Back to list

Results

Weltcup
GEO Tbilisi
October 9, 2015 - October 11, 2015

Sabre Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 YAKIMENKO Alexey 1983 M RUS
2 DOLNICEANU Tiberiu 1988 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
3 YAGODKA Andriy 1988 M UKR Musketeer Odessa (UKR)
3 LIMBACH Nicolas 1985 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
5 HOMER Daryl 1990 M USA
6 KOVALEV Nikolay 1986 M RUS
7 PAKDAMAN Ali 1990 M IRI
8 ABEDINI Mojtaba 1984 M IRI
9 GU Bongil 1989 M KOR
10 MONTANO Aldo 1978 M ITA
11 OCCHIUZZI Diego 1981 M ITA
12 CURATOLI Luca 1994 M ITA
13 ANSTETT Vincent 1982 M FRA SOUFFELWEYE (FRA)
14 OH Sanguk 1996 M KOR
15 WAGNER Benedikt 1990 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
16 BUIKEVICH Aliaksandr 1984 M BLR RCPhES (BLR)
17 SZILAGYI Aron 1990 M HUN VASAS Budapest (HUN)
18 HARTUNG Max 1989 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
19 IBRAGIMOV Kamil 1993 M RUS
20 SAVICH Boris 1990 M RUS
21 MACKIEWICZ Andrew 1995 M USA
22 RASKOSOV Dmytro 1993 M UKR KIEW (UKR)
23 ILIASZ Nicolas 1991 M HUN VASAS Budapest (HUN)
24 AMER Mohamed 1997 M EGY
25 APITHY Bolade 1985 M FRA DIJON CE (FRA)
26 BAZADZE Beka 1989 M GEO FC Kutaisi (GEO)
27 NUCCIO Riccardo 1991 M ITA
28 ROUSSET Nicolas 1988 M FRA DIJON CE (FRA)
29 XU Yingming 1992 M CHN
29 AFFEDE Leonardo 1994 M ITA
31 MOTORIN Ilya 1991 M RUS
32 PELLEGRINI Alberto 1988 M ITA
33 KIM Junghwan 1983 M KOR
34 SZABO Matyas 1991 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
35 DERSHWITZ Eli 1995 M USA
36 HÜBERS Richard 1993 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
37 SZATMARI Andras 1993 M HUN VASAS Budapest (HUN)
37 BALLORCA Fabien 1993 M FRA TARBES ATE (FRA)
39 SAMELE Luigi 1987 M ITA
39 GEMESI Csanad 1986 M HUN GEAC Gödöllö (HUN)
41 SULAMANIDZE Saba 1996 M GEO
42 KIM Junho 1994 M KOR
43 SEITZ Tom 1994 M FRA PARIS USM (FRA)
44 CRUTCHETT Alexander 1989 M GBR
45 MEDARD Julien 1987 M FRA PAU SECTION (FRA)
46 SBRAGIA Stefano 1990 M ITA
47 BERRE' Enrico 1992 M ITA
48 HA Hansol 1993 M KOR
49 GALATANU Ciprian 1989 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
49 RAHBARI Mohammad 1991 M IRI
49 DANILENKO Dmitriy 1995 M RUS
52 BAZADZE Sandro 1993 M GEO FC Kutaisi (GEO)
53 ELSISSY Ziad 1994 M EGY
54 VORONOV Kostiantyn 1996 M ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
55 MARDALEISHVILI Mikheil 1994 M GEO FC Kutaisi (GEO)
56 RESHETNIKOV Veniamin 1986 M RUS
57 TEODOSIU Iulian 1994 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
58 CHANG Chi Hin Cyrus 1992 M HKG
59 VAN HOLSBEKE Seppe 1988 M BEL Confrerie Gent (BEL)
60 WILLAU Mathias 1992 M AUT FUM Mödling (AUT)
61 MORENO Pablo 1989 M ESP
62 KRASILNIKOV Rostislav 1995 M RUS
63 YAN Hon Pan 1992 M HKG
64 PROSKURA Nikita 1988 M RUS
65 IANCU George 1993 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
66 SPEAR Jeff 1988 M USA
67 BAHER ARESBARAN Farzad 1993 M IRI
68 SONG Jonghun 1993 M KOR
69 LAURENCE Tristan 1992 M FRA GISORS 3A (FRA)
70 STREETS Kaito 1994 M JPN
71 PLATONOV Bogdan 1996 M UKR Nikolaev (UKR)
72 DECSI Tamas 1982 M HUN KVSE Budapest (HUN)
73 POLOSSIFAKIS Joseph 1990 M CAN
73 PUNDYK Dmytro 1989 M UKR Netishyn (UKR)
75 LAMBERT Maxence 1994 M FRA TARBES ATE (FRA)
76 MUROLO Massimiliano 1988 M ITA
77 FITZ-GERALD Kunihiko 1997 M JPN
78 SIRBU Dragos 1993 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
79 DE VISSCHER Jules-Emile 1995 M BEL Confrerie Gent (BEL)
80 BADEA Alin 1988 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
81 FANG Xin 1993 M CHN
82 FOTOUHI Mohammad 1990 M IRI
83 ZATKO Arthur 1993 M FRA JOUE TOURS (FRA)
84 YILDIRIM Enver 1995 M TUR Bekir Yilmaz GSK (TUR)
85 KONIUSZ Marcin 1983 M POL FORTIS Sosnowiec (POL)
85 BUSTAMANTE Ricardo Alberto 1988 M ARG
87 HOSHINO Kento 1998 M JPN
88 LAM Hin Chung 1986 M HKG
89 MANCHENO Guillermo 1990 M ESP CEL-M (ESP)
89 ANT Ibrahim Ahmet 1992 M TUR [i] EFE SK Ankara (EUR)
91 CARVAJAL Jesus 1995 M VEN
92 TOKUNAN Kenta 1987 M JPN
93 TANAKA Shun 1987 M JPN
94 SHACHANIN Siarhei 1992 M BLR RCPhES (BLR)
95 PROCHNIAK Evan 1991 M USA
96 SAMER Mohab 1995 M EGY
97 AGRESTA Renzo 1985 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
98 JASKOT Jakub 1995 M POL OS AZS Poznan (POL)
99 KARABINSKI Artsiom 1993 M BLR SCAF RB (BLR)
100 FISCHL Andrew 1989 M USA
101 DEARY William 1997 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
102 WOOG Alexandre 1984 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
103 ARAI Kohta 1990 M JPN
104 DAVYDZENKA Anton 1995 M BLR
105 ANNIC Edern 1995 M FRA DINARD LAMES (FRA)
106 1st round MILLER Curtis 1992 M GBR Camden FC (GBR)
107 1st round REDWANZ Rouven 1995 M GER TSG Eislingen (GER)
108 1st round TAGHIYEV Azar 1993 M AZE
109 1st round BOTELER Harry 1993 M GBR
110 1st round SPEAR Will 1993 M USA
111 1st round BEDARD-COUTURE Remi 1992 M CAN
112 1st round SOUDERS Peter 1990 M USA
113 1st round FROLOV Yevgeniy 1982 M KAZ
114 1st round DE VOS Pieter 1995 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
115 1st round GANDER COMPTON Jacob 1995 M GBR Camden FC (GBR)
116 1st round WEBB Jonathan 1996 M GBR Camden FC (GBR)
117 1st round OCINSKI Jakub 1993 M POL AZS AWF Katowice (POL)
118 1st round SENEGAS Remi 1994 M FRA MEYLAN SE (FRA)
119 1st round LOW Ho Tin 1992 M HKG
120 1st round WILLIAMS Marty 1990 M USA
121 1st round SHENGELIA Nika 1999 M GEO FC Tbilisi (GEO)
122 1st round MIYAYAMA Ryo 1988 M JPN
123 1st round SUN Wei 1992 M CHN
123 1st round AIYENURO Soji 1993 M GBR Camden FC (GBR)
125 1st round SLANKARD Kirk 1993 M GBR Canterbury FC (GBR)
126 1st round AGHAKISHIYEV Javanshir 1999 M AZE
127 1st round SCHWARZ Gilbert 1990 M AUT FUM Mödling (AUT)
128 1st round POURSALMAN Sajjad 1993 M IRI
129 1st round CASARES Fernando 1980 M ESP
130 1st round SHIMAMURA Tomohiro 1984 M JPN
130 1st round KONIUSZ Bartosz 1991 M POL FORTIS Sosnowiec (POL)
132 1st round WELLER Teddy 1990 M ISV
133 1st round COKAL Emre 1994 M TUR Coskunoz SK (TUR)
134 1st round CONCANNON Stephen 1986 M IRL
135 1st round MARINO Fabrizio 1990 M ITA
136 1st round SOKOLOV Azat 1996 M KAZ
137 1st round SAUNDERS Brynmor 1994 M GBR
137 1st round EHAB Ahmed 1995 M EGY
139 1st round SAFAROV Javanshir 1997 M AZE
140 1st round ANT Mehmet Fatih 1999 M TUR
141 1st round STATSENKO Oleksiy 1994 M UKR KIEW (UKR)
142 1st round MOKRETCOV Ilya 1984 M KAZ
142 1st round KOLASA Thomas 1990 M USA
144 1st round KONIUSZ Piotr 1992 M POL FORTIS Sosnowiec (POL)
144 1st round BUISSON Christophe 1993 M FRA TARBES ATE (FRA)
146 1st round GOGLIDZE Sergi 1998 M GEO FC Tbilisi (GEO)
146 1st round UKLEBA David 1994 M GEO FC Kutaisi (GEO)
148 1st round BUDAGOV Yusif 1991 M AZE
148 1st round BARATASHVILI Tato 1993 M GEO FC Tbilisi (GEO)
150 1st round MATUSHKIN Alexey 1984 M RUS
150 1st round RETCHIA Vazha 1999 M GEO FC Kutaisi (GEO)
152 1st round DADASHOV Huseyn 1993 M AZE
153 1st round GIORGADZE Otar 1999 M GEO FC Tbilisi (GEO)
154 1st round OBOLADZE Luka 1992 M GEO
155 1st round MERKVILADZE Givi 1997 M GEO FC Kutaisi (GEO)
F HONEYBONE James 1991 M GBR