Back to list

Results

"arcona LIVING Cup" Trophäe der Friedensstadt Osnabrück
GER Osnabrück
January 19, 2019 - January 20, 2019

Epee Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N VELTRUP Paul 2001 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
2 N DERKSEN Ruben 2000 M NED s.v. Scaramouche (NED)
3 N BIRKENMAIER Marco 1999 M GER TSG Reutlingen (GER)
3 N GUDERA Jonas 1999 M GER Fechtverein Heidelberg (GER)
5 N WECKERLE Tobias 2000 M GER SV Böblingen (GER)
6 N RIEBLINGER Manuel 1999 M GER TV Augsburg (GER)
7 N FENDT Lucas 1999 M GER Heidenheimer SB (GER)
8 N HEIMSOETH Clemens 2000 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
9 N ZENS Philipp 2001 M LUX CE Sud (LUX)
10 N KÄMEREIT Maximilian Rubens 2001 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
11 N BOPP Dietrich 2001 M GER PST Trier (GER)
12 N FAST Cedrik Henry 2002 M GER FS Bielefelder TG (GER)
13 N KIEBULA Artur 2002 M GER Osnabrücker SC (GER)
14 N DRAUGEDALEN Elias 2003 M NOR Nøtterøy FK (NOR)
15 N HUSEMANN Luca 1999 M GER EFG Essen (GER)
16 N LOCHNER Jan-Christoph 2001 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
17 N DEHN Julius 2000 M GER EFG Essen (GER)
18 N TALAN Jan 2000 M GER TV Augsburg (GER)
19 N IXKES Tassilo Che Maria 2001 M GER Frankfurter TV (GER)
20 N VOLK Gabriel 2000 M GER Päd. Baden Baden (GER)
21 N VON LAUE Gerrit 2001 M GER TSG Reutlingen (GER)
22 N KOLDITZ Hendrik-Kilian 2002 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
23 N SCHMITT SPELLMANN Jonas 2000 M GER Quernheimer FC (GER)
24 N KLEINER Lukas 2000 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
25 N ENZMANN Jonas 2000 M GER FC Leipzig (GER)
26 N WINKLER Sebastian 2001 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
27 N HAAS Luca 2001 M GER Fechterring Hochwald (GER)
28 N SCHMITT Christopher 2001 M GER TSF Ditzingen (GER)
29 N FISCHER Artur 2000 M GER FC Leipzig (GER)
30 N BRANDTS Robert 2002 M GER Lüdenscheider TV (GER)
31 N TREBIS Michael 2003 M GER Mannheimer FC (GER)
32 N MICHALSKI Julius 2001 M GER FC Leipzig (GER)
33 N WEISE Max 2001 M GER TSG Reutlingen (GER)
34 N BAKAY Sedat 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
35 N BONGARD Louis 2000 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
36 N NAGEL Keanu 2003 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
37 N ZIMMERMANN Henri 2001 M GER Heidenheimer SB (GER)
38 N LINOW Rasmus 2001 M GER SC Itzehoe (GER)
39 N ZEWE Maxim 2001 M NED Fencing Ermelo (NED)
40 N SPIERZAK Lorenz 2004 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
41 N GIEßER Leon 2001 M GER FC Leipzig (GER)
42 N PFANDER Emil 2002 M GER TSG Reutlingen (GER)
43 N SCHULZE Finn 1999 M GER TSG Reutlingen (GER)
44 N FISCHER Marcel 2000 M GER BW Schneidhain (GER)
45 N BLUM Jakob 2001 M GER Heidenheimer SB (GER)
46 N FARKAS Domos 2003 M HUN
47 N THIELE Tom 2000 M GER FC Leipzig (GER)
48 N REMPFER Fabio 2000 M GER TSG Reutlingen (GER)
49 N KALTSAMIS Alexander 2002 M GER TSG Reutlingen (GER)
50 N SEYD Julian Dominic 1999 M GER Heidenheimer SB (GER)
51 N KELPE Bendix 2003 M GER FG Segeberg (GER)
52 N BOORZ Jonas 2003 M GER Heidenheimer SB (GER)
53 N MARX Valentino 2003 M GER Fechterring Hochwald (GER)
54 N MEIER Kassian 2004 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
55 N KAZMAIER Julius 2003 M GER TSG Reutlingen (GER)
56 N KUMMER Gernot 2003 M GER Heidenheimer SB (GER)
57 N PLEITZ Benjamin 1999 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
58 N SCHUCHART Alexej 2001 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
59 N WILLRETT Moritz 2001 M GER TSF Ditzingen (GER)
60 N OLDENBURG Finn 2002 M GER SSG Bensheim (GER)
61 N WIESE Hendrik 2002 M GER Osnabrücker SC (GER)
62 N POST Arnout 2002 M NED Fencing Ermelo (NED)
63 N JIMENEZ Carlos 2002 M GER TSF Ditzingen (GER)
64 N FERMOR Henry 1999 M GER FG Segeberg (GER)
65 N RIEBLINGER Fabian 1999 M GER TV Augsburg (GER)
66 N STEPHAN Felix 2001 M GER FC Leipzig (GER)
67 N ENDLÉ Filip 2003 M FRA Eintracht Frankfurt (GER)
68 N POLNER David 2000 M GER Osnabrücker SC (GER)
69 N MIDDENDORF Justus 2003 M GER Osnabrücker SC (GER)
70 N RITZ Janik 2004 M GER Heidenheimer SB (GER)
71 N SCHENKENGEL Benedict 2004 M GER Heidenheimer SB (GER)
72 N BEHR Stephan 2002 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
73 N SHAPIRO Ronald 2001 M GER TSF Ditzingen (GER)
74 N BREKER Henri 2003 M GER Lohausener SV (GER)
75 N EßER Lennart 2000 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
76 N BAUER Aaron 1999 M GER FC Rüsselsheim (GER)
77 N KRACK Tobias 2002 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
78 N PRINZ Niklas 2001 M LUX TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
79 N DETEMBLE Alexander 2003 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
80 N PETERS Tamino 2001 M GER MTV München (GER)
81 N ECKHARDT Tobias 2001 M GER SC Itzehoe (GER)
82 N BOEHNKE Joram 2000 M GER FG Segeberg (GER)
83 N PERING Julius 2003 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
84 N FIP Johannes 2003 M GER Osnabrücker SC (GER)
85 N SCHULZE-STEINEN Eino 2000 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
86 N AUERSWALD Marius 1999 M GER Fechtzentrum TSV Hagen (GER)
87 N RENZ Dominik 2004 M GER TSV Laupheim (GER)
88 N FERMOR William 2002 M GER FG Segeberg (GER)
89 N Round KIRCHNER Tim 2003 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
90 N Round LUTHER Nicolas 2003 M GER FG Segeberg (GER)
90 N Round RÖDER Marius 2002 M GER TV Paderborn (GER)
92 N Round OLLERMANN Paul 2002 M GER Osnabrücker SC (GER)
93 N Round DITHMAR Benjamin 2003 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
94 N Round SCHMIDT Wilram 2002 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
94 N Round LUTZ Raphael 2000 M GER TSG Reutlingen (GER)
96 N Round KOLDITZ Ian-Etienne 2004 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
97 N Round MÜLLER Yannis 2003 M GER Osnabrücker SC (GER)
98 N Round NÄHRING Till 2004 M GER TV Dillenburg (GER)
99 N Round WEIGEL Johannes 1999 M GER Musketier Marktredwitz (GER)
100 N Round VIDELER Jasper 2002 M NED s.v. Beau Geste (NED)
101 N Round REISER Cedric 2002 M GER Heidenheimer SB (GER)
102 N Round KALLENBRUNNEN Mark 1999 M GER Fechtzentrum Maxdorf (GER)
103 N Round JENN Keanu 2001 M GER FC Oldenburg (GER)
104 N Round DIEMER Simeon 2002 M GER TV Paderborn (GER)
105 N Round WASZAK Phil 1999 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
106 N Round VEENENBOS Konrad 2004 M NED FC Almere (NED)
106 N Round DINANDT Floris-Tijmen 2004 M NED Twentsche s.v. Agilité (NED)
108 N Round WARREMAN Daan 2004 M NED s.v. RobbSchermen (NED)
109 N 1st round WICHMANN Daniel 2002 M GER TSF Ditzingen (GER)
109 N 1st round HALBLEIB Nils 2004 M GER SC Itzehoe (GER)
111 N 1st round KAMBACH Linus 2003 M GER SV Vorwärts Nordhorn (GER)
112 N 1st round MEINHARDT Markus 2000 M GER Mannheimer FC (GER)
113 N 1st round RITZ Felix 2002 M GER Heidenheimer SB (GER)
114 N 1st round GECKELER Dominik 2000 M GER TSG Reutlingen (GER)
115 N 1st round SCHWITZER Benjamin 2003 M GER Fechtverein Heidelberg (GER)
115 N 1st round PONCE HENRICH Sebastian 2001 M GER FC Grunewald (GER)
115 N 1st round DEIßLER Niklas 1999 M GER Heidenheimer SB (GER)
118 N 1st round KLAVENESS Andreas 2002 M NOR Bygdø FK (NOR)
119 N 1st round STOLTE Quinn 2004 M GER FC Berlin Südwest (GER)
120 N 1st round FROESE Linus 2002 M GER TV Neheim (GER)
121 N 1st round LENDERINK Raul 2003 M NED Deventer S.V. (NED)
122 N 1st round BERGER Steven 2004 M GER FC Berlin Südwest (GER)
123 N 1st round IXKES Tibór Leander 2004 M GER Frankfurter TV (GER)
124 N 1st round CAYCEDON Carlos 2002 M COL FC Tauberbischofsheim (GER)
125 N 1st round HOEVENAARS Jari 2003 M NED Deventer S.V. (NED)
126 N 1st round MOUSTAFA Kian 2003 M GER MTV Minden (GER)
127 N 1st round IXKES Andór Bélà 2004 M GER Frankfurter TV (GER)
128 N 1st round DERGAY David 2004 M GER FC Offenbach (GER)
129 N 1st round HASSE Malte 2002 M GER SV Alfeld (GER)
130 N 1st round BERNZEN Henrik 2003 M GER Osnabrücker SC (GER)
130 N 1st round HAPPE Philipp 2001 M GER EFG Essen (GER)
132 N 1st round LOHSE Friedrich 2004 M GER MTV Minden (GER)
133 N 1st round EHRINGHAUS Mika 2004 M GER TV Dillenburg (GER)
134 N 1st round RÖHM Nils 2003 M GER TSG Reutlingen (GER)
134 N 1st round SIEWERT Darius 2004 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
136 N 1st round WALL Arsenij Cornelius 2003 M GER Elmshorner MTV (GER)