Back to list

Results

2019 Coupe du Danube
SVK Bratislava
January 11, 2019 - January 13, 2019

Epee Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MINNULLINA Ella 2002 F RUS
2 N FEIGIN Nicole 2003 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
3 N LIN Jessica 2003 F USA
3 N BIELESZOVA Veronika 2002 F CZE SC Praha (CZE)
5 N YEU Irene 2002 F USA
6 N PIRKOWSKI Amanda 2002 F USA
7 N RAIKHLINA Evgenia 2002 F RUS
8 N JOYCE Michaela 2004 F USA
9 N GUO Zi Shan 2002 F CAN
9 N CANDREVA Greta 2002 F USA
11 N KLASIK Alicja 2004 F POL RMKS Rybnik (POL)
12 N LIAKHOVA Anna 2002 F RUS
13 N CAFORIO Gaia 2003 F ITA
14 N TURAKALINA Natalia 2002 F RUS
15 N LURYE Sarah 2002 F USA
16 N GALFALVY Reka 2004 F HUN
17 N KLUGHARDT Gloria 2003 F POL UKS MDK Olimp (POL)
17 N MACCAGNO Carola 2003 F ITA
19 N NAZAROVA Anastasiia 2002 F RUS
20 N PAULIS Lucrezia 2003 F ITA
21 N BOYS Nishta 2003 F USA
22 N BALAN Anastasiia 2002 F RUS
23 N SALAMON Reka 2004 F HUN
24 N RESTON Eva 2004 F GBR
25 N KARAMPINI Eirini 2002 F GRE IRIDA (GRE)
26 N MORGUNOVA alena 2002 F RUS
27 N SZARVAS Rita 2003 F HUN FLESS (HUN)
28 N CENA Marzia 2002 F ITA AS Pro Vercelli (ITA)
29 N GZYUNOVA Anna 2002 F RUS
30 N MAZUR Yeva 2003 F UKR Khmelnitskiy (UKR)
31 N ZGRYZNIAK Kinga 2003 F POL RMKS Rybnik (POL)
32 N GALPER Eva 2002 F ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
33 N BARATTA Margherita 2003 F ITA CS Genova Scherma (ITA)
34 N BEKMURZOVA Iana 2003 F RUS
35 N LAZARENKO Olexandra 2004 F UKR
36 N BRINI Domitilla 2002 F ITA CS Roma (ITA)
37 N JANELLI Zofia 2002 F POL KS Szpada Wroclaw (POL)
38 N KHROL Jaclyn 2003 F USA
39 N KORKUS Emilia 2004 F POL Muszkieter Gliwice (POL)
40 N BALOGH Bella 2004 F HUN
41 N GOGNIAT Vanie 2005 F SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
42 N SYNYTSA Olena-Khanna 2004 F UKR
43 N DEBRECZENI Noemi 2002 F HUN FLESS (HUN)
43 N BALYAGINA Anastasiya 2002 F RUS
45 N KALMAN Gyongyver 2003 F HUN Debrecen (HUN)
45 N BOUILLANT Audrey 2002 F SUI SEVM Vevey (SUI)
47 N MISKO Dorina 2004 F HUN
48 N JOUVE Elea 2004 F FRA EPINAL SE (FRA)
49 N KHAMIS Yasmine 2006 F USA
50 N SADOVA Dariia 2002 F UKR Khmelnitskiy (UKR)
51 N ZUGASTI Paula 2002 F ESP CREA-M (ESP)
52 N SUMMERS Isabella 2003 F GBR Redhill and Reigate EC (GBR)
53 N GOLDMANN Lara 2002 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
54 N KHRAIS AZIBI Elina 2004 F FRA
55 N MOSINA Valeriia 2003 F RUS CYSS RMB 3 (RUS)
56 N SUTYRINA Violetta 2002 F RUS
57 N MARKINA Elizaveta 2002 F RUS
58 N DOQUET Anaelle 2005 F FRA
59 N GREUL Kerstin 2002 F GER TSF Ditzingen (GER)
60 N PELA Matilde 2003 F ITA MIBRE- Ass Scherma Bresso (ITA)
61 N LEVER Rachael 2002 F GBR O.P.S. Epee Club (GBR)
62 N MONIA Daryna 2003 F UKR
63 N CHERNYSHOVA Anna 2002 F UKR KIEW (UKR)
64 N RODOPOULOU Nefeli 2003 F GRE IRIDA (GRE)
65 N HUSISIAN Hadley 2003 F USA
66 N TOTH Jazmin 2002 F HUN BVSC (HUN)
67 N WU Amelia 2004 F USA
68 N VIZEU Victoria 2004 F BRA CAP Paulistano (BRA)
69 N ZOZULYA Christina 2002 F CAN
70 N BUKI Lili 2002 F HUN OMS-Tata (HUN)
71 N MEIßNER Katrin 2003 F GER FC Kassel (GER)
72 N KOLBENEVA Ekaterina 2004 F RUS
73 N BARONETTO Rebecca 2004 F ITA
74 N PIERACCIANI Alice 2002 F ITA Pro Novara Scherma (ITA)
75 N RAUSCH Ariana 2002 F USA
76 N TORREGO Alicia 2002 F ESP CREA-M (ESP)
77 N KRZYZANIAK Patrycja 2003 F GBR
78 N CRESTA Laura 2002 F ITA
79 N DESAMOURS Sabine 2003 F USA
80 N KECMAN Milica 2002 F SRB MK Silni (SRB)
81 N CHAVIGNY Sophie 2003 F FRA
82 N LAGRANDCOURT Coraly 2002 F FRA FORT DE F DU (FRA)
82 N VOROBIEVA Anastasia 2002 F RUS Favorit Vyborg (RUS)
84 N ARRIBAS Claudia 2004 F ESP
85 N ZERRWECK Lina 2004 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
86 N LIXANDRU Nicole 2003 F ESP CEB-M (ESP)
87 N KNECHTL Lucia 2003 F AUT GFU Graz (AUT)
88 N TAYLOR Eleanor 2002 F GBR Bedford FC (GBR)
89 N MELLES Anne-Mai 2003 F EST Tallinna Mook (EST)
90 N ZOTA Diana 2003 F ROU CSS Quarto Buc (ROU)
91 N MOROIANU Bianca 2003 F ROU CSS Quarto Buc (ROU)
92 N ALBRECHT Giulia 2003 F GER Heidenheimer SB (GER)
93 N PIEJAK Zofia 2003 F POL UKS TROJKA RADLIN (POL)
94 N PROKSIKOVA Patricie 2002 F CZE SC Praha (CZE)
94 N WETZKER Laura Katalin 2002 F HUN
96 N ROMEO Virginia 2002 F SUI LUG Lugano (SUI)
97 N SZABO Eszter 2003 F HUN
98 N PENNETIER Nolwenn 2002 F FRA ST MAUR VGA (FRA)
99 N STASZULONEK Karolina 2002 F POL Piast Gliwice (POL)
100 N TOTHMATYAS Zsofia 2002 F HUN Vasas (HUN)
101 N KHAERTDINOVA Polina 2003 F RUS
102 N WIMMER Dorina 2005 F HUN
103 N MARK Marlene 2003 F AUT GFU Graz (AUT)
104 N SOMMA Giovannella 2003 F ITA
105 N PETRACHE Eda 2004 F ROU
106 N MOURIKI Argyrenia 2005 F GRE ODYSSEAS HALANDRIOU (GRE)
107 N PENNISI Alessandra 2002 F ITA
108 N KISS Emma 2004 F HUN
109 N MAKARUSHCHENKO Kseniia 2003 F UKR
110 N LIPTHAY Hanna 2002 F HUN
110 N WEISS Talia 2003 F USA
112 N GREPPI Sara 2004 F ESP
112 N GWOZDZ Julia 2002 F POL Bytomskie Towarzystwo Szermiercze (POL)
112 N CHRISTOU Theodora 2002 F GRE IRIDA (GRE)
112 N TYLER Sydney 2004 F USA
116 N MUKOID Julia 2003 F UKR
117 N STELLA Sophia Eloisa 2003 F ITA
118 N PRAXMARER Leonore 2003 F AUT UFC Wien (AUT)
119 N RANGEL Beatriz 2002 F ESP CEA-Z (ESP)
120 N JARASSIER Helen 2003 F FRA
121 N ZENS Anna 2003 F LUX CE Sud (LUX)
122 N MELINTESCU Ana Maria 2003 F ROU ACS Stesial (ROU)
123 N ALAMUR Mia 2003 F ISR Club Modiin (ISR)
124 N IZZO Iulia 2002 F SUI SAL Lugano (SUI)
125 N WILSON India 2004 F GBR
125 N BODECS Palma 2002 F HUN OMS-Tata (HUN)
127 N SULYOK Melani 2005 F HUN
128 N VAINBERG Sophia 2004 F ISR
129 N GHICA Andrada 2003 F ROU ACS Stesial (ROU)
130 N KULESHOVA Polina 2003 F UKR CSKA (BUL)
131 N CHU Audrey 2002 F USA
132 N TAL Roni 2004 F ISR Club Modiin (ISR)
133 N KOZIELSKI Katharina 2003 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
134 N BOGDANOV Adele 2003 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
135 N TSVETKOVA Vera 2002 F RUS
136 N PÖYSTI Laura 2002 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
137 N GROLLMISCH Felicitas 2002 F GER FC Leipzig (GER)
138 N SZYMANOWSKA Karolina 2003 F POL
139 N AYDIN Emine Ipek 2003 F TUR Kocaeli Buyuksehir Belediye Kagit SK (TUR)
140 N VOLOSHYNA Mariya 2002 F UKR KIEW (UKR)
141 N PINIER Clementine 2002 F FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
142 N DYERKTOR Kamila 2003 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
143 N MAJCHER Emese 2003 F HUN
144 N FRANCHINI Alice 2002 F ITA CS Forlivese (ITA)
145 N ZARETSKAYA Lizaveta 2003 F BLR
146 N GABUTTI Emilie 2002 F SUI SAL Lugano (SUI)
147 N SERRE Lilly 2003 F FRA MONTELIMAR (FRA)
148 N SUCHKOVA Maria 2002 F RUS
149 N ZHENG Ava 2004 F CAN
150 N DZEKEVICH Katsiaryna 2002 F BLR
150 N HU Grace 2005 F CAN
152 N TSURSKAYA Aliaksandra 2003 F BLR
153 N NAUCELLE JARDEL Thais 2004 F FRA
154 N NING Emma 2005 F CAN
155 N CUCALA Erika 2003 F ESP
156 N FOOT Stellina 2003 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
157 N POIRIER Ariane 2003 F CAN
158 N AIGERMANOVA Gabriela 2002 F CZE TJ Lokomotiva Teplice (CZE)
159 N CONSTANTINESCU Cristina 2002 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
160 N RODRIGO Maria 2002 F ESP
160 N DE PICCOLI Chiara 2003 F ITA TOISE (ITA)
162 N ZITTEL Alexandra 2004 F GER Heidenheimer SB (GER)
162 N WASIAK Aude 2003 F BEL Flanders Fencing (BEL)
164 N PAPADOPOULOS Keira 2003 F GBR
165 N MIHEJEVA Nellija 2002 F LAT Daugavpils BJSS (LAT)
166 N HAVLINOVA Tereza 2003 F CZE SC Praha (CZE)
167 N PYO Yunice 2000 F USA
168 N POZZOLI Prudence 2003 F FRA FONTENAY BOI (FRA)
169 N STANESCU Melissa 2003 F ROU
170 N YEVDOKYMOVA Mariia 2003 F UKR Dnipropetrovsk (UKR)
170 N WIKTOR Weronika 2002 F POL PTG Sokol Mielec (POL)
172 N LIORZOU Mirana 2002 F FRA NORMANDIE EE (FRA)
173 N LAMPRAKI Markella 2002 F GRE ODYSSEAS HALANDRIOU (GRE)
174 N ANDERES Julia 2003 F SUI SEG Geneve (SUI)
174 N FERNEZ Camile 2002 F FRA AURAY ESCRIM (FRA)
174 N COLOMBINI Cecilia 2004 F ITA
177 N GRABOVSKYTE Lurde 2003 F LTU MK Musketiri (CRO)
177 N STAN Irina 2002 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
179 N YEE Amelie 2002 F AUS
180 N ROMMES Noelia 2003 F BEL CE Charlemagne (BEL)
181 N WIECZOREK Anna 2003 F POL Muszkieter Gliwice (POL)
182 N SABALSKA Ewelina 2003 F POL MKS Kusy Szczecin (POL)
183 N GALIC Ana 2003 F CRO MK Split (CRO)
184 N HABRAN Emeline 2004 F BEL
185 N JÜTTEN Svenja 2004 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
186 N VOUTSINA Vasiliki 2004 F GRE ODYSSEAS HALANDRIOU (GRE)
187 N ANTIC Teodora 2003 F SRB MK Silni (SRB)
188 N CHURKINA Alexandra 2003 F RUS
188 N LINAIS Leonie 2003 F FRA
190 N TATARU Georgiana 2003 F ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
191 N SU Nicole 2002 F CAN
192 N MILES Katy 2002 F GBR Plymouth FC (GBR)
193 N AZNAR Laura 2003 F ESP
194 N WLOCZKA Oliwia 2002 F POL Bytomskie Towarzystwo Szermiercze (POL)
195 N KRITOULI Styliani 2003 F GRE IRIDA (GRE)
196 N KATO Zsofia 2002 F ROU CS Satu Mare (ROU)
197 N FRYSTACKA Patrycja 2003 F POL RMKS Rybnik (POL)
198 N PASCHE Alyssa 2002 F SUI SEG Geneve (SUI)
199 N ZACHOROWSKA Aleksandra 2002 F POL Muszkieter Gliwice (POL)
200 N SEILLE Elena 2003 F FRA DIEPPE FL (FRA)
201 N CORNALBA Carlotta 2003 F ITA Pro Novara Scherma (ITA)
202 N PETERSEN Jara-Sophie 2003 F GER SV Einheit Altenburg (GER)
203 N BUSCHINI Arianna 2002 F ITA Pro Novara Scherma (ITA)
204 N ANDRASFI Julia 2004 F HUN
205 N OSADNIK Maja 2004 F POL UKS Wolodyjowski (POL)
206 N ZIETEK Patrycja 2002 F POL
207 N BERARDELLI Lavinia 2003 F ITA Fiame Oro Rom (ITA)
208 N KAMARAS Kira 2003 F SUI ZFC Zürich (SUI)
208 N SOHLBERG Oona 2002 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
210 N LESNIEWSKA Marta 2002 F POL WARSZAWIANKA (POL)
210 N SERGEEVA Arina 2002 F RUS
212 N CROVETTO Vera 2002 F SUI LUG Lugano (SUI)
213 N MENDE Marah 2004 F GER FC Leipzig (GER)
214 N MIKHAILOV Lotan 2003 F ISR
215 N HUBER Pia 2003 F AUT FU Mödling (AUT)
216 N WEDEL Floria 2003 F GER OFC Bonn (GER)
217 N DUBOURG Heloise 2002 F FRA ORNON ESCR (FRA)
217 N ALVES DE LIMA Carolina 2004 F GER Heidenheimer SB (GER)
219 N MIHAILOVSKA Kalina 2002 F BUL Levski (BUL)
219 N VOLAKOVA Hana 2002 F CZE Dukla Olomouc (CZE)
221 N 1st round LEONE Desiree 2002 F ITA
222 N 1st round LULEVA Ekaterina 2002 F BUL Levski (BUL)
223 N 1st round KOLLAR Kincso 2002 F HUN
224 N 1st round MAJDANDZIC Maja 2002 F CRO CAFC Mladost (CRO)
224 N 1st round RAKOCZY Natalia 2002 F POL Palac Mlodziezy Katowice (POL)
226 N 1st round YAKOBSON Michelle 2002 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
226 N 1st round PARNIUK Maryia 2004 F BLR
226 N 1st round RÖPKE Greta 2002 F GER FG Segeberg (GER)
226 N 1st round BOSCHERINI Victoria 2002 F SUI SEVM Vevey (SUI)
230 N 1st round PROKOPOVIC Karina 2005 F LTU Gintarine spaga (LTU)
231 N 1st round BULMAN Imogen 2003 F GBR Aldershot Fencing Club (GBR)
232 N 1st round ERMENKOVA Yoanna 2004 F BUL Sofia (BUL)
232 N 1st round NURCIU Elena 2004 F ROU CS Farul Constanta (ROU)
234 N 1st round PELLECUER Apolline 2002 F FRA TROYES GYMNI (FRA)
235 N 1st round VOGEL Leona 2002 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
236 N 1st round GENIEZ Faustine 2005 F FRA BEAUVAIS ACA (FRA)
236 N 1st round ERIS Zeynep Begum 2002 F TUR Istanbul Ferdi (TUR)
238 N 1st round HARDWICK Sarah 2003 F AUS
239 N 1st round VUKOJEVIC Andrea 2002 F CRO MK Split (CRO)
240 N 1st round RAPOSO Dana 2002 F ESP
241 N 1st round SCHULENBURG Patricia Vera 2004 F GER FC Kassel (GER)
241 N 1st round MOLLET Aline 2002 F FRA
243 N 1st round MARTIN Louise 2002 F FRA TASSIN (FRA)
244 N 1st round LÖFLATH Amelie 2002 F GER TV Augsburg (GER)
245 N 1st round WOLF Isabella 2003 F USA
246 N 1st round NOVACKOVA Dominika 2003 F CZE
246 N 1st round HEUBI Pauline 2005 F SUI SECH Chaux-de-Fonds (SUI)
246 N 1st round GOLDEN Eve 2004 F GBR Team Newcastle (GBR)
249 N 1st round TRUUSE Gabriela 2004 F EST Pohjakotkas (EST)
250 N 1st round RÜDISSER Ronja 2004 F AUT FC Hohenems (AUT)
251 N 1st round WILLETT Lulu 2002 F GBR Bexley (GBR)
251 N 1st round MARTINEZ VIDAL Elisa 2004 F ESP
253 N 1st round AXINTE Renata Maria 2004 F ROU
254 N 1st round BLACK Abagael 2003 F GBR
255 N 1st round ION Theodora 2004 F ROU CS Farul Constanta (ROU)
256 N 1st round AKINCI Mehtap Mira 2002 F TUR Istanbul Ferdi (TUR)
257 N 1st round PETTOLA Chiara 2003 F SUI LUG Lugano (SUI)
257 N 1st round VANDENBOSSCHE Clara 2004 F BEL
259 N 1st round MCCORMACK Maisie 2002 F GBR O.P.S. Epee Club (GBR)
259 N 1st round KRSMANOVIC Gala 2003 F SRB MK Macevi i Maske (SRB)
259 N 1st round KARSTEN Anna 2004 F GER Heidenheimer SB (GER)
259 N 1st round CHATILLON Marine 2002 F SUI CEFL Florimont (SUI)
259 N 1st round DELIC Lara 2003 F CRO MK Split (CRO)
264 N 1st round LENTINI Chiara 2003 F SUI SEG Geneve (SUI)
264 N 1st round SIMKUTE Ausrine 2003 F LTU Gintarine spaga (LTU)
266 N 1st round BENITEZ Ester 2002 F ESP
267 N 1st round KLEINERT Lilly-Eleonore 2004 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
268 N 1st round HALEMBA Antonina 2006 F POL UKS Wolodyjowski (POL)
268 N 1st round CHMEREKA Dariya 2002 F UKR
270 N 1st round GRABHER Konstanze 2004 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
271 N 1st round TOUMI Sarah-Lisa 2003 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
272 N 1st round FROVEL Ines 2004 F ESP
272 N 1st round KOLETSOU Evrydiki 2003 F GRE IRIDA (GRE)
272 N 1st round TERHO Liisa 2002 F FIN Kalpaveljet (FIN)
275 N 1st round YATSYNA Timea 2004 F UKR
275 N 1st round GROSSRUBATSCHER Zelmira 2003 F SVK
277 N 1st round CRACIUN Maria 2003 F ROU CS Satu Mare (ROU)
277 N 1st round RAMUZ Leonie 2006 F SUI FCB Bern (SUI)
279 N 1st round WHITEHEAD Lily 2002 F AUS
280 N 1st round CHEVAUX Lena 2005 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
281 N 1st round BANOVIC Iva 2002 F CRO
282 N 1st round BORONKAY Christina Alexandra 2004 F GRE ODYSSEAS HALANDRIOU (GRE)
283 N 1st round BOSANAC Mia 2004 F SRB
284 N 1st round ZERLAUTH Anna Lea 2003 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
285 N 1st round KOHUTOVA Tamara 2004 F SVK
286 N 1st round DEMIR Ecem 2003 F TUR
287 N 1st round VILENSKY Aliya 2002 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
288 N 1st round RIEDL Maria 2006 F SVK
289 N 1st round ROBSON Emilia 2002 F GBR
289 N 1st round COUNSON Myriam 2003 F BEL CE Charlemagne (BEL)
291 N 1st round MIROVSKA Eliska 2004 F CZE USK Praha (CZE)
292 N 1st round XU Grace 2004 F CAN
292 N 1st round ZAKOVA Hana Tamara 2002 F SVK BSK Bratislava (SVK)
294 N 1st round TOLMACHOVA Olha 2003 F UKR KIEW (UKR)
294 N 1st round BOUCHER-ROWE Sarah 2004 F GBR
296 N 1st round STEPANOVA Eva 2003 F CZE SC Praha (CZE)
297 N 1st round WANG Anne 2004 F CAN
297 N 1st round VEHVILÄINEN Vilma 2004 F FIN Turun Miekkailijat (FIN)
297 N 1st round LEGAC Gloria-Dahlia 2003 F AUT StLFC Graz (AUT)
297 N 1st round DE CLERCK Noa 2004 F BEL
301 N 1st round SCHAFF Marlene 2002 F USA
302 N 1st round KURBAN Yagmur 2004 F TUR
303 N 1st round PESULOVA Gabriela 2003 F CZE Lokomotiva Pilsen (CZE)
304 N 1st round VANCEK Lucija 2004 F SLO
305 N 1st round GROSSRUBATSCHER Vieroslava 2004 F SVK
306 N 1st round SUSTAKOVA Laura Alice 2002 F SVK BSK Bratislava (SVK)
306 N 1st round WEISOVA Katerina 2004 F CZE
A 1st round DEVINCENZO Francesca 2003 F CZE