Back to list

Results

Alpe Adria
ITA Udine
January 5, 2019 - January 6, 2019

Foil Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BARMAKOV Bogdan 1999 M RUS
2 N HAMZA Mohamed 2000 M EGY
3 N SAVIN Rafael 2000 M FRA CANNES CE (FRA)
3 N VELLUTI FRANZI Pietro 1999 M ITA
5 N DI TOMMASO Alessio 2001 M ITA
6 N HEAD Connor 1999 M GBR Whitgift (GBR)
7 N ROGER Constant 2001 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
8 N BOROWIAK Arwen 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
9 N MYLNIKOV Vladislav 2000 M RUS
10 N PRAUS Markus 2001 M GER SC Berlin (GER)
11 N SPICHIGER Armand 2001 M FRA LYON SE (FRA)
12 N SZEMES Gergo 2003 M HUN Kunszentmiklósi Vivóegylet (HUN)
13 N BORODACHEV Anton 2000 M RUS
14 N BRETEAU Ignacio 1999 M ESP CCC-M (ESP)
15 N FABINGER Nils Alexander 2002 M GER FC Moers (GER)
16 N LANG Jacob Brandt 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
17 N RESEGOTTI Matteo Claudio 1999 M ITA
18 N BIBARD Tyvan 1999 M FRA SANARY CE (FRA)
19 N BECU Bryan 2001 M FRA LYON SE (FRA)
20 N BAZULEV Vadim 2001 M RUS
21 N PALLIER Sebastian 1999 M GBR Club Activ 8 (GBR)
22 N PIERALISI Leonardo 2001 M ITA
23 N DI VEROLI Damiano 2003 M ITA G. VERNE SCHERMA (ITA)
24 N WINTERBERG-POULSEN Jonas 2001 M DEN Trekanten København (DEN)
25 N DEXARCIS Lucas 2000 M FRA ISTRES SE (FRA)
26 N TOTUSEK Marek 2002 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
27 N LECHNER Moritz 2000 M AUT StLFC Graz (AUT)
28 N QUAGLIOTTO Filippo 2001 M ITA
29 N PISTORIO Federico 2000 M ITA
30 N LORENZON Tommaso 2001 M ITA
31 N MIHALY Andor 2002 M HUN Torekves (HUN)
32 N STELLA Alessandro 2000 M ITA
33 N SEYTOR Kim 2000 M FRA
34 N TROSHIN Ivan 2000 M RUS CSKA Moscow (RUS)
35 N NEDELJKOVIC Mateja 2000 M HUN UTE (HUN)
36 N ZIEGON Anton 1999 M GER KTF Luitpold München (GER)
37 N TORCHIO Giovanni 2001 M ITA AS Padova (ITA)
38 N PANAZZOLO Matteo 2002 M ITA AS Padova (ITA)
39 N MARTINI Tommaso 2002 M ITA
40 N SERVELLO Augusto Antonio 1999 M ARG CCC-M (ESP)
41 N FEDOROV Daniil 2001 M RUS
41 N LOMBARDI Tommaso 2000 M ITA
43 N GAINULLIN Danil 1999 M RUS
44 N COLAMARCO Federico 2000 M ITA
45 N ANDRIAMAMPIANINA Jules 2000 M FRA ECULLY (FRA)
46 N LEHNER Kilian 2000 M AUT FK Vöcklabruck (AUT)
47 N KLEIN Luis 1999 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
48 N KÖHLER Joey 2000 M GER SC Berlin (GER)
48 N RIEGER Laurenz 2002 M GER TSG Weinheim (GER)
50 N SPOLJAR Borna 2002 M CRO MK ZSM (CRO)
51 N TKACH Daniil 2002 M UKR Nikolaev (UKR)
52 N VALEUR Maxim 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
53 N ROSENFELD Roey Eliyahu 1999 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
54 N MOTTIAT Lucas 1999 M BEL [i] Maison de l Escrime (EUR)
54 N CASTANIE Valerian 2002 M FRA
56 N AIELLO Tommaso 1999 M ITA
57 N EICH GOZZI Aymeric 2001 M FRA BOURG LA REINE (FRA)
58 N EVANS Cameron 2002 M GBR
59 N KULCU Turhan Berke 2000 M TUR
60 N SCHRAMM Nils Michael 2000 M GER OFC Bonn (GER)
61 N HOIDA Danyil 2000 M UKR KIEW (UKR)
62 N MOROTA CHU Shosuke Xiang You 2001 M AUS
63 N FALLICA Carmelo 1999 M ITA CUS Catania (ITA)
64 N ARCHILEI Tommaso 2001 M MEX
65 N ABRAHAMS Matthew 2000 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
66 N IANDOLO Francesco Pio 2000 M ITA CS Salerno ASD (ITA)
67 N OSPINA LADRON DE GUEVARA David 2000 M COL
67 N RENNER Moritz 2001 M GER TSG Weinheim (GER)
69 N DE ALMEIDA Dominic 1999 M GBR Fighting Fit FC (GBR)
70 N TAN Lawrence Everett 2001 M PHI
71 N DISKIN Benjamin 2002 M AUS
71 N NIJS Mathieu 2002 M BEL Schermkring Herckenrode (BEL)
73 N AHLSTEDT Eimer 2000 M SWE GFK Göteborg (SWE)
74 N LOMBARDI Giulio 2002 M ITA
75 N BONATO Jacopo 2002 M ITA
76 N SMREKAR Leo 2000 M CRO MK Rapir (CRO)
77 N FERNANDEZ HERNANDEZ Erik 2001 M ESP CESJV-B (ESP)
77 N MOLNAR Martin 2001 M HUN MTK (HUN)
79 N SZANTAY Benedek 2001 M HUN BHSE (HUN)
79 N ZOONS Edo 1999 M NED SC Amsterdam (NED)
81 N HUTHMANN Erik-Elmar 1999 M AUT AFC Salzburg (AUT)
82 N JOLLEY Isaac 2000 M GBR Chichester Fencing Club (GBR)
83 N JANS KOHNEKE Teun 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
84 N LAURIA Lorenz 1999 M ITA CS Bolzano (ITA)
85 N FONTAINE Yves 2000 M AUS
85 N CHIAPPELLI Tommaso 1999 M ITA
87 N ALARCON Gustavo 1999 M CHI
87 N DAHLIN Svante 1999 M SWE KFK Kalmar (SWE)
89 N JONES Alexander 1999 M GBR Salle Kiss FC (GBR)
90 N BEKE Vince 2000 M HUN Torekves (HUN)
91 N WESTESSON Malte 2001 M SWE GFK Göteborg (SWE)
91 N SOULIOS Rafail Apostolos 1999 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
93 N DUALEH Quincy 2001 M NED s.v. Ter Weer (NED)
94 N PACHECO Ricardo 2003 M BRA CAP Paulistano (BRA)
95 N WRIEDT Nathan 2000 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
95 N RHYS POLLITT Rafael 2003 M GBR Fencers Club London (GBR)
97 N HOWLETT Edmund 2000 M GBR Fernwood Sword Club (GBR)
98 N SIGURDSSON Daniel Thor Lindal 2001 M ISL FC Reykjavik (ISL)
99 N MARINO Nicolas 1999 M ARG ANGERS SCO (FRA)
99 N MARROQUIN Diego 1999 M MEX
101 N TUNCER Poyraz 2003 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
102 N MAIOR Matyas 2000 M HUN Torekves (HUN)
103 N OZYALCIN Utku 2002 M TUR
104 N BULAVA Semen 2001 M UKR KIEW (UKR)
105 N NAVAS Timothy 1999 M BEL CE Les 3 armes (BEL)
106 N JOEMRATI Ashwan 2002 M NED Holland Schermen (NED)
107 N LANDORPH Sophus 1999 M DEN Trekanten København (DEN)
108 N PIZZIGNACCO Alexander 2000 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
108 N AKYOL Tuna 2001 M TUR Istanbul Hasal (TUR)
108 N IURIN Igor 2000 M UKR Nikolaev (UKR)
111 N SCHAUER Moritz 2000 M AUT StLFC Graz (AUT)
112 N GOREN Raz 2001 M ISR Hapoel Haifa (ISR)
113 N DE BELVAL Paul Antoine 2002 M FRA Masque de fer Lyon (FRA)
114 N KOROM Erik 2000 M HUN Torekves (HUN)
115 N SPLIT Olivier 1999 M NED SC Noord (NED)
116 N ROSU Silviu 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
117 N MACEDO Luis 2000 M POR GCP (POR)
118 N SHERSTNEV Daniil 2001 M RUS
119 N ARGOTE Andres 2002 M VEN
120 N CETINEL Baha Baykal 2002 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
121 N WAGNER Phillip 2000 M AUT StLFC Graz (AUT)
121 N ZOONS Axel 2001 M NED SC Amsterdam (NED)
123 N FRANZONI Giuseppe 2003 M ITA
124 N DANILICHEV Ignat 2001 M RUS
125 N PINSON Simon 2000 M FRA ROUEN CE (FRA)
126 N CIOBANICA Andrei 2000 M ROU CSTA Bucuresti (ROU)
126 N SKALII Vladyslav 2000 M UKR Nikolaev (UKR)
128 N 1st round EYUPOGLU Alp 2002 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
129 N 1st round KUCHTA Leopold Marc 2003 M SVK KS Samorin (SVK)
130 N 1st round ATTIAS Ben 2000 M GBR Salle Oxon (GBR)
131 N 1st round HEISKARI Ilmari 2001 M FIN Oulun Miekkailuseura (FIN)
132 N 1st round TIO Maximus Jun Hong 2002 M SGP Z Fencing (SGP)
133 N 1st round VYMAZAL Jan 2001 M CZE Serm Ostrava (CZE)
133 N 1st round MION Lorenzo 2004 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
135 N 1st round ASHBY Douglas 2000 M GBR St Benedicts (GBR)
136 N 1st round MRAVUNAC Anton 2000 M CRO MK Karlovac (CRO)
137 N 1st round GOJAK Antonio 2000 M CRO MK Karlovac (CRO)
137 N 1st round RYKIND-BLARKE Christoffer 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
139 N 1st round FORTUNA Robert 1999 M UKR Uzhgorod (UKR)
140 N 1st round PETRINI Felix 2001 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
141 N 1st round SEMINERIO Giuliano 2002 M AUT AFC Salzburg (AUT)
142 N 1st round DELPRATO Luca 2002 M ARG
143 N 1st round LÖHR Tom-Florin 2001 M GER TG Münster (GER)
144 N 1st round BOLDAREV Bohdan 2000 M UKR Nikolaev (UKR)
144 N 1st round BRAUN Noah 2002 M GER OFC Bonn (GER)
146 N 1st round PLASTOW Luca 2001 M GBR Salle Boston (GBR)
147 N 1st round SAARELA Ilkka 2001 M FIN Oulun Miekkailuseura (FIN)
148 N 1st round CHREN Simon 2001 M CZE Bohemians Praha (CZE)
148 N 1st round ALBERT Virgil 2002 M ALG
150 N 1st round WEYHRETER Samuel 2001 M DEN Trekanten København (DEN)
151 N 1st round KRALIK Roman 2001 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
152 N 1st round BLAHUT Jan 1999 M CZE Serm Ostrava (CZE)
153 N 1st round CHOUALI Abderrahmane 2001 M ALG Mouloudia Club d'Alger (ALG)
154 N 1st round MORAIS Paulo 2003 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
154 N 1st round KAIN Martin 1999 M AUT AFC Salzburg (AUT)
154 N 1st round TAQI Ahmad 1999 M KUW
154 N 1st round NAGY Szilard 2001 M HUN Torekves (HUN)
158 N 1st round DANDOLO Christopher 2003 M AUS
159 N 1st round MURRAY Guilherme 2002 M BRA CAP Paulistano (BRA)
159 N 1st round GUMA Arnau 2003 M ESP CESJV-B (ESP)
161 N 1st round THOMPSON Michael 2000 M IRL
162 N 1st round CHIRNOGEANU Madalin 2000 M ROU CSTA Bucuresti (ROU)
162 N 1st round KHATTAB Luka 2003 M AUS
162 N 1st round LEPIR Luka 2001 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
165 N 1st round HELLER Oliver 2003 M AUS
165 N 1st round HOPKINS Frederick 2001 M NZL
167 N 1st round BOSNIC Hugo 2003 M AUS
168 N 1st round FELLAH Dani-Adem 2005 M ALG GUEBWILLER (FRA)