Back to list

Results

2019 European Championships
ITA Foggia
February 22, 2019 - February 26, 2019

Sabre Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N NARDELLA Emanuele 2003 M ITA
2 N TORRE Pietro 2002 M ITA
3 N HEATHCOCK Antonio 2002 M GER TSG Eislingen (GER)
3 N MARCIANO Giorgio 2002 M ITA
5 N MARUELLE Francois 2003 M FRA DINARD LAMES (FRA)
6 N ALPAIDZE Mikhail 2002 M GEO
7 N SANS Oscar 2002 M FRA TARBES ATE (FRA)
8 N PAGKALOS Angelos 2002 M GRE E.KOSTEA GEITONA (GRE)
9 N SCHAAFSMA Bote 2002 M NED SC Amsterdam (NED)
10 N HRYCIUK Szymon 2002 M POL Palac Mlodziezy Katowice (POL)
11 N HORVATH Gergo 2002 M HUN VASAS Budapest (HUN)
12 N NASONOV Dmitriy 2003 M RUS
13 N STAN Cosmin 2003 M ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
14 N SAHLAN Bilgehan 2003 M TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
15 N MCLELLAN Rory 2003 M GBR
16 N POGU Antoine 2002 M FRA TARBES ATE (FRA)
17 N KUZMIN Leon 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
18 N TEREKHOV Artem 2002 M RUS
19 N MADRIGAL Santiago 2004 M ESP CE-M (ESP)
20 N MEKA Valentin 2003 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
21 N GALECKI Rafal 2002 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
22 N ABATE Marco 2002 M ITA
23 N LACAZE Alexandre 2003 M FRA VINCENNES CE (FRA)
24 N ONDRIK Konrad 2003 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
25 N NITU Radu 2004 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
26 N PINTER Levente 2002 M HUN DVSZ Szigetszentmiklos (HUN)
27 N DZIUBA Viacheslav 2003 M UKR
28 N HUMEN Vasyl 2002 M UKR KIEW (UKR)
29 N CIFTCI Emirhan 2002 M TUR Kastamonu Eskrim SK (TUR)
30 N STOYCHEV Todor 2003 M BUL
31 N ROHAS-KALINOV Stefan 2002 M BUL Russe (BUL)
32 N KAZHANEUSKI Yauheni 2003 M BLR
33 N SZANTO Zoltan 2002 M HUN VASAS Budapest (HUN)
34 N KRAJNC Peter 2003 M SLO SAB Kamnik (SLO)
35 N KALENDER Muhammed Furkan 2003 M TUR Bekir Yilmaz GSK (TUR)
36 N TAFLAN Ahmet Turgut 2003 M TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
37 N KOCHENDÖRFER Ben 2002 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
38 N DINCA Elton 2002 M ROU CS RIPOSTA (ROU)
39 N KOVAL Stepan 2003 M BLR
40 N PROSSÉ Nand 2004 M BEL Sabre Noir (BEL)
41 N FRUMGARZTS David Shlomo 2003 M ISR
42 N SOVAR Marco 2004 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
43 N KARAGIORGOS Konstantinos 2003 M GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
44 N ABEJON Gael 2002 M ESP CE-M (ESP)
45 N GONZALEZ DIAZ Pablo 2002 M ESP CEB-M (ESP)
46 N RAIKIN Dimitar 2002 M BUL
47 N HRYNKEVICH Mikita 2002 M BLR
48 N HOLDSWORTH Darcy 2003 M GBR
49 N GLANC Sebastian 2002 M POL
50 N BARANTSOV Ilia 2002 M UKR
51 N CROMIE Max 2003 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
52 N KURVERS Lester 2002 M BEL Confrerie Gent (BEL)
53 N SHOSTAK Dmytro 2002 M UKR KIEW (UKR)
54 N MERKVILADZE Giorgi 2002 M GEO FC Kutaisi (GEO)
55 N GONZALEZ DIAZ Javier 2002 M ESP CEB-M (ESP)
56 N PELINSKI Oskar 2002 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
57 N 1st round AKBAROV Murad 2004 M AZE
58 N 1st round FONSECA Goncalo 2002 M POR
59 N 1st round ZAKIROV Razil 2002 M RUS
60 N 1st round VANNIEUWENBORGH Gijs 2003 M BEL SC Parcival Leuven (BEL)
61 N 1st round ARCHVADZE Vakhtangi 2002 M GEO FC Tbilisi (GEO)
62 N 1st round MÜLLER Vinzenz 2004 M AUT FUM Mödling (AUT)
63 N 1st round AGUSTSSON Kjartan Oli 2002 M ISL FC Reykjavik (ISL)
64 N 1st round ALIFRAGKIS Michalis 2002 M GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
65 N 1st round KRAL Krystof 2004 M CZE SK Houstka (CZE)
66 N 1st round SIPOLA Elmeri 2002 M FIN Tapanilan Erä Miekkailujaosto (FIN)
67 N 1st round HUSEYNLI Magsud 2004 M AZE
68 N 1st round KROUSKOS Spyridon 2003 M GRE APOLLON VRILISSION (GRE)
69 N 1st round FREEMAN Sam 2002 M GBR
70 N 1st round MAMMADOV Saleh 2004 M AZE
71 N 1st round VODENOV Valentin 2002 M BUL Svechnikov (BUL)
72 N 1st round SILFVERBERG Leevi 2002 M FIN Säiläklubi (FIN)
73 N 1st round JEREB Maks 2006 M SLO SAB Kamnik (SLO)
74 N 1st round JEREB Martin 2003 M SLO SAB Kamnik (SLO)