Back to list

Results

2019 World Championships
POL Torun
April 6, 2019 - April 14, 2019

Sabre Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SZUCS Luca 2002 F HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
2 N GOUHIN Chloe 2002 F USA
3 N FUSETTI Benedetta 2002 F ITA
3 N JOHNSON Honor 2003 F USA
5 N BATTAI Sugar Katinka 2003 F HUN TFSE Budapest (HUN)
6 N AIME Amalia 2002 F FRA ORLEANS CE (FRA)
7 N KIM Sebin 2002 F KOR
8 N ESPINOSA VELOSO Candela Belen 2002 F ARG
9 N GUZZI SUSINI Federica 2002 F ITA
10 N AVAKIAN Mikaela 2002 F USA
11 N TRANQUILLE Lola 2003 F FRA
12 N LAMOTHE Laurie-Ann 2002 F CAN
13 N BOTELLO Natalia 2002 F MEX
14 N BARTOSZ Roksana 2002 F POL Dragon Lodz (POL)
15 N COUDERC Annah 2002 F FRA MAISONS ALF (FRA)
16 N MALAZHAVAYA Alisiya 2003 F BLR Minsk Trade Unions (BLR)
17 N LACKMANN Xenia 2004 F GER TV Achern FA (GER)
18 N JANG Boryeon 2002 F KOR
19 N JANG Jiwon 2003 F KOR
20 N ZINYUKHINA Mariya 2002 F RUS
21 N SCHILLINGER Ylvi 2002 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
22 N ERBIL Nisanur 2003 F TUR
23 N PLEKHANOVA Vlada 2002 F RUS
24 N CHIERIGHINI Pietra 2003 F BRA CAP Paulistano (BRA)
25 N LOO Heidi Yan Kay 2003 F SGP ASG (SGP)
26 N TAN Kai Li Christine 2002 F SGP
27 N PEKELMAN Luana 2003 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
28 N SONG Wenxu 2002 F CHN
29 N CHITU Mihaela 2002 F ROU CS RIPOSTA (ROU)
30 N CARELLA Gaia Pia 2002 F ITA
31 N ZIOB Laura 2004 F GER Mainzer TV (GER)
32 N MIKULEVICA Anna 2003 F LAT Salvo (LAT)
33 N OZAKI Seri 2002 F JPN
34 N CHARKVIANI Tamari 2002 F GEO FC Kutaisi (GEO)
35 N ROWINSKA Emilia 2002 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
36 N BONDAR Oleksandra 2003 F UKR Nikolaev (UKR)
37 N BECHYNOVA Karolina 2004 F CZE DDM serm Chomutov (CZE)
38 N DAYIBEKOVA Zaynab 2002 F UZB
39 N KONSTANTAKOPOULOU Despoina 2003 F GRE OLYMPIACOS (GRE)
40 N OKUTINA Angelina 2003 F RUS
41 N TAKAHASHI Chirika 2002 F JPN
42 N LEUNG Lok Man Laren 2002 F HKG
43 N CIESLAR Julia 2002 F POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
44 N VENTURA Eva 2003 F ESP CEB-M (ESP)
45 N ZRALIKOVA Natalie 2003 F CZE DDM serm Chomutov (CZE)
46 N CHENG Nga Chi 2005 F HKG
47 N IVANOVA Beloslava 2003 F BUL CSKA (BUL)
48 N PHOKAEW Tonkhaw 2002 F THA
49 N TRIANTAFYLLI Eleftheria Ilianna 2004 F GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
50 N KANEKO Yuina 2003 F JPN
51 N GOLOVKINA Sofia 2005 F UKR KIEW (UKR)
52 N IACOB Emma 2002 F ROU ACS DUEL BUCURESTI (ROU)
53 N GONTSOVA Daria 2002 F UKR Nikolaev (UKR)
54 N ESEMURATOVA Gulbanu 2003 F UZB
55 N TOGAYMURODOVA Shakhnoza 2002 F UZB
56 N PANTIS Ilinca 2003 F ROU CS RIPOSTA (ROU)
57 N CHIANG Enli 2002 F NED s.v. Surtout (NED)
58 N CHAN Leanne Hui Wen 2002 F SGP ASG (SGP)
59 N KAYA Tugce Rana 2004 F TUR
60 N CHRISTEA Artemis Caroline 2003 F GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
60 N MIHAILOVA Ana 2004 F BUL
62 N 1st round VAN LAERE Fleur 2004 F NED SC Amsterdam (NED)
63 N 1st round TANG Mengya 2002 F CHN
64 N 1st round ROVIRA Paula 2003 F ESP CEB-M (ESP)
65 N 1st round MOLINERO Jana 2002 F ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
66 N 1st round KWOK Yan Kei 2003 F HKG Life Wild Fencing Studio (HKG)
67 N 1st round ELBAKRY Jana Sherif 2004 F EGY
68 N 1st round KESZEI Kira 2003 F HUN VASAS Budapest (HUN)
69 N 1st round SUN Ludi 2003 F CHN
70 N 1st round KASHINA Polina 2005 F LAT Salvo (LAT)
71 N 1st round MILANOVA Kristina 2004 F BUL Korsar (BUL)
72 N 1st round PIOVANETTI Diana 2003 F PUR
73 N 1st round MOHAMED BELKEBIR Kaouther 2003 F ALG DRBEE Alger Centre (ALG)
74 N 1st round SEBENIK Ana 2004 F SLO SAB Kamnik (SLO)
75 N 1st round BEN AZIZI Nadia 2002 F TUN
76 N 1st round ONGPIPATTANAKUL Virin 2003 F THA
76 N 1st round SVOBODOVA Michaela 2003 F CZE SK Houstka (CZE)
76 N 1st round SALEH Zeina 2004 F EGY
79 N 1st round WONAME Kelsey Victoria Afriyie 2004 F GHA
80 N 1st round BENCHEKOR Naila 2004 F ALG CSA Formation d'Oran (ALG)
81 N 1st round NAPIT Shikshya 2005 F NEP
A 1st round ISSABEKOVA Dilyara 2004 F KAZ