Back to list

Results

Coupe de la ville de Dourdan
FRA Dourdan
February 16, 2019 - February 17, 2019

Sabre Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BIBI Eliott 1999 M FRA PAU SECTION (FRA)
2 N SARON Mitchell 2000 M USA
3 N BOUREAU Paco 2001 M FRA PAU SECTION (FRA)
3 N MARTINE Thomas 1999 M FRA ST DENIS CE (FRA)
5 N NERI Matteo 1999 M ITA
6 N MEKA Valentin 2003 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
7 N HEATHCOCK Antonio 2002 M GER TSG Eislingen (GER)
8 N POZDNYAKOV Vladislav 1999 M RUS
9 N RABB Krisztian 2001 M HUN Vasas (HUN)
10 N TYULYUKOV Kirill 2001 M RUS
11 N LADEMANN Karol 1999 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
12 N MIGNUZZI Giacomo 1999 M ITA
13 N ROMA Lorenzo 2000 M ITA
14 N SCISCIOLO Fabrizio Maria 1999 M ITA
15 N WENNEMAR Bas 1999 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
16 N CADENE Remi 2001 M FRA TARBES ATE (FRA)
17 N PATRICE Sebastien 2000 M FRA GEMENOS (FRA)
18 N SOLOMON Daniel 2000 M USA
19 N LILLO Gerardo 2000 M ESP CEB-M (ESP)
20 N GYORGY Lehel 1999 M HUN UTE (HUN)
21 N CROS Baptiste 2000 M FRA ORLEANS CE (FRA)
22 N FLOREZ Carlos 2001 M ESP
23 N LEONE Samuel 1999 M FRA LOUVIERS CE (FRA)
24 N GERAUD Jules 2001 M FRA TARBES ATE (FRA)
24 N PINCHUK Maksim 1999 M BLR SCAF RB (BLR)
26 N TSELYSHEV Artem 1999 M RUS
26 N FRIEDHEIM Stefan 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
28 N NIGRI Alberto 2001 M ITA
29 N CAI Erwin 1999 M USA
30 N HUSTACHE Aime 2000 M FRA
31 N FRANCIOSA Daniele 2001 M ITA
32 N JARRY Samuel 2001 M FRA PAU SECTION (FRA)
33 N TKACHEV Andrey 1999 M RUS
34 N KHALIMBEKOV Magamed 2001 M RUS
35 N DE RIDDER Arne 2000 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
36 N POGU Antoine 2002 M FRA TARBES ATE (FRA)
37 N SZLAMA Vilmos 1999 M HUN Szigetszentmiklos (HUN)
38 N KURALBEKULY Bakdaulet 1999 M KAZ
39 N CONTRERAS Alessandro 2000 M USA
39 N FERIOLI Nico 1999 M ITA
41 N URBAN Tamas 2001 M HUN BVSC (HUN)
42 N NAGY Kristof 2001 M HUN UTE (HUN)
43 N TARASEVICH Anton 2001 M BLR SCAF RB (BLR)
44 N ROMO Brandon 2000 M MEX
45 N PERRIER Clement 1999 M FRA GEMENOS (FRA)
46 N DESMONS Tanguy 2000 M FRA ORLEANS CE (FRA)
46 N SRINUALNAD Voragun 1999 M THA
48 N GLENADEL Duncan 2001 M FRA PAU SECTION (FRA)
49 N LOPEZ DE GUERENU Jorge 2000 M ESP SAMA-M (ESP)
50 N SARKISSYAN Artyom 1999 M KAZ
51 N WALKER Christopher 2001 M USA
52 N BULDEEV Stefan 1999 M BUL Trakiya (BUL)
53 N SANTAMARIA Diego 1999 M ESP CEB-M (ESP)
54 N SZCZEPANIK Piotr 2000 M POL MUKS VICTOR (POL)
55 N DOLEGIEWICZ Filip 2000 M USA
56 N DEGEN Adrian 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
57 N FIORETTO Luca 2000 M ITA
58 N CEDERLE Matteo 1999 M ITA
59 N KOZMANOVICS Gabor 1999 M HUN UTE (HUN)
59 N KAISER Balazs 2001 M HUN UTE (HUN)
61 N MONSALVA Roberto 2001 M CHI
61 N NOSEDA Szabolcs 2001 M HUN Szigetszentmiklos (HUN)
63 N BERNE Gabin 2003 M FRA PESSAC SE (FRA)
64 N SCHMITZ Peter 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
65 N HALLIWELL Barnaby 2000 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
66 N SEEFELD Eric Simon 2001 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
67 N OSHESTOV Roman 1999 M RUS
68 N MARUELLE Francois 2003 M FRA DINARD LAMES (FRA)
69 N CABALLERO Rogelio 2001 M ESP EHB-B (ESP)
70 N SCHLAFFER Leon 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
71 N SCHICKELE Florian 2000 M FRA TARBES ATE (FRA)
72 N SANS Oscar 2002 M FRA TARBES ATE (FRA)
73 N OLLIVIER Leandre 1999 M FRA PARIS USM (FRA)
74 N HOLDSWORTH Bertie 2000 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
75 N MERKUSHKIN Alexander 1999 M RUS
76 N TOCH Karel 1999 M BEL Confrerie Gent (BEL)
76 N KALDYBEKULY Tolebi 1999 M KAZ
78 N ROMMELSPACHER Ralph 1999 M GER TSG Eislingen (GER)
78 N BIALECKI Cezary 1999 M POL MUKS VICTOR (POL)
80 N KUZMIN Leon 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
81 N BOUWMAN Dirk-Jan 2000 M NED s.v. Surtout (NED)
82 N CRAZE Jamie 1999 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
83 N ANDREONE Alexandre 2001 M FRA PAU SECTION (FRA)
84 N GAUDIN Henri 2002 M FRA PAU SECTION (FRA)
85 N TRAIKOV Daniel 2000 M BUL Sparta (BUL)
86 N HAAG Louis 2000 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
87 N REA Mattia 2001 M ITA
88 N AGHAKISHIYEV Javanshir 1999 M AZE
89 N LACAZE Alexandre 2003 M FRA VINCENNES CE (FRA)
90 N BAAKEN Matyas 2001 M HUN KRVSE (HUN)
91 N VANNIEUWENBORGH Gijs 2003 M BEL SC Parcival Leuven (BEL)
92 N MOSQUERA BELTRAN Camilo Alfonso 1999 M COL
93 N KALTER Felix 2001 M GER CTG Koblenz (GER)
94 N GENOV Galin 2000 M BUL Plovdiv BG (BUL)
94 N HEMELSOET Elias 2001 M BEL Confrerie Gent (BEL)
96 N FRIAS Saul 2002 M MEX
97 N BRONISZEWSKI Jakub 2001 M POL MUKS VICTOR (POL)
97 N SKEETE Kamar 2001 M USA
99 N FROHLICH Balint 2001 M HUN BVSC (HUN)
100 N PERROUD Adrien 1999 M SUI CEF Founex (SUI)
101 N RICHARDSON Andrew 1999 M PUR
102 A QIU Le 2001 M CHN
103 N AL JUBAINAWI Ali 2000 M IRQ
104 N VAN DYCK Jasper 2001 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
105 N FACCIOLI Tommaso 1999 M ITA
106 N 1st round ASHOUR Omar 2001 M EGY
106 N 1st round DOWSE Kieran 1999 M GBR
108 N 1st round DOCAVO Antonio 1999 M ESP CEB-M (ESP)
109 N 1st round ALHILFI Mohammed 2000 M IRQ
109 N 1st round AKHMATOV Usman 2000 M KAZ
109 N 1st round PRIGENT Basile 2003 M FRA
109 N 1st round KOTI Lorand 2000 M HUN Karpati (HUN)
113 N 1st round MCDOUGALL Alex 2000 M GBR
114 N 1st round POIZAT Alexandre 2000 M BEL [i] Ecole d'Escrime Sabre noir (EUR)
115 N 1st round BARRA Emiliano 2002 M CHI
116 N 1st round KURVERS Lester 2002 M BEL Confrerie Gent (BEL)
117 N 1st round MARTIN FRUTOS Adrian 2001 M ESP CEL-M (ESP)
118 N 1st round BOUNABI Akram 1999 M ALG Mouloudia Club d'Alger (ALG)
119 N 1st round SOLER Pau 2001 M ESP EHB-B (ESP)
120 N 1st round LOPEZ Ricardo 2003 M CHI
120 N 1st round LUKYANTSOU Viachaslau 1999 M BLR SCAF RB (BLR)
120 N 1st round MARTIN COURBE Victor 2003 M FRA
120 N 1st round ALSAEDI Ali 2001 M IRQ
124 N 1st round HAYNES Luke 2001 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
125 N 1st round JIMENEZ David 2001 M CHI
126 N 1st round FAAS Quinton 2000 M NED s.v. Surtout (NED)
126 N 1st round PAPAI Roland Ferenc 2001 M HUN UTE (HUN)
128 N 1st round PERROUD Rémi 2001 M SUI CEF Founex (SUI)
129 N 1st round MARTIN-TOLEDANO Alonso 1999 M ESP CE-M (ESP)
129 N 1st round PROSSE Mael 2001 M BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
131 N 1st round PRAT Maxime 2001 M MON
132 N 1st round CASO Roman 2003 M MEX