Back to list

Results

Riposta Cup
ROU Bucharest
February 2, 2019 - February 3, 2019

Sabre Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N PANTIS Ilinca 2003 F ROU CS RIPOSTA (ROU)
2 N IACOB Emma 2002 F ROU ACS DUEL BUCURESTI (ROU)
3 N KEFALA Konstantina 2005 F GRE E.KOSTEA GEITONA (GRE)
3 N SERBAN Denisa 2004 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
5 N CHARKVIANI Tamari 2002 F GEO FC Kutaisi (GEO)
6 N KURTULMUS Maya Atac 2002 F TUR PARAT RIPOST SK (TUR)
7 N POPA Patricia 2005 F ROU ACS DUEL BUCURESTI (ROU)
8 N ATANASOVA Kalina 2006 F BUL
9 N CIOBANU Roberta 2003 F ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
10 N CHITU Mihaela 2002 F ROU CS RIPOSTA (ROU)
11 N STEFANESCU Alyssa 2004 F ROU CS RIPOSTA (ROU)
12 N IVANOVA Beloslava 2003 F BUL CSKA (BUL)
13 N ULUSALOGLU Isil 2003 F TUR TED SK (TUR)
14 N BOTEZATU Ana Maria 2004 F ROU CSM Brasov (ROU)
15 N SCHAA Anahi 2002 F CHI
16 N MARTINAS Maria 2004 F ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
17 N BADEA Maria 2004 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
18 N STAN Amalia 2005 F ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
18 N NEIKOVA Emma 2005 F BUL
20 N BRAVO Leire 2004 F ESP
21 N AYDOGAN Delfin Su 2003 F TUR Bursa Ferdi (TUR)
22 N NEAGU Teodora 2004 F ROU CSM IASI (ROU)
23 N MARGUCCIO Alice 2002 F ITA
24 N MIHAILOVA Ana 2004 F BUL
25 N AKSEL Sude 2004 F TUR Baskent Eskrim Sk (TUR)
26 N KAYA Tugce Rana 2004 F TUR
27 N WILSON Isley 2004 F USA
27 N MARTIN GOMEZ Candela 2003 F ESP
29 N ALEXE Maria 2005 F ROU
30 N MATAIEV Natalie 2003 F USA
31 N SERBANOIU Andreea 2005 F ROU
32 N MORRETTA Beatrice 2003 F ITA
33 N KURT Zeynep 2003 F TUR PARS ESK SK (TUR)
34 N NIKOLOVA Mihaela 2005 F BUL Korsar (BUL)
35 N KERKESER Maya 2004 F TUR
35 N KONSTANTAKOPOULOU Despoina 2003 F GRE OLYMPIACOS (GRE)
37 N LILLO Rosario 2003 F ESP CEB-M (ESP)
38 N DANCIU Vanessa 2003 F ROU CSM Brasov (ROU)
39 N SOYAK BELIZ 2004 F TUR
40 N ZAHARINOVA Gabriela 2003 F BUL Korsar (BUL)
41 N MOROIANU Laura 2003 F ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
42 N SECCHI Giulia Benedetta 2003 F ITA
43 N KOBOZEVA Tamara 2003 F USA
44 N DUMITRU Catinca 2005 F ROU
45 N PAPATHEODOROU Antonia Argyro 2005 F GRE
46 N SEBENIK Ana 2004 F SLO SAB Kamnik (SLO)
47 N MAFFUCCI Susanna 2003 F ITA
48 N MUNTEANU Magdalena 2003 F ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
49 N PETROLO Viola 2003 F ITA GIARDINO MILANO (ITA)
50 N THEODOSI Vasiliki 2005 F GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
51 N CARP Daria 2005 F ROU CSM IASI (ROU)
52 N OARGA Teodora 2006 F ROU CSTA Bucuresti (ROU)
52 N STATIE Bianca 2005 F ROU CSM Brasov (ROU)
54 N GONZALEZ ALCALDE Candela 2004 F ESP
55 N SHAVARSH Viktoria 2004 F BUL
56 N BENCIU Rosemarie 2006 F ROU CS RIPOSTA (ROU)
57 N OVESIA Anna 2005 F ROU CSM Brasov (ROU)
58 N MILANOVA Kristina 2004 F BUL Korsar (BUL)
59 N GREGORY Alex-Beatrice 2003 F BUL
60 N 1st round CELEP Bahar 2005 F TUR
61 N 1st round GAZEPIDI Maria Eleni 2004 F GRE A.E.K. ATHENS (GRE)
62 N 1st round DUVAN Irmak 2004 F TUR
63 N 1st round SAVA MUSTEATA Cela 2003 F ROU CS RIPOSTA (ROU)
64 N 1st round TESTASECCA Ginevra 2004 F ITA
65 N 1st round LIVANOU Eirini 2006 F GRE A.O.ASPIDA (GRE)
66 N 1st round GHEORGHE Andreea Cristina 2004 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
67 N 1st round POPOVICI Diana 2003 F ROU CSS Unirea Iasi (ROU)
68 N 1st round DELLA PEDRINA Anna 2003 F ITA
69 N 1st round MITRUS Alexandra 2006 F ROU
70 N 1st round DOBROGEAN Bianca 2003 F ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
71 N 1st round NASTASE Maria Bianca 2005 F ROU
72 N 1st round AFONSO Catarina Mendes 2004 F POR
73 N 1st round PRICOPI Bianca 2006 F ROU
74 N 1st round BIANCHI ALBRICI Irene 2003 F ITA