Back to list

Results

Trophée Luxardo
ITA Padua
February 2, 2018 - February 4, 2018

Sabre Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 DERSHWITZ Eli 1995 M USA
2 SZILAGYI Aron 1990 M HUN VASAS Budapest (HUN)
3 SZATMARI Andras 1993 M HUN VASAS Budapest (HUN)
3 CURATOLI Luca 1994 M ITA
5 GU Bongil 1989 M KOR
6 OH Sanguk 1996 M KOR
7 YAGODKA Andriy 1988 M UKR Musketeer Odessa (UKR)
8 RESHETNIKOV Veniamin 1986 M RUS
9 APITHY Bolade 1985 M FRA DIJON CE (FRA)
10 PAKDAMAN Ali 1990 M IRI
11 WAGNER Benedikt 1990 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
12 BERRE' Enrico 1992 M ITA
13 SAMELE Luigi 1987 M ITA
14 BADEA Alin 1988 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
15 CAVALIERE Dario 1997 M ITA
16 SCEPI Stefano 1992 M ITA
17 KIM Junghwan 1983 M KOR
18 ANSTETT Vincent 1982 M FRA SOUFFELWEYE (FRA)
19 HARTUNG Max 1989 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
20 IBRAGIMOV Kamil 1993 M RUS
21 HOMER Daryl 1990 M USA
22 ABEDINI Mojtaba 1984 M IRI
23 GEMESI Csanad 1986 M HUN GEAC Gödöllö (HUN)
24 HÜBERS Richard 1993 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
25 KIM Junho 1994 M KOR
26 STATSENKO Oleksiy 1994 M UKR KIEW (UKR)
27 FOSCHINI Gabriele 1990 M ITA
28 IANCU George 1993 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
29 FERJANI Fares 1997 M TUN
30 MONTANO Aldo 1978 M ITA
31 SBRAGIA Stefano 1990 M ITA
32 ILIASZ Nicolas 1991 M HUN VASAS Budapest (HUN)
33 LAMBERT Maxence 1994 M FRA TARBES ATE (FRA)
34 DEARY William 1997 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
35 NUCCIO Riccardo 1991 M ITA
35 SHIRSHOV Vasiliy 1997 M RUS
35 GEMESI Bence 1989 M HUN GEAC Gödöllö (HUN)
38 SEITZ Tom 1994 M FRA SOUFFELWEYE (FRA)
39 SENEGAS Remi 1994 M FRA MEYLAN SE (FRA)
40 BAZADZE Sandro 1993 M GEO FC Kutaisi (GEO)
41 PELLEGRINI Alberto 1988 M ITA
42 HA Hansol 1993 M KOR
43 MIRACCO Luigi 1988 M ITA
44 CRUTU Mihai 1993 M ROU CSS Slobozia (ROU)
45 BIBI Eliott 1999 M FRA PAU SECTION (FRA)
46 TEODOSIU Iulian 1994 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
47 BAZADZE Beka 1989 M GEO FC Kutaisi (GEO)
48 SZABO Matyas 1991 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
49 ROMANO Lorenzo 1990 M ITA
49 GALATANU Ciprian 1989 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
51 PATRICE Jean-Philippe 1997 M FRA TARBES ATE (FRA)
52 TOKUNAN Kenta 1987 M JPN
53 REPETTI Giovanni 1988 M ITA
54 MUROLO Massimiliano 1988 M ITA
55 YU Gyutae 1992 M KOR
55 NATANZON Benjamin 1997 M USA
57 MACKIEWICZ Andrew 1995 M USA
58 PIANFETTI Maxime 1999 M FRA TARBES ATE (FRA)
59 KINDLER Frederic 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
60 BONSANTO Francesco 1995 M ITA
61 HÜBNER-FEHRER Björn 1986 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
62 YAN Yinghui 1998 M CHN
63 STREETS Kaito 1994 M JPN
64 KOSSUTH Balint 1996 M HUN UTE Budapest (HUN)
65 MARINO Fabrizio 1990 M ITA
66 DANILENKO Dmitriy 1995 M RUS
67 KIM Giwon 1996 M KOR
68 LOKHANOV Konstantin 1998 M RUS
69 ARPINO Alberto 1998 M ITA SAL Lugano (SUI)
70 KOSTENKO Anatoliy 1998 M RUS
71 BONAH Raoul 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
72 SULAMANIDZE Saba 1996 M GEO
73 KEMPF Lorenz 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
74 YOSHIDA Kento 1992 M JPN
74 MAXWELL Joshua 1997 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
76 METRYKA Karol 1997 M USA
77 BALLORCA Fabien 1993 M FRA TARBES ATE (FRA)
78 BUCUR Madalin 1994 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
79 DAI Rui 2000 M CHN
80 BUCHKOVSKIY Artem 1995 M RUS CSKA Moscow (RUS)
81 DECSI Tamas 1982 M HUN KVSE Budapest (HUN)
82 XU Yingming 1992 M CHN
83 BUSTAMANTE Ricardo Alberto 1988 M ARG
84 PLATONOV Bogdan 1996 M UKR Nikolaev (UKR)
85 SHIMAMURA Tomohiro 1984 M JPN
86 COZMULEANU Codrin 1996 M ROU CSM IASI (ROU)
87 HONEYBONE James 1991 M GBR
88 MOKRETCOV Ilya 1984 M KAZ
89 REN Ethan 1997 M GBR Russell Swords (GBR)
90 PUNDYK Dmytro 1989 M UKR Netishyn (UKR)
91 ESCUDERO Sergio 1992 M ESP SAMA-M (ESP)
92 ANISKOV Sergey 1994 M KAZ
93 LOSS Geoffrey 1994 M USA
94 VORONOV Kostiantyn 1996 M ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
95 DE VISSCHER Jules-Emile 1995 M BEL Confrerie Gent (BEL)
96 GEMESI Huba 1996 M HUN GEAC Gödöllö (HUN)
97 RAHBARI Mohammad 1991 M IRI
98 AFFEDE Leonardo 1994 M ITA
99 HWANG Byungyul 1983 M KOR
100 NOVIKAU Artsiom 1996 M BLR
101 KRASILNIKOV Rostislav 1995 M RUS
102 OCINSKI Jakub 1993 M POL AZS AWF Katowice (POL)
103 LEE Chak Fung Terence 2000 M HKG
103 KIRPICHOU Kiryl 1998 M BLR SCAF RB (BLR)
105 GORDON Shaul 1994 M CAN
106 CARVAJAL Jesus 1995 M VEN
107 RICCARDI Federico 1997 M ITA
108 LIANG Jianhao 1996 M CHN
109 OCCHIUZZI Diego 1981 M ITA
110 GALGOCZY Tamas 1997 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
111 EDWARDS James 2000 M GBR
112 LOW Ho Tin 1992 M HKG
112 WATANABE Yuto 1998 M JPN
114 YILDIRIM Enver 1995 M TUR Bekir Yilmaz GSK (TUR)
115 GIAKOUMATOS Marios 1997 M GRE ILYSIAKOS A.O. (GRE)
116 SCHRÖDTER Robin 1993 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
117 WILLIAMS Grant 1996 M USA
118 TROCHEZ Pablo 1998 M COL
119 DAVYDZENKA Anton 1995 M BLR
120 MARDALEISHVILI Mikheil 1994 M GEO FC Kutaisi (GEO)
121 HABONY Viktor 1996 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
122 D'ARMIENTO Francesco 1994 M ITA
123 MERCHANT Julian 1997 M USA
124 SAMANDI Hichem 1986 M TUN ROUBAIX CE (FRA)
125 PECH Miklos 1996 M HUN MTK (HUN)
126 KARIM Nurzhan 1995 M KAZ
127 KOCH Domenik 1995 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
127 WESTERN REYES Rafael 1990 M PUR
127 DI TELLA Pascual Maria 1995 M ARG
127 HOWES Nicholas 1998 M GBR
131 ARFA Fares 1994 M CAN
131 WANG Guangzhao 1996 M CHN
133 RAKHMANALI Mukhamedali 1994 M KAZ
134 JASKOT Jakub 1995 M POL OS AZS Poznan (POL)
134 GRZEGOREK Mikolaj 1994 M POL UKS Viktor Warszawa (POL)
136 PUY Sebestyen 1991 M HUN VASAS Budapest (HUN)
136 WEBB Jonathan 1996 M GBR Camden FC (GBR)
136 LU Yang 1997 M CHN
139 DE ROBBIO Federico 1998 M CRO
139 CUELLAR Sebastian 1996 M COL
141 ALAMMARI Amaar 1997 M KUW
142 KENNEDY Falan 1997 M CAN
143 DAVIS Tim 1999 M AUS
144 SOUDERS Peter 1990 M USA
145 GODLEWSKI Mateusz 1997 M POL
146 IMAI Yasutomo 1991 M JPN
147 OLMEDO Carlos Javier 1996 M ESP CE-M (ESP)
148 RINALDI Iacopo 1995 M ITA ASS.S. O.Puliti Lucca (ITA)
149 KISEL Siarhei 1995 M BLR SCAF RB (BLR)
150 WÜST Carsten 1992 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
151 ROHRLACK Charles 1987 M USA
152 SCISCIOLO Fabrizio Maria 1999 M ITA
153 DREOSSI Leonardo 1997 M ITA
154 CORREA VILA Luis 1996 M COL
155 1st round LAM Hin Chung 1986 M HKG
156 1st round DOUGLAS Alexandre 1998 M AUS
156 1st round ROMERO Eliecer 1994 M VEN
156 1st round FOTOUHI Mohammad 1990 M IRI
159 1st round HUANG Xianfei 1996 M CHN
160 1st round DUBARRY Baptiste 1997 M FRA TARBES ATE (FRA)
160 1st round BRAVO Inaki 1998 M ESP CE-M (ESP)
162 1st round PALACIOS MURILLO Mario Alberto 1995 M COL
163 1st round TRUSHAKOV Alexander 1994 M RUS CSKA Moscow (RUS)
164 1st round STELLA Antongiulio 1988 M ITA
165 1st round TSOUROUTAS Georges 1987 M GRE OLYMPIACOS (GRE)
166 1st round MIYAYAMA Ryo 1988 M JPN
167 1st round POZDNYAKOV Vladislav 1999 M RUS
168 1st round ALSHAMLAN Bandar 1997 M KUW
169 1st round BARLOY Edward 1990 M FRA ROUBAIX CE (FRA)
170 1st round ZHANG Shuai 1996 M CHN
171 1st round IBRAGIMOV Damir 1992 M KAZ
172 1st round SCHNEIDER Benno 1994 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
173 1st round YOSHIDA Tamon 2000 M JPN
173 1st round RAUCHBERGER David 1997 M AUT StLFC Graz (AUT)
175 1st round HAMILTON Zachary 1999 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
176 1st round PROCHNIAK Evan 1991 M USA
177 1st round LUCCHETTI Stefano Ivan 1997 M ARG Svechnikov (BUL)
178 1st round TSAP Yuriy 1992 M UKR Nikolaev (UKR)
179 1st round HERNANDEZ CABALLERO Andres 1996 M ESP
180 1st round ZHAO Raymond 2001 M USA
181 1st round HOSHINO Kento 1998 M JPN
182 1st round POTTER James 1994 M GBR North London SC (GBR)
183 1st round ZATKO Arthur 1993 M FRA JOUE TOURS (FRA)
184 1st round MILLER Curtis 1992 M GBR Camden FC (GBR)
184 1st round ALVAREZ Ricardo 1998 M CHI
186 1st round AZOLAS Sebastian 1989 M CHI Avulso (BRA)
187 1st round PYTEL Tomasz 1993 M POL AZS AWF Katowice (POL)
188 1st round CRAZE Jamie 1999 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
189 1st round HO Sze Long Aaron 1995 M HKG
190 1st round BOTTECCHIA Arnaud 1998 M BEL Confrerie Gent (BEL)
191 1st round SOLANO Gonzalo 1994 M ESP CE-M (ESP)
192 1st round KIRIMLIDIS Michalis 1986 M IRL
193 1st round WELLER Teddy 1990 M ISV
193 1st round PITURA Philip 1996 M CAN
195 1st round HALLIWELL Barnaby 2000 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
195 1st round KNEZ Mateusz 1997 M POL OS AZS Poznan (POL)
197 1st round GARRIGOS Henrique 1996 M BRA CAP Paulistano (BRA)
197 1st round BAHAMONDE Manuel 1994 M CHI Avulso (BRA)
197 1st round CONTRERAS Victor 1990 M CHI Avulso (BRA)
197 1st round REIMER Maximilian 1990 M AUT RUR Wien (AUT)
201 1st round JACOB Michael 1992 M IRL
201 1st round ZEA Gibran 1997 M MEX TSG Eislingen (GER)
201 1st round KACZKOWSKI Krzysztof 1997 M POL TMS Sosnowiec (POL)
204 1st round RAMIREZ Daniel 1995 M CHI
205 1st round KAFATARIDIS Dimitrios 1990 M GRE E.KOSTEA GEITONA (GRE)
205 1st round LOPEZ Misael 1997 M PUR
207 1st round JIMENEZ David 2001 M CHI
207 1st round DICK Jadryn 1995 M AUS
209 1st round HOSCHNA Jan 1977 M CZE MTV Mainz (GER)
209 1st round RICHARDSON Andrew 1999 M PUR
211 1st round CHACON URDININEA Carlos Fernando 2001 M BOL
212 1st round MONSALVA Roberto 2001 M CHI