Back to list

Results

2019 World Championships
POL Torun
April 6, 2019 - April 14, 2019

Sabre Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N HUMEN Vasyl 2002 M UKR KIEW (UKR)
2 N MARCIANO Giorgio 2002 M ITA
3 N LEE Dohun 2002 M KOR
3 N PARK Donghwan 2002 M USA
5 N TEREKHOV Artem 2002 M RUS
6 N KIM Byungsoo 2002 M KOR
7 N GENJEBAEV Pazilbek 2003 M UZB
8 N NASONOV Dmitriy 2003 M RUS
9 N ZHANG Bo 2004 M CHN
10 N LINDER James 2002 M USA
11 N LORTKIPANIDZE Nickoloz 2002 M USA
12 N MAMUTOV Sherzod 2002 M UZB
13 N OINAM Jubraj Singh 2003 M IND
14 N CHEN Yijun 2002 M CHN
15 N MADRIGAL Santiago 2004 M ESP CE-M (ESP)
16 N KOVAL Stepan 2003 M BLR
17 N TORRE Pietro 2002 M ITA
18 N HORVATH Gergo 2002 M HUN Vasas (HUN)
19 N SOVAR Marco 2004 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
20 N MARUELLE Francois 2003 M FRA DINARD LAMES (FRA)
21 N ARCHVADZE Vakhtangi 2002 M GEO
22 N SCHAAFSMA Bote 2002 M NED SC Amsterdam (NED)
23 N JUNG Jaeuk 2002 M KOR
24 N CIFTCI Emirhan 2002 M TUR Kastamonu Eskrim SK (TUR)
25 N SAHLAN Bilgehan 2003 M TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
26 N MOATAZ Adham 2003 M EGY
27 N HRYCIUK Szymon 2002 M POL Palac Mlodziezy Katowice (POL)
28 N NARDELLA Emanuele 2003 M ITA
29 N FRIAS Saul 2002 M MEX
30 N KOKUBO Mao 2003 M JPN
31 N GONZALEZ DIAZ Pablo 2002 M ESP CEB-M (ESP)
32 N TSUBO Hayato 2003 M JPN
33 N LACAZE Alexandre 2003 M FRA VINCENNES CE (FRA)
34 N HEATHCOCK Antonio 2002 M GER TSG Eislingen (GER)
35 N SANS Oscar 2002 M FRA TARBES ATE (FRA)
36 N PAGKALOS Angelos 2002 M GRE E.KOSTEA GEITONA (GRE)
37 N MEKA Valentin 2003 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
38 N RAIKIN Dimitar 2002 M BUL Svechnikov (BUL)
39 N TAFLAN Ahmet Turgut 2003 M TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
40 N KRAJNC Peter 2003 M SLO SAB Kamnik (SLO)
41 N ALPAIDZE Mikhail 2002 M RUS
42 N ALFADHLI Mohammed 2003 M KUW SHA (KUW)
43 N KUTCHUKHIDZE Lasha 2004 M GEO
44 N GREENWOOD Thomas 2002 M CAN
45 N ALI Essa 2002 M KUW
46 N KRISTJANSSON Franklin Ernir 2002 M ISL
47 N WONG Yat Long 2003 M HKG
48 N MERKVILADZE Giorgi 2002 M GEO FC Kutaisi (GEO)
49 N HOLDSWORTH Darcy 2003 M GBR
50 N BRUNETTI Ricardo 2002 M BRA APE Paulista (BRA)
51 N KUO Chan-Sung 2003 M TPE
52 N HEATHCOCK Colin 2005 M GER TSG Eislingen (GER)
53 N DINU Nicholas 2002 M CAN
54 N SZANTO Zoltan 2002 M HUN Vasas (HUN)
55 N VANNIEUWENBORGH Gijs 2003 M BEL SC Parcival Leuven (BEL)
56 N SHOSTAK Dmytro 2002 M UKR KIEW (UKR)
57 N NITU Radu 2004 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
58 N CHAN Ho Tin 2003 M HKG
59 N SALLES Fabio 2002 M BRA CAP Paulistano (BRA)
60 N ALWAHAIB Yahya 2003 M KUW QAD (KUW)
61 N ALBAHRANI Ali 2003 M KSA
62 N KOH Sean Elisha Tze Li 2002 M SGP SSP (SGP)
63 N JIANG Yining 2004 M CHN
64 N TSUMORI Shido 2003 M JPN
65 N STAN Cosmin 2003 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
66 N BECKER Matheus 2004 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
67 N CRACIUN Daniel 2003 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
68 N IDRISSBOUANANI Zachariah 2002 M MAR
69 N ROHAS-KALINOV Stefan 2002 M BUL Russe (BUL)
70 N BARRA Emiliano 2002 M CHI
71 N KRISTJANSSON Einar Steinn 2002 M ISL FC Reykjavik (ISL)
72 N BARANTSOV Ilia 2002 M UKR
73 N RASULOV Bobirjon 2002 M UZB
74 N HRYNKEVICH Mikita 2002 M BLR
75 N BARROS Goncalo 2002 M POR
76 N ALIFRAGKIS Michalis 2002 M GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
77 N MCLELLAN Rory 2003 M GBR
78 N MCFADDEN Shae 2002 M CAN
79 N CIUMAC Alexei 2002 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
80 N MCCRACKAN Raphael 2003 M AUS
81 N KARAGIORGOS Konstantinos 2003 M GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
82 N 1st round OOI Jovan Kwan Jie 2005 M MAS
83 N 1st round FRUMGARZTS David Shlomo 2003 M ISR
84 N 1st round GONZALEZ DIAZ Javier 2002 M ESP CEB-M (ESP)
85 N 1st round IBRAHIM Yassin 2003 M EGY
86 N 1st round SEE Joey Zhuo Yi 2003 M SGP
87 N 1st round PROSSÉ Nand 2004 M BEL Sabre Noir (BEL)
88 N 1st round ONDRIK Konrad 2003 M HUN BVSC (HUN)
89 N 1st round GLANC Sebastian 2002 M POL
90 N 1st round AKBAROV Murad 2004 M AZE
91 N 1st round CHOW Chung Hei 2002 M HKG
91 N 1st round GALECKI Rafal 2002 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
93 N 1st round REBICEK Krystof 2003 M CZE SK Houstka (CZE)
94 N 1st round BOUNACEUR Mohammed Belsem 2004 M ALG CSA Formation d'Oran (ALG)
95 N 1st round SIPOLA Elmeri 2002 M FIN Tapanilan Erä Miekkailujaosto (FIN)
96 N 1st round BISTROVS Andrej 2004 M LAT Salvo (LAT)
97 N 1st round KRAL Krystof 2004 M CZE SK Houstka (CZE)
98 N 1st round KURVERS Lester 2002 M BEL Confrerie Gent (BEL)
99 N 1st round JEREB Martin 2003 M SLO SAB Kamnik (SLO)
100 N 1st round ESPINOZA SOMOZA Celso Evenir 2002 M NCA
101 N 1st round VARUKATTY-GAFOOR Akhil 2002 M SGP
102 N 1st round GUALTERO CRUZ Samuel 2003 M COL
103 N 1st round CHEN Colin 2003 M AUS
104 N 1st round AGUSTSSON Kjartan Oli 2002 M ISL FC Reykjavik (ISL)
105 N 1st round MÜLLER Vinzenz 2004 M AUT FU Mödling (AUT)
106 N 1st round DUARTE Eduardo 2004 M POR
106 N 1st round KOTLAN Petr 2002 M CZE SK Houstka (CZE)
108 N 1st round PEREIRA Francisco 2002 M POR