M CZE USK Praha (CZE)
105 DION Justin 1990 M USA
106 SANTARELLI Andrea 1993 M ITA
107 HORANYI Andras 1986 M USA
108 FALCINI Giacomo 1981 M ITA
109 CHARTOVICH Artsiom 1988 M BLR SCAF RB (BLR)
110 KURBANOV Ruslan 1991 M KAZ
111 SZENYI Peter 1987 M HUN MTK (HUN)
112 FEROT Francois Xavier 1991 M BEL
113 ALEXANIN Dmitriy 1991 M KAZ
114 ARKOSI Bertalan 1982 M ROU CS Satu Mare (ROU)
114 STEINBERGER Raphael 1985 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
116 GORI Marco 1988 M ITA
117 ADAMEK Michal 1987 M POL AZS AWF Wroclaw (POL)
118 BESKIN Grigori 1987 M ISR FFF Stockholm (SWE)
118 ELDEIB Alexander 1995 M USA
120 NIKITIN Denis 1980 M KGZ
121 TOURCHINE Igor 1982 M RUS
122 BRUNOLD Bruce 1992 M SUI ZFC Zürich (SUI)
123 CANA INFANTE Kelvin 1987 M VEN
124 KALININ Alexey 1992 M RUS Dynamo Moskau (RUS)
125 HARMENBERG Karl 1987 M SWE FFF Stockholm (SWE)
126 NYCZ Mateusz 1989 M POL Piast Gliwice (POL)
126 LOVRIC Ivan 1992 M CRO MK Split (CRO)
128 PIRVAN Marin Dorian 1989 M ROU CSU Craiova (ROU)
129 GUSTIN Ronan 1987 M FRA LEVALLOIS (FRA)
130 FERAGE Thibault 1988 M BEL CE Bessemans (BEL)
131 ESPOSITO Simone 1993 M ITA CS Partenopeo (ITA)
132 REIN Stephan 1988 M GER Heidenheimer SB (GER)
133 PRYOR Jason 1987 M USA
134 SCHMID Florian 1985 M AUT FU Linz (AUT)
135 MULTERER Niklas 1988 M GER Heidenheimer SB (GER)
135 TONG Chun Kit Jonathan 1982 M HKG
137 SKATULA Daniel 1987 M POL T.S. GÓRNIK RADLIN (POL)
138 VELIKANOV Alexander 1988 M RUS
139 AVERBUCH Lev 1991 M ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
140 ROSELLO Pau 1990 M ESP SEA-T (ESP)
141 FERREIRA Nicolas 1992 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
142 KHIZBULLIN Rashit 1988 M RUS
143 DOBREV Deyan 1975 M BUL
144 DONATI Stefano 1990 M ITA
145 TSINIS Alexander 1980 M USA
145 TRAGER Matthew 1988 M ITA
147 FICHERA Marco 1993 M ITA CS Acireale (ITA)
148 LEOMBRUNO Marco 1992 M ITA ASU Sez. Scherma (ITA)
149 BAYER Thorsten 1984 M GER FC Offenbach (GER)
150 CANDEIAS Ricardo 1984 M POR
151 SZILAGYI Adrian Ciprian 1987 M ROU CS Satu Mare (ROU)
152 PITRA Pavel 1988 M CZE SC Praha (CZE)
153 SBARCIA Alin 1984 M ROU CSU Craiova (ROU)
154 JEFREMENKO Mihails 1980 M LAT
155 ALKHAYYAT Yousef 1989 M KUW YAR (KUW)
156 BIANCHIN Mark 1987 M AUS
157 AJZENSTADT Ido 1984 M ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
158 LU Min Nicola 1978 M HKG
159 RHEA Ralph 1983 M USA
160 GUSTAVSSON Christian 1986 M SWE FFF Stockholm (SWE)
161 LAUNER Steffen 1986 M GER FC Leipzig (GER)
162 MAZANOV Andrey 1974 M KAZ
162 ZAWROTNIAK Radoslaw 1981 M POL AZS AWF Krakow (POL)
164 CITRO Fabrizio 1992 M ITA CS Partenopeo (ITA)
165 SEIDL Julian 1990 M CZE SC Praha (CZE)
166 WANG Chi-Chu 1986 M TPE
167 LEBLANC Marc-Andre 1986 M CAN
168 PONOMARENKO Yaroslav 1989 M UKR
169 NICA Daniel 1989 M ROU CSU Craiova (ROU)
170 VOMERO Nicholas 1990 M USA
171 DI SUMMA Gianfranco 1980 M ITA CS Navacchio ASD (ITA)
172 CIPRIANI Achille 1983 M ITA CS LEGNANO (ITA)
173 LEWIS James 1989 M AUS
174 BAROUSKI Dzmitry 1991 M BLR SC TUFB (BLR)
175 MARKOVICS Thomas 1990 M GER Heidenheimer SB (GER)
176 MICHON Alessandro 1992 M LBN
177 CUPR Michal 1991 M CZE Slavoj Litomerice (CZE)
178 PRIINITS Sten 1987 M EST En Garde Haapsalu (EST)
178 GUNPUT Satya 1991 M MRI Clichy escrime (FRA)
180 MACIEJCZYK Piotr 1989 M POL AZS AWF Krakow (POL)
181 STAUB Florian 1990 M SUI SEB Basel (SUI)
181 MOTYKA Tomasz 1981 M POL AZS AWF Wroclaw (POL)
181 MARINOV Kiril 1988 M BUL
184 CONCA DIOGUARDI Giacomo Saverio 1995 M ITA MANGIAROTTI MILANO (ITA)
184 YERGLER Jonathan 1991 M USA
184 LOPEZ RIPA Alvaro 1987 M ESP CREA-M (ESP)
187 1st round PERRY Nicholas 1984 M GBR
187 1st round HERBERN Stian 1992 M NOR Bygdø FK (NOR)
189 1st round LAHTINEN Alexander 1991 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
190 1st round LEUNG Ka Ming 1988 M HKG
191 1st round CLENIN Laurent 1992 M SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
192 1st round GUJINOVIC Luka 1992 M CRO MK Split (CRO)
193 1st round TERSCINAR Peter 1985 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
194 1st round SHERRILL Edward 1986 M USA
195 1st round KUHN Georg 1992 M SUI ZFC Zürich (SUI)
196 1st round NORSA Lorenzo 1982 M ISR
197 1st round SCHMITT Martin 1981 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
198 1st round HARRIS James 1990 M GBR
199 1st round DRAGOMIR Liviu 1989 M ROU CSU Craiova (ROU)
199 1st round FONG Hoi Sun 1993 M HKG
201 1st round PIREK Valentin 1992 M SUI SEG Geneve (SUI)
202 1st round BACKER Fredrik 1987 M NOR Njård Fekting (NOR)
203 1st round NG Ho Tin 1996 M HKG
203 1st round OBERSON Philippe 1992 M SUI BFC Basel (SUI)
205 1st round SOUREK Dino 1985 M CRO MK Split (CRO)
206 1st round CASADO Elias 1991 M ESP
207 1st round ITO Inochi 1990 M JPN
208 1st round BRUTTINI Lorenzo 1991 M ITA
208 1st round CHENG Pak Hang 1994 M HKG
210 1st round ANDREANA Gianmarco 1994 M ITA Bergamasca Scherma Creberg (ITA)
211 1st round KRUCZEK Piotr 1988 M POL AZS AWF Krakow (POL)
212 1st round AREDE Pedro 1988 M POR CAE (POR)
213 1st round BARCHIESI Matteo 1972 M AUS
214 1st round CASNY Dietmar 1988 M AUT FU Linz (AUT)
215 1st round BALDRES Sergio 1990 M ESP CE-AL (ESP)
216 1st round BARRETO Martin 1981 M URU
216 1st round CAMPOS ZARATE Andres Felipe 1983 M COL
218 1st round HO Wai Hang 1996 M HKG
219 1st round HOYER Martin 1967 M CZE
219 1st round JARL Henrik 1992 M SWE DIF Stockholm (SWE)
221 1st round BAS Marcel 1989 M POL Piast Gliwice (POL)
222 1st round RUSSO Andrea 1994 M ITA [i] CS Formia (ITA)
223 1st round ERTZEID Thomas 1986 M NOR Bergens FK (NOR)
224 1st round HENDERSON Matt 1992 M GBR Edinburgh FC (GBR)
225 1st round GHIJS Laurent 1988 M BEL Confrerie Gent (BEL)
226 1st round WONG Kevin 1996 M HKG
227 1st round SOBOCAN Rok 1971 M SLO
228 1st round LAI Clarence Ka Tsun 1991 M HKG
229 1st round CRUZ Alberto 1987 M CRC
230 1st round PINEDA VILLANUEVA Roberto Jaffet 1986 M ESA