Back to list

Results

2019 World Championships
POL Torun
April 6, 2019 - April 14, 2019

Epee Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MUHARI Eszter 2002 F HUN MTK (HUN)
2 N CAFORIO Gaia 2003 F ITA
3 N BUKI Lili 2002 F HUN OMS-Tata (HUN)
3 N JANELLI Zofia 2002 F POL KS Szpada Wroclaw (POL)
5 N MAZUR Yeva 2003 F UKR Khmelnitskiy (UKR)
6 N TANG Junyao 2003 F CHN
7 N LIAKHOVA Anna 2002 F RUS
8 N BALYAGINA Anastasiya 2002 F RUS
9 N TAKAHASHI Erika 2002 F JPN
10 N CANDREVA Greta 2002 F USA
11 N MINNULLINA Ella 2002 F RUS
12 N SAITO Hana 2002 F JPN
13 N PIRKOWSKI Amanda 2002 F USA
14 N PALK Madli 2003 F EST En Garde Haapsalu (EST)
14 N LIN Jessica 2003 F USA
16 N BARATTA Margherita 2003 F ITA CS Genova Scherma (ITA)
17 N KIM Nakyeong 2002 F KOR
17 N LIM Taehee 2002 F KOR
19 N CONSTANTINESCU Cristina 2002 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
20 N FEIGIN Nicole 2003 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
21 N YANG Hyunmo 2002 F KOR
22 N GUO Zi Shan 2002 F CAN
23 N BIELESZOVA Veronika 2002 F CZE SC Praha (CZE)
24 N HU Grace 2005 F CAN
25 N MOROIANU Bianca 2003 F ROU CSS Quarto Buc (ROU)
25 N RODOPOULOU Nefeli 2003 F GRE IRIDA (GRE)
27 N NIKOLAICHUK Sofiya 2002 F KAZ
28 N CHAVIGNY Sophie 2003 F FRA
28 N GOLDMANN Lara 2002 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
30 N ABU EID TJULIN Selma 2002 F SWE FFF Stockholm (SWE)
31 N GABUTTI Emilie 2002 F SUI SAL Lugano (SUI)
32 N TAMBOVTSEVA Alexandra 2003 F KAZ
33 N KARAMPINI Eirini 2002 F GRE IRIDA (GRE)
34 N MACCAGNO Carola 2003 F ITA
35 N MARTINEZ VIDAL Elisa 2004 F ESP
36 N KLASIK Alicja 2004 F POL RMKS Rybnik (POL)
37 N GRABOVSKYTE Lurde 2003 F LTU MK Musketiri (CRO)
38 N ZEBOUDJ Yousra 2002 F ALG Mouloudia Club d'Alger (ALG)
39 N ALBRECHT Giulia 2003 F GER Heidenheimer SB (GER)
40 N GAAFAR Rodaina 2003 F EGY
40 N KECMAN Milica 2002 F SRB MK Silni (SRB)
40 N YANG Jingwen 2002 F CHN
43 N DYNER VILLA Karina 2002 F CRC
44 N CHERNYSHOVA Anna 2002 F UKR KIEW (UKR)
45 N VIZEU Victoria 2004 F BRA CAP Paulistano (BRA)
46 N AZNAR Laura 2003 F ESP
47 N ZERRWECK Lina 2004 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
48 N ZENS Anna 2003 F LUX CE Sud (LUX)
49 N THEODOROPOULOU Andriana 2004 F GRE A.O.ARISTON PAIANIAS (GRE)
50 N ZGRYZNIAK Kinga 2003 F POL RMKS Rybnik (POL)
51 N PROKSIKOVA Patricie 2002 F CZE SC Praha (CZE)
51 N RESTON Eva 2004 F GBR
53 N CELIE Jocy 2003 F NED
54 N GALPER Eva 2002 F ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
55 N LAU Yuet Yee 2003 F HKG Life Wild Fencing Studio (HKG)
56 N ZARETSKAYA Lizaveta 2003 F BLR
57 N ZOZULYA Christina 2002 F CAN
58 N ZUGASTI Paula 2002 F ESP CREA-M (ESP)
59 N KNECHTL Lucia 2003 F AUT GFU Graz (AUT)
60 N SADOVA Dariia 2002 F UKR Khmelnitskiy (UKR)
61 N TERAYAMA Tamaki 2002 F JPN
62 N FLEDELIUS Kamma Ramsing 2002 F DEN Trekanten København (DEN)
63 N MIHEJEVA Nellija 2002 F LAT Daugavpils BJSS (LAT)
64 N LEVER Rachael 2002 F GBR O.P.S. Epee Club (GBR)
65 N KOMISSAROVA Karoliina 2002 F EST Tartu Kalev (EST)
66 N MCCORMACK Maisie 2002 F GBR O.P.S. Epee Club (GBR)
67 N POPOVA Yana 2003 F BUL Levski (BUL)
68 N LAM Hui Xin 2003 F SGP
69 N STILLER Natalja 2004 F DEN Glostrup FK (DEN)
70 N REKUTE Monika 2002 F LTU
71 N ALVIM Maria 2003 F POR CST (POR)
72 N PINIER Clementine 2002 F FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
73 N PRELA Anna 2002 F EST SBSK Draakon (EST)
74 N PÖYSTI Laura 2002 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
75 N NG Cheuk Yau 2003 F HKG
76 N WONG Wan Tim 2004 F HKG
77 N SOHLBERG Oona 2002 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
78 N AMER Mariam 2002 F EGY
79 N AYDIN Emine Ipek 2003 F TUR Kocaeli Buyuksehir Belediye Kagit SK (TUR)
80 N ELSHAMY.A Inour 2005 F EGY
81 N FU Tzu-Ching 2002 F TPE
82 N SHIH Hui Jou 2003 F TPE
83 N HSIAO Yu-Jen 2002 F TPE
84 N FRANSSON Emma 2002 F SWE KFK Kalmar (SWE)
85 N BOUILLANT Audrey 2002 F SUI SEVM Vevey (SUI)
86 N AIGERMANOVA Gabriela 2002 F CZE TJ Lokomotiva Teplice (CZE)
87 N YEE Amelie 2002 F AUS
88 N SEMIANNIKOV Elianna 2003 F ISR
89 N KE Yuanrui 2004 F CHN
90 N 1st round MELINTESCU Ana Maria 2003 F ROU ACS Stesial (ROU)
91 N 1st round SA Madalena 2002 F POR CST (POR)
92 N 1st round PRAFIL CAPACCIO Rayllen Delfina 2003 F ARG
93 N 1st round RAKHIMOVA Sevara 2003 F UZB
94 N 1st round ERMENKOVA Yoanna 2004 F BUL Sofia (BUL)
95 N 1st round NOR ANUAR Filzah Hidayah Binte 2004 F SGP
96 N 1st round WHITEHEAD Lily 2002 F AUS
97 N 1st round DOQUET Anaelle 2005 F FRA
97 N 1st round JUNADY Jeanna Leia Alis 2002 F MAS
99 N 1st round ZERLAUTH Anna Lea 2003 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
100 N 1st round SAYSON Samantha Beatrice 2003 F PHI
100 N 1st round SZARVAS Rita 2003 F HUN FLESS (HUN)
102 N 1st round CARADO Keona Rose 2003 F PHI SC Itzehoe (GER)
103 N 1st round BRANDONI Lara 2002 F PER
104 N 1st round VANCEK Lucija 2004 F SLO SK BRANIK (SLO)
105 N 1st round STILLER Zarina 2002 F DEN Glostrup FK (DEN)
106 N 1st round VAN DER MERWE Alida 2003 F RSA VASK Bloemfontein (RSA)
107 N 1st round FIGELJ Eva 2003 F SLO
108 N 1st round PROKOPOVIC Karina 2005 F LTU Gintarine spaga (LTU)
109 N 1st round YESAYAN Svetlana 2002 F ARM
110 N 1st round MIHAILOVSKA Kalina 2002 F BUL Levski (BUL)
111 N 1st round TERHO Liisa 2002 F FIN Kalpaveljet (FIN)
112 N 1st round DZEKEVICH Katsiaryna 2002 F BLR
113 N 1st round POLO Carolina 2002 F BRA AMK Mestre Kato (BRA)
114 N 1st round JOLIC Jelena 2003 F CRO CAFC Mladost (CRO)
115 N 1st round TAN Aaliya Shu Qi 2002 F SGP
116 N 1st round RAZASCONOKA Valerija 2005 F LAT Daugavpils BJSS (LAT)
117 N 1st round LEGAC Gloria-Dahlia 2003 F AUT StLFC Graz (AUT)
118 N 1st round ALVARO Florinda De Carvalho 2005 F ANG