Back to list

Results

2019 World Championships
POL Torun
April 6, 2019 - April 14, 2019

Foil Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BARANNIKOV Egor 2002 M RUS
2 N DE BELVAL Paul Antoine 2002 M FRA Masque de fer Lyon (FRA)
3 N XU Jie 2002 M CHN
3 N FRANZONI Giuseppe 2003 M ITA
5 N CASTANIE Valerian 2002 M FRA
6 N EVANS Cameron 2002 M GBR
7 N GUILLAUME Jean 2002 M FRA MENNECY (FRA)
8 N MIHALY Andor 2002 M HUN Torekves (HUN)
9 N BABA Shunsuke 2002 M JPN
10 N IIMURA Kazuki 2003 M JPN
11 N LI Brian 2002 M CAN
12 N DI VEROLI Damiano 2003 M ITA G. VERNE SCHERMA (ITA)
13 N CHEN James 2003 M USA
14 N KOZLOV Zakhar 2003 M RUS Start St. Petersburg (RUS)
15 N PODRALSKI Adam 2002 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
16 N ZHANG Weisong 2002 M CHN
17 N LIAO Jun Heng 2002 M USA
18 N BOROWIAK Arwen 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
19 N MARTINI Tommaso 2002 M ITA
20 N CHEN Yi-Tung 2003 M TPE
21 N TOTH Gergely 2002 M HUN Torekves (HUN)
22 N COLON LOPEZ Cesar 2002 M PUR
23 N KIM Minseo 2002 M KOR
24 N LIM Matthew James Quan Rong 2002 M SGP
25 N XU Hongbin 2002 M CHN
26 N OSIPOV Dmitrii 2003 M RUS
27 N SZEMES Gergo 2003 M HUN Kunszentmiklósi Vivóegylet (HUN)
28 N LIU Patrick 2002 M CAN
29 N EMMER Chase 2004 M USA
30 N RIEGER Laurenz 2002 M GER TSG Weinheim (GER)
31 N CERQUETTI Dante Leonel 2002 M ARG
32 N UNIYAL Nils 2002 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
33 N CHAN Pak Hei 2002 M HKG
34 N CHIU Joel Ka Jyn 2003 M SGP SSP (SGP)
35 N TOTUSEK Marek 2002 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
36 N CHARREU Antonio 2002 M POR A.E.J.G. (POR)
37 N SPOLJAR Borna 2002 M CRO MK ZSM (CRO)
37 N EYUPOGLU Alp 2002 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
39 N AKSAMIT Mikalai 2002 M BLR
40 N YUEH Che-Hao 2002 M TPE
41 N TKACH Daniil 2002 M UKR Nikolaev (UKR)
42 N FINSTERBUSH Ori 2003 M ISR Hapoel Gilboa (ISR)
43 N HAYASHI Shoren 2003 M JPN
44 N PITCHER Skylar Lee 2002 M LAT
45 N TUNCER Poyraz 2003 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
46 N LIM Jonathan Tzien Yih 2002 M SGP Z Fencing (SGP)
47 N PACHECO Ricardo 2003 M BRA CAP Paulistano (BRA)
48 N AN Hyeonbhin 2004 M KOR
49 N NAWAR Suhayl 2004 M NED SC Amsterdam (NED)
50 N NIJS Mathieu 2002 M BEL Schermkring Herckenrode (BEL)
51 N KUCHTA Leopold Marc 2003 M SVK KS Samorin (SVK)
52 N OZYALCIN Utku 2002 M TUR
53 N LESKOVAC Janko 2003 M CRO MK Musketiri (CRO)
54 N MLICKI Szymon 2002 M POL UKS MDK-5 Bydgoszcz (POL)
55 N POON Simon 2002 M CAN
56 N MCGILLION-MOORE Jake 2002 M IRL
57 N MORAIS Paulo 2003 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
58 N CHOI Jiwoo 2005 M KOR
59 N KHATTAB Luka 2003 M AUS
60 N POULSEN Silas 2002 M DEN Trekanten København (DEN)
61 N ALEKSEJENKO Jegors 2002 M LAT Florete (LAT)
62 N RHYS POLLITT Rafael 2003 M GBR Fencers Club London (GBR)
63 N ALAWADH Abdulaziz 2004 M KUW
64 N HUSAINOVS Zans 2003 M LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
65 N MADY Yahia 2002 M EGY
66 N CHENG Tit Nam 2005 M HKG
67 N MCMULLAN Finn 2002 M IRL Fence Like An Olympian (GBR)
68 N ESPINOZA Joaquin 2002 M PER
69 N KYTAIEV Vladyslav 2002 M UKR Nikolaev (UKR)
70 N SLAVCHEV Ivan 2002 M BUL Volov (BUL)
71 N AZIMKO Yahor 2002 M BLR
72 N BIEDRZYCKI Mateusz 2002 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
73 N HUMEN Pavlo 2003 M UKR Uzhgorod (UKR)
74 N LEVIN Michael 2004 M BLR
75 N DISKIN Benjamin 2002 M AUS
76 N JOEMRATI Ashwan 2002 M NED Holland Schermen (NED)
77 N YLITERVO Santeri 2002 M FIN Oulun Miekkailuseura (FIN)
78 N LIEBSCHER David 2002 M GER OFC Bonn (GER)
79 N FELIPE Prince John Francis 2002 M PHI
80 N TERTIPIS Konstantinos 2003 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
81 N KOWALCZYK Fynn 2002 M NED SC Amsterdam (NED)
82 N SEMINERIO Giuliano 2002 M AUT AFC Salzburg (AUT)
83 N ESTACA Joao 2002 M POR
84 N ROSU Vlad 2003 M ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
85 N PAVEL Gabriel 2003 M ROU CSTA Bucuresti (ROU)
86 N JUDD Mehta 2002 M CAM
87 N ARGOTE Andres 2002 M VEN
88 N SOYOYE Caspar 2002 M NGR MTV München (GER)
89 N NASSAR Husain 2005 M KUW
90 N WILLIAMS David 2002 M GBR Millfield School (GBR)
91 N ZELJKOVIC Dusan 2004 M SRB
92 N 1st round FENNICHE Mohamed Rayane 2003 M TUN
93 N 1st round NIELSEN Christopher 2004 M DEN Trekanten København (DEN)
94 N 1st round TORO Alejandro 2002 M PUR
95 N 1st round CALEJO Tiago 2003 M POR
96 N 1st round MOGENSEN Viggo 2003 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
97 N 1st round KALT Andreas 2002 M AUT FC Wels (AUT)
98 N 1st round HUSSEIN Khaled Aref 2003 M QAT
99 N 1st round HENDAWI Ahmed 2004 M EGY
100 N 1st round MKHOYAN HAMLET 2002 M ARM
101 N 1st round SURCEL Petru 2003 M ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
102 N 1st round KHALIFA Abdalla 2003 M QAT
103 N 1st round KAMPANIARIS Georgios 2002 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
104 N 1st round NIKOLIC Noa 2002 M CRO MK ZSM (CRO)
105 N 1st round WANGPAISIT Notethakod 2005 M THA
106 N 1st round THORBEK Julius Manz 2004 M DEN Trekanten København (DEN)
107 N 1st round AL-MUTAWA Hussain 2002 M QAT
108 N 1st round BRESSLAUER Tobias 2002 M AUT SU Wien 9 (AUT)
109 N 1st round MLADENOV Lyuboslav 2004 M BUL Shumen (BUL)
110 N 1st round GERIS Vojtech 2004 M CZE
111 N 1st round FOUDA Youssef 2003 M EGY
111 N 1st round GENBRUGGE Sem 2004 M BEL
113 N 1st round MION Lorenzo 2004 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
114 N 1st round SOSA SMATRALA Claudio 2004 M IRL Pembroke FC (IRL)
115 N 1st round HARRIS Ian Zafir 2004 M MAS
116 N 1st round ALBERT Virgil 2002 M ALG
117 N 1st round KHARRAT Jean Francois 2002 M LBN
118 N 1st round LIN Yi-Hao 2003 M TPE
119 N 1st round MALTEZAKIS Panagiotis 2003 M GRE O.X.GLYFADAS (GRE)
119 N 1st round SLEZAK Martin 2003 M CZE Sokol Brno (CZE)
119 N 1st round CZUCKERMANN Niran 2002 M ISR Hapoel Acco (ISR)