Back to list

Results

Grand Prix Anaheim
USA Anaheim
March 15, 2019 - March 17, 2019

Foil Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MERTINE Julien 1988 M FRA RUEIL MALMAI (FRA)
2 N MARINI Tommaso 2000 M ITA
3 N CHEUNG Ka Long 1997 M HKG
3 N FOCONI Alessio 1989 M ITA
5 N CASSARA Andrea 1984 M ITA
6 N MASSIALAS Alexander 1994 M USA Massialas Foundation (USA)
7 N CHOUPENITCH Alexander 1994 M CZE Sokol Brno (CZE)
8 N ASPROMONTE Valerio 1987 M ITA
9 N AVOLA Giorgio 1989 M ITA
10 N MEINHARDT Gerek 1990 M USA
11 N LE PECHOUX Erwann 1982 M FRA
12 N LEFORT Enzo 1991 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
13 N LUPERI Edoardo 1993 M ITA
14 N SHIKINE Takahiro 1997 M JPN
15 N BIANCHI Guillaume 1997 M ITA
16 N SANITA André 1992 M GER OFC Bonn (GER)
17 N IMBODEN Race 1993 M USA
18 N GAROZZO Daniele 1992 M ITA CS Acireale (ITA)
19 N SAFIN Timur 1992 M RUS
20 N LLAVADOR Carlos 1992 M ESP SAMA-M (ESP)
21 N ABOUELKASSEM Alaaeldin 1990 M EGY AUBERVILLIER (FRA)
22 N AKHMETOV Iskander 1997 M RUS
23 N CHAMLEY-WATSON Miles 1989 M USA
24 N TOURETTE Geoffrey 1999 M USA
25 N PAUTY Maxime 1993 M FRA ISSY MOUSQUETAIRES (FRA)
26 N LOISEL Pierre 1998 M FRA VILLEJUIF US (FRA)
27 N ROGER Wallerand 1998 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
28 N ROSATELLI Damiano 1995 M ITA CS ARICCIA (ITA)
29 N KHAMZIN Askar 1994 M RUS
30 N RIGIN Dmitry 1985 M RUS
31 N ARSLANOV Timur 1991 M RUS
32 N SEMENYUK Grigoriy 1998 M RUS
33 N CHEREMISINOV Alexey 1985 M RUS
34 N HEO Jun 1988 M KOR
35 N LEE Kwanghyun 1993 M KOR
36 N OLIVARES Marcello 2001 M USA
37 N KLEIBRINK Benjamin 1985 M GER DFC Düsseldorf (GER)
38 N INGARGIOLA Francesco 1996 M ITA
39 N VAN HAASTER Maximilien 1992 M CAN
39 N MATSUYAMA Kyosuke 1996 M JPN
41 N SUZUMURA Kenta 1998 M JPN
41 N DAVIS James-Andrew 1991 M GBR
43 N ZHEREBCHENKO Dmitry 1989 M RUS
44 N SAITO Toshiya 1997 M JPN
45 N MIYAKE Ryo 1990 M JPN
46 N NAGANO Yudai 1998 M JPN
47 N TOFALIDES Alex 1993 M CYP ZFW Fencing Club (GBR)
48 N KLEIN Luis 1999 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
49 N KIM Dongsu 1992 M KOR
50 N PEGGS Ben 1990 M GBR Salle Paul Fencing Club (GBR)
51 N RAJSKI Leszek 1983 M POL Wroclawianie (POL)
52 N SIESS Michal 1994 M POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
53 N SCHENKEL Eli 1992 M CAN
53 N CADOT Jeremy 1986 M FRA HENIN BEAUMONT (FRA)
55 N DOSA Daniel 1996 M HUN Torekves (HUN)
56 N DOUGLAS Sholto 1996 M AUS
57 N TROFIMOV Dmitry 1995 M RUS
58 N CHOI Chun Yin Ryan 1997 M HKG
59 N BERG Thomas Lerche 1996 M DEN Trekanten København (DEN)
60 N HUANG Mengkai 1997 M CHN
61 N SHIN Philip 1996 M USA
62 N MEPSTEAD Marcus 1990 M GBR
63 N FILIPPI Davide 1998 M ITA AS Padova (ITA)
64 N ETTELT Maximilian 1995 M AUT FU Mödling (AUT)
65 N BRAUN Fabian 1997 M GER FSV Klarenthal (GER)
66 N RZADKOWSKI Andrzej 1997 M POL Wroclawianie (POL)
67 N KANESHIGE Brian 1993 M USA
68 N BROSZUS Blake 2000 M CAN
69 N NOGUCHI Ryohei 1996 M JPN
70 N ELICE Meddy 1996 M FRA TEAM FLEURET (FRA)
71 N SIROTKIN Alexander 1997 M RUS
72 N ITKIN Nick 1999 M USA
73 N WU Bin 1998 M CHN
73 N TONY HELISSEY Jean-Paul 1990 M FRA BOURG LA REINE (FRA)
75 N REICHETZER Tobias 1994 M AUT FU Mödling (AUT)
76 N BRAVO Kenji 2001 M USA
77 N ABE Yoshiki 1996 M JPN
78 N JOPPICH Peter 1982 M GER CTG Koblenz (GER)
78 N KLEIN Felix 1995 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
80 N MITBERG Gregory 1996 M USA
81 N KUMBLA Sidarth 1998 M USA
81 N MOELIS Samuel 1998 M USA
83 N LI Brian 2002 M CAN
84 N NISTA Lorenzo 1993 M ITA
85 N CHEUNG Siu Lun 1985 M HKG
86 N TSORONIS Alexander 1993 M DEN Trekanten København (DEN)
87 N GRYGLEWSKI Krystian 1994 M POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
88 N GASSNER Ethan 2001 M USA
89 N SON Young Ki 1985 M KOR
90 N KWON Youngho 1985 M KOR
91 N LLOYD Alexander 1996 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
92 N ITO Takuma 1998 M JPN
93 N LIAO Jun Heng 2002 M USA
94 N SERVELLO Augusto Antonio 1999 M ARG CCC-M (ESP)
95 N CHAN Kevin Jerrold 1998 M SGP Blade (SGP)
96 N GOMEZ Daniel 1990 M MEX
97 N AUCLIN Erwann 1995 M FRA PAYS AIX (FRA)
98 N FUJINO Daiki 1987 M JPN
99 N AWAJI Suguru 1989 M JPN
100 N TOLDO Guilherme 1992 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
101 N BELTRAN Jesus 1994 M MEX
102 N HARAVSKYI Maksym 1998 M UKR Lviv (UKR)
103 N SCHOPPA Dominik 1995 M GER OFC Bonn (GER)
104 N HATOEL Maor 1985 M ISR
105 N CHEN Haiwei 1994 M CHN
106 N POSCHARNIG Johannes 1990 M AUT FU Mödling (AUT)
107 N NG Lok Wang Lawrence 1999 M HKG
108 N LOUIE Brennan Wayne 1992 M PHI
109 N LECHNER Moritz 2000 M AUT StLFC Graz (AUT)
110 N MINUTO Martino 1988 M TUR [i] EFE SK Ankara (EUR)
111 N HEAD Connor 1999 M GBR Whitgift (GBR)
112 N HASSAN Mohamed 1997 M EGY
113 N MATHIEU Adam 1994 M USA
114 N TARASIEWICZ Maxime 1997 M POL AZS AWF Gdansk (POL)
115 N SWEET Mikhail 1996 M CAN
116 N HADLER David 1996 M TPE
117 N KOMSIC Ivan 1990 M CRO MK Dubrava (CRO)
118 N EMMER Chase 2004 M USA
119 N LI Chen 1992 M CHN
120 N REYNOLDS Tyler 1997 M AUS VFA Melbourne (AUS)
121 N NAGLE Christopher 1993 M AUS
122 N KUCEBA Vitalijs 1997 M LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
123 N CZUCKERMANN Matan 1997 M ISR
124 N CHUNG Andrew 2003 M USA
125 N YUNES Klod 1989 M UKR Lviv (UKR)
126 N KIM Hyogon 1990 M KOR
127 N MARINO Joseph 1999 M USA
127 N HSU Shuo Ting 1997 M TPE
127 N CHEN Chih Chieh 2001 M TPE
130 N ARIZAGA Raul 1989 M MEX
131 N FILES Petar 1997 M CRO MK Dubrava (CRO)
132 N OISHI Riki 1994 M JPN
133 N PAIK Joon 2000 M USA
133 N SIDO Alexandre 1996 M FRA ISSY MOUSQUETAIRES (FRA)
135 N CHASTANET Maximilien 1996 M FRA
136 N SCONZO Daniel 1995 M COL
137 N QIANG Lumin 2001 M CHN
138 N SHIH Benjamin 2001 M TPE
138 N PAZ Ethan 2002 M AUS
140 N 1st round CHAN Kyle 1990 M HKG
141 N 1st round GRONNINGSATER Eoin 1998 M IRL
142 N 1st round LEUNG Sing Ho 1995 M HKG
143 N 1st round WANG Chun Jui 1996 M TPE
144 N 1st round SCAVASIN Fernando 1984 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
145 N 1st round DELGADO LLAMAS Juan Carlos 2000 M MEX
146 N 1st round FITZGERALD Edward 1997 M AUS
147 N 1st round MOHAMMAD Yaser 1990 M KUW
147 N 1st round NEMETH Andras 1995 M HUN BHSE (HUN)
149 N 1st round HOLMES Stuart 1990 M USA
150 N 1st round PADUA Carlos M. 1998 M PUR
151 N 1st round SAMORA GERONIMO Jose Gabriel 1989 M DOM
151 N 1st round BORONTOV Pavel 1993 M RUS
153 N 1st round SOUZA Pierre 1990 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
154 N 1st round UNDA Juan Sebastian 1996 M MEX
154 N 1st round CAO Bo 2000 M CHN
156 N 1st round LOVYAGIN Maxim 1998 M RUS
157 N 1st round BIRD Harry 1998 M GBR Salle Boston (GBR)
158 N 1st round OSTACCHINI Glen 1993 M GBR
158 N 1st round CHEN Tse Yuan 1996 M TPE
160 N 1st round DALLASEN Matthew 1999 M AUS
161 N 1st round MINOTT Kamal 1997 M GBR Newham Swords (GBR)
161 N 1st round OU Feng Ming 1987 M TPE
163 N 1st round PRAUS Markus 2001 M GER SC Berlin (GER)
164 N 1st round TAN Lawrence Everett 2001 M PHI
165 N 1st round SERRI Cedrik 1991 M SVK
166 N 1st round LARGAESPADA Luis-Viterbo 1988 M NCA
167 N 1st round EVANS Cameron 2002 M GBR
168 N 1st round ROJAS PINERO Jorge L 1993 M PUR
169 N 1st round LEE Ka Fung 1995 M HKG
170 N 1st round CANCHEZ SIFUENTES Federico 1995 M PER
171 N 1st round ZHANG Zhenggang 1989 M SGP ABF Singapore (SGP)
172 N 1st round QUEVEDO David 1991 M COL
173 N 1st round SCHRAMM Nils Michael 2000 M GER OFC Bonn (GER)
173 N 1st round CERVANTES Diego 2001 M MEX
175 N 1st round SENIC Anatolii 1973 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
176 N 1st round NG Jet Shang Fei 1998 M SGP Z Fencing (SGP)
177 N 1st round JALOWICA Brandon 1999 M CAN
178 N 1st round ARIZA Isaac 2003 M PER
178 N 1st round MAROUF Loaay 2001 M EGY
178 N 1st round RISCO Martin 1997 M PER
181 N 1st round IVERSON Shane 1999 M USA
181 N 1st round SCACCABARROZZI OTERO Felipe 2001 M PER
183 N 1st round MIAWOTOE Komlan Efanam 1990 M TOG
184 N 1st round MOHAMMAD Abdulwahab 2000 M KUW
184 N 1st round MOORE Robert 1993 M POR
186 N 1st round ORIHUELA Marcio 1998 M PER
187 N 1st round LIVINGSTONE Patrick 1980 M JAM
A 1st round TAQI Ahmad 1999 M KUW
A 1st round ANDERSEN Emil-Ulrik 1987 M DEN Trekanten København (DEN)
A 1st round KIM Minkyu 1990 M KOR
A 1st round NAVARRO Reynaldo 1962 M PHI