Back to list

Results

2019 Deutsche Meisterschaft
GER Leverkusen
May 18, 2019 - May 19, 2019

Epee Men's U17 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BAYER LEVERKUSEN       GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
1 N KOLDITZ Hendrik-Kilian 2002 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
1 N KIRCHNER Tim 2003 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
1 N KOLDITZ Ian-Etienne 2004 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
1 N SCHULZ Tobias 2004 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
2 N TSG REUTLINGEN       GER TSG Reutlingen (GER)
2 N PFANDER Emil 2002 M GER TSG Reutlingen (GER)
2 N GRUNDLER Colin 2003 M GER TSG Reutlingen (GER)
2 N KALTSAMIS Alexander 2002 M GER TSG Reutlingen (GER)
2 N VAR Kerim 2002 M GER TSG Reutlingen (GER)
3 N FC TAUBERBISCHOFSHEIM       GER FC Tauberbischofsheim (GER)
3 N KOVACS Gergely 2003 M HUN OMS-Tata (HUN)
3 N WEGNER Moritz 2004 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
3 N KOZIELSKI Kevin 2004 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
3 N BAKAY Sedat 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
4 N HEIDENHEIMER SB       GER Heidenheimer SB (GER)
4 N REISER Cedric 2002 M GER Heidenheimer SB (GER)
4 N VOGEL Vince 2004 M GER Heidenheimer SB (GER)
4 N EBERHARDT Max 2003 M GER Heidenheimer SB (GER)
4 N BÜLAU Matthew 2005 M GER Heidenheimer SB (GER)
5 N FC KREFELD       GER Fecht Club Krefeld (GER)
5 N KRACK Tobias 2002 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
5 N ARNHOLD Timon 2004 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
5 N NAGEL Keanu 2003 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
5 N EICHER Tristan 2004 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
6 N TV AUGSBURG       GER TV Augsburg (GER)
6 N BEHNKE Otto 2003 M GER TV Augsburg (GER)
6 N KRAMER Michael 2003 M GER TV Augsburg (GER)
6 N ZU STOLBERG Ferdinand 2003 M GER TV Augsburg (GER)
6 N GREITER Leo 2003 M GER TV Augsburg (GER)
7 N FG SEGEBERG       GER FG Segeberg (GER)
7 N FERMOR William 2002 M GER FG Segeberg (GER)
7 N LUTHER Nicolas 2003 M GER FG Segeberg (GER)
7 N BEDNER Daniel 2002 M GER FG Segeberg (GER)
7 N KELPE Bendix 2003 M GER FG Segeberg (GER)
8 N STG DILLENBURG/KORBACH       GER
8 N EHRINGHAUS Mika 2004 M GER TV Dillenburg (GER)
8 N SCHMIDT Jann-Rouven 2005 M GER TV Dillenburg (GER)
8 N NÄHRING Till 2004 M GER TV Dillenburg (GER)
8 N GÄNZ Paul 2002 M GER TSV Korbach (GER)
9 N FR HOCHWALD WADERN       GER Fechterring Hochwald (GER)
9 N PALTZ Simon 2002 M GER Fechterring Hochwald (GER)
9 N MARX Valentino 2003 M GER Fechterring Hochwald (GER)
9 N OBERMAYR Tom 2003 M GER Fechterring Hochwald (GER)
10 N STG BENSHEIM/SCHNEIDHAIN       GER
10 N OLDENBURG Finn 2002 M GER SSG Bensheim (GER)
10 N MÜLLER-GEBEL Yorck 2003 M GER BW Schneidhain (GER)
10 N TRIESCHMANN Thristan 2002 M GER BW Schneidhain (GER)
11 N OSNABRÜCKER SC       GER Osnabrücker SC (GER)
11 N WIESE Hendrik 2002 M GER Osnabrücker SC (GER)
11 N MIDDENDORF Justus 2003 M GER Osnabrücker SC (GER)
11 N OLLERMANN Paul 2002 M GER Osnabrücker SC (GER)
11 N KIEBULA Artur 2002 M GER Osnabrücker SC (GER)
12 N FECHTZENTRUM SOLINGEN       GER Fechtzentrum Solingen (GER)
12 N MEIER Kassian 2004 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
12 N STANGE Jakob 2005 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
12 N SPIERZAK Lorenz 2004 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
12 N KRAUSE Julius Friedrich 2003 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
13 N FC BERLIN SUDWEST       GER FC Berlin Südwest (GER)
13 N STOLTE Quinn 2004 M GER FC Berlin Südwest (GER)
13 N HÜBNER Moritz 2003 M GER FC Berlin Südwest (GER)
13 N BERGER Steven 2004 M GER FC Berlin Südwest (GER)
14 N FC LEIPZIG       GER FC Leipzig (GER)
14 N PRZIKOPP Martin 2003 M GER FC Leipzig (GER)
14 N HÖCKE Wilhelm 2004 M GER FC Leipzig (GER)
14 N MICHALSKI Christoph 2004 M GER FC Leipzig (GER)
15 N STG TSG Friesenheim/FZ Maxdorf       GER
15 N KOCBEK Vincenc Niclas 2002 M GER Fechtzentrum Maxdorf (GER)
15 N TIPPELT Cedric 2004 M GER TSG Friesenheim (GER)
15 N PRIESNITZ Niklas 2003 M GER Fechtzentrum Maxdorf (GER)
16 N WUPPERTALER FC       GER Wuppertaler FC (GER)
16 N THOMAS Samuel 2002 M GER Wuppertaler FC (GER)
16 N SACKERMANN Jonas 2002 M GER Wuppertaler FC (GER)
16 N LICHTENBERG Jost 2005 M GER Wuppertaler FC (GER)
17 N EINTRACHT FRANKFURT       GER Eintracht Frankfurt (GER)
17 N RIEGER Joshua 2004 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
17 N ENDLÉ Filip 2003 M FRA Eintracht Frankfurt (GER)
17 N BUSCH Max 2005 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
17 N LANGNER Georg 2004 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
18 N STG HALLE/MAGDEBURG       GER
18 N HILDEBRANDT Clemens 2005 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
18 N BERGER Konstantin 2004 M GER USC Magdeburg (GER)
18 N HONEKAMP Jan Josef 2003 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
19 N BFC ROESRATH       GER BFC Rösrath (GER)
19 N SCHNEIDER Julian 2004 M GER BFC Rösrath (GER)
19 N PINKERT Jan 2004 M GER BFC Rösrath (GER)
19 N SICKING Max 2002 M GER BFC Rösrath (GER)
19 N STÖCKER Paul 2006 M GER BFC Rösrath (GER)