Back to list

Results

2019 European Championships
ITA Foggia
February 22, 2019 - February 26, 2019

Epee Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N TOLASOV Vladimir 2002 M RUS
2 N BARTKO Levente 2002 M HUN MTK (HUN)
3 N MENCARELLI Simone 2003 M ITA TOISE (ITA)
3 N REMONDINI Dario 2002 M ITA CS Forlivese (ITA)
5 N HAURI Ian 2002 M SUI SEG Geneve (SUI)
6 N LOMAGA Egor 2002 M RUS
7 N ARMALEO Filippo 2002 M ITA C. Pompilio Genova (ITA)
8 N KUBLITSKIY Mykhailo 2003 M UKR KIEW (UKR)
9 N KHOMENKO Nikita 2002 M RUS
10 N GUROV Kirill 2002 M RUS
11 N FORTIN Paul 2002 M FRA AMIENS CE (FRA)
12 N BULANDRA Jan 2002 M POL AZS AWF Katowice (POL)
13 N MANCEWICZ Mikolaj 2003 M SWE GoFK Visby (SWE)
14 N FUCHS Julian 2002 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
15 N LOPEZ CORAZON Diego 2002 M ESP SAES-BU (ESP)
16 N CHUZON Miguel Angel 2003 M ESP
17 N KESZTHELYI Zsombor 2002 M HUN AVA (HUN)
18 N FOULSHAM Jacob 2002 M GBR
19 N KO Benedek 2003 M HUN
19 N SOCHA Jan 2002 M POL PKSzerm Warszawa (POL)
21 N OSMAN-TOUSON Maruan 2002 M HUN MTK (HUN)
22 N MURRU Fabio 2002 M GER OFC Bonn (GER)
23 N COUFAL Frantisek 2003 M CZE BELA POD BEZDEZEM (CZE)
24 N OPANASENKO Andrii 2003 M UKR Kharkiv (UKR)
25 N POPA Daniel 2002 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
26 N KELLY Christopher 2003 M SWE DIF Stockholm (SWE)
27 N JEAL James 2002 M GBR
28 N JOVANOVIC Jovan 2004 M SRB
29 N COHEN Yonatan 2003 M ISR
30 N ARONOWITSCH Zeev 2002 M SWE DIF Stockholm (SWE)
31 N NAGEL Keanu 2003 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
32 N SEHIC Boris 2002 M SRB MK Silni (SRB)
33 N RADOSZ Mikolaj 2002 M POL SKS GRASS-HOPPER KALWARIA (POL)
34 N BOSNJAK PEREIRA E SILVA Philip 2002 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
35 N VINEIS Sven 2003 M SUI SEG Geneve (SUI)
36 N FUHRIMANN Jonathan 2002 M SUI FCB Bern (SUI)
37 N JINDRA Jakub 2002 M CZE Lokomotiva Pilsen (CZE)
38 N DIANE Alban 2002 M FRA BRON (FRA)
39 N CAIKOVSKIS Glebs 2003 M LAT
40 N SYROTA Mykhailo 2002 M UKR KIEW (UKR)
41 N GALABOV Yordan 2002 M BUL National Sport´s Academy (BUL)
42 N PASSAM Filippos 2002 M GRE THISEAS IRAKLIOU (GRE)
43 N ROUBAILO Niels 2003 M NED s.v. RobbSchermen (NED)
44 N PIATTI Enrico 2002 M ITA Pro Novara Scherma (ITA)
45 N LIMA Sebastiao 2002 M POR CAE (POR)
46 N PODIGUE Quentin 2002 M FRA ARRAS CE (FRA)
47 N WICHT Matteo 2002 M SUI SEG Geneve (SUI)
48 N MCKERR Isaac 2002 M GBR
49 N TALIOTIS Alexandros 2002 M CYP Nicosia FC (CYP)
50 N STATIE David 2002 M ROU CSS Quarto Buc (ROU)
51 N KOSHMAN Nikita 2002 M UKR KIEW (UKR)
52 N DRAUGEDALEN Elias 2003 M NOR Nøtterøy FK (NOR)
53 N GULIYEV Barat 2002 M AZE
53 N FRAZAO Miguel 2002 M POR CAE (POR)
55 N OLKVAM Ole Magnus 2002 M NOR Njård Fekting (NOR)
56 N AVRAMIDIS Theodoros 2002 M GRE M.ALEXANDROS KORDELIOU (GRE)
57 N YOSEF Yuval 2002 M ISR Maccabi Hod Hasharon (ISR)
58 N EGUILUZ Inigo 2002 M ESP SAES-BU (ESP)
59 N PITEUX Simon 2002 M FRA BRUAY USO (FRA)
60 N KIIROJA Jaron 2002 M EST Tallinna Mook (EST)
61 N TOBIAS Erik 2004 M EST SBSK Draakon (EST)
62 N RISTIC Ognjen 2002 M SRB MK Silni (SRB)
63 N PRIIMAGI Henrik 2003 M EST Tallinna Mook (EST)
64 N KYKKÄNEN Robert 2003 M FIN Porvoon Miekkailijat (FIN)
65 N RASPOPTSIS Evangelos 2005 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
66 N SALM Markus 2004 M EST Tallinna Mook (EST)
67 N DE LOS MOZOS Javier 2002 M ESP SAES-BU (ESP)
68 N SONTAGH Jakob 2002 M SWE DIF Stockholm (SWE)
69 N KLAUS Robert 2003 M CZE SC Praha (CZE)
70 N KITLINSKI Bartosz 2003 M POL UKS MDK Olimp (POL)
71 N RYNKEVIC Alan 2002 M LTU
72 N SURDUCAN Tudor 2002 M ROU CS Satu Mare (ROU)
73 N PIRHONEN Petri 2002 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
74 N BAKAY Sedat 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
75 N TAVOR Itamar 2002 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
76 N PLANOJEVIC Jakov 2004 M SRB MK Silni (SRB)
77 N JANJIC Gregor 2003 M AUT GFU Graz (AUT)
78 N KLAVENESS Andreas 2002 M NOR Bygdø FK (NOR)
79 N MARQUES Leonardo 2002 M POR CST (POR)
80 N DIMITROPOULOS Lampros 2002 M GRE IRIDA (GRE)
81 N 1st round NAVASARDYAN Alik 2004 M ARM
82 N 1st round ANTUNES Frederico 2002 M POR SUS (POR)
83 N 1st round LACHMAN Nathan 2003 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
83 N 1st round ZHANAL Petr 2002 M CZE
85 N 1st round SOPOLIGA Michal 2002 M SVK KSK 1903 Kosice (SVK)
86 N 1st round MURADYAN Hovhannes 2004 M ARM
87 N 1st round MNATSAKANYAN Grigor 2003 M ARM
88 N 1st round BASTON-HALL Harry 2002 M GBR DINAN EA (FRA)
89 N 1st round MIRICA Florin 2004 M ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
90 N 1st round WARREMAN Daan 2004 M NED s.v. RobbSchermen (NED)
91 N 1st round FAST Cedrik Henry 2002 M GER FS Bielefelder TG (GER)
92 N 1st round BROBAKKEN Marcus Vokes 2002 M NOR Njård Fekting (NOR)
93 N 1st round HUBER Philipp 2002 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
94 N 1st round KUHTA Marko 2003 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
95 N 1st round NIKULIN Dmitry 2003 M LAT
96 N 1st round CORVERS Mathis 2003 M BEL
97 N 1st round ALEKSANDROVSKI Matej 2002 M MKD
98 N 1st round PERKO Filip 2003 M SLO SS Nova Gorica (SLO)
99 N 1st round TRUMBELJ Viktor 2003 M SLO SK Ljubljana (SLO)
99 N 1st round RUSJAN Jan 2002 M SLO
101 N 1st round IVAKIMOV Vasil 2004 M BUL
101 N 1st round QVISTGAARD Simon 2004 M DEN Trekanten København (DEN)
103 N 1st round SRBINOSKI Petar 2004 M MKD
104 N 1st round BALER Bernard 2003 M SLO SK Ljubljana (SLO)