Back to list

Results

12. European Championships 2019
BUL Plovdiv
May 29, 2019 - June 2, 2019

Epee Women's U23 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MARZANI Roberta 1996 F ITA
2 N PREDESCU Alexandra 1999 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
3 N OKHOTNIKOVA Irina 1997 F RUS
3 N SOLDATOVA Anastasia 1999 F RUS
5 N LOUIS MARIE Alexandra 1996 F FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
6 N MOESCHLIN Noemi 1996 F SUI ZFC Zürich (SUI)
7 N MÅRTENSSON Elvira 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
8 N VARFOLOMYEYEVA Darja 1999 F UKR Uzhgorod (UKR)
9 N SICA Susan Maria 1998 F GBR SS Lazio Scherma Ariccia (ITA)
10 N BENEA Bianca 1999 F ROU CSM Oradea (ROU)
11 N YASINSKAYA Kristina 1998 F RUS
12 N RIEDMÜLLER Vanessa 1997 F GER Heidenheimer SB (GER)
13 N BORSODY Emma 2000 F HUN BVSC (HUN)
14 N STAHLBERG Nadine 1996 F GER Heidenheimer SB (GER)
15 N WILASZEK Paulina 1997 F POL SKS Radomysl WLK (POL)
16 N SYVÄLÄ Ilona 1996 F FIN Habda Helsinki (FIN)
17 N BROVKO Inna 1997 F UKR KIEW (UKR)
18 N LOIT Karoliine 2000 F EST Musketar (EST)
19 N LEHRMAN Cecilia 1997 F SWE LFK Linköping (SWE)
20 N BOTVINIK Yana 1998 F ISR Club Modiin (ISR)
21 N DE MARCHI Eleonora 1998 F ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
22 N MROSZCZAK Anna 1997 F POL RMKS Rybnik (POL)
23 N DERKACH Anna 1997 F UKR Luhansk (UKR)
24 N EMMENEGGER Manon 1997 F SUI FCZ Zug (SUI)
25 N KESAEVA Marina 1999 F RUS
26 N ZIVANOVIC Jovana 1998 F SRB MK Silni (SRB)
27 N JUKIC Paula 1998 F CRO MK Split (CRO)
28 N AZUKAITE Vikte 1996 F LTU Gaja-Dvikova (LTU)
29 N MESIC Ana 1998 F CRO CAFC Mladost (CRO)
30 N GNAM Tamara 2000 F HUN TSC (HUN)
31 N CISNEROS Sofia 1996 F ESP CE-M (ESP)
32 N VON KERSSENBROCK Diane 1998 F FRA LE CHESNAY (FRA)
33 N KHARKOVA Vlada 1996 F UKR Uzhgorod (UKR)
34 N LEONTE Mihaela 2001 F ROU CSS Quarto Buc (ROU)
35 N GAVRIELKO Nikol 1999 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
36 N VARENGO Cecilia 1998 F ITA AS Marchesa Torino (ITA)
37 N HECHT Dar 2000 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
38 N BRYCH Barbara 2000 F POL UKS Wolodyjowski (POL)
39 N POGHOSOVA Emma 1997 F ARM
40 N GRIJAK Jana 1999 F SRB MK Silni (SRB)
41 N KARDOS Edina 2000 F HUN Vasas (HUN)
42 N AZIZOVA Madina 1996 F EST Tallinna Mook (EST)
43 N TREUDT-GÖSSER Kim 1998 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
44 N FAVRE Aurore 1999 F SUI FCB Bern (SUI)
45 N BIELESZOVA Veronika 2002 F CZE SC Praha (CZE)
46 N MESZAROS Noémi 1998 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
47 N FEHRER Stefanie 1998 F AUT FU Linz (AUT)
48 N MATEOS Maria 1998 F ESP VCE-VA (ESP)
49 N TARGAMAA Carmen-Lii 2001 F EST En Garde Haapsalu (EST)
50 N HATZ Fiona 1999 F SUI ZFC Zürich (SUI)
51 N CLERICI Alice 1996 F ITA CS Fiamme Oro Roma (ITA)
52 N HRISTOVA Silvena 2001 F BUL Cherno more 69 (BUL)
53 N TAURIAINEN Sofia 1997 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
54 N 1st round ZAMACHOWSKA Wiktoria 1998 F POL KKS Krakow (POL)
54 N 1st round SCHMIDL Paula 1996 F AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
56 N 1st round PETKOVIC Lara 1997 F CRO CAFC Mladost (CRO)
57 N 1st round DEPANIAN Fanny 1997 F FRA ST GRATIEN (FRA)
58 N 1st round HALVACIAY Beyza 1999 F TUR
59 N 1st round BAROSAN Denisa 1999 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
60 N 1st round BEKEN Solane 2001 F BEL
61 N 1st round TAMASHEUSKAYA Kseniya 2000 F BLR SCAF RB (BLR)
62 N 1st round SALMINEN Sara 1997 F FIN Habda Helsinki (FIN)
63 N 1st round DE WIJN Day 1998 F NED SC Den Bosch (NED)
64 N 1st round TAHE Oceane 1997 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
65 N 1st round DEKANY Kinga 2001 F HUN AVA (HUN)
66 N 1st round POPOVA Yana 2003 F BUL Levski (BUL)
67 N 1st round ZAKIRCHENKO Maria 1996 F GEO
68 N 1st round GLINKIN Karol-Liina 2001 F EST Tallinna Mook (EST)
69 N 1st round LULEVA Ekaterina 2002 F BUL Levski (BUL)
70 N 1st round VUORINEN Anna 1998 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
71 N 1st round VAN DEN BERGH Eveline 1998 F NED FC Almere (NED)
72 N 1st round RISTOSKA Nastasja 1999 F MKD MK Vardar Skopje (MKD)
A 1st round ZAMORANO Andrea 1996 F ESP CE-M (ESP)