Back to list

Results

2019 European Championships
ITA Foggia
February 22, 2019 - February 26, 2019

Foil Women's U17 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N RUSSIA       RUS
1 N KORABLINA Aleksandra 2002 F RUS
1 N BEZNOSIKOVA Anastasia 2004 F RUS
1 N BORODAENKO Alina 2004 F RUS
1 N RASSOLOVA Valeriya 2002 F RUS
2 N FRANCE       FRA
2 N DARDE Cyrielle 2003 F FRA REIMS CE (FRA)
2 N MARCAILLOU Victoire 2003 F FRA PARIS TA (FRA)
2 N LEZINSKA Lisa 2002 F FRA PARIS ST FRA (FRA)
2 N THEPAUT Venissia 2002 F FRA SEVRES JE (FRA)
3 N UKRAINE       UKR
3 N SOPIT Olga 2003 F UKR KIEW (UKR)
3 N KORLAT Nikoletta 2002 F UKR Uzhgorod (UKR)
3 N POLOZIUK Alina 2002 F UKR Nikolaev (UKR)
3 N BUDENKO Kateryna 2002 F UKR KIEW (UKR)
4 N POLAND       POL
4 N WIECZOREK Aleksandra 2002 F POL AZS AWF Poznan (POL)
4 N OKLINSKA Marta 2003 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
4 N KOLODZIEJCZYK Malwina 2003 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
4 N LACHMAN Antonina 2003 F POL AZS AWF Poznan (POL)
5 N ITALY       ITA
5 N TORTELOTTI Lucia 2002 F ITA
5 N LORENZI Margherita 2003 F ITA
5 N AMORE Giulia 2003 F ITA
5 N CALVANESE Matilde 2003 F ITA
6 N GERMANY       GER
6 N OYMANN Renee 2004 F GER FC Moers (GER)
6 N HOHENADEL Celia 2003 F GER TSG Weinheim (GER)
6 N BALLE Jennifer 2003 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
6 N HOLLAND-CUNZ Luca 2004 F GER TSG Weinheim (GER)
7 N ROMANIA       ROU
7 N CORBU Emilia 2002 F ROU CSTA Bucuresti (ROU)
7 N SOFRAN Teodora 2003 F ROU CS Satu Mare (ROU)
7 N DINCA Andreea 2005 F ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
7 N VASILE Karina 2004 F ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
8 N CZECH REPUBLIC       CZE
8 N ILLEKOVA Michala 2005 F CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
8 N SEDLAKOVA Isabela 2003 F CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
8 N KOCOUROVA Adela 2002 F CZE Sokol Brno (CZE)
8 N RUBASOVA Ema 2003 F CZE Sokol Brno (CZE)
9 N LATVIA       LAT
9 N MALNIECE Juta 2003 F LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
9 N SOLODKIHA Jekaterina 2002 F LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
9 N MASLOBOJEVA Emilija 2002 F LAT Florete (LAT)
9 N SITOVA Olga 2003 F LAT
10 N GREAT BRITAIN       GBR
10 N SILK Georgia 2002 F GBR Newham Swords (GBR)
10 N WILLIAMS-STEWART Teagan 2002 F GBR Newham Swords (GBR)
10 N RAIYAT Henna 2002 F GBR Much Wenlock Fencing Club (GBR)
10 N BEARDMORE Emily 2002 F GBR Fighting Fit FC (GBR)
11 N HUNGARY       HUN
11 N KALOCSAI Luca 2004 F HUN Torekves (HUN)
11 N CZEKMAN Luca 2002 F HUN SZTE (HUN)
11 N FENYVESI Viktoria 2003 F HUN Terezvaros (HUN)
11 N NEKIFOR Erika 2002 F HUN Torekves (HUN)
12 N SWEDEN       SWE
12 N MOBERG Therese 2003 F SWE EGF Solna (SWE)
12 N SCHREIBER Miriam 2002 F SWE GFK Göteborg (SWE)
12 N MATIC Anja 2002 F SWE GFK Göteborg (SWE)
12 N POPPEL Ankita 2003 F SWE EGF Solna (SWE)
13 N BELARUS       BLR
13 N SHAFAROSTAVA Varvara 2002 F BLR RGUOR (BLR)
13 N ULASAVA Darya 2004 F BLR RGUOR (BLR)
13 N KRYSHYNA Alena 2002 F BLR
13 N HUDKOVA Karyna 2002 F BLR
14 N TURKEY       TUR
14 N ALIOGLU Nazli Ceren 2003 F TUR Ankara Eskrim S.K. (TUR)
14 N KARATABAN Selma Defne 2004 F TUR
14 N ISBIR Alisa 2005 F TUR
14 N TASDELEN Melike 2003 F TUR Kocaeli GSK (TUR)
15 N GREECE       GRE
15 N KOURKOULOU KOUSOUNI Charitini Antonia 2002 F GRE P.A.O. ATHENS (GRE)
15 N PEDIADITAKI Marina Eleni 2002 F GRE P.A.O. ATHENS (GRE)
15 N NASKARI Ariadni 2005 F GRE O.X.GLYFADAS (GRE)
15 N SAITANI Konstantina 2003 F GRE P.A.O. ATHENS (GRE)