Back to list

Results

Challenge Licciardi
FRA Aix-en-Provence
January 27, 2018 - January 28, 2018

Foil Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 EDIRI Alexandre 1998 M FRA MEAUX CE (FRA)
2 KUMBLA Sidarth 1998 M USA
3 MACHOVEC Andrew 2000 M USA
3 BORODACHEV Kirill 2000 M RUS
5 ROGER Wallerand 1998 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
6 MARINI Tommaso 2000 M ITA
7 NAGANO Yudai 1998 M JPN
8 CZARTORYJSKI Szymon 1999 M POL Wroclawianie (POL)
9 SUZUMURA Kenta 1998 M JPN
10 ITKIN Nick 1999 M USA
11 BORODACHEV Anton 2000 M RUS
12 LOISEL Pierre 1998 M FRA VILLEJUIF US (FRA)
13 SAVIN Rafael 2000 M FRA CANNES CE (FRA)
14 PISTORIO Federico 2000 M ITA
15 LI Michael 1999 M USA
16 BECU Bryan 2001 M FRA LYON SE (FRA)
17 DAL SANTO Alvise 1998 M ITA
17 SEMENYUK Grigoriy 1998 M RUS
19 ITO Takuma 1998 M JPN
20 HAMZA Mohamed 2000 M EGY
21 SEYTOR Kim 2000 M FRA
22 DE ALMEIDA Dominic 1999 M GBR Fighting Fit FC (GBR)
22 DE GREEF Stef 1998 M BEL
24 DELBERGUE Luis Alfonso 1998 M ESP FED-M (ESP)
25 SERVELLO Augusto Antonio 1999 M ARG CCC-M (ESP)
26 KLEIN Luis 1999 M GER TSG Weinheim (GER)
27 STELLA Alessandro 2000 M ITA
28 PICHLER Leonardo 1998 M GER OSC Potsdam (GER)
29 SPICHIGER Armand 2001 M FRA LYON SE (FRA)
30 GOMBOS Tom 1998 M ROU FC Tauberbischofsheim (GER)
31 ZINNATULLIN Artur 1998 M RUS
32 FUJIKURA Rui 1999 M JPN
33 MOELIS Samuel 1998 M USA
34 FUNARO Andrea 1998 M ITA
34 VELLUTI FRANZI Pietro 1999 M ITA
36 RESEGOTTI Matteo Claudio 1999 M ITA
36 DANIEL Ashton 2001 M USA
38 TIRADO Sebastian A. 2000 M PUR
39 CASTANIE Valerian 2002 M FRA
40 VETROV Nikita 1998 M RUS
41 VAN CAMPENHOUT Stef 1998 M BEL Brussels Fencing Club (BEL)
42 TROSHIN Ivan 2000 M RUS CSKA Moscow (RUS)
43 JURKIEWICZ Jan 2000 M POL Budowlani Torun (POL)
44 ZHENG Andrew 2001 M USA
45 TKACH Daniil 2002 M UKR Nikolaev (UKR)
46 WINTERBERG-POULSEN Jonas 2001 M DEN Trekanten København (DEN)
47 LOVYAGIN Maxim 1998 M RUS
48 ANDRIAMAMPIANINA Jules 2000 M FRA ECULLY (FRA)
49 VELLA Rosario 1998 M GER TSG Weinheim (GER)
50 BARMAKOV Bogdan 1999 M RUS
51 JOLLEY Isaac 2000 M GBR Chichester Fencing Club (GBR)
52 CHIAPPELLI Tommaso 1999 M ITA
53 CUK Veljko 2000 M SRB MK Vojvodina (SRB)
54 MENKUER Engin Batuhan 1998 M TUR [i] EFE SK Ankara (EUR)
55 MADER Joffrey 1998 M FRA NICE OGC (FRA)
56 COLL GARI Mateu 1998 M ESP CCC-M (ESP)
57 MICHAUT Loic 1999 M FRA LYON SE (FRA)
57 AHLSTEDT Eimer 2000 M SWE GFK Göteborg (SWE)
59 MARINO Nicolas 1999 M ARG ANGERS SCO (FRA)
60 BEM Maciej 2001 M POL AZS AWF Poznan (POL)
61 SANAA Youssef 2000 M EGY
62 ZIEGON Anton 1999 M GER KTF Luitpold München (GER)
63 GAINULLIN Danil 1999 M RUS
64 BRETEAU Ignacio 1999 M ESP CCC-M (ESP)
65 PIRVA Alexandru 2001 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
66 OLIVARES Marcello 2001 M USA
67 BRAVO Kenji 2001 M USA
68 DI TOMMASO Alessio 2001 M ITA
69 RUDNICKI Mikolaj 1998 M POL AZS AWF Gdansk (POL)
70 UENO Yuto 1999 M JPN
71 FRUHAUF Benjamin 1998 M HUN MTK (HUN)
72 TOMIDA Yusaku 1999 M JPN
73 ERCAN Kerem 2001 M GER OFC Bonn (GER)
74 FILIPPI Davide 1998 M ITA AS Padova (ITA)
75 TAKAHASHI Ren 1998 M JPN
76 BOROWIEC Piotr 1999 M POL Akademia Integracji (POL)
77 LANDORPH Sophus 1999 M DEN Trekanten København (DEN)
78 VARAS Erik Gabriel 1999 M ARG
79 BELLOVICZ Gabor 1998 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
80 MOTTIAT Lucas 1999 M BEL [i] Maison de l Escrime (EUR)
81 AVELAR Luis 1998 M POR GCP (POR)
82 ABRAHAMS Matthew 2000 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
83 WOJTKOWIAK Adrian 1998 M POL AZS AWF Poznan (POL)
84 MASSOL Lambert 1998 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
85 HARAVSKYI Maksym 1998 M UKR Lviv (UKR)
86 HAMLESCHER Magnus 1998 M GER OFC Bonn (GER)
86 MARROQUIN Diego 1999 M MEX
88 JABOUILLE Mathys 2000 M FRA CHAMBERY CE (FRA)
88 PINSON Simon 2000 M FRA ROUEN CE (FRA)
90 CRNJAK Tom 1998 M BEL
90 VALEUR Maxim 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
92 HEAD Connor 1999 M GBR Whitgift (GBR)
93 PALLIER Sebastian 1999 M GBR Club Activ 8 (GBR)
94 CHARREU Jose 1998 M POR
95 LECONTE Raphael 1998 M FRA AUBERVILLIER (FRA)
95 ROBIN Noe Mandiogou 2000 M FRA
95 ASHBY Douglas 2000 M GBR St Benedicts (GBR)
98 BIBARD Tyvan 1999 M FRA SANARY CE (FRA)
99 MESZAROS Tamas 1998 M HUN UTE Budapest (HUN)
100 ROSU Silviu 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
101 GOC Bartosz 2000 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
101 MACEDO Luis 2000 M POR GCP (POR)
103 SZCZYPINSKI Kacper 2001 M POL Wroclawianie (POL)
104 ZAKRZEWSKI Jan 2000 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
105 ZOONS Edo 1999 M NED SC Amsterdam (NED)
106 DE RUITER Job 1998 M NED Holland Schermen (NED)
107 TIEMANN Max 1998 M GER Fencing Team Bocholt (GER)
108 WIEMANN Martin 2000 M GER Eintracht Duisburg (GER)
108 METOUI Mohamed Aziz 1998 M TUN BOURG LA REINE (FRA)
110 DANCKWARDT Mathias 1998 M DEN Trekanten København (DEN)
111 ROGER Constant 2001 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
112 JONES Alexander 1999 M GBR Salle Kiss FC (GBR)
113 SUGAWARA Kohei 1999 M JPN
114 LEFEBVRE Loick 2001 M FRA HENIN BEAUMONT (FRA)
115 PODRALSKI Adam 2002 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
116 MACCHI Filippo 2001 M ITA
117 YUEN Chun Hei James 1998 M HKG
118 GAYDUK Yaroslav 1998 M UKR
118 WESTESSON Malte 2001 M SWE GFK Göteborg (SWE)
120 DE JONG Olivier 1998 M NED Holland Schermen (NED)
121 RENNER Moritz 2001 M GER TSG Weinheim (GER)
122 COLON LOPEZ Cesar 2002 M PUR
123 KAWAMURA Kyota 2000 M JPN
124 BATES Ben 1998 M GBR Bath Sword Club (GBR)
124 EBERHARDT Julien 2001 M FRA ST MAIXENT (FRA)
126 BOROWIAK Arwen 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
127 OWAIDA Ali 2000 M QAT
128 KISS Daniel 1998 M HUN Salle Kiss FC (GBR)
129 PRAUS Markus 2001 M GER SC Berlin (GER)
130 IVERSON Shane 1999 M USA
131 NAVAS Timothy 1999 M BEL CE Les 3 armes (BEL)
132 CIERLUK Jakub 2000 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
133 GARCIA PRADO Santiago 1998 M ESP SAMA-M (ESP)
133 LANG Jacob Brandt 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
135 BEKBULAT Gorkem 1999 M TUR
136 HOIDA Danyil 2000 M UKR KIEW (UKR)
137 HUTHMANN Erik-Elmar 1999 M AUT AFCS Salzburg (AUT)
138 DAHLIN Svante 1999 M SWE KFK Kalmar (SWE)
139 WILLIAMS Robert 1998 M GBR Bath Sword Club (GBR)
140 ZOONS Axel 2001 M NED SC Amsterdam (NED)
141 1st round KAIN Martin 1999 M AUT AFCS Salzburg (AUT)
142 1st round SPLIT Olivier 1999 M NED SC Noord (NED)
143 1st round KAJBJER Petter 1998 M SWE KFK Kalmar (SWE)
143 1st round OZYALCIN Utku 2002 M TUR
145 1st round DUALEH Quincy 2001 M NED s.v. Ter Weer (NED)
146 1st round PADUA Carlos M. 1998 M PUR
147 1st round DING Allan 2001 M USA
147 1st round CHENG Julian 2000 M USA
147 1st round PETRINI Felix 2001 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
150 1st round KAJBJER Albin 1998 M SWE KFK Kalmar (SWE)
150 1st round SAUKANS Olafs 1998 M LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
150 1st round CANDESCU Cristian 1999 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
153 1st round ARCHER Ciaran 1998 M GBR Newham Swords (GBR)
154 1st round MARIOTTI Filippo 1999 M ITA
155 1st round IONICA Andrei 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
156 1st round PIZZIGNACCO Alexander 2000 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
157 1st round PERSSON Sebastian 1998 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
158 1st round FAUCONNIER Basile 1999 M BEL
159 1st round SOULIOS Rafail Apostolos 1999 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
160 1st round KUBIAK Filip 1998 M POL AZS AWF Poznan (POL)
160 1st round RAPOPORT Yaakov Ber 1999 M ISR
162 1st round CRISMER Augustin 2000 M BEL CE Embourg (BEL)
163 1st round EYUPOGLU Alp 2002 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
164 1st round HOWLETT Edmund 2000 M GBR Fernwood Sword Club (GBR)
165 1st round GARCIA MORENO Alejandro 2001 M ESP ATENEO-M (ESP)
166 1st round GREN Fredrik 2001 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
167 1st round PEDRO Francisco 1999 M POR GCP (POR)
168 1st round POPPEL Martin 1999 M SWE EGF Solna (SWE)
168 1st round ELKAYAM Ohad 2000 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
168 1st round ULUTAS Denizhan 1999 M TUR Istanbul Hasal (TUR)
171 1st round YILMAZ Arda Birtan 2000 M TUR Istanbul Ferdi (TUR)
172 1st round LEWIS Celyn 1998 M GBR Cardiff (GBR)
173 1st round THOMPSON Michael 2000 M IRL
174 1st round FERREIRA Nathan 1998 M BRA ECP Pinheiros (BRA)