Back to list

Results

World Cup
ESP Sabadell
February 16, 2019 - February 17, 2019

Foil Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BORODACHEV Anton 2000 M RUS
2 N BRAVO Kenji 2001 M USA
3 N MARINI Tommaso 2000 M ITA
3 N TROSHIN Ivan 2000 M RUS CSKA Moscow (RUS)
5 N ORTS Lucas 1999 M USA
6 N DI TOMMASO Alessio 2001 M ITA
7 N DANIEL Ashton 2001 M USA
8 N BECU Bryan 2001 M FRA LYON SE (FRA)
9 N MYLNIKOV Vladislav 2000 M RUS
10 N BARMAKOV Bogdan 1999 M RUS
11 N BORODACHEV Kirill 2000 M RUS
12 N GOTTSCHALK Julian 2001 M JPN
13 N STELLA Alessandro 2000 M ITA
14 N GIACON Daniel 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
15 N EICH GOZZI Aymeric 2001 M FRA BOURG LA REINE (FRA)
16 N SAVIN Rafael 2000 M FRA CANNES CE (FRA)
17 N MARTINI Tommaso 2002 M ITA
18 N IIMURA Kazuki 2003 M JPN
19 N BABA Shunsuke 2002 M JPN
20 N OLIVARES Marcello 2001 M USA
21 N FEDOROV Daniil 2001 M RUS
22 N GASSNER Ethan 2001 M USA
23 N FUJIKURA Rui 1999 M JPN
24 N CHIAPPELLI Tommaso 1999 M ITA
25 N CZARTORYJSKI Szymon 1999 M POL Wroclawianie (POL)
26 N PINSON Simon 2000 M FRA ROUEN CE (FRA)
27 N MACHOVEC Andrew 2000 M USA
28 N JURKIEWICZ Jan 2000 M POL Budowlani Torun (POL)
28 N LOUIE Bryce 2002 M USA
30 N VELLUTI FRANZI Pietro 1999 M ITA
31 N BOROWIEC Piotr 1999 M POL Akademia Integracji (POL)
32 N PALLIER Sebastian 1999 M GBR Club Activ 8 (GBR)
33 N UENO Yuto 1999 M JPN
34 N BIBARD Tyvan 1999 M FRA SANARY CE (FRA)
35 N OTAYZA Vicente 2000 M CHI
36 N DI VEROLI Damiano 2003 M ITA G. VERNE SCHERMA (ITA)
36 N ROBIN Noe Mandiogou 2000 M FRA
38 N DANILICHEV Ignat 2001 M RUS
39 N MOTTIAT Lucas 1999 M BEL [i] Maison de l Escrime (EUR)
40 N BRETEAU Ignacio 1999 M ESP CCC-M (ESP)
41 N SEYTOR Kim 2000 M FRA
42 N DEXARCIS Lucas 2000 M FRA ISTRES SE (FRA)
43 N CIERLUK Jakub 2000 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
44 N DE ALMEIDA Dominic 1999 M GBR Fighting Fit FC (GBR)
45 N ZOONS Edo 1999 M NED SC Amsterdam (NED)
46 N ANDRIAMAMPIANINA Jules 2000 M FRA ECULLY (FRA)
47 N BEM Maciej 2001 M POL AZS AWF Poznan (POL)
48 N DOLZYCKI Jakub 2001 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
48 N MACCHI Filippo 2001 M ITA
50 N ROGER Constant 2001 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
51 N JOLLEY Isaac 2000 M GBR Chichester Fencing Club (GBR)
52 N LOMBARDI Giulio 2002 M ITA
53 N RESEGOTTI Matteo Claudio 1999 M ITA
54 N SPICHIGER Armand 2001 M FRA LYON SE (FRA)
55 N LOCK Kieren 2001 M SGP
56 N TAN Darren Jun Hao 2000 M SGP Z Fencing (SGP)
57 N SUGAWARA Kohei 1999 M JPN
58 N NAVAS Timothy 1999 M BEL CE Les 3 armes (BEL)
59 N SHERSTNEV Daniil 2001 M RUS
60 N CHUNG Andrew 2003 M USA
61 N AU EONG Tian Wei Jonathan 2000 M SGP Blade (SGP)
62 N SERVELLO Augusto Antonio 1999 M ARG CCC-M (ESP)
63 N HEAD Connor 1999 M GBR Whitgift (GBR)
64 N LUTAR Lucas 2003 M PER
65 N LIM Matthew James Quan Rong 2002 M SGP
66 N SPLIT Olivier 1999 M NED SC Noord (NED)
67 N NAKAMURA Taro 2000 M JPN
68 N KAWAMURA Kyota 2000 M JPN
69 N TAN Lawrence Everett 2001 M PHI
70 N SCHUBERT Max 2001 M AUT FUM Mödling (AUT)
71 N DUALEH Quincy 2001 M NED s.v. Ter Weer (NED)
72 N JANS KOHNEKE Teun 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
73 N EBERHARDT Julien 2001 M FRA ST MAIXENT (FRA)
74 N MACEDO Luis 2000 M POR GCP (POR)
75 N GONZALEZ ANDRE Julio 1999 M ESP SAMA-M (ESP)
76 N VALETTI Luca 2000 M RSA Blues Cape Town (RSA)
77 N FERNANDEZ HERNANDEZ Erik 2001 M ESP CESJV-B (ESP)
78 N POON Alvin 2002 M CAN
79 N GARCIA MORENO Alejandro 2001 M ESP ATENEO-M (ESP)
80 N DAHLIN Svante 1999 M SWE KFK Kalmar (SWE)
80 N SEYFRIED Kacper 2000 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
82 N SIGURDSSON Daniel Thor Lindal 2001 M ISL FC Reykjavik (ISL)
83 N FAUCONNIER Basile 1999 M BEL
84 N ALARCON Leopoldo 2001 M CHI
85 N ZOONS Axel 2001 M NED SC Amsterdam (NED)
86 N MARCOS Enrique 2000 M ESP
87 N ALARCON Gustavo 1999 M CHI
88 N LACASTA Daniel 2000 M ESP SAMA-M (ESP)
89 N 1st round ZHANG Songhao Steven 2002 M CAN
90 N 1st round NUNEZ ARANDA Rafael 1999 M ESP SAMA-M (ESP)
91 N 1st round VARGAS ESCOBAR Tomas 2001 M COL
92 N 1st round SZCZYPINSKI Kacper 2001 M POL Wroclawianie (POL)
93 N 1st round GONZALEZ ANDRE Gabriel 2001 M ESP SAMA-M (ESP)
94 N 1st round DIAZ ESCALONA Mario 2002 M ESP CCC-M (ESP)
95 N 1st round MARINO Nicolas 1999 M ARG ANGERS SCO (FRA)
96 N 1st round OWAIDA Ali 2000 M QAT
97 N 1st round SUHA Adam 2001 M HUN Terezvaros (HUN)
98 N 1st round MCGILLION-MOORE Jake 2002 M IRL
99 N 1st round GUMA Arnau 2003 M ESP CESJV-B (ESP)
100 N 1st round DELPRATO Luca 2002 M ARG
100 N 1st round PROMMEL Wouter 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
102 N 1st round FRANZONI Giuseppe 2003 M ITA
103 N 1st round THOMPSON Michael 2000 M IRL
104 N 1st round AHLSTEDT Eimer 2000 M SWE GFK Göteborg (SWE)
105 N 1st round ZABALA Juan 2003 M ESP CCC-M (ESP)
106 N 1st round COSTA Danilo 2001 M POR EDV (POR)
106 N 1st round GARCIA MUR Adria 2003 M ESP CESJV-B (ESP)
106 N 1st round LOPEZ GOMEZ Jose Miguel 1999 M ESP CEH-H (ESP)
109 N 1st round ZAKRZEWSKI Jan 2000 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
110 N 1st round GOMEZ Eloy 2002 M ESP
110 N 1st round FERNANDEZ HERNANDEZ Alan 2004 M ESP CESJV-B (ESP)
110 N 1st round BRAVO Sahel 2003 M ESP
113 N 1st round KRIVOY Matias 2000 M ARG
114 N 1st round CALVO Yann 2001 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
114 N 1st round DE PAZ Vidal 2004 M ESP ATENEO-M (ESP)
114 N 1st round KAUTH Levin 2001 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
117 N 1st round ROBINSON Stuart 2001 M CAN
118 N 1st round SANTANA Alejandro 2002 M ESP ATENEO-M (ESP)