Back to list

Results

Challenge Licciardi
FRA Aix-en-Provence
January 19, 2019 - January 20, 2019

Foil Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MARINI Tommaso 2000 M ITA
2 N BORODACHEV Anton 2000 M RUS
3 N CUK Veljko 2000 M SRB MK Vojvodina (SRB)
3 N TOURETTE Geoffrey 1999 M USA
5 N WINTERBERG-POULSEN Jonas 2001 M DEN Trekanten København (DEN)
6 N STELLA Alessandro 2000 M ITA
7 N BORODACHEV Kirill 2000 M RUS
8 N UENO Yuto 1999 M JPN
9 N GIACON Daniel 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
10 N DANIEL Ashton 2001 M USA
11 N VELLUTI FRANZI Pietro 1999 M ITA
12 N EICH GOZZI Aymeric 2001 M FRA BOURG LA REINE (FRA)
13 N SAVIN Rafael 2000 M FRA CANNES CE (FRA)
14 N BEM Maciej 2001 M POL AZS AWF Poznan (POL)
15 N IIMURA Kazuki 2003 M JPN
16 N TAN Darren Jun Hao 2000 M SGP Z Fencing (SGP)
17 N ROGER Constant 2001 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
18 N PISTORIO Federico 2000 M ITA
19 N FEDOROV Daniil 2001 M RUS
20 N LI Michael 1999 M USA
21 N BRAVO Kenji 2001 M USA
22 N JURKIEWICZ Jan 2000 M POL Budowlani Torun (POL)
23 N SERVELLO Augusto Antonio 1999 M ARG CCC-M (ESP)
24 N DI TOMMASO Alessio 2001 M ITA
24 N MACHOVEC Andrew 2000 M USA
26 N LONSDALE William 2002 M GBR Louth Fencing Club (GBR)
27 N BIBARD Tyvan 1999 M FRA SANARY CE (FRA)
28 N RESEGOTTI Matteo Claudio 1999 M ITA
29 N BECU Bryan 2001 M FRA LYON SE (FRA)
30 N PALLIER Sebastian 1999 M GBR Club Activ 8 (GBR)
31 N HOLLAND Niklas 2002 M CAN OFC Bonn (GER)
32 N ZHENG Andrew 2001 M USA
33 N MYLNIKOV Vladislav 2000 M RUS
34 N MARINO Nicolas 1999 M ARG ANGERS SCO (FRA)
35 N KLEIN Luis 1999 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
36 N LANG Jacob Brandt 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
37 N GASSNER Ethan 2001 M USA
38 N PAIK Joon 2000 M USA
39 N EBERHARDT Julien 2001 M FRA ST MAIXENT (FRA)
40 N SEYTOR Kim 2000 M FRA
41 N PINSON Simon 2000 M FRA ROUEN CE (FRA)
42 N SZEMES Gergo 2003 M HUN Kunszentmiklósi Vivóegylet (HUN)
43 N SPICHIGER Armand 2001 M FRA LYON SE (FRA)
44 N AIELLO Tommaso 1999 M ITA
45 N BRETEAU Ignacio 1999 M ESP CCC-M (ESP)
46 N MAIOR Matyas 2000 M HUN Torekves (HUN)
47 N GALLY Maxime 1999 M FRA
47 N TIO Maximus Jun Hong 2002 M SGP Z Fencing (SGP)
47 N TROSHIN Ivan 2000 M RUS CSKA Moscow (RUS)
50 N CASTANIE Valerian 2002 M FRA
51 N GUILLAUME Jean 2002 M FRA MENNECY (FRA)
52 N BAZULEV Vadim 2001 M RUS
53 N PETRINI Felix 2001 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
54 N EMMER Chase 2004 M USA
54 N WESTESSON Malte 2001 M SWE GFK Göteborg (SWE)
56 N ERCAN Kerem 2001 M GER OFC Bonn (GER)
57 N SCHRAMM Nils Michael 2000 M GER OFC Bonn (GER)
58 N SPLIT Olivier 1999 M NED SC Noord (NED)
59 N SCHUBERT Max 2001 M AUT FUM Mödling (AUT)
60 N PODRALSKI Adam 2002 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
61 N MOTTIAT Lucas 1999 M BEL [i] Maison de l Escrime (EUR)
62 N ALARCON Gustavo 1999 M CHI
63 N ANDRIAMAMPIANINA Jules 2000 M FRA ECULLY (FRA)
64 N TUNCER Poyraz 2003 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
65 N OLIVARES Marcello 2001 M USA
66 N JOLLEY Isaac 2000 M GBR Chichester Fencing Club (GBR)
67 N BARMAKOV Bogdan 1999 M RUS
67 N IANDOLO Francesco Pio 2000 M ITA CS Salerno ASD (ITA)
69 N ARCHIMBAUD Baptiste 2000 M FRA
70 N BEL Romain 2001 M FRA PARIS TA (FRA)
71 N LEHNER Kilian 2000 M AUT FK Vöcklabruck (AUT)
72 N DE ALMEIDA Dominic 1999 M GBR Fighting Fit FC (GBR)
73 N CHUNG Andrew 2003 M USA
74 N KAWAMURA Kyota 2000 M JPN
75 N ROBIN Noe Mandiogou 2000 M FRA
76 N FALLICA Carmelo 1999 M ITA CUS Catania (ITA)
77 N MACCHI Filippo 2001 M ITA
78 N CZARTORYJSKI Szymon 1999 M POL Wroclawianie (POL)
79 N LAURIA Lorenz 1999 M ITA CS Bolzano (ITA)
80 N MOROTA CHU Shosuke Xiang You 2001 M AUS
81 N NAKAMURA Taro 2000 M JPN
81 N DUALEH Quincy 2001 M NED s.v. Ter Weer (NED)
83 N GOTTSCHALK Julian 2001 M JPN
84 N DEXARCIS Lucas 2000 M FRA ISTRES SE (FRA)
85 N MIHÁLYI Andor Istvan 2002 M HUN Torekves (HUN)
86 N GOREN Raz 2001 M ISR Hapoel Haifa (ISR)
87 N ZIEGON Anton 1999 M GER KTF Luitpold München (GER)
88 N LOCK Kieren 2001 M SGP
89 N CHEN Chih Chieh 2001 M TPE
90 N BOROWIEC Piotr 1999 M POL Akademia Integracji (POL)
91 N FINSTERBUSH Ori 2003 M ISR Hapoel Gilboa (ISR)
92 N CHIAPPELLI Tommaso 1999 M ITA
93 N CHEN James 2003 M USA
94 N SUGAWARA Kohei 1999 M JPN
95 N ARCHILEI Tommaso 2001 M MEX
95 N VALEUR Maxim 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
97 N DALLASEN Matthew 1999 M AUS
98 N KOVAL Anton 2001 M RUS
99 N ZAKRZEWSKI Jan 2000 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
100 N KÖHLER Joey 2000 M GER SC Berlin (GER)
101 N AU EONG Tian Wei Jonathan 2000 M SGP Blade (SGP)
101 N RENNER Moritz 2001 M GER TSG Weinheim (GER)
103 N RYKIND-BLARKE Christoffer 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
104 N CIERLUK Jakub 2000 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
105 N GONZALEZ ANDRE Gabriel 2001 M ESP SAMA-M (ESP)
105 N HOWLETT Edmund 2000 M GBR Fernwood Sword Club (GBR)
107 N ZOONS Edo 1999 M NED SC Amsterdam (NED)
108 N HEAD Connor 1999 M GBR Whitgift (GBR)
109 N LIEBSCHER David 2002 M GER OFC Bonn (GER)
110 N LANDORPH Sophus 1999 M DEN Trekanten København (DEN)
111 N DANILICHEV Ignat 2001 M RUS
111 N JABOUILLE Mathys 2000 M FRA CHAMBERY CE (FRA)
113 N LIM Matthew James Quan Rong 2002 M SGP
114 N RICHARD Fabien 2000 M FRA BOIS COLOMBE (FRA)
115 N ABRAHAMS Matthew 2000 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
116 N AHLSTEDT Eimer 2000 M SWE GFK Göteborg (SWE)
117 N FABINGER Nils Alexander 2002 M GER FC Moers (GER)
118 N BOROWIAK Arwen 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
119 N ROSENFELD Roey Eliyahu 1999 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
119 N TOMIDA Yusaku 1999 M JPN
121 N PLASTOW Luca 2001 M GBR Salle Boston (GBR)
122 N DAHLIN Svante 1999 M SWE KFK Kalmar (SWE)
122 N ROUSSEL Solal 2001 M MON
124 N JANS KOHNEKE Teun 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
125 N BRAUN Noah 2002 M GER OFC Bonn (GER)
126 N ENGELN Elias 2001 M GER OFC Bonn (GER)
127 N PRAUS Markus 2001 M GER SC Berlin (GER)
128 N DISKIN Benjamin 2002 M AUS
129 N KAIN Martin 1999 M AUT AFCS Salzburg (AUT)
130 N NAVAS Timothy 1999 M BEL CE Les 3 armes (BEL)
131 N DOLZYCKI Jakub 2001 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
132 N ATTIAS Ben 2000 M GBR Salle Oxon (GBR)
133 N NEDELJKOVIC Mateja 2000 M HUN UTE Budapest (HUN)
133 N LIMA Kevin 2002 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
135 N KULCU Turhan Berke 2000 M TUR
136 N SZCZYPINSKI Kacper 2001 M POL Wroclawianie (POL)
137 N OZYALCIN Utku 2002 M TUR
138 A TAQI Ahmad 1999 M KUW
139 N YUEH Che-Hao 2002 M TPE
140 N DE BELVAL Paul Antoine 2002 M FRA Masque de fer Lyon (FRA)
141 N 1st round ELUSUE Geoffrey 2001 M FRA P PITRE CDE (FRA)
142 N 1st round BEKBULAT Gorkem 1999 M TUR
143 N 1st round KUO Chun-You 2001 M TPE
144 N 1st round ASHBY Douglas 2000 M GBR St Benedicts (GBR)
145 N 1st round GARCIA MORENO Alejandro 2001 M ESP ATENEO-M (ESP)
146 N 1st round BOSNIC Hugo 2003 M AUS
147 N 1st round EYUPOGLU Alp 2002 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
148 N 1st round DANDOLO Christopher 2003 M AUS
149 N 1st round DELPRATO Luca 2002 M ARG
150 N 1st round ISAKSSON Hugo 2001 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
151 N 1st round FERNANDEZ HERNANDEZ Erik 2001 M ESP CESJV-B (ESP)
152 N 1st round FONTAINE Yves 2000 M AUS
153 N 1st round OTAYZA Vicente 2000 M CHI
154 N 1st round THOMPSON Michael 2000 M IRL
154 N 1st round PIZZIGNACCO Alexander 2000 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
154 N 1st round GRASNEK Tobias 1999 M AUT FUM Mödling (AUT)
154 N 1st round GONZALEZ ANDRE Julio 1999 M ESP SAMA-M (ESP)
158 N 1st round DIAZ HIGUERAS Luis 2003 M ESP
159 N 1st round SUHA Adam 2001 M HUN Terezvaros (HUN)
160 N 1st round KHATTAB Luka 2003 M AUS
161 N 1st round SPICHIGER Adrien 2003 M FRA LYON SE (FRA)
162 N 1st round JONES Alexander 1999 M GBR Salle Kiss FC (GBR)
163 N 1st round MARCOS Enrique 2000 M ESP
164 N 1st round PAGE James 1999 M GBR Fencers Club London (GBR)
165 N 1st round MARROQUIN Diego 1999 M MEX
166 N 1st round HUTHMANN Erik-Elmar 1999 M AUT AFCS Salzburg (AUT)
166 N 1st round ALARCON Leopoldo 2001 M CHI
168 N 1st round LACASTA Daniel 2000 M ESP SAMA-M (ESP)
168 N 1st round SCHAUER Moritz 2000 M AUT StLFC Graz (AUT)
168 N 1st round WAGNER Phillip 2000 M AUT StLFC Graz (AUT)
171 N 1st round RAPOPORT Yaakov Ber 1999 M ISR
171 N 1st round GARCIA MUR Adria 2003 M ESP CESJV-B (ESP)
173 N 1st round GUMA Arnau 2003 M ESP CESJV-B (ESP)
173 N 1st round UNIYAL Nils 2002 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
175 N 1st round CHREN Simon 2001 M CZE Bohemians Praha (CZE)
175 N 1st round WEYHRETER Samuel 2001 M DEN Trekanten København (DEN)
177 N 1st round VALETTI Luca 2000 M RSA Blues Cape Town (RSA)
177 N 1st round HOPKINS Frederick 2001 M NZL
179 N 1st round FAUCONNIER Basile 1999 M BEL
180 N 1st round HELLER Oliver 2003 M AUS
181 N 1st round GOKDENIZ Oguzhan 2001 M TUR Golbasi 75 YIL Cihan SK (TUR)
182 N 1st round LILLIE Esben 1999 M DEN Aalborg FK (DEN)