Back to list

Results

Cadet Circuit
AUT Mödling
November 7, 2015 - November 8, 2015

Foil Men's U17 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 RUSSIA 3       RUS
1 BARMAKOV Bogdan 1999 M RUS
1 TROSHIN Ivan 2000 M RUS CSKA Moscow (RUS)
1 MYLNIKOV Vladislav 2000 M RUS
1 KADYROV Alym 1999 M RUS
2 RUSSIA 2       RUS
2 BORODACHEV Kirill 2000 M RUS
2 BORODACHEV Anton 2000 M RUS
2 GAINULLIN Danil 1999 M RUS
2 SPORYSHEV Nikita 1999 M RUS
3 ITALY       ITA
3 VELLUTI FRANZI Pietro 1999 M ITA
3 LONGEGA Giorgio 1999 M ITA
3 LAURIA Lorenz 1999 M ITA CS Bolzano (ITA)
4 POLAND 3       POL
4 JURKIEWICZ Jan 2000 M POL Budowlani Torun (POL)
4 IZYCKI Filip 2000 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
4 BEM Maciej 2001 M POL AZS AWF Poznan (POL)
4 ZAKRZEWSKI Jan 2000 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
5 HUNGARY       HUN
5 MENDREY Tamas 1999 M HUN UTE Budapest (HUN)
5 BEKE Vince 2000 M HUN Torekves (HUN)
5 BENYEI Erik 1999 M HUN Torekves (HUN)
5 WOLF Adam 1999 M HUN ZVE Zalaegerszeg (HUN)
6 GERMANY       GER
6 WIEMANN Martin 2000 M GER Eintracht Duisburg (GER)
6 GEIS Glenn 1999 M GER Neuwieder FC (GER)
6 KLEIN Luis 1999 M GER TSG Weinheim (GER)
6 ERCAN Kerem 2001 M GER OFC Bonn (GER)
7 POLAND 2       POL
7 CZARTORYJSKI Szymon 1999 M POL Wroclawianie (POL)
7 BOROWIEC Piotr 1999 M POL Akademia Integracji (POL)
7 CIERLUK Jakub 2000 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
7 MARTYNIAK Patryk 2000 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
8 NETHERLANDS       NED
8 ZOONS Edo 1999 M NED SC Amsterdam (NED)
8 SPLIT Olivier 1999 M NED SC Noord (NED)
8 GIACON Daniel 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
9 ROMANIA       ROU
9 SIRB Alexandru 2001 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
9 ROSU Silviu 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
9 CANDESCU Cristian 1999 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
9 PIRVA Alexandru 2001 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
10 GREAT BRITAIN 2       GBR
10 ABRAHAMS Matthew 2000 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
10 PAGE James 1999 M GBR Newham Swords (GBR)
10 JOLLEY Isaac 2000 M GBR Chichester Fencing Club (GBR)
10 STEZAKER Benjamin 2000 M GBR Salle Paul Fencing Club (GBR)
11 BELARUS       BLR
11 SKIDAN Ilya 1999 M BLR
11 KURYLOVICH Uladzislau 1999 M BLR Dinamo (BLR)
11 BULDA Kiryl 1999 M BLR
11 BIALIAYEV Raman 2000 M BLR MSIT (BLR)
12 GERMANY 2       GER
12 HODAK Phillip 2000 M GER PSV Stuttgart (GER)
12 BOROWIAK Merlin 1999 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
12 RENNER Moritz 2001 M GER Mannheimer FC (GER)
12 ZIEGON Anton 1999 M GER KTF Luitpold München (GER)
13 GERMANY 3       GER
13 PRAUS Markus 2001 M GER SC Berlin (GER)
13 KOTHIERINGER Michael 2000 M GER KTF Luitpold München (GER)
13 BOROWIAK Arwen 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
13 SCHRAMM Brandon Lee 2000 M GER
14 ITALY 2       ITA
14 DI VEROLI Davide 2001 M ITA G. VERNE SCHERMA (ITA)
14 ALNO Andrea 2002 M ITA G. VERNE SCHERMA (ITA)
14 MARTINI Tommaso 2002 M ITA
15 BULGARIA       BUL
15 NIKOLOV Vichko 2000 M BUL Volov (BUL)
15 PANAGIEV Stefan-Damian 1999 M BUL Avitohol (BUL)
15 NEILSON Ian 1999 M BUL Olympic (BUL)
15 PAHWA Vinay 1999 M USA
16 RUSSIA 4       RUS
16 ISHEEV Konstantin 1999 M RUS
16 CHERNYSH Artemii 2000 M RUS
16 BOVT Nikita 1999 M RUS CSKA Moscow (RUS)
17 POLAND 4       POL
17 DOLZYCKI Mateusz 1999 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
17 DOLZYCKI Jakub 2001 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
17 KASPRZYK Slawomir 1999 M POL Wroclawianie (POL)
17 CHTIOUI Michal 2000 M POL Budowlani Torun (POL)
18 GERMANY 4       GER
18 HAMANN Gabriel 2001 M GER FG Schwerin (GER)
18 EGYENES PORSOK Henrik 1999 M SVK KS Samorin (SVK)
18 JANSEN Anton 1999 M GER FC Moers (GER)
18 VAN DER KOELEN Marco 1999 M GER Eintracht Duisburg (GER)
19 UKRAINE       UKR
19 FORTUNA Robert 1999 M UKR Uzhgorod (UKR)
19 IURIN Igor 2000 M UKR Nikolaev (UKR)
19 HOIDA Danyil 2000 M UKR KIEW (UKR)
20 AUSTRIA       AUT
20 KAIN Martin 1999 M AUT ASVÖ FC Salzburg (AUT)
20 FILL Moritz 1999 M AUT SZT Klagenfurt (AUT)
20 LECHNER Moritz 2000 M AUT StLFC Graz (AUT)
20 GRASNEK Tobias 1999 M AUT FUM Mödling (AUT)
21 ISRAEL       ISR
21 RAPOPORT Yaakov Ber 1999 M ISR
21 BAREKET Noam 2000 M ISR Hapoel Emek Izrael (ISR)
21 ROSENFELD Roey Eliyahu 1999 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
21 GOREN Raz 2001 M ISR Hapoel Haifa (ISR)
22 RUSSIA       RUS
22 SAFONOV Platon 2001 M RUS
22 FILATOV German 1999 M RUS
22 DEMBA Ilja 1999 M LAT BJSS Ridzene (LAT)
23 RUSSIA 6       RUS
23 PRILUTSKII Kirill 1999 M RUS
23 VERIGIN Vladimir 2000 M RUS
23 FEDOROV Daniil 2001 M RUS
24 ROMANIA 2       ROU
24 IONICA Andrei 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
24 POP Edwin 2000 M ROU CS Satu Mare (ROU)
24 IAMANDEI Dragos 1999 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
25 SAUDI ARABIA       KSA
25 HAWTHAN Hamoud 2001 M KSA
25 ALABID Abdulaziz 1999 M KSA
25 ALSHATTI Mohsen 2001 M KSA
25 ALBINALI Ali 1999 M KSA
26 POLAND       POL
26 MOZEJKO Mateusz 1999 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
26 SZCZYPINSKI Kacper 2001 M POL Wroclawianie (POL)
26 SZYPULSKI Ignacy 2000 M POL IKS Warszawa (POL)
26 GOC Bartosz 2000 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
27 CZECH REPUBLIC       CZE
27 KONIG Robert 2000 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
27 TOTUSEK Marek 2002 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
27 TESARIK Daniel 2000 M CZE Sokol Brno (CZE)
28 AUSTRIA 2       AUT
28 HRUBESCH Simon 2000 M AUT FUK Krems (AUT)
28 HUTHMANN Erik-Elmar 1999 M AUT ASVÖ FC Salzburg (AUT)
28 WAGNER Phillip 2000 M AUT StLFC Graz (AUT)
28 STIPKOVITS Philip 1999 M AUT ASVÖ FC Salzburg (AUT)
29 TURKEY       TUR
29 DÖRTBUDAK Yigit Ali 1999 M TUR
29 KULCU Turhan Berke 2000 M TUR
29 BEKBULAT Gorkem 1999 M TUR
29 SAY Amil Efe 1999 M TUR
30 POLAND 5       POL
30 OLBROMSKI Michal 1999 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
30 MALCZYK Patryk 1999 M POL AZS AWF Poznan (POL)
30 BORATYN Filip 2000 M POL WKS Kolejarz Wroclaw (POL)
30 KOZIELEWSKI Kosma 2000 M POL UKS PM Syrena (POL)
31 SERBIA       SRB
31 CURCIC Milan 1999 M SRB MK Vojvodina (SRB)
31 CUK Veljko 2000 M SRB MK Vojvodina (SRB)
31 PELEKSIC Vladimir 1999 M SRB MK Crvena Zvezda (SRB)
31 COROVIC Lazar 2001 M SRB MK Crvena Zvezda (SRB)
32 NETHERLANDS 2       NED
32 DUALEH Quincy 2001 M NED s.v. Ter Weer (NED)
32 STOCKMANN Paul 2000 M NED Holland Schermen (NED)
32 ZOONS Axel 2001 M NED SC Amsterdam (NED)
32 BOSMAN Niels 2000 M NED Holland Schermen (NED)
33 GREAT BRITAIN       GBR
33 HOWLETT Edmund 2000 M GBR Fernwood Sword Club (GBR)
33 LAW Cameron 2000 M GBR Millfield School (GBR)
33 ATTIAS Ben 2000 M GBR Salle Oxon (GBR)
34 GREECE       GRE
34 MOSCHOPOULOS Dimitrios 2003 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
34 BANTIKIS Angelos 2000 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
34 VALEUR Maxim 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
34 GKAIGKER Iason 2002 M GRE O.X.GLYFADAS (GRE)
35 MOLDOVA       MDA
35 BICIUSCA Radion 2000 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
35 TANASE Mihai 2001 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
35 KESSERWANI Jean Dimitri 2001 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
35 ROTARU Nicolae 2001 M MDA Scoala de Scrima (MDA)
36 ISRAEL 2       ISR
36 TSVEIG Ariel 1999 M ISR maccabi petah tikva (ISR)
36 ELKAYAM Ohad 2000 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
36 BALZAM Hadar 2000 M ISR Hapoel Emek Izrael (ISR)
37 TURKEY 2       TUR
37 OZYALCIN Utku 2002 M TUR
37 CETINEL Baha Baykal 2002 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
37 EYUPOGLU Alp 2002 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
37 TUNCER Poyraz 2003 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
38 UKRAINE 2       UKR
38 BULAVA Semen 2001 M UKR KIEW (UKR)
38 ROMASHCHENKO Bohdan 2000 M UKR KIEW (UKR)
38 LAZARENKO Ievgen 2003 M UKR KIEW (UKR)
39 RUSSIA 5       RUS
39 DANILICHEV Ignat 2001 M RUS
39 BAZULEV Vadim 2001 M RUS
39 VOLKONSKII Petr 2001 M RUS