Back to list

Results

32. European Championships 2019
GER Düsseldorf
June 17, 2019 - June 22, 2019

Sabre Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N RESHETNIKOV Veniamin 1986 M RUS
2 N IBRAGIMOV Kamil 1993 M RUS
3 N BAZADZE Sandro 1993 M GEO FC Kutaisi (GEO)
3 N HARTUNG Max 1989 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
5 N WAGNER Benedikt 1990 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
6 N BERRE' Enrico 1992 M ITA
7 N APITHY Bolade 1985 M FRA DIJON CE (FRA)
8 N SZATMARI Andras 1993 M HUN Vasas (HUN)
9 N DANILENKO Dmitriy 1995 M RUS
10 N SZILAGYI Aron 1990 M HUN Vasas (HUN)
11 N HÜBNER-FEHRER Björn 1986 M GER Future Fencing Werbach (GER)
12 N SZABO Matyas 1991 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
13 N SEITZ Tom 1994 M FRA SOUFFELWEYE (FRA)
14 N DECSI Tamas 1982 M HUN Kertvaros (HUN)
15 N ZALOMIR Florin 1984 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
16 N STATSENKO Oleksiy 1994 M UKR KIEW (UKR)
17 N YAGODKA Andriy 1988 M UKR Musketeer Odessa (UKR)
18 N ANSTETT Vincent 1982 M FRA SOUFFELWEYE (FRA)
19 N CURATOLI Luca 1994 M ITA
20 N LOKHANOV Konstantin 1998 M RUS
21 N VAN HOLSBEKE Seppe 1988 M BEL Confrerie Gent (BEL)
22 N SAMELE Luigi 1987 M ITA
23 N MANCHENO Guillermo 1990 M ESP CEL-M (ESP)
24 N WEBB Jonathan 1996 M GBR Camden FC (GBR)
25 N GEMESI Csanad 1986 M HUN GEAC (HUN)
26 N MONTANO Aldo 1978 M ITA
27 N MARDALEISHVILI Mikheil 1994 M GEO FC Kutaisi (GEO)
28 N KISEL Siarhei 1995 M BLR SCAF RB (BLR)
29 N SHENGELIA Nika 1999 M GEO FC Tbilisi (GEO)
30 N DE VISSCHER Jules-Emile 1995 M BEL Confrerie Gent (BEL)
31 N BAZADZE Beka 1989 M GEO FC Kutaisi (GEO)
32 N TEODOSIU Iulian 1994 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
33 N BADEA Alin 1988 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
34 N TSAP Yuriy 1992 M UKR Nikolaev (UKR)
35 N HONEYBONE James 1991 M GBR
36 N MATEEV Andri Nikolaysson 2000 M ISL FC Reykjavik (ISL)
37 N MILLER Curtis 1992 M GBR Camden FC (GBR)
38 N LAMBERT Maxence 1994 M FRA TARBES ATE (FRA)
39 N DOLNICEANU Tiberiu 1988 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
40 N DEARY William 1997 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
41 N NOVIKAU Artsiom 1996 M BLR
42 N PUNDYK Dmytro 1989 M UKR Netishyn (UKR)
43 N HERNANDEZ CABALLERO Andres 1996 M ESP
44 N YILDIRIM Hakan 1990 M TUR
45 N SANTAMARIA Diego 1999 M ESP CEB-M (ESP)
46 N YILDIRIM Enver 1995 M TUR Bekir Yilmaz GSK (TUR)
46 N DE ROBBIO Francesco 1996 M CRO Gemina Scherma (ITA)
48 N 1st round ZANIN Artem 1986 M LTU
49 N 1st round MATIAS Nicolas 1997 M POR
50 N 1st round DE RIDDER Arne 2000 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
51 N 1st round KIRPICHOU Kiryl 1998 M BLR SCAF RB (BLR)
52 N 1st round KAFATARIDIS Dimitrios 1990 M GRE E.KOSTEA GEITONA (GRE)
53 N 1st round BRAVO Inaki 1998 M ESP CE-M (ESP)
54 N 1st round DOLEZAL Jan 1986 M CZE AMU Praha (CZE)
55 N 1st round BURNEV Lyuboslav 1994 M BUL Svechnikov (BUL)
56 N 1st round KOSIKOV Vardan 1985 M ARM
57 N 1st round BRAJDIC Josip 1996 M CRO
58 N 1st round BERAN Pavel 1984 M CZE CSK Riegel (CZE)
58 N 1st round KIRIMLIDIS Michalis 1986 M IRL
60 N 1st round HOSCHNA Jan 1977 M CZE TJ Slezan Opava (CZE)
61 N 1st round KOSTADINOVIC Petar 1994 M SRB MK Sindjelic (SRB)